Jump to content

Moto Zajednica

Rukka moto oprema

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 282 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW GS ADV , Yamaha T MAX

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Pazario u Luisu ATHOS jaknu i pantalone ,sa snizenjem i povratom poreza 600 eura ,best bay svakako.

 

Jos veca sreca sto sam ubo broj (66 jakna i 62 lone)

 

Ako nije tajna,za kolikog su coveka ovi brojevi? Interesuje me jer ne mogu da procenim kolike stvari meni trebaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 282 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW GS ADV , Yamaha T MAX

Pazario u Luisu ATHOS jaknu i pantalone ,sa snizenjem i povratom poreza 600 eura ,best bay svakako.

 

Jos veca sreca sto sam ubo broj (66 jakna i 62 lone)

 

Ako nije tajna,za kolikog su coveka ovi brojevi? Interesuje me jer ne mogu da procenim kolike stvari meni trebaju.

Ja sam mislio da nosim 60-62 ,ali je ovako ispalo.U prodavnici imas maketu motora pa probas kako stoji kada sednes

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taraba, 612 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: enduro

mislim da rukka athos vise ne postoji u luisu, barem nema velikih brojeva.

doduse, ima ih u touratech-u, ali samo u plavoj boji. cena jakne je 450 eur.

cini mi se da je athos stariji model, pa je zato pala cena. kada bi pala cena rukka gobi-ja, cini mi se da bih trcao do shvabije po jedan primerak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Vracar, Singidunum,Legio IIII Flavia Felix

Od srca preporucujem Rukka opremu. Vredi svaki dinar koji sam dao za nju.

Ja sam pocetkom juna pazario Armas a lepsa polovina Annu. Isprobana na 10C + olujna kisa kao i na 40C.

Radi sve ono sto pise u prospektu. Zimi greje leti hladi.

Zaboravite na kisna odela. Ne propusta ni kap.

Savrsena oprema za skoro sve meteo uslove.

 

I jedna preporuka...

 

Narucivanje preko neta moze da bude veliki zaj.b <_< posto niste u mogucnosti da opremu probate.

Ja sam u radnji probao sve tri jakne iz klase Edison,Armas i Argonaut. Sve su bile isti broj ali mi je zbog kroja, samo Armas bio taman. Isto vazi i za pantalone

 

I jos nesto...nisu sve Rukke iste po kvalitetu (gustina tkanja,zastita od kevlara, ''pametni termalni sloj'' i sl.) sto se vidi i po razlici u ceni...iako je i ''najjeftinija'' bolja od Relly pro 3 :jee:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Necu da kritikujem Rukka , nisam bolestan ...mada , probao sam nekolicinu modela ovde u Londonu i ni jedan mi se nije svidao , ali to je stvar ukusa , verovatno

 

Jedini nacin da kupis nesto , pa i Rukku povoljnije je internet , ali tu je Smajser u pravu , budi siguran da si probao TAJ model u TOM broju , inace moze da se desi da ti bude zao ...

Sto se para i cene tice , svi smo razliciti i po tom pitanju , pricam za sebe , ali ja sam nov uzeo samo Rally Pro 3 , koji je , prema Smajseru gori ( i jeftiniji ) od svih Rukka , pa mi je i dan danas zao para ...

Da sam kupio Rukku , izludio bi , ali to sam ja ...

Kacige i cizme kupujem nove , ali odela ( sem tog novog RP3 kojeg sam pomenuo ) samo na Ebay-u . E sad , ako ti nije mrsko kupit polovno , svi pricaju da Srbija uskoro treba da ude u taj Paypal , zima dolazi , imas vremena do proleca da pazaris ...

 

Ja i zena imamo nekolicinu jakni , Dainese , BMW Streetguard , sve polovno kupljeno sa E-baya . E sad , kad kazem polovno , to je ko novo , bas sam danas kupio zeni Streetguard jaknu , jer je stara broj prevelika , pa kad ova stigne prodajem ovu od pre ... Okacit cu slike i link za listing ako hoces , to je ko novo ... a cetvrtina cene

 

Jedini razlog zasto sam se na muke muka odlucio da kupim nov RP3 je broj pantalona , produzeni , koji se izuzetno redko nalazi na Ebayu

 

E sad , ako ti ne pada na pamet da nosis polovno , preskoci moj savet ....

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

RP 3 plavi se sije u Srbiji,ja bas zagledao etiketu a sivi u Indoneziji.

 

Tacno tako , zelja mi je bila da kupim Made in Serbia , ali nazalost taj belo plavi ne rade u produzenim brojevima za pantalone , samo sivi ... vrlo sam bio razocaran zbog toga ... inace ovde u Engleskoj je izgleda malo jeftiniji nego u Nemackoj ...

 

Ali , mislim da je postavljac teme pitao za Rukku , da mu ne kvarimo vise temu ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Motocikl: BMW Dakar 650GS

Ali , mislim da je postavljac teme pitao za Rukku , da mu ne kvarimo vise temu ?

 

 

Ne kvarite temu. Inace, ja se upravo lomim izmedju R3Pro-a i Rukke. R3P je jednostavan pri narucivanju, a Rukka ne.

Dakle, pratimo polemiku i lepo se druzimo :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

 

Ne kvarite temu. Inace, ja se upravo lomim izmedju R3Pro-a i Rukke. R3P je jednostavan pri narucivanju, a Rukka ne.

Dakle, pratimo polemiku i lepo se druzimo :Mina:

 

Ako je tako ...

 

slozit cu se sa Smajserom , Rukka je kvalitetnija , ali nije ni RP3 ili neko drugo odelo , jeftinije od Rukke za bacanje ili toliko losije ... stavise

 

Ja , ponovit cu , probao sam bar 10 puta razne Rukka jakne , neke su bile i preko 1000 funti , a ni jedna mi nije ''legla''. Tako da sam od Rukke totalno odustao , pa ti ne mogu nista dobro ni lose reci ... mozda nisam pravljen po njihovoj meri , neznam ...

 

A kad sam prvi put probao stari RP2 , leglo mi je ko saliveno ... moras da probas razna odela , da lakse odlucis

 

Treba takode da uzmes u obzir i to sto je rekao Kepo , da je RP3 namenski pravljeno ( ko fol ... ) za reli . Mada je ja iskljucivo koristim za touring , imam Streetguard , koji je pravljen za Tuoring i vecinoma mi stoji u ormanu ....

Kod vecine jakni sloj koji ne propusta vodu , obicno GoreTex nalazi se sa unutrasnje strane habajuce povrsine , obicno Cordura , dok je kod RP3 Goretex usiven u podlogu , pa ga mozes skroz izvadit , sto je bolje za leto , dok te ne uhvati pljusak ....

 

Samo dobro razmisli , i ako imas sansu probaj razne jakne , skup je to sport i inace , a kamoli u ovom segmentu ... Rukka , BMW itd ...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

A koji motor vozis?

 

Kako se lomis izmedju R3P i Rukka-e? Jedno je model odela a drugo je firma. Jel imas neko favorit odelo od Rukka-e?

 

I sta znaci "R3P je jednostavan pri narucivanju, a Rukka ne"?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Motocikl: BMW Dakar 650GS

A koji motor vozis?

 

Kako se lomis izmedju R3P i Rukka-e? Jedno je model odela a drugo je firma. Jel imas neko favorit odelo od Rukka-e?

 

I sta znaci "R3P je jednostavan pri narucivanju, a Rukka ne"?

 

mozda sam bio nejasan. vozim dakar 650. imam dilemu izmedju rukka gobi-ja i bmw r3pro. bmw je jednostavniji zbog bmw sizing-a koji je lako shvatljiv i primenjiv na sve bmw modele. retko ko moze da se zezne. kod rukke je skroz druga situacija. probao sam razlicite jakne (armas i kalahari) u istom broju. jedna mi odgovara, druga je premala. samim tim se plasim da narucim bilo sta od rukke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

.... probao sam razlicite jakne (armas i kalahari) u istom broju. jedna mi odgovara, druga je premala. samim tim se plasim da narucim bilo sta od rukke.

To je odlicna informacija, pogotovu jel sam na neki nacin, trenutno "u narucivanju" Ruka MIka modela.

 

Znaci, nista bez probanja? :staa:

 

ps.gde mi je (iz Beograda) najblize "probanje"?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

.... probao sam razlicite jakne (armas i kalahari) u istom broju. jedna mi odgovara, druga je premala. samim tim se plasim da narucim bilo sta od rukke.

To je odlicna informacija, pogotovu jel sam na neki nacin, trenutno "u narucivanju" Ruka MIka modela.

 

Znaci, nista bez probanja? :staa:

 

ps.gde mi je (iz Beograda) najblize "probanje"?

 

Slazem se sa Goranom , nikako ti nebi savetovao uzimat Rukka jaknu bez da probas TAJ model u TOM broju .... ja sam takode primetio da su kragne na nekim Rukkama jako neudobne , u pet minuta poludis sa njima ... neznam zasto je tako ...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 282 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW GS ADV , Yamaha T MAX

Bucko, koliko je love RP3?

Ne mogu da se setim ,previse informacija za kratko vreme ,a i nije bilo broja za mene pa sam odustao.Utisak je da je u Radulovicu jeftinija kupovina nego u Grckoj , Italiji i Austriji gde sam obilazio lokalne BMW dilere.

Kada sam u Luisu u Becu uspeo da nadjem adekvatne brojeve Rukka jakne i pantalona odma su mi zaigrali leptirici,sreci nije bilo kraja.Prvi utisci su da je oprema do 00 ,a za pravi test cekam bjb deda mrazove :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

To sa brojevima , to je uvek problem ...

 

Evo pregled velicina za BMW odela

 

http://specials.bmw-motorrad.com/com/en/products/riderspoint/objects/size_table.html

 

i najbolje sto sam mogao da nadem za Rukka odela , donja polovina ove strane

 

http://www.ukbikegear.com/page.html?chapter=0&id=8

 

Ja sam uzimao broj 114 pantalone , i morao sam da cekam 3 nedelje da jih naruce ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Sta je to? 56 duplo produzen, jel?

 

 

Jeste ...

 

nerviralo me to opasno , ima jos nas sa tim problemom ... visok sam 194 cm .

I ako nosim normalan kroj Dainese ili neke druge pantalone sa dubokim motoristickim cizmama , sve je OK , ali nema sanse da obujes plitke cizme ili visoke patike a da ti ne ostane bar 10-15 cm noge ''na izvolte'' vetru i kisi kad sednes na motor i namestis se

 

Ovako , kad obucem pantalone 114 po stanu , setajuci gazim po njima , toliko su dugacke :D

 

Ali zato , kad vozim sa dubokim patikama koje su Goretex , ljuljne kisa , a meni carape suve - priceless !!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja