Jump to content

Moto Zajednica

Iron Butt Srem - Podrinje 2010

Recommended Posts

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

Planirao sam ovu turu da odvozam jos pocetkom leta,ali sticajem okolnosti,nisam uspeo.Slozile su mi se kockice po povratku sa mora,i vec sutradan sam bio na putu.Destinacija i nije daleka vecim motorima,ali meni sa 50cc jeste.Spakovao sam par krpica,1l ulja za skuter,napunio rezervoar i krenuo.Moji su vec bili u selu i cekali me.

Rute je izgledala ovako (samo sto sam od Loznice do Crnce isao uz Drinu,glupavi Google Maps mi ne dozvoljava da rutu namestim uz Drinu,nego preko Krupnja,mora da Nadalina ima neke veze sa tim :) )

5lW6d_turak.th.jpg

 

Preko Stare Pazove i Golubinaca stizem do Rume,gde pravim prvu pauzu od par minuta,da odmorim pozadinu i motor da se rashladi.Put prav,dosadan,dosta guzve,dosta jurcanja i uletanja od strane cetvorotockasa.Srecem par kolega,ja se uredno javih,a oni me svi do jednog iskulirase.

 

PL8yG_16082010041.jpg

 

ZGseO_16082010043.jpg

 

 

I dalje ravnim i dosadnim putem,stizem do Sapca,gde odmaram nekih pola sata kod sestre.Put od Sapca do Loznice,kroz sela izmedju njih je manje-vise isti,pravo,pravo,pravo..pa par krivina..pa pravo...i tako do Loznice i obilaznice oko nje.Na obilaznici sipam gorivo,za sve pare (500din) i racunam da mi skuter trosi oko 3.5l.

 

FwvuU_16082010047.jpg

 

DfmYZ_16082010050.jpg

 

 

Posle obilaznice oko Loznice,pocinje krivudav put uz Drinu,koji je do Malog Zvornika u zali-Boze stanju.Rupa do rupe,krpljeni delovi,kolotrazi...samo sam cekao kad cu da overim asfalt sa iovako jadnim malim tockom,sa jos gorim kineskim gumama.

Nekako stizem do M.Zvornika,gde pravim 5-minutnu pauzu da odmorim pedu i opalim koju fotku sa dig.aparotom (slike su inace malo sa telefona,malo sa digitalca).

 

qmCUo_crnca001.jpg

 

DtzCo_crnca004.jpg

 

HJewp_crnca006.jpg

 

Od Zvornika do Crnce (moje krajnje destinacije) imam jos nekih 30ak km puta,koji je u malo boljem stanju nego Lo-M.Zvornik..

 

vor8E_16082010051.jpg

 

mJ77C_16082010052.jpg

 

YaE3d_16082010055.jpg

 

Posle 4h voznje,sa svim pauzama,stizem u selo.Raj za odmor.Ljudi kao da zive u nekom drugom svetu.Kakav Facebook,Exit,Guca i sl.Mene su gledali k`o da sam sa Marsa dosao sa skuterom,iako sam primetio nekog lika da tuda vozika,ni manje ni vise nego Dukatija,cini mi se 998 model.

Tu sam ostao jos 3 dana,koje sam iskoristio za vozikanje do:

 

Manastira Soko Grad:

 

xGbzw_crnca021.jpg

 

ZMJai_crnca023.jpg

 

syoFg_crnca039.jpg

 

(U povratku kuci iz Soko Grada,sreo sam dvojicu kolega na nekim enduro masinama,rek`o bih da su Tenere u pitanju,al` nisam siguran,koje su mi uredno odgovorile na pozdravljanje.)

 

 

Ljubovije po novine i namirnice:

 

DoF7j_18082010060r.jpg

 

j4s4U_18082010062.jpg

 

I malo offroada do groblja majcinih roditelja:

 

oOQxn_crnca069.jpg

 

3Guhc_crnca071.jpg

 

3zve4_crnca075.jpg

 

rCQKw_crnca094.jpg

 

U medjuvremenu sam se banjao na Drini,malo pecao,cak sam i upecao fin primerak klena ili skobalja,nisam bas siguran.

 

ZuZA2_crnca063.jpg

 

404.jpg

 

mx1ub_18082010067.jpg

 

Povratak kuci je prosao manje-vise isto,doduse sa minimalnim pauzama,jednom za gorivo i jednom kod sestre u Sabac..

Nazad sam dosao posle 4 i po sata voznje sa pauzama.Da ne spominjem kol`ko nisam osecao zadnjicu vecim delom puta :)

S74Ws_19082010069.jpg

 

zlImi_19082010071.jpg

 

eKK6Y_19082010076.jpg

 

Ibbjg_19082010075.jpg

 

Sta reci na kraju..Zelja ispunjena,srce puno,dupe ocvrsnulo,pokazao mnogima da se i skuterom moze na dalji put.Ukupna kilometraza je oko 450-500km,potrosena skoro 4 rezervoara goriva,tj skoro 20l..

 

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

jedva čekam da kupiš neki veći motor, biće super putopisi  ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Odlicno.............cestitam, upravo tako treba.........pokazati da je bilo koji motocikl..........dovoljno dobar za put. Samo putovati..........sa bilo cim, sve je dovoljno dobro.

Naravno moze uvek bolje..........ali slatke su voznje sa vozilom za koji kazu da nije za put.

 

Cestitam jos jednom i pozdrav..........iz Afrike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

Hvala cika Marokanac :)

 

@Stampar,

krenuo sam skroz neplanirano,dosao sa mora i prespavao samo i ujutro krenuo.Zaboravio sam da pokupim brojeve telefona..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Motocikl: Suzuki Freewind

Sjajno!!!Svaka cast!!!!hmmmm naterao si me da razmislim i ja o ovako necemu.....samo u okvirima srbije  ;D ;D bravo jos jednom,i ako budes planirao nesto uskoro po vojvodini javi obavezno!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

I ja sam se jednom zahebo, tj. isao desnom obalom....

Trebao si iz Rume na Mitrovicu, Racu, pa onda lijevom obalom, ko co'ek.

 

LM, i ovako je hvale vrijedno, sto neko rece, sto manje prikladno vozilo, to veci izazov.  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

I ja sam se jednom zahebo, tj. isao desnom obalom....

Trebao si iz Rume na Mitrovicu, Racu, pa onda lijevom obalom, ko co'ek.

 

 

 

U tom slucaju bih morao da vadim zeleni karton,sto je trosak od 1000+din,umesto toga bolje po  koje pivo i par pljeski :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Svaka ti cast kako se usudis skuterom na toliki put :) Ipak si trebao preko krupnja, pa da idemo na pivce :D Poveli bi i Nadalinu :D Pravio bih ti ja drustvo na onom offroadu :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malo Zlo, 753 postova
  • Lokacija: BGD

chkoMaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!! :)

Pa, ja tek sad vidim ovo.... Svaka cast, SkolsU, dabogda ti svaka....  ::)

 

Elelm ti znas da je Nadalina zna ljuuuude a i tu teKnologiju- tako da, da ja sam kriva....  :D

KAd ti ovih dana bude dosadno, a ti lepo na azdaHu pa do Nadaline u BG.... ;)

Terasa, `ladno pivo, pogled na reku i ulicu(komsinice samo haljinice furaju) i taaaako.... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

@Goshke

Razmisljao sam,al`preveliki usponi mi nikako ne odgovaraju,istrosene rolnice,kais,opruga kvacila..kad to sredim,mozda :)

 

@Profa

Hvala,hvala..

 

@Nadalina

Samo zbog tih suknjica cu i da razmislim o dolasku :))

 

Generalno,sama voznja i nije neki problem..ne vozim brzo,prosecna brzina mi je bila 50-60kmh.Jedini problemi su mi mnogo tvrdo sediste,o kome vec razmisljam da zamenim,i poluispravan skuter,plastike kvrckaju,na svakoj rupi mi se protresu bubreGi i jos par sitnica,za koje sam sam kriv,jer ne odrzavam skuter kako treba.S obzirom da je kinez,da ga vozi covek od 110kg i to svuda kuda ne treba,da nema redovno odrzavanje,vec samo benzin i ulje..za mene je on heroj ovog puta,ne ja :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja