Jump to content

Moto Zajednica

mogučnosti smještaja bikersa na proputovanjima kod domačina bikersa

Recommended Posts

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

Na svim mojim putovanjima na kraju dana trebao sam nači prenočište, hotel, hostel, apartman ili sobu. Nekada bi vozio i duže, a nekada i krače do smještaja i onda... prespavaš, platiš pa dalje. mislim da sami sebi možemo pomoči na način da oni koji mogu ponuditi smještaj to i naprave sa kratkim opisom toga što nude, za koliko ljudi i cijenu i gdje. ugodnije bi mi bilo nočiti kod kolege bikera nego bilo gdje drugdje. nekad je i sjenik dovoljan ali su neprocjenjivi savjeti, pomoči i usluge mod manjih kvarova ili pak ono " moraš vidjeti...." Na kraju bolje mi je dati novce "nekom svom istomišljeniku"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: SLOVENIJA

 

slažem se sa tobom.mi bajkeri si moramo pomoči. ako neko prolazi kroz sloveniju , kod mene imate uvijek piče i hranu . ako prespavate u šatorima kod mene ima mesta za hiljadu motorista..  lp milan

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5238 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Ja sam pokrenuo slicnu temu i dao svoj predlog tj uslugu koja je u vidu poluopremljene vikendice (uslovno prenociste)naravno besplatno  za ne bas prohtjevne goste tj one koji ne zele saunu  i restoran u prizemlju i odziv je bio nevjerovatan.Mislim da se nikad niko nije javio bilo sta da ponudi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

ja imam mjesta za par šatora u masliniku uz kuču, a struja i voda su na dohvat ruke. More je na dva km. od kuče ali skoro svud oko mene (  nisam na otoku ) Može se iznajmiti i poluapartman (nema kuhinje) za 3-4 osobe za 10 eura po krevetu ako je  slobodan u to vrijeme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 619 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: TDM 850, DKW RT175

imao sam ja ovakav slican predlog! ja sam predlagao da domacini moto skupova, clanovi domacinskog kluba, ponude smestaj u svojoj kuci za ta dva tri dana (obzirom da svi imaju jedan krevet viska u kuci), pokrenuo ja temu ovu na forumu i imao sam JEDAN odgovor tipa "podrzavam te u tvojim naporima evo mogu i ja ponuditi smestaj......"  a osoba koja je napisala komentar NIKAD  mi nije odgovorila na pp koji sam slao da bi mogli uzajamno ostvariti ideje...

to je zaista lepa ideja i podrzavam je ali mislim da su ljudi postali suvise sebicni i neprijateljski raspolozeni ka nepoznatima pa makar to bio i bajker...  siguran sam da je to u sloveniji ostvarivo, ali mi smo daleko od tog mentaliteta, u svakom slucaju, eto slovenci i puljani imate stanicu u sokolcu pa kod mene u Temerinu..... ustupio bih moju sobu, odvojenu od ostatka kuce, tv, internet, kupatilo, veliki krevet....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

Biti če još ljudi, bikera koji če podržati ovaj prijedlog jer idea je realno ostvariva s malo truda. Trenutno nas je četri ali smo dobro raspoređeni pa več sada možemo po ex Jugi putovati sa znanim prenočištima. Nije loše.                                                               

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Kod nas u klupskoj brvnari, na 5km od Kraljeva prema Gocu, dobrodosli su svi bikeri kojima smo na putu. Postoje 3 kreveta, a ispred moze nekoliko satora. Nista nije fency, ali je bikerski. Do sada smo imali goste iz raznih zemalja-Madjarske, Poljske, Grcke, Velsa(GB),...i naravno po neko domaci.

Stavicu slike kad dodjem kuci sa posla.

doktor 063/466403

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Inđija N45°2.154' E20°4.473'
  • Motocikl: Nema :(

Evo i ja da se oglasim.. Problem je ovde malo kompleksniji nego što se u prvi mah čini.

 

Da pokušam sažeto da se izrazim: imam sobu viška u kući, čak i dve ako baš zatreba. Rado pružam gostoprimstvo i prenoćište prijatnim, čistim (nesmrdećim), urednim, poštenim i vaspitanim bajkerima koji se zateknu u mom kraju i u stanju su da poštuju makar najosnovnija pravila ponašanja u tuđoj kući. Naročito ako imaju i pamćenje makar malo razvijenije od zlatne ribice, pa ne zaborave za par dana da su ikada bili kod mene u gostima i ne oklevaju da se jave na telefon i ne izvrdavaju običan poziv na piće kada se slučajno nađem u prolazu kroz njihovo mesto, zabrinuti da im možda ne zatražim da mi uzvrate gostoprimstvo.

 

Nekako je mnogo lakše s ljudima koje već poznaješ. :)

 

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Inđija N45°2.154' E20°4.473'
  • Motocikl: Nema :(

Kod nas u klupskoj brvnari, na 5km od Kraljeva prema Gocu, dobrodosli su svi bikeri kojima smo na putu. Postoje 3 kreveta, a ispred moze nekoliko satora.

 

Hm, hajde da ovo uradimo kako valja.

 

Verujem da bi bilo odlično kada bismo zamolili Pabla da se napravi posebna sekcija sajta za ovu namenu. Ne tema, već pregledan spisak mogućih prenoćišta, sa opisom, uslovima, eventualnim slikama, kontakt informacijama i mogućnošću pretraživanja i sortiranja po državama, gradovima, ceni itd.. Ovakav spisak bi omogućio brzo i efikasno pronalaženje informacija, a podaci bi bili dosta ažurniji i samim tim bi se na njih dalo osloniti s velikim izgledom za ugodno noćenje i druženje. :)

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Kroz temu se provlace dve varijante smestaja. Prva, na koju misli postavljac teme i druga, koju pominje Six. Prva varijanta je lako ostvariva samim tim sto svako ko ima smestajne kapacitete koji se izdaju i naplacuju ima interes da izda sobu ili krevet.

 

Druga varijanta je malo skakljiva, jer ipak ima nas raznih i dobrih i losih i postenih i nepostenih, a ljudi koji bi pustili bilo koga u kucu na prenociste je malo. Kod mene uvek moze da prespavaju prijatelji, poznanici, kao i oni bajkeri koje ne poznajemi, ali sa preporukom prijatelja. Za one koje ne poznajem bez preporuke bi se zamislio posteno da vam kazem.

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Nije ovo nista komplikovano. Treba samo malo dobre volje da se neko primi u goste.

 

Ne znam koliko vas je culo za sajtove COUCHSURFING i HOSPITALITYCLUB. Uz pomoc ova dva sajta sam ostvarivao skoro sva svoja putovanja kada se prica o smestaju. Cela stvar funkcionise po principu:

 

pretraga po gradu --> odabr nekoliko opcija --> slanje mailova/poruka --> nadje se neki pozitivan odgovor --> susret, pice, spavanje,...

 

E sad da ne bi bilo bas da se ne zna kakav je gost ili domacin, i jedna i druga strana u profilu onog drugog ostave komentar o toj osobi. Ti komentari sluze buducim gostima i domacinima uvid i pomoc pri izboru/odluci...

 

Naravno ovakav nacin je prevelik za jedan moto sajt/forum, vec je nesto sto funkcionise samo za sebe odvojeno od sajta i foruma. Osim toga sto se smestaj ne placa, ovo ima i drugih prednosti: upoznavanje, prijateljstva, saveti iz prve ruke o mestima za posetiti u okolini, upoznavanje nekog grada iz malo drugog ugla osim onoga sto nude turisticke brosure,...

 

Sto se tice nekog procesa u okviru foruma, najprakticnije resenje je da se otvori jedan podforum ili neka sekcija gde bi se mogle otvarati teme u kojima neko trazi pomoc ili smestaj u nekom mestu u toku proputovanja, a potencijalni ljudi dobre volje neka odgovaraju svojim ponudama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Inđija N45°2.154' E20°4.473'
  • Motocikl: Nema :(

pretraga po gradu --> odabr nekoliko opcija --> slanje mailova/poruka --> nadje se neki pozitivan odgovor --> susret, pice, spavanje,...

 

Dadadadada! Hoćemo to! U okviru BJB/AMS sajta (ne foruma). :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

ne znam koliko je funkcionalno i moguca integracija necega ovakvog u okviru naseg sajta. Jeste ukoliko bi to bilo sturo, ali ukoliko hocete da se uvode komentari, reference,... nisam siguran. Oba ova sajta koja sam ja naveo su sami po sebi veoma veliki i kompleksni i ukoliko bi se htelo uraditi nesto slicno mislim da bi to trebalo da bude nekako izdvojeno... ne znam... neka neko u vrhu da svoje misljenje.

 

btw... evo linkova za ova dva, pa ako neko hoce neka pogleda kako to funkcionise:

 

http://www.couchsurfing.org/

 

http://www.hospitalityclub.org/

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Samo da napomenem da se za ovakve stvari treba biti zaista otvoren za raznorazne stvari, razlicite ljude,... obicaje,...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 619 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: TDM 850, DKW RT175

ili u okviru foruma da se postavi podforum ili tema, kako god to vec ide, pa da ne sirimo van granica nego da bude npr samo ex yuga, gde ce se postavljati slike i kontakt (off odgovori bi se brisali odmah), a predlog, da se postavljaju samo opcije za dz (znam da je svima u cilju da ucare nesto novaca ali isto tako ce tebi neko uzvratiti) a posebno podforum ili tema gde ce se oglasavati oni koji naplacuju....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

Kada sam postavljao temu ili bolje reči započinjao povodio sam se prije svega onim što ja mogu ponuditi ito sam na početku i naveoi mislim da bi ja pristao uvijek na šator u nečijem dvorištu sa bikeom besplatno negoliu kamp otvorenog tipa bez nočnog čuvara i sl. Ako toga nema a nudi mi se smještaj u sobi ili apartmanu za neku kintu kod nepoznatog ili poznatog bikera - pristajem, pa još ako mi malo pokaže znamenitosti svoga mjesta di bolje od toga. Može se i sada več dogovoriti plačanje  za goste iz ex Juge za sve i svugdje isto npr. 10 eura a onda ako je domačin pravi pašče i obilazak a i roštilj ( kod mene je to običaj )

Neko je rekao da bi ponude ( i kakve ) mogle bitina jednoj stranici svrstane po gradovima i mjestima pa i ex republikama (osobno mi je muka ih tako nazivati ali...) i onda kada naumiš negdje isplaniraš destinacije, pogledaš šta se nudi, nazoveš i onda il je žensko il je ona stvar, sory za izraz. Mislim da nemože jednostavnije ako imamo po , barem, nekoliko adresa. ( imamo ih več i sada, barem što se mene tiče kod vas - zahvaljujem) Mislimo pozitivno i na jednostavan način pa če to poč a možemo i iskomplicirati i pisazi, pisati.....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: SLOVENIJA

 

  opet samo pričamo i pričamo. otvorimo temu gde ima mesta samo za takve koji nešto nude i ti neka napišu šta nude i za koliko i pod kojim uvjetom ,ne pa da samo filozofiramo i nagađamo kako --što

 

 

  evo , ja nudim hranu , piče besplatno, također mogu nači spavanje za nekoliko motorista u kuči, ako vas dođe puno možete spavati u šatorima i imat čete vodu i elektriku , sanitarije, motori čuvani 100% , samo treba da se najavite prije ---to je sve besplatno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Naravno svako je dobrodosao i kod mene, ukoliko se javi na vreme, posto me je tesko nahvatati. Cuvanje motora, garazu i tako to ne mogu da ponudim. Pod, krevet, cebe, kafu, pice, drustvo, sadrzaj frizidera, uvek

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 719 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM ima

  Kao ljudima dobre volje šaljem vam najsrdačnije pozdrave, ali moram da kažem kako je ideja suviše romantična. Pre ili kasnije naćiće se neki kreten koji će da se usere na svo gostoprimstvo nekog od ljubaznih domaćina i zamaže ovu patetičnu sliku. Imamo priliku da gradimo prijateljstva i širimo poznanstva, i tako za sebe otvaramo vrata domova dobrih ljudi. Selekcija mora da postoji, inače će šljam da potroši dobre ljude.

  Vrata mog skromnog doma su uvek otvorena za prijateljeputnike, sve što imam podelićemo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

  Kao ljudima dobre volje šaljem vam najsrdačnije pozdrave, ali moram da kažem kako je ideja suviše romantična. Pre ili kasnije naćiće se neki kreten koji će da se usere na svo gostoprimstvo nekog od ljubaznih domaćina i zamaže ovu patetičnu sliku. Imamo priliku da gradimo prijateljstva i širimo poznanstva, i tako za sebe otvaramo vrata domova dobrih ljudi. Selekcija mora da postoji, inače će šljam da potroši dobre ljude.

  Vrata mog skromnog doma su uvek otvorena za prijateljeputnike, sve što imam podelićemo.

 

U vezi ovog boldovanog... zbog toga na slicnim sajtovima postoji sistem pisanja komentara. Posle jednog ili dva losa komentara, vise niko nece tu osobu primiti u goste

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Mislim da to treba da ostane na posetama ljudi koje vec donekle poznajes.

Dovoljno je da se sa tim ljudima komuniciras na forumu, ili su prijatelji tvog prijatelja, ili .....

 

Ako vec hocemo jedni drugima da pomognemo, bilo bi dobro da se izbace adrese i smestaji u nasem kraju za koje znamo da su dobri i jeftini.

Ti ces te ljude ako te pozovu to vece donekle upoznati, pa ako mislis da su ok, sledeci put su kod tebe na konaku.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 233 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Aprilia SL1000 Falco & APN 6

Mnogo filozofije, oko proste stvari.

 

Kod mene ima dvorište (može nekoliko šatora) u kući se može smestiti par ljudi, ima kupatilo, ima garaža za motore.

Obično sam dekintiran al' za kilo ćevapa i pivo uvek se nađe.

 

Moji zahtevi:

 

Ne mora biti visok, plav i preplanuo.

Pošto verovatno vozi ceo dan ne očekujem da je pre mene svratio negde da se okupa i sredi.

Ne moramo postati najbolji prijatelji, niti me mora zvati na slavu ili rođendan svoje dece.

Ne mora da plati ništa.

Treba da je dovoljno čovek da me ne pokrade ili zapali kuću.

 

Nadam se da nisam previše zahtevan.

 

Ja ovo vidim kao pomoć na putu.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja