Jump to content

Moto Zajednica

Molim pomoc hitno, rf 900 vs yzf 750

Recommended Posts

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

Interesuje me koji je po vasem misljenju bolji od ova dva motora, suzuki je 95 sa 45000 na satu a yamaha je 96 sa 69000

Na islo mi, pa skoro dzabe  ;D pa kad je dzabe rekoh da pazarim jednog mada ni jednog od ta dva nisam nikad uzeo u razmatranje

Meni licno se vise svidja yzf ali rf mi se cini da je bolji za malo duze relacije, samo mu je onaj rep ko balvan dosta ruzan  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 392 postova
  • Lokacija: Milwaukee, WI
  • Motocikl: Prodat, do daljeg cetiri tocka :(

Ako ti je za putovanje onda svakako RF 900. Mada kad bolje razmislim RF u svakom slucaju. ;D  Sta te briga sto je ruzan rep i ogromna stopaljka ti ces da vozis, neces da ga gledas od nazad. :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

oba motora su super, koji god uzeo neces se zeznuti, mada ja bih radije uzeo 750ccm zbog jeftinije registracije, za 900ccm ima da ti oderu kozu s ledja :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Dzabe mi da ti pricamo sta ti je bolje,kad ces opet uzeti sta ti se vise svidja,sta ti je povoljnije i sl. :).

 

Ako nije tajna o kojim je cenama rec kad je skoro pa dzabe :);).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1428 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Kome ces posle prodati RF900 ??

 

Yamaha je odlicna masina, naravno ako je lepo odrzavana.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

rf ti je venčanica, ide dobro ali ako se vozi normalno. ako ga budeš akaootiće mu menjač. jedan drugar ga ima, kad ga je uzeo bio je kao iz fabrike ali jako brzo mu je crkao menjač i što je najinteresantnije crkla je četrvrta brzina.

 

sa druge strane yamaha je lepša, manja je registracija ali i veća kilometraža.

 

ako je yamaha u ok stanju ja suzuki ne bih ni pogledao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Yamaha, pre ces je prodati a i lepsa je i vadi je kubikaza.

 

Ljudi boban za sebe merka noviji motor ovo se kupuje samo radi preprodaje.

 

Nek je sa srecom.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

Yamaha, pre ces je prodati a i lepsa je i vadi je kubikaza.

 

Ljudi boban za sebe merka noviji motor ovo se kupuje samo radi preprodaje.

 

Nek je sa srecom.  :)

 

A ti si baba vanga pa znas  ;D  mada cu se verovatno odluciti za yzf jer vecina tako kaze

 

Jos da kazem da sam pogresio oko kilometraze rf ima 42000 a yzf 58000

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1428 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Meni kilometraza nista posebno ne znaci ako je motor u dobromm stanju i odrzavan. Ja ove sezone predjoh 17.000km

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

Samo da kazem da je rf prodat a otiso sam da gledam yzf i kaze gazda  ;D da je neispravno dugme za paljenje ( sto je i utvrdjeno) i motor nemoze da se kresne  ;D  i moze da se kupi samo u vidjenom stanju, tako da od te rabote nema nista  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

Skini sedište i upali ga ditektno spajajući automa t!!! Naravno ako dopušta gazda !!! Ili menjaj gazdu !!!

 

Pa hteo bi ja a mozda i on, ali je poblem sto se ne razumemo mnogo, ja srbin a on svajcarac, pa aj sad  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 50 years, 84 postova
  • Lokacija: Vrachar-Beograd-SRBIJA
  • Motocikl: uskoro, uskoro...

Pa gde si? Ako si U Shvici, koji grad? Imam neke ljude tamo, konkretno u Bernu, pa ako treba neka pomoc... ti javi.

Da poshaljem Popadica razbijacha da ga "pritisne", upalice ko mina veruj...a mozda ce i cenu da ti skine ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Skini sedište i upali ga ditektno spajajući automa t!!! Naravno ako dopušta gazda !!! Ili menjaj gazdu !!!

 

Pa hteo bi ja a mozda i on, ali je poblem sto se ne razumemo mnogo, ja srbin a on svajcarac, pa aj sad  ;D

 

 

A sto niste probali na gurku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 543 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Kawasaki zzr 1400 i Bmw r1200gsa

Dobro je sto nisi naseo na RF900 jer je to najveće sranje od motora koje je suzuki mogao izbaciti...

Ne samo što su im menjaci krš, nego je i sam agregat teška kršina... A pogotovo kad se sjebe.. tj prolupa (što je čest slučaj) nema delova ama nigde..

Na RF600 je već druga priča (isto ružan ali kvalitetniji mnooogo) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

Pa gde si? Ako si U Shvici, koji grad? Imam neke ljude tamo, konkretno u Bernu, pa ako treba neka pomoc... ti javi.

Da poshaljem Popadica razbijacha da ga "pritisne", upalice ko mina veruj...a mozda ce i cenu da ti skine ;D ;D ;D

 

Ja sam u Baselu, mada sam se trenutno oladio, trazio je 1100 za yzf i sigurno bi spustio jel to su svabe :D Ali sam odlucio da se ne bakcem sa to, ipak cu traziti odma k2 1000 ili nesto jos novije, ali je problem sto ako je u ok stanju on ima cenu vecu nego sto je u Srbiji, jedino da pogledam malo po Nemacku :rolleyes:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 812 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

Imao sam YZF750 '96 i imam RF600 (ne 900, ali jbiga :).

 

Meni licno je YZF750 bio jednom udoban, ustvari RF600 mi nije ni priblizno udoban, ni meni, ni devojci kada je vozim. Verovatno sam ja jedini koji to kaze, ali ne znam, na YZF-a kada sam seo, imao sam utisak da su ga pravili po mojoj meri.

 

I ako me je terao maler sa njim, mislim da je on ipak dosta ispred RF-a. Ja bih uzeo YZF-a.

 

ps Nisam citao odgovare, sada vidim da je ovaj prodat :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Bos.Brod
  • Motocikl: Honda CBX 1000

sto se tice mog iskustva a veliko je suzuki rf 900 i rf 600 su naj losi motori koje je suzuki napravio propala serija a jamah nije los izbor mada i ona ima mana ventili usisni menjac a a sto se tice prekidaca za paljenje moxe ba bude i relej ne automat vec relej i to mos resiti premosnicom posto on oce da zasteka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Bos.Brod
  • Motocikl: Honda CBX 1000

sto se tice rf 900 rf 600 to su naj losi motori koje je napravio Suzuki a jamaha nije los izbor mada ima i ona manu usisne ventile menjac mekan a za paljenje pogledaj relej ne automat vec relej koji daje signal automatu da alnasuje on u vecini slucajeva zasteka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja