Jump to content

Moto Zajednica

Kom se carstvu privoleti - Transalp ili Afrika

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Djunta voli da nas munta :jee:

 

http://webcache.goog...lang_hr|lang_sr

 

 

 

 

Aman djunta,

Kad ti dodje lepo vreme ima da uzmes prvo sto ti naidje, samo da se okrecu tockovi.

 

Edit:

A tema pretenduje da udje u anale srpskih foruma. :)

 

Slušaj, nećemo da bivšim komšijama crkne krava, al niko nema takve teme ko, :BJB2:, možda povratimo zalutale članove.

 

 

A sta mislis ako iskupujes kompletnu opremu, psihicki i finansijski budes spreman za kupovinu motora, a na svetskom trzistu nema odgovarajuceg i dovoljno ocuvanog primerka ? Spremaj se i za taj scenario, da ne bi kasnije dosao u iskusenje da izvrsis Harakiri :lol:

 

Gladijatori poručeni ihaha, al pošto smo u, :dupe2:, Jevrope, ne šalju poštom pa sam morao na Švicu, doneo Rus jedan, ostali će morati gaston busom, muka more, daj Bože da dođu za sezonu.

 

 

Slucajno upadoh u ovu temu, nisam zainteresovan za ovu vrstu motora al reko da pogledam... sad vidim da je ovo verovatno najzanimljivija tema na forumu.

Pratim i cekam rasplet kao u Spanskoj seriji.

 

Obrati mi se pobratim na pp, kaže iščekuje ovo ko supruga mu Šeherezadu, šta bi mi bez foruma i, :BJB3:.

 

 

Evo da i ja pomognem.

 

http://www.moto-berz...=Honda-Transalp

 

Za divno čudo, radio danas, izduvala guma na autu pa probo onaj kompresor iz Slime kompleta, duva pa rastura, preporuka. Tečnost nisam već trk do vulkanizera, smrzo se i nisam evo još otvorio dnevne moto novine-oglase. Hvala,:takoje:.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Evo i ja da dam mali doprinos:

 

http://www.kupujempr...32287-oglas.htm

 

Đunto, ovde ima 2 komada. Jedan da teraš, a drugi za delove...

 

:D :D :D

 

Kad bi ti znao kako sam ja žarko želeo Solexa ko klinac. Rasto sam na platou, Radio Beograd, Politika, Lipa i Šumatovac oko koga su se vozali ti Solexi u tad hipi maniru i maštao kako ću jednog dana i ja tako nešto terati sa nekom dugokosom crnkom u tirkiznom miniću, ko sad da gledam iz tog sećanja. Ovi mopedi su bili revolucija i pojam nekad. Leti, ispred bašte popularne Šume bilo gomila.

 

 

ako ti nesto znaci imao sam transalpa 91godiste-sad imam outlooka.znaci obrnuta situacija od tvoje.moje skromno misnjenje je da je taj motor ishvanjen bez nekog razloga.znaci neznam svrhu tog motora,tesno i tvrdo sediste,malo snage,ocajne kocnice,nije ni za auto put a ni za teren..jos kad uzmes u obzir godinu proizvodnje:jok:. mislim da ima mnogo boljih izbora od afrike i transalpa za te pare. poz

 

Pošto sam moto pionir, kamo sreće da sam i sa godinama, nisam mnogo pametovao, pročito da je ovo dobar izbor za prvi motor. Ima jedan komentar, mislim Acin," motor koji nije ni u čemu prvi al je najbolji". Probo sam pre neki dan primerak i kad sam mu otvorio gas mislio sam da će da odleti ispod mene. Okrećući ga, zabodem prednju i nažuljam j. Za moj uzrast sve potaman.

 

 

mislim da ima mnogo boljih izbora od afrike i transalpa za te pare. poz

 

Npr ??? :Mina:

,:bicikl:.

 

 

fazer 600 ,bandit,tdm,hornet,gsx 750.e sad sto ovaj forum lici na klub ljubitenja afrike i transalpa to je druga prica.ps;nemam nista protiv tih motora samo mislim da nezasluzuju toliku paznju i odusevljenje njihovih vlasnika.

 

Meni je odlučujući faktor položaj sedenja, a to je Enduro geometrija, znači sedenje ko u fotelji sa ravnotežom u nuli što daje slobodu zauzimanja pozicije po želji, opušteno unazad, blago sagnuto napred za jurcanje, meko vešanje za rupe...

 

 

Procitaj malo putopise, zajdnicke voznje i druzenja ljudi koji voze Afrike i Transalpove, pa ce ti biti jasno zasto lici na klub ljubitelja. Jednostavno, najbolje se voze, zezaju i druze :)

 

Ja nisam idolopoklonik niti se poistovećujem sa markom svog prevoznog sredstva, baš me briga, al ta dobronamenost Hondaša je očita. Arakis mi je ponudio da probam njegov motor iako se znamo 2 minuta svega, a kad sam provociro tamo neku temu zbog banovanja, napljuvali me što sam hteo da probam KTM-a. Kad sam hteo na jači skuter, Rajko mi je omogućio da provozam motor sa suprugom i eto odluke, baš kako je naveo Aca, mnogo se lepo ljudi ponašaju pre svega, pa samim tim druže i vozaju. Na svako pitanje mnogi priskaču, što porvrđuje i ova tema sa ovoliko postova, prijateljskih, korisnih, šaljivih...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

pa to sto se oni druze i zezaju nema bas veze sa voznim osobinama i izborom motora za nekog ko hoce da kupi motor.nije bas dobro kopirati i kupovati nesto samo zato sto vecina ovde misli da je najbolje.;)

 

Isprobo sam ja dosta modela, od R-a do Čopera.

 

 

pa to sto se oni druze i zezaju nema bas veze sa voznim osobinama i izborom motora za nekog ko hoce da kupi motor.nije bas dobro kopirati i kupovati nesto samo zato sto vecina ovde misli da je najbolje.;)

Slazem se u potpunosti, nego sam ti samo odgovorio na pitanje zasto forum lici na klub ljubitelja takvih motora. Sa druge strane, neko voli i vozi samo enduro motore (recimo ja), pa ih vozi i pored toga sto imaju losije vozne osobine od ovih koje si nabrojao.

 

Enduro je olaraund motor, nije ekstrem ni u čemu a opet može gotovo svuda.

 

 

Nemojte da ofujete djuntinu off temu! :lol:

 

Ne, nije ofovanje, uvek sam za razmenu mišljenja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Da li mi je utisak varljiv ili ti mene prozivas da ne koristim motor za ono cemu je namenjen ? :D

 

Ova djuntina tema sve zanimljivija, postaje mi omiljena :lol:

 

 

 

Aco, nisi jedini, i meni je, al se nadam da je zanimljiva i mnogima. Šalu na stranu, imam obraćanja na pp gde me ljudi pitaju za savet. Moram da kažem da ja nisam referenca već evo, glasno razmišljam tražeći pomoć svojih moto prijatelja. Kad kupim, izneću svoj rezon malo detaljnije da me sad ne isprozivaju i izminusiraju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

odustajem od daljih komentara u ovoj temi.pozdrav svima i srecna kupovina djunta. vidimo se .

 

Hvala, biće mi ptrebna.

 

Krivo bi mi bilo ako napuštaš temu misleći da ti komentari nisu dobro došli, naprotiv. Znam da mnogo neiskusnih prati temu sa sličnom dilemom oko izbora motora, ne samo TA vs AT, tako da bilo koji savet je dragocen i korstan nekom. Mislim da smo napravili krajnje bezbrižnu atmosferu, što je za primer, gde se iznose i prihvataju oportuna mišljenja bez ikakvih tenzija. A duhovitst je košlag na torti.Zato ostani pridružen,:care:.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Smooth operator, 136 postova
  • Motocikl: nexus 300

 

Krivo bi mi bilo ako napuštaš temu misleći da ti komentari nisu dobro došli, naprotiv. Znam da mnogo neiskusnih prati temu sa sličnom dilemom oko izbora motora, ne samo TA vs AT...

 

 

Freewind?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Neka Ekstra Titula, 402 postova
  • Lokacija: BG

neeeee, ako đunta ubaci još nekoliko motora u uži izbor, onda će zaista proći decenije do kupovine... da li možemo dozvoliti da se to desi pred našim očima... :stabre2::lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • FreeStyLe Member, 211 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hornet

Slazem se sa suncem, pa skoro u svemu :Mina:

Mislim da bi i jedna od tema na forumu (kad bi postojala) bila najposecenija kad bi se zvala TA & ST vs Ostali :jee::lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

bilo bi dobro kad bi znali sta je ustvari transalp,enduro je koliko i kle.znaci mozda za neki losiji put ali za sumu i blato sigurno nije.kad vec kupis enduro ko ti, onda treba da ima tu namenu.

 

Sad si lupio i ostao živ. Tamo gde smo mi prošli sa "kravama", mnogi ne bi smeli da se usude da prođu ni sa cvajama.

Pogledaj ovu temu:

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/58282-otvaranje-enduro-sezone-2011/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

bilo bi dobro kad bi znali sta je ustvari transalp,enduro je koliko i kle.znaci mozda za neki losiji put ali za sumu i blato sigurno nije.kad vec kupis enduro ko ti, onda treba da ima tu namenu.

 

Sad si lupio i ostao živ. Tamo gde smo mi prošli sa "kravama", mnogi ne bi smeli da se usude da prođu ni sa cvajama.

Pogledaj ovu temu:

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/58282-otvaranje-enduro-sezone-2011/

 

Ih bre Jageru, pretera ga :) Ovo sto ste prosli cvaje ne bi ni premetile kao teren.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Motocikl: BMW Dakar 650GS

...Znam da mnogo neiskusnih prati temu sa sličnom dilemom oko izbora motora, ne samo TA vs AT, tako da bilo koji savet je dragocen i korstan nekom...

 

prijatelju,

kada bi neiskusni ovde skupljali iskustvo, propala bi moto industrija.

Ti emitujes sledecu poruku: oprez, po svaku cenu, pa i po cenu da prolazi zivot.

ti si ocigledno "kabinetski tip" coveka i mislim da taj tip nikako nije za moto sedlo.

sustina: neiskusni, bezite od ove teme. sve sto procitate u ovoj temi je opaka jeres! ovako se ne kupuje bajk!

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

@Robbief- Suzuki je pristojan motor po svim saznanjima al iz grupe jedno cilindraša sa svim prednostima i manama koje to nosi. Činjenica je da su svi oni ne izvikani ispod cene, odnosno da pružaju mnogo bolji kvalitet-cena.

 

@Bajone-Meni lično je dilema rešena već pre postavljanja ove teme, al izbor nije sveden samo na TA vs AT, odnosno mnogi se rukovode drugim karakteristikama koje su meni ne prihvatljive, ko položaj sedenja zbog godina i stomaka, tako da tim momcima treba pružiti neki predlog a ne samo apriori "sektaški".

 

@Početnik-Ideja o postavci teme TA&AT vs ostali nije loša čisto i iz praktičnih razloga. Tih motora nema više, da ne ulazim u fabričke razloge, sve su stariji i lošiji, nestaju polako i mora se naći alternativa hteli to ili ne. Naravno, to je zadatak za prekaljene borce a ne za tebe ili mene.

 

@Zex-Mina je žena za svaki kompliment, ne samo po izboru motora, TA.

 

@Black Adder-Slušaj, dođete mi i ti,:cirka1:,i Mojsa,:kotlic:, za "ekspertizu". Uzeo si perfektan motor. Pegaz uopšte nije loš motor kako smo mi utuvili u glave. I on je meni rezervni izbor. Problem vibracija koje postoje na jednom cilindru su na tvom primerku rešeni dodavanjem tegića na kormanu, onim od Frija koji imaju brat bratu jedno cca 300 gramića a ne šminkerskim od svega 25 gr. Nek ti je sa srećom kupnja i vožnja.

 

@Jager, Lalajko, Aco- Nadam se da će i moja "malenkost" ( navodnici zbog kilaže) da bude u formaciji.

 

@Sunce-Ma koliko većina smatrana da je uvek u pravu, jednoumlje, ja sam i pristalica Ibzenovog Neprijatelja Naroda i umem da budem skroz kontra masi. Zato je tvoje izlaganje značajno da ukaže neiskusnima na alternative. Recimo, ima momak sa oglasa, prodaje TA jer hoće i lakši i uži motor za vožnju gradom, a nije baš mali da bi mu Honda bila prevelika. Da sam lakši i mlađi, možda bi i ja išao na neki oštriji motor, al ni sad ne znači da neću u budućnosti. Gledao sam Fazer, dobar drugar vozi poslednji sa čeličnim ramom, ma zujka samo tako. Versus mi se takođe sviđa, ima tu puno motora zaista al sam ja izabrao naj opušteniju opciju zbog svog neiskustva i sve težeg privikavanja, odnosno učenja zbog godina. Moji ispisnici idu na kastm čopere za kraj karijere a ja tek na početku. Vozo sam ja i R-a četvrtaka, sjajno, al ne mogu da ležim i vozim, vuče škembe na dole pa ko da radim sklekove svaki put kad treba da skrenem. Razmišljo da ostavim skuter i uzmem samo nešto za put, al ne mogu, počeo sam da ga razvaljujem, a dosta mi motor treba za grad, odlazak na Adu. Sad, planiramo voženje i sa BJB i sa drugarima iz kraja koji su me i navukli na 2 točka tako da sam zaista gledao što sve obuhvatniji kompromis i najpitomiji motor za svoje skromno znanje i učenje. Hoću da probam i Adu Huju i Glinaru, sve po malo da bi našao neki svoj fazon. Prva tura na motoru mi je bila na AT, dopalo se i supruzi i meni i ajd da idemo na to, pa nije ništa večno. Što mi reče drugar, ti ćeš svakom naći manu, u tehnološkom smislu, nakon mesec dana, htećeš jače kočnice, da ti manje ljulja...Zato sam i rešio da idem na nešto jeftiniji motor, da ne besnim kad padnem, da mogu relativno lako da ga kasnije zamenim, da probam jednostavno što svi hvale, sektarenje, al to nikako ne znači da je moj izbor apsolutan, već samo jedan od mnogih. Da je ,:rostilj:, u putanju, ne bi se dvoumio.

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

...Znam da mnogo neiskusnih prati temu sa sličnom dilemom oko izbora motora, ne samo TA vs AT, tako da bilo koji savet je dragocen i korstan nekom...

 

prijatelju,

kada bi neiskusni ovde skupljali iskustvo, propala bi moto industrija.

Ti emitujes sledecu poruku: oprez, po svaku cenu, pa i po cenu da prolazi zivot.

ti si ocigledno "kabinetski tip" coveka i mislim da taj tip nikako nije za moto sedlo.

sustina: neiskusni, bezite od ove teme. sve sto procitate u ovoj temi je opaka jeres! ovako se ne kupuje bajk!

 

Pa nije baš tako. Gledo sam motor koji radi na jedan cilibdar a prodavac se kune da je ko iz radnje. Jednom uvrnuti štapovi, vidi se iz aviona a može se vozi samo u krug ko u buretu. Do sezone ima još bar 2 meseca još, sad su najniže cene napolju, pa što kupiti prvi motor koji naiđe ili na neviđeno. Ajd da se prodaje lepo pa može da se preproda uvek ako se napravi kiks, nego i ono malo korektnih motora danima, mesecima čeka kupca. I opet prozivanje, ako nisi čitao, ja sam okuco na skuteru prošle sezone preko 8.000 km, prošo malo Srbiju i nisam ko većina "motordžija" koji non stop odvrću Akrapoviće od trafike do kafića. Ne mislim na tebe svakako.

 

@Spale- Ma najbitnije je da se mi virtuelno družimo u ove hladne dane.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Alo ljudi.. Djunta ima vise godina od dosta clanova foruma... :popovanje:

Znate onu o biku i kravama..?

 

@Sunce (a sigurno citas i dalje) dal je tebi jasno kako bi Djunta izgledao na banditu?

 

Golemom coveku samo moze da pasuje golem motor.. veliki i jak koji se nece saviti pod pola tone tereta..

Nije sala.. zena koferi, ormari i tezina motora.. eto skoro pola tone..

Zao mi je sto se vise ne vozis.. probaj nekad da odvojis vikend i mrdnes dalje od Avale.. mnogo prija

A tek u nezagadjenu prirodu kad zagazis.. jezera, vodopadi reke.. e tu se ne moze ni sa tdm-om

Ekstremi doteraju testere pa oru.. ali za to bas mora da si prsnut.. mnogo je dobro..

 

To ce i sam uvideti kad(ako) bude terao TA.. sad mu je posle bicikle spejs satl.. ali vreme ce pokazati zasto najvise aktivnih vozaca tera kangrbe.. samo zbog svojih gabarita bi trebao da preskoci AT i sedne na ST ili at nedaj boze ako je poludeo :zvizduk:

 

Ja sam ubedjen.. da onaj ko trazi nadje..

UVEK

ako je dovoljno uporan.. zna i ima viziju onoga sto hoce..zabidzio napred i kraj.. tako se ljudi popnu i na Mount Everest.. a ne na ilole ozbiljniji motorin..

skuter je bicikl sa pomocnim motorom i .

 

p.s. samo je pitanje kojeg leta gospodnjeg.. ali to sad nije ni vazno..zima je :jee:

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Djunta, stavi neku tvoju sliku.. :jee:

da ne kopam po folderima.. i nadjem najgrdju :hej:

 

sigurno ce onda otpasti neumesni komentari :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Djunta, stavi neku tvoju sliku.. :jee:

da ne kopam po folderima.. i nadjem najgrdju :hej:

 

sigurno ce onda otpasti neumesni komentari :aha:

 

Nemoj, od najgdrđe ima još grđe.:lol:.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Ja imam fotke od Djunte al nikad ne bih stavio bez njegovog dopustenja. Upoznao sam ga i licno i cenim ga kao dobrog coveka. To je meni dovoljno, u moru ovakvih i onakvih, Djunta je blagosloven :) Dobra dusha. Koliko bi se balkanaca naljutilo na komentar gde je spomenuta i traznja njegove supruge poput motora? Djunta je to iskulirao i svaka mu cast. Njegovi komentari su mi uvek bili zanimljivi i jos sam na piaggio forumu otvoreno izjavio kako me uvek uveseljava i predlozio da bude pocasni clan foruma a on postade tamo i urednik. Bravo Djunta, sto bi makedonci rekli : "So Gospod napred !"

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Neka Ekstra Titula, 402 postova
  • Lokacija: BG

ja sam to za ženu i motor napisao kao šalu, đunta nije valjda da si pogrešno shvatio..još sam ti i kompliment dao, vidi kakvu sam sliku postavio... :takoje: nemojte ljudi da ste na kraj srca... :aha:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

ja sam to za ženu i motor napisao kao šalu, đunta nije valjda da si pogrešno shvatio..još sam ti i kompliment dao, vidi kakvu sam sliku postavio... :takoje: nemojte ljudi da ste na kraj srca... :aha:

Znam Bajone da si dobro mislio :) (Mada se nisi meni obratio al kad sam se vec izleteo...) Znam da je bila shala . Kako je Djunta ozenio, to on zna i njegova je licna stvar i to treba poshtovati. Ja sam je upoznao i pohvala za nju iz onako prve ruke :takoje:

Odustajem unapred od komentara na ovu temu (ne odoleh,sad je kasno).Vec ce se Djunta javiti :aha:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 313 postova
  • Lokacija: Bgd-Žarkovo

Ima Bata Miletovih fotki na forumu (akcija dobrovoljnog davanja krvi, deda mrazovi u Sremčici, a i posle Sremčice-Stenka, pa ga mogu videti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja