Jump to content

Moto Zajednica

Koji

Recommended Posts

  • Drug član, 2822 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Malo se razmisljam o vracanju u turer klasu pa se ozbiljno razmosljam o sledecim modelima

Honda VFR750 oko 95

Suzuki GSXF750(eventualno 600) 98 i mladji

Honda CBR600F3 oko 97

Naime svi su cenovno tu negde vizuelno mi je suzuki najlepsi ali koji treba uzeti?

VFR se kotira kao naj bolji turer u klasi ali jeli to stvarno tako . Imali ko da ih je sve vozio i da moze da kaze kakvi su u voznji i na odrzavanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

Manje više svi su super motori. Nisam imao priliku sve da ih vozim (tj nisam vozio CBR F3) ali mislim da ni jedan ne može da se poredi sa VFRom. Nisu bili moji tako da ne znam kakvi su po pitanju održavanja ali za VFR sam čuo samo lepe reči i da je taj model daleko kvalitetniji od novijih od 800ccm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

Sva 3 motora su dobre, pouzdane, trajne masine. VFR je razlikuje utoliko sto je V agregat, i sto nema lanac bregaste. Odluci se za onog kojeg nadjes u najboljem stanju za pare koje imas, jer ni sa jednim neces pogresiti.

 

Ja licno bih se odlucio za VFRa jer ne volim 4 cilindra redno pre svega zbog isporuke snage u odnosu na V, a bazirao bih se na 750 i vise kubika, jer za jednog tourera nije pozeljno da se preterano vrti da bi isao. Za oko 3000 vec mozes da dobacis do prvih modela VFR 800 koji imaju i ubrizgavanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

Ja bi se limitirao na 750 zbog registracije, ne zato što mi žao da odvojim par hiljada više godišnje da bi imao ono što želim, već da država što manje od mene dobija :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Glasam naravno za VFR ,udoban, siroko sediste, nije previse spusten volan pa nije naporan za ruke i ledja, dovoljno visok vetrobran - idealan za auto-put 120-130kmh , a odrzavanje mu moze biti samo jeftinije od koknurencije jer nema razvodnog lanca i spanera da stalno crkavaju :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: suzuki dr 650 rs, suzuki gs500e

Njemu je cena najbolja tj. mozes kupiti mladji samim tim i ocuvaniji.Ali ti si prvi covek od kog sam cuo da mu se od ponudjenih motora najvise svidja GSXF.Meni vizuelno CBR,VFR pa na kraju GSXR.U svakom slucaju sta god da kupis neces pogresiti svi su zahvalni za gazdu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: yamaha V-star 650 midnight custom

Pa nema tu sta da se razmislja,kada su kvalitet i vozne osobine u pitanju,VFR je bez premca,samo malo ceprkaj po forumu pa ces naci... Cak i meni,koji vozim cruisere, VFR se toliko zadojmio,da bih ga rado pazario!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

VFR je dobra mašina, ali je više sportski ®, nego touring. Mislim na položaj sedenja, naravno.

 

Veoma povoljno možeš da kupiš i Yamahu Diversion (staru), mada je poprilično žnaru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja