Jump to content

Moto Zajednica

Tomos motori

Recommended Posts

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Hyosung Aquila 250

Rastajem se s mojim motorinom i ne znam bolje mesto da ga zakacim za uspomenu. Prva boja, osim vatrenog airbrusha.

post-2765-0-45165400-1303681081_thumb.jpg

post-2765-0-60110500-1303681142_thumb.jpg

post-2765-0-89821900-1303681393_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 366 postova
  • Lokacija: Novi Sad

nemam prednji blatobran,otice bez njega izgleda :D

 

kozmo,prelep motorcic :takoje:

jesi ga vec prodao,ili se prodaje?

 

neznam kako je kod vas ali bi trebalo da ima delova za bing novih,sta ti fali?

 

probaj na ovom forumu,vidim da ima dosta delova

 

 

http://www.tomos-riders.com/index.php

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 307 postova
  • Lokacija: Osijek

nemam prednji blatobran,otice bez njega izgleda :D

 

kozmo,prelep motorcic :takoje:

jesi ga vec prodao,ili se prodaje?

 

neznam kako je kod vas ali bi trebalo da ima delova za bing novih,sta ti fali?

 

probaj na ovom forumu,vidim da ima dosta delova

 

 

http://www.tomos-riders.com/index.php

kod vas kod nas isti K :lol:

rjeseno,hvala! :takoje:

na apn 4 upasovana masina od e90 karborator bio zastopan,izmenjene dizne i frcera sve :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

stalo jos par stvari da se zavrsi

 

th_cr10.jpg

 

cr5.jpg

 

cr6.jpg

 

cr3.jpg

 

cr4.jpg

 

cr1.jpg

 

cr2.jpg

 

 

Stevo nemoj da se ljutis,ali sto ne poskidas ove nazovi oklope,ovaj far i branik,4-ci stoje ko piletu sise..........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 366 postova
  • Lokacija: Novi Sad

nema na cemu druze :takoje:

 

Nema vise nista od tog motora,rasturen je u delove.ostao mi drugi apen koji sada vozam.

Ako nekom trebaju vile sa ovog motora gore na prodaju su.

 

th_DSCN3889354.jpg

 

th_DSCN3896311.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Hyosung Aquila 250

@Steva

kozmo,prelep motorcic :takoje:

jesi ga vec prodao,ili se prodaje?

 

Prodade se pre par dana. Stavio sam ga ispred kapije s ceduljom "prodaje se" i istog dana je otisao.

xH8d8_tomt.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova

ljudi, trebam savet, i to veliki!

 

ceo zivot sam vozio automatik skutere, prvo Vivacity, pa onda kinez od 250, nikad seo nisam za brzinac.

 

i, od kako sam se ratosiljao kineza (hvala bogu na vreme, kako im retardirano padaju cene), nisam vozio dvotockasa dve godine.

 

i sad, posto uvozim laptopove iz Kine, javio mi se jedan momak, preko oglasa i reche mi - dam ti ATX za laptopa.

 

ja gledam, cena ide meni u korist, sobzirom da se ATX-ovi danas prodaju po veoma solidnoj ceni (valjda jesu toliko kvalitetni motori)

 

i uzmem ja makinu, i jako mi se svidi. iz prve pohvatam da menjam brzine, jedino me u prvom trenutku OPASNO zezalo da krenem, jer nisam znao da ler ima izmedju svake brzine, hahah, pa sam pokusavao da krenem tako sto ga spustim iz trece u drugu, pa se ugasi, pa ja vratim u trecu, i tako u krug.

 

i sad, prvo par napomena, pa pitanja - motor je, sudeci po mom prijatelju koji zivi u blizini, a motordzija je - u odlicnom stanju, sto se tice ocuvanosti, i delova (on je tu nesto gledao, ne znam sta tacno) na njemu je sve tomosovo, jos od originala, osim potroshnih delova. a nigde nije lomljena maska, niti ima vidljiva ostecenja (za razliku od par ATX-ova koje sam do sad video, i ruine su).

 

 

1. kad ga vozim duze od 20ak minuta, iz menjacha dimi. ulje je sipano u motor, na moje ochi, tako da to nije to, a kad zavrsim voznju, vidim da malcice dima krene iz menjaca. sta je razlog tome ?

 

2. kapiram da ima 50 kubika, ali ja u 4toj mogu da vozim, peta nema teorije. eventualno nizbrdo ima smisla ubaciti u petu. jel do mog motora, ili je jednostavno slab ?

 

3. tutorijal za topljenje plastike i pravljenje maski, imam alate i struchan sam u topljenju svih vrsti plastika, i znam da pravim kalupe .. ? :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Zemun

ljudi, trebam savet, i to veliki!

 

ceo zivot sam vozio automatik skutere, prvo Vivacity, pa onda kinez od 250, nikad seo nisam za brzinac.

 

i, od kako sam se ratosiljao kineza (hvala bogu na vreme, kako im retardirano padaju cene), nisam vozio dvotockasa dve godine.

 

i sad, posto uvozim laptopove iz Kine, javio mi se jedan momak, preko oglasa i reche mi - dam ti ATX za laptopa.

 

ja gledam, cena ide meni u korist, sobzirom da se ATX-ovi danas prodaju po veoma solidnoj ceni (valjda jesu toliko kvalitetni motori)

 

i uzmem ja makinu, i jako mi se svidi. iz prve pohvatam da menjam brzine, jedino me u prvom trenutku OPASNO zezalo da krenem, jer nisam znao da ler ima izmedju svake brzine, hahah, pa sam pokusavao da krenem tako sto ga spustim iz trece u drugu, pa se ugasi, pa ja vratim u trecu, i tako u krug.

 

i sad, prvo par napomena, pa pitanja - motor je, sudeci po mom prijatelju koji zivi u blizini, a motordzija je - u odlicnom stanju, sto se tice ocuvanosti, i delova (on je tu nesto gledao, ne znam sta tacno) na njemu je sve tomosovo, jos od originala, osim potroshnih delova. a nigde nije lomljena maska, niti ima vidljiva ostecenja (za razliku od par ATX-ova koje sam do sad video, i ruine su).

 

 

1. kad ga vozim duze od 20ak minuta, iz menjacha dimi. ulje je sipano u motor, na moje ochi, tako da to nije to, a kad zavrsim voznju, vidim da malcice dima krene iz menjaca. sta je razlog tome ?

 

2. kapiram da ima 50 kubika, ali ja u 4toj mogu da vozim, peta nema teorije. eventualno nizbrdo ima smisla ubaciti u petu. jel do mog motora, ili je jednostavno slab ?

 

3. tutorijal za topljenje plastike i pravljenje maski, imam alate i struchan sam u topljenju svih vrsti plastika, i znam da pravim kalupe .. ? :)

 

Koje je tvoje pitanje ? Kako to dim iz menjača ? Inače, šaltaš ga i u 5 čim se javi potreba a ne samo nizbrdica ili pravac. A da bi se zadimio agregat trebalo bi da mu dušu uzmeš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova

ljudi, trebam savet, i to veliki!

 

ceo zivot sam vozio automatik skutere, prvo Vivacity, pa onda kinez od 250, nikad seo nisam za brzinac.

 

i, od kako sam se ratosiljao kineza (hvala bogu na vreme, kako im retardirano padaju cene), nisam vozio dvotockasa dve godine.

 

i sad, posto uvozim laptopove iz Kine, javio mi se jedan momak, preko oglasa i reche mi - dam ti ATX za laptopa.

 

ja gledam, cena ide meni u korist, sobzirom da se ATX-ovi danas prodaju po veoma solidnoj ceni (valjda jesu toliko kvalitetni motori)

 

i uzmem ja makinu, i jako mi se svidi. iz prve pohvatam da menjam brzine, jedino me u prvom trenutku OPASNO zezalo da krenem, jer nisam znao da ler ima izmedju svake brzine, hahah, pa sam pokusavao da krenem tako sto ga spustim iz trece u drugu, pa se ugasi, pa ja vratim u trecu, i tako u krug.

 

i sad, prvo par napomena, pa pitanja - motor je, sudeci po mom prijatelju koji zivi u blizini, a motordzija je - u odlicnom stanju, sto se tice ocuvanosti, i delova (on je tu nesto gledao, ne znam sta tacno) na njemu je sve tomosovo, jos od originala, osim potroshnih delova. a nigde nije lomljena maska, niti ima vidljiva ostecenja (za razliku od par ATX-ova koje sam do sad video, i ruine su).

 

 

1. kad ga vozim duze od 20ak minuta, iz menjacha dimi. ulje je sipano u motor, na moje ochi, tako da to nije to, a kad zavrsim voznju, vidim da malcice dima krene iz menjaca. sta je razlog tome ?

 

2. kapiram da ima 50 kubika, ali ja u 4toj mogu da vozim, peta nema teorije. eventualno nizbrdo ima smisla ubaciti u petu. jel do mog motora, ili je jednostavno slab ?

 

3. tutorijal za topljenje plastike i pravljenje maski, imam alate i struchan sam u topljenju svih vrsti plastika, i znam da pravim kalupe .. ? :)

 

kako IZ menjača? na koju rupu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Vozio sam ATX 2god i iz tog iskustav mogu da ti kazem da i u 5toj ide ok a ne samo na nizbrdici.

Kad se to desava moguca predpostavka je da su karike otisle i da gubi kompresiju i ne moze da nabije u 5 toj (tako je meni receno kad sam isao da pazarim motor) takdje ocisti karburator za svaki slucaj moze i do to ga da ti bude (meni se desavalo kad se nakupi prljavstine da jedva ide a nekad nece da upali)

 

Oreginal ATX fabricki ide 50-60.

 

Dim iz menjaca koje si ulje sipao u menjac? Ili da imas malo vode u menjacu pa da ona isparava ali kazes da si video kad je ulej sipano.

 

A sta mislis da radis sa plastikama?

 

P.S. Opusti se tomos je to brzo i lako se sredjuje a popravke su jeftine ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova

e ovako, ovde osuse paljbu po meni, ne znam zasto, drugi ljudi su mi dali korisne savete, i jako brzo sam se naucio oko svega, i nasao dosta resenja za probleme

 

1. morao sam da dodam menjachko ulje, jer je ona zicica sa plusom lose pokazivala - ceo kanal je bio nauljen, pa dok vadis zicicu, ona od "zida" kanala nagrebe ulja da pokaze na plus. glup problem, ali reseno. bio sam malo manje ispod minimuma, sada sam na plusu :)

 

2. vise stvari mi je oslabilo motor, da bi ga pogurao u 5 brzinu - dihtung na glavi nije lepo hvatao, pa sam morao da ga zamenim, ujedno mi je i sajla gasa bila takva da kad navrnem rucicu, opet nemam 100% gasa, te nemam ni obrtaja da ga ubacim u petu. nije pomoglo ni odvrtanje shrafa sajle, pa sam morao da rasklopim rucicu menjaca i da pritegnem sajlu. gas sam zategao, a dihtung zamenio, sad ide ko blesav.

 

3. sto se tice nekog stajlinga, ovako planiram -

 

- far maska: bez da je shirim previse u odnosu na default ATX-ovu, planiram da je salijem u kalupu, tako da izgleda manje vise kao glava Saurona (: znam da zvuci blesavo, al bavim se dizajnom poslednjih 15 godina, tako da cu napraviti da eventualno izgleda tako da odgovara prirodi cross bike-a male snage, nista invazivno

 

- metal (cevi, kostur): planiram da ga jednostavno "hromiram" tako sto cu da ga prefarbam u heat resistant chrome boju, naravno sa celom procedurom farbanja - smirgla, git, farba

 

- telo (plastika, rezervoar): probao sam u Photoshopu, i savrseno izgleda sa Karbon fiber folijom. ima odlicnih folija u borci za 100din/m2, karbon fiber, i kapiram da ce mi trebati max 3 metra da prescuvem sve te delove.

 

- par modifikacija sedista i repa, za agresivniji izgled.

 

- presvlacenje sedista (nakon modifikacije) u tamno plavi skaj, koji se po mom mishljenju odlicno slaze sa karbon fiber-om. ujedno i par sitnih detalja takodje u tamno plavu boju

 

jos danas se bacam na posao, samo da sredim par tehnickih detalja, poput landaravog menjaca (ima mali luft) i zatezanja kocnica i kvacila na meni odgovarajuce mere.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha AeroX

e ovako, ovde osuse paljbu po meni, ne znam zasto, drugi ljudi su mi dali korisne savete, i jako brzo sam se naucio oko svega, i nasao dosta resenja za probleme

 

1. morao sam da dodam menjachko ulje, jer je ona zicica sa plusom lose pokazivala - ceo kanal je bio nauljen, pa dok vadis zicicu, ona od "zida" kanala nagrebe ulja da pokaze na plus. glup problem, ali reseno. bio sam malo manje ispod minimuma, sada sam na plusu :)

 

2. vise stvari mi je oslabilo motor, da bi ga pogurao u 5 brzinu - dihtung na glavi nije lepo hvatao, pa sam morao da ga zamenim, ujedno mi je i sajla gasa bila takva da kad navrnem rucicu, opet nemam 100% gasa, te nemam ni obrtaja da ga ubacim u petu. nije pomoglo ni odvrtanje shrafa sajle, pa sam morao da rasklopim rucicu menjaca i da pritegnem sajlu. gas sam zategao, a dihtung zamenio, sad ide ko blesav.

 

3. sto se tice nekog stajlinga, ovako planiram -

 

- far maska: bez da je shirim previse u odnosu na default ATX-ovu, planiram da je salijem u kalupu, tako da izgleda manje vise kao glava Saurona (: znam da zvuci blesavo, al bavim se dizajnom poslednjih 15 godina, tako da cu napraviti da eventualno izgleda tako da odgovara prirodi cross bike-a male snage, nista invazivno

 

- metal (cevi, kostur): planiram da ga jednostavno "hromiram" tako sto cu da ga prefarbam u heat resistant chrome boju, naravno sa celom procedurom farbanja - smirgla, git, farba

 

- telo (plastika, rezervoar): probao sam u Photoshopu, i savrseno izgleda sa Karbon fiber folijom. ima odlicnih folija u borci za 100din/m2, karbon fiber, i kapiram da ce mi trebati max 3 metra da prescuvem sve te delove.

 

- par modifikacija sedista i repa, za agresivniji izgled.

 

- presvlacenje sedista (nakon modifikacije) u tamno plavi skaj, koji se po mom mishljenju odlicno slaze sa karbon fiber-om. ujedno i par sitnih detalja takodje u tamno plavu boju

 

jos danas se bacam na posao, samo da sredim par tehnickih detalja, poput landaravog menjaca (ima mali luft) i zatezanja kocnica i kvacila na meni odgovarajuce mere.

 

Zvuci interesantno, videcemo kada sve to uradis :)

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Od prednje kocnice se odmah pozdravi jer je fabrcki lose uradjena (premali dobos) stavljao sam i nove paknove ali nista se nije popravilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Slikaj radove pa kaci ovde da vidimo kako napredujes ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova

Jes vala ziljava prednja kocnica. nove paknove mi dade prijatelj jedan sa banovog brda, i stavio sam ih, i opet nemam dovoljno jaku kocnicu da mogu samo rednjom, uvek mora da kombinujem sa zadnjom za neko hitno kocenje.

 

za sada sam popravio menjach, i ogulio plastiku i rezervoar, i kupio foliju, ubi me sto moram da radim ko crnac, u ovoj zemlji da bi imao vise kinte za zezanjcije, izmedju ostalog kao sto je i motor.

 

jel procedura da se mesto dobosa stavi disk komplikovana ? ne znam, pitam, jel mogu na postojecu felnu da metem disk, kako sta ? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Moras da menjas felnu i donji deo vile ili celu vilu.

Nije toliko komplikovano kolko je tesko naci delove i njihova cena je velika zato sto su retki ;)

Koje bi tockove stavljao zicane ili od BT-a?

 

A sto se tice kocnica ja sam dve godine kocio zadnjom i bilo je mnogo veselih situacija kad sam slajdovo i kocio u poslednjem trenutku a bilo je par puta da sam i cukao branike (sva sreca pa nijedan nisam slomio).

 

Koji cilinda riams oreginal?

Jel nameravas da ga tu nesto preradjujes posto je oregnial jako slab.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja