Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Ja mogu samo da ti kazem da fabricki podesene vile rade i na offu i na asfaltu...toliko iz iskustva.

 

Tu exotiku nisam imao prilike da probam......stoga moj savet je...fabrika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Ili se vrati nekoliko stana unazad....mislim da je bas Shumar objasnjavao...cak i Youtube snimak je neko postavljao ili idi na servicemanual za XTZ 750,

ja sam sve za stapove kupovao po User manualu... i pogodio sam.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Pozdrav drugari. Upravo mi je sajla kvacila riknula i to na moju sreću na samo 1km od kuće :) tako da nisam puno gurao ali svakako sam vukao jezik po putu dok nisam došao do kuće :( ajde posavetujte gde da porucujem ili da pravim?

Hvala unapred i cheers.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

ako ćeš da naručuješ i imaš nekog u EU onda www.kedo.com   Item 33093: Clutch Cable (Alternative To Item 30051)

 

a možeš da kontaktiraš Sinišu ( prodavnica Grada Ruzveltova Beograd - imaš temu na forumu) 0644824642

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

ako ćeš da naručuješ i imaš nekog u EU onda www.kedo.com   Item 33093: Clutch Cable (Alternative To Item 30051)

 

a možeš da kontaktiraš Sinišu ( prodavnica Grada Ruzveltova Beograd - imaš temu na forumu) 0644824642

Hvala Popsy na brzom odgovoru. Kontaktirao sam Sinišu ali problem je u tome što on pravi sajle na osnovu stare, a moju sajlu je izgleda predhodni vlasnik isto pravio s'tim što je malo duža od orginalne pa ne bi da napravim istu takvu. Jel bi mogao ti ili neko ko ima org. sajlu da je premeri ili još bolje ako bude prolazio pored Siniše da svrati do njega da je on premeri da bi mogao da mi napravi po orginalu to bi mi najviše odgovaralo?

HVALA unapred!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Beograd NBG
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 ; Husqvarna TE 610e, RD07

 

ako ćeš da naručuješ i imaš nekog u EU onda www.kedo.com   Item 33093: Clutch Cable (Alternative To Item 30051)

 

a možeš da kontaktiraš Sinišu ( prodavnica Grada Ruzveltova Beograd - imaš temu na forumu) 0644824642

Hvala Popsy na brzom odgovoru. Kontaktirao sam Sinišu ali problem je u tome što on pravi sajle na osnovu stare, a moju sajlu je izgleda predhodni vlasnik isto pravio s'tim što je malo duža od orginalne pa ne bi da napravim istu takvu. Jel bi mogao ti ili neko ko ima org. sajlu da je premeri ili još bolje ako bude prolazio pored Siniše da svrati do njega da je on premeri da bi mogao da mi napravi po orginalu to bi mi najviše odgovaralo?

HVALA unapred!

 

posalji mu brzom postom i reci da ti napravi istu ili neka je skrati za 1 cm, imas dovoljno tolerancije u stelovanju na polugi i na samom kvacilu dole tako da ne mozes da omanes.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda Shadow vt 1100 , Pannonia 250, NSU Prima 175, Tomos APN 6

Zna li neko od cega bi mogao da odgovara zadnji amortizer? Odgovarao bi ako bi mogao neki sa zasebnom komorom za gas. Moj je izgleda gotov ili pred sam kraj a reparacija skupa za ovakav tip amortizera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Zna li neko od cega bi mogao da odgovara zadnji amortizer? Odgovarao bi ako bi mogao neki sa zasebnom komorom za gas. Moj je izgleda gotov ili pred sam kraj a reparacija skupa za ovakav tip amortizera.

jesi li kontaktirao Đuntu? polovni amortizeri za ST su oko 80€

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Beograd-Banjica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Kolege ja sam dosao na neku ideju da napakujem prednji tocak 19'' na Super Teneru. Tipa od Pegasa ili f650. Cini mi se da bi bila podvoznija na asfaltu a opet ne bi mnogo izgubila na off-u, koji svakako ne moze bas mnogo, tipa blato i suma zbog svojih  gabarita. Video sam slike na netu i svidja mi se kako to izgleda, e sad ne znam kako bi se ponasala. Sta mislite, da li bi se nesto dobilo a sta izgubilo? :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

to je kao konverzija na Super moto... dobiješ veseliji motor na asfaltu (što se tiče obaranja i agilnosti) a izgubiš poprilično na offroad sposobnostima. Imaš onog franzuca koji je stavio SuperMoto tockove na Afriku. Ako si uglavnom na asfaltu, može što da ne, stavi gušće ulje u prednju vilu i udri ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

to je kao konverzija na Super moto... dobiješ veseliji motor na asfaltu (što se tiče obaranja i agilnosti) a izgubiš poprilično na offroad sposobnostima. Imaš onog franzuca koji je stavio SuperMoto tockove na Afriku. Ako si uglavnom na asfaltu, može što da ne, stavi gušće ulje u prednju vilu i udri ;)

 

Hoce li skoro neka organizacija porucivanja  iz KEDO-a , da se grupisemo ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Sarajevo BiH
  • Motocikl: XTZ 750 SP 92 & KTM SXS 540 06 & KL 250 & VS 1400 & NRG 50

Poz ekipa

 

Imam problemcic ili problem jos uvijek nisam siguran.

 

Cujem neko lupkanje mislim da je iz mjenjaca ,cuje se samo kada je motor u pokretu odnosno kada vrti prednji zupcanik.

Lanac sam skinuo digao motor na centralne i onda pokusao ustanoviti kako i sta i otp bi to trebalo imati veze sa mjenjacem jer i kada pritisnem kvacilo 

nekad se pojaca.

 

Nisam bas siguran cuje li se u svim brzinama ali otp bi to bilo to.

 

Jel neko slucajno imao nesto slicno ,volio bih to rijesiti cim prije jer sam planirao na dalek put pa sada nisam siguran sta i kako.Ili da krenem

ovako pa sta bude :) mada to i nije pametno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Beograd NBG
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 ; Husqvarna TE 610e, RD07

 

to je kao konverzija na Super moto... dobiješ veseliji motor na asfaltu (što se tiče obaranja i agilnosti) a izgubiš poprilično na offroad sposobnostima. Imaš onog franzuca koji je stavio SuperMoto tockove na Afriku. Ako si uglavnom na asfaltu, može što da ne, stavi gušće ulje u prednju vilu i udri ;)

 

Hoce li skoro neka organizacija porucivanja  iz KEDO-a , da se grupisemo ?

 

 

Bice tebric, samo da neko poruci istu stvar ceka nas 5. zajdno sa tobom... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

to je kao konverzija na Super moto... dobiješ veseliji motor na asfaltu (što se tiče obaranja i agilnosti) a izgubiš poprilično na offroad sposobnostima. Imaš onog franzuca koji je stavio SuperMoto tockove na Afriku. Ako si uglavnom na asfaltu, može što da ne, stavi gušće ulje u prednju vilu i udri ;)

Vozio sam je. Na njegovoj su potpuno druge vile, kocnice i diskovi, i ima mnogo jaci "fiksator" vila iznad tocka. Meni se cini da su ST i AT ipak previsoki motori za SM. Vozio sam i Giletovog TDMa (znam da nije SuperMoto, ali komparacije radi) i Yamaha se mnogo bolje ponasala prilikom prolaska kroz krivine, dok je ona Afrika pruzala veci otpor i delovala nesigurnije. Jednostavno, nasi motori nisu konstruisani za to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

SuperMoto od 240 kg :staa2:  ... svaka cast na entuzijazmu. 

 

Sto bi rekao moj brat - Kvarisa.... stavi celestonke (full asfaltne gume) i uzivaj....kakvi SM tockovi 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Beograd NBG
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 ; Husqvarna TE 610e, RD07

Ti spusti malo te laktove dok vozis, nije ti motor bas toliko brz :)

 

A danas neces da se javis pored Politike, a pregorela mi sirena koliko sam sviruckao...

neka, neka.... jos prolazis pored mene... neka...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Nije bio siguran dal' su cigani zapalili kartone ili ti radi stenara na leru :P

 

alo momak, ima tema za one sa BUS-PLUSom :P :P :P

 

idi si traži motor :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Beograd-Banjica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Ja zavrsio projekat prednjeg tocka 19". Vrlo sam zadovoljan onim sto sam dobio i ne planiram da se vracam na 21, ali mi je u planu da prepakujem glavcinu od Super tenere na neki 19 obruc pa da bude 19 zicani tocak. Motor je dosta upravljiviji, manje se uvija, i bolje prolazi kroz krivinu. Probao sam i nesto malo van puta, i nema neke specijalne razlike, bar za sad nisam osetio. Evo slika da vidite kako to izgleda :)

 

super%20tenere%2019%20front%204_zpsb4pdn

 

super%20tenere%2019%20front%202_zpsufl7y

 

super%20tenere%2019%20front%203_zpsvnfxd

 

super%20tenere%2019%20front_zpsz77g55ow.

 

super%20tenere%2019%20front%201_zpsftrts

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja