Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GS 500 ('89-'00, '01+, '04+ F) - svasta ponesto o njemu

Recommended Posts

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Borča/Nbg
  • Motocikl: Suzuki GS500 E

Naručen polovan centralni štender na eBay, pokupiće rođak iz Minhena lično, pa će mi već nekako doturiti, cena 18 €.

 

Kupljene nove Mitas MC50, prednja stigla Bex-om uz gratis dostavu (Baki DOO, 6480 rsd), zadnja lično na Konjarniku (Pilot Sport DOO, 6500 rsd). Nije bilo lako naći 110/70/17 i 130/70/17. Uglavnom su cene znatno više od ovih koje sam naveo, ili nemaju na stanju. Kako sam vozač-početnik, smatram da nema potrebe da uzimam gume renomiranih proizvođača, mada čitajući forum, zaključio sam da Mitas nije krš guma.

 

Zamenjeno motorno i kočiono ulje i uljni filter, očišćen filter vazduha, kaže majstor Zarić da nije još za zamenu. Vila malo puštala, zamenjen semering, dosuto ulje. Lanac i lančanici će izdržati sezonu.

 

Čitajući na forumu o akumulatorima, rešio sam poslušati preporuku prodavca i kupiti najjeftiniji, jer je svakako lutrija. Landport YB10L košta 3300 rsd, negde na Paliluli kod Botaničke bašte. Našao sam lika na Kupujemprodajem.com, najjeftiniji je i ima brdo pozitivnih ocena. Prodavac kaže da imaju najmanje reklamacija na Landport,  kad se uzme broj prodatih jedinica.

 

Fali mi guma na levom nogostupu (ako se tako kaže?) i razmišljam da skinem oba fabrička i kupim neke aftermarket, ima li neko iskustva s tim?

 

Vidim da baš nije lako nabaviti te sitnice za GS500, pa ako ima neko savet za nabavku delova, molim podelite.

Promenio član crni_vatreni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Borča/Nbg
  • Motocikl: Suzuki GS500 E

Može li mi neko pomoći oko neispravnog brzinometra? Problem je deo koji se nalazi na prednjem točku u koji ulazi sajla. Kada otkačim sajlu sa prednjeg točka i zavrtim je šrafilicom, brzinometar reaguje, ali kada je montirana na svoje mesto, kazaljka ne mrda. Ima li tu delova za servisirati? Gde mogu da potražim delove? Gugl nije mnogo pomogao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SUZUKI GS500F

Proveri,za deo ovde: 

WWW.MOTORCYCLESPAREPARTS.EU

Suzuki GS500(E)(F) 2006 FRONT WHEEL - order parts in just a few clicks from Europe’s number 1 genuine spare parts online retailer

Inače ovako je teško reći šta je problem,da li je nešto samo ispalo sa mesta,ili je propalo "ozubljenje" ili "ležište" sajle.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Borča/Nbg
  • Motocikl: Suzuki GS500 E

Nađoh polovan puž kilometraže, cena 3000 rsd, ne hvala.

 

Na eBay u Nemačkoj, 6.49 eura + dostava par eura lokalno, deo nije veliki. Posle bih našao način da mi familija doturi do Beograda.

 

Pre nego što poručim, rekoh da probam da pročačkam. Stvar je totalno "zalepila", zupčanik koji treba da rotira oko biksne je potpuno zaribao. I zupčanik i puž izgledaju zdravo, ali vidi se oštećenje metalne podloške koja vrti zupčanik. Jedva nekako razglavismo zupčanik, natopismo mašću. Podlošku ispeglali tek toliko da radi posao. Montirali, sve funkcioniše. Malo bilo seksa sa kočionim čeljustima prilikom vraćanja točka na svoje mesto. Dva totalna duduka, otac i ja, prvi put u koštac za motomehanikom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SUZUKI GS500F

Eto, baš dobro što je bilo jednostavno i delotvorno. Inače mogao si skinuti kočiona klešta,pa ih vratiti posle montaže točka. Ali pre vraćanja klešta ,sa nekim širokim pljosnatim šrafcigerom (polugom) treba raširiti pločice,što je više moguće, u tom slučaju kočioni klipovi uđu u cilindar maksimalno te shodno tome dobiješ veći zazor između pločica te klešta lakše montiraš na mesto. Posle samo pravilnim momentom stegneš vijke (za prednja klešta 45Nm ili 4,5 Kgm). Za vijke prednjeg točka zatezni moment je oko 70Nm ili oko 7Kgm. Sa zateznim momentima nemoj nikada preterivati,pošto može doći do oštećenja navoja ili čak i do pucanja vijka.... (a to za kočiona klešta ili točak baš i nije zdravo, ustvari jako nezdravo za motobiker-a)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ovo sto je kolega Orphan rekao da tek tako uteras klipove u celjust da bi ih lakse montirao, s tim se  NIKAKO NE SLAZEM, zasto, zato sto onda prljavi klipovi udju u celjust i pojebu kocione gumice i posle imas problem jer klip nece da se vraca pa zaglavljuje,

najbolje prvo malo ocisti klipove, pa onda ih nabijaj unutra, jer svakako to periodicno treba da se uradi da ne dodje do zaribavanja, mnogi to zapostave i onda se cude sto im se plocice neravnomerno trose itd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Borča/Nbg
  • Motocikl: Suzuki GS500 E

Jesam primetio da jedna gumica koja liči na o-ring ne leži ravnomerno na klipu, nemam pojma kako da je namestim. To sam takođe planirao da spomenem majstoru, ne uliva baš poverenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Imaš dve gumice po klipu, prva od spolja je prašinarka, ona čisti klip kada se kreće unutra-napolje iz čeljusti i ona se najčešće prva sjebe, a druga gumica je veća i ona drži ulje.

U tom slučaju najbolje povaditi klipove, sve detaljno očistiti, promeniti gumice i ulje i miran si, sve će lepo glatko da radi.

Gumice su prilično jeftine, potraži ih u "Sigurnost Zrenjanin" , a ulje imaš u svakoj moto radnji.

 

Promenio član Disko Nindža
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Borča/Nbg
  • Motocikl: Suzuki GS500 E

Molim kolegu vozača GS500E za pomoć. Polomljena mi je šipka merača nivoa ulja. Ne bih da prolazim kroz pakao traženja zamenskog čepa sa šipkom, radije bih napravio novu šipku i montirao na čep, imam stručnu pomoć. Trebaju mi mere. Koliko je dugačka cela šipka i na kojoj dužini su oznake maximum-minimum? Veliko hvala junaku koji će da isprlja ruke da mi to izmeri (i usput proveri nivo ulja u svojoj mašini).

 

Takođe, treba mi savet za reparaciju slavine goriva, mislim da je zrela za otvaranje. Vidim, prodaju se setovi za reparaciju, 1500-3000 rsd, raspitujem se gde ima za GS500 i kolika košta, pa dok čekam odgovore, da priupitam kolege: smeta li nešto ako je, dok motor radi, slavina nameštena na PRIME, a kad ugasim motor, vratim na ON? Jedino tako mogu da vozim normalno, jer očigledno vakuum ne otvara dijafragmu dovoljno, pa se motor uguši pri "muškoj" vožnji. Na PRIME ide k'o zmaj. Ako se zeznem pa ostavim na PRIME kad parkiram motor, curi gorivo iz karburatora. Verovatno imam nešto goriva i u ulju, pa se spremam da menjam i ulje, a valjalo bi da do tad mogu izmeriti nivo, što me vraća na prvo pitanje. Hvala saborcima unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Borča/Nbg
  • Motocikl: Suzuki GS500 E

Ma znam šta je Prime, ali dok ne rešim slavinu, jedino tako mogu da ga vozim. Koji je negativni aspekt vožnje na prime, tj. šta može da se dogodi? Kada se ne vozi, jasno je, curi gorivo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Borča/Nbg
  • Motocikl: Suzuki GS500 E

OK, znači samo gnjavaža, bitno mi je da nema štete, ili veće potrošnje, pri vožnji na Prime. Izvinjavam se, možda je bilo glupo pitanje, ali tek ulazim u svet motomehanike.

 

Nastaviću da prebacujem tako dok ne odradim remont slavine, hvala svima. Nadam se da će mi neko izmeriti tu šipku merača.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

Ima li neka prodavnica sa novim delovima za gs-a... Po netu nalazim samo nove dihtunge i polovne delove... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SUZUKI GS500F

Pozdrav, vidi na ovim stranicama.

WWW.MOTORCYCLESPAREPARTS.EU

MSP is Europe’s most popular online parts supplier, order genuine, new parts for your Suzuki GS500(E)(F) today.
WWW.MOTODELOVI.NET

Rezervni delovi za Suzuki GS 500E 89-00

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Borča/Nbg
  • Motocikl: Suzuki GS500 E

Ima li neko ideju kako da nabavim oprugu za centralni štender? Može li da posluži neka druga, možda ona od tramboline, ako se gađaju dimenzije?

 

Možda bi neki kolega mogao da mi napiše mere opruge kada je štender podignut, pa i spušten.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja