Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha YZF-R6 2010

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 334 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: power of dreams

Meni nije jasno zasto ne moze da se pronadje neko elegantnije i lepse resenje za nosac tablice!?? Toliko narusava inace prelep dizajn ovakvog motora >:(  Zmigavci i katadiopteri  mi pogotovo bodu oci! Dizajneri bi trebali malo vise da se pozabave sa ovim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 582 postova
  • Lokacija: Beograd/Avala

Slazem se ja sa tobom, ali ako su za stazu koji ce onda qrac na ulici tij u prodaju nama smrtnicima....

Ja volim R ali i ovaj moj mi je vec knap a i nisam nesto mnogo visok, oko 183..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2300 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Ono sto mene nervira je to sto je Yamahin kvalitet daleko ispod nekog nivoa. To kazem provereno jer mi drugar radi u Yamahi u Nemackoj i kaze da su prosle god imali gomilu reklamacija. Pogotovu R1.

Mislim da je od R ova Suzuki daleko ispred svih kada je u pitanju kvalitet. Kod ovih novih motora sve je tako mekano, ramovi su od flis papira.....

Motori jesu daleko upravljiviji i povozniji ai zato nedo ti bog da padnes, mozes direktno na otpad da ga teras....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Ono sto mene nervira je to sto je Yamahin kvalitet daleko ispod nekog nivoa. To kazem provereno jer mi drugar radi u Yamahi u Nemackoj i kaze da su prosle god imali gomilu reklamacija. Pogotovu R1.

 

Volim kada čujem tako precizne "informacije" :)

 

Od koliko prodatih koliko je došlo na servis zbog kog kvara? Meni nije poznato da je R1 problematičan motor, bilo koje da je godište. Ne kvari se ništa češće od ostalih R-ova, a generalno se oni malo i kvare kako ih vlasnici voze i održavaju, naročito u Srbiji. Što se tiče 4 japanca, čini mi se da su kvarovi najčešći kod Kawasakija, tako kažu ovdašnji majstori.

 

Mislim da je od R ova Suzuki daleko ispred svih kada je u pitanju kvalitet. Kod ovih novih motora sve je tako mekano, ramovi su od flis papira.....

 

Upravo na nekim modelima Suzukija su problematični ramovi, pucaju ako se puno točkari. To možeš da proveriš ovde na forumu, bilo je dosta reči o tome. R motori su svake godine sve lakši i lakši radi postizanja što boljih rezultata na trkama, a ko kupuje motor da bi bio jak, moraće da izabere neku drugu kategoriju, nešto čelično ;D

 

Motori jesu daleko upravljiviji i povozniji ai zato nedo ti bog da padnes, mozes direktno na otpad da ga teras....

 

Ne dao Bog nikome da padne da ne bi glavu izgubio ili vrat slomio, a što će motor na otpad da tera, to uopšte nije bitno. Svaki motor će se pokršiti od pada, daleko bilo, a vlasnik ako ostane živ i zdrav moći će novi da zaradi, a motor njega neće.

 

Vidim da imaš tri motora, svaki od drugog proizvođača, samo Yamahu nemaš. Da li su ti se kvarili ti motori? Koji i šta se pokvarilo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Jagodina

migavci su trebali da ugrade u farove......mnogo bi lepse izgledala......kao sto je Suyuki na repu postavio u masku....slazam se da je nosac tablice"ocajan".......to su moje zamerke na ovoj R6......sve ostalo je po meni tip top.......

 

 

pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2300 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Ono sto mene nervira je to sto je Yamahin kvalitet daleko ispod nekog nivoa. To kazem provereno jer mi drugar radi u Yamahi u Nemackoj i kaze da su prosle god imali gomilu reklamacija. Pogotovu R1.

 

Volim kada čujem tako precizne "informacije" :)

 

Od koliko prodatih koliko je došlo na servis zbog kog kvara? Meni nije poznato da je R1 problematičan motor, bilo koje da je godište. Ne kvari se ništa češće od ostalih R-ova, a generalno se oni malo i kvare kako ih vlasnici voze i održavaju, naročito u Srbiji. Što se tiče 4 japanca, čini mi se da su kvarovi najčešći kod Kawasakija, tako kažu ovdašnji majstori.

 

Mislim da je od R ova Suzuki daleko ispred svih kada je u pitanju kvalitet. Kod ovih novih motora sve je tako mekano, ramovi su od flis papira.....

 

Upravo na nekim modelima Suzukija su problematični ramovi, pucaju ako se puno točkari. To možeš da proveriš ovde na forumu, bilo je dosta reči o tome. R motori su svake godine sve lakši i lakši radi postizanja što boljih rezultata na trkama, a ko kupuje motor da bi bio jak, moraće da izabere neku drugu kategoriju, nešto čelično ;D

 

Motori jesu daleko upravljiviji i povozniji ai zato nedo ti bog da padnes, mozes direktno na otpad da ga teras....

 

Ne dao Bog nikome da padne da ne bi glavu izgubio ili vrat slomio, a što će motor na otpad da tera, to uopšte nije bitno. Svaki motor će se pokršiti od pada, daleko bilo, a vlasnik ako ostane živ i zdrav moći će novi da zaradi, a motor njega neće.

 

Vidim da imaš tri motora, svaki od drugog proizvođača, samo Yamahu nemaš. Da li su ti se kvarili ti motori? Koji i šta se pokvarilo?

 

Ja  stvarno ne znam zasto si ti tako opsednut Yamahom a primetio sam Valentinom Rosijem.

Yamahu nisam uzeo zato sto znam da kada je kvalitet u pitanju nemoze da prismrdi ostalim Japancima. Da dobro si cuo, i Kawasaki je kvalitetniji od Yamahe e sada to sto Yamaha ima 3ks vise zabole me uvo.

Ja imam 4 motora i recicu ti zasto nisam uzimao Yamahu.

 

Kawasaki zx6rr- zato sto je dosta jeftiniji od Yamahe a nudi isto.Veruj mi da je i kvalitet izrade bolji. Yamaha ima samo mnogo boli menadzment od ostalih.

Honda vfr750- ne bih mnogo trosio reci, motor koji ce voziti moji unuci. v masina, zupcanici umesto lanaca na bregastim.....

Suzuki Bandit sam kupio prosle god, e sada dvoumio sam se izmedju fazera i bandita medjutim tromost fazera i potreba da se motor non stop vrti je presudio da kupim Bandita koji ima 650cc i koji moze da se vozi u 6brzini  50km/h a da pritom opet povuce kada das gas.

 

E sada ti meni reci kada je Yamaha napravila neki simbol, nesto kao Hondu VfR ili Afriku, ili Kawasakijev zxr750 pocetkom 90tih koji je bio po meni prvi pravi R, ili neku 125 ticu kao Apriliju rs125. ni u jednoj klasi Yamaha nije imala dominaciju. Ali otisao sam u off i necu vise da tupim.

 

E sada nova R6 je po meni i dalje premala, rezervoar kao na 125, sto je za nekoga plus ali ja volim kada mogu stegnem rezervoar a ne da ruke trpe svo opterecenje.

Vozio sam pre 2 meseca R6 08 na stazi  (Panoniji), motor je stvarno okretan medjutim pozicija sedenja je po meni sranje, previse si blizu volana i uopste nisam imao prirodan polozaj sedenja.

Kada mi uvoznik Yamahe kaze da su noviji modeli sve gori i gori onda mi je sve jasno. Potreba da se smanji kilaza je po meni sve veci problem, ramovi su od flis papira.Za par godina ce se  od tockarenja ramovi uvijati.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6321 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

@ARES

nemoj da se srdis,niko te ne primorava da posedujes Yamahu.O ukusima je vrlo ne zahvalno raspravljati,bilo da je u pitanju motocikl,zene ili bilo sta drugo.

Sto se tice "mitova",nije posteno iskljuciti Yamahu.Pocev od stare XT 500,koju nije svako mogao da upali (zbog kurble),preko EXUP modela pa sve do R1 (svidelo se to tebi ili ne)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6321 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Meni nije jasno zasto ne moze da se pronadje neko elegantnije i lepse resenje za nosac tablice!?? Toliko narusava inace prelep dizajn ovakvog motora >:(   Zmigavci i katadiopteri  mi pogotovo bodu oci! Dizajneri bi trebali malo vise da se pozabave sa ovim...

Evo nek ovo bude i apel Acimu.

Slike su ocigledno motocikla koji je napravljen za americko trziste,jer u evropskoj varijanti katadioptera (ovih sa strane) nema.

Mislim da ima razlike i u bojama,tj da ovi za evropsko trziste izgledaju malo drugacije.Boje su iste samo malo drugacije rasporedjene (Acim da potvrdi)

Sto se tablice tice,ona je da kazem nuzno zlo,a posto u Evropi vazi propis da ona (tablica) mora da se nalazi iza zadnjeg tocka,signalizujuci "macijim okom" (okruglim crvenim) najdalju tacku-ekstremitet vozila (motocikla),jedino je moguce okaciti je na ovaj (zaista malo cudan) nacin.To sto se ljudi posle igraju pa je kace 'de stignu,to je druga prica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Slike su ocigledno motocikla koji je napravljen za americko trziste,jer u evropskoj varijanti katadioptera (ovih sa strane) nema.

Mislim da ima razlike i u bojama,tj da ovi za evropsko trziste izgledaju malo drugacije.Boje su iste samo malo drugacije rasporedjene (Acim da potvrdi

 

Američki sajtovi su mi veoma često izvor informacija, tako da su često u pitanju američke verzije u mojim postovima. Ponekad to naglašavam, recimo kada modela uopšte nema na našem tržištu, ali kada se razlikuju samo boje u detaljima i ovo što je razlika izmežu evropskog i američkog zakonodavstva, tada ne naglašavam. Ovo si dobro primetio, katadioptera sa strane u Evropi nema, tako da je ovo definitivno američki model. Amerikanci prednjače u promovisanju novih modela, tako da će više evropskih modela biti kasnije nakon sajmova u Evropi.

 

Ja  stvarno ne znam zasto si ti tako opsednut Yamahom a primetio sam Valentinom Rosijem.

Yamahu nisam uzeo zato sto znam da kada je kvalitet u pitanju nemoze da prismrdi ostalim Japancima. Da dobro si cuo, i Kawasaki je kvalitetniji od Yamahe e sada to sto Yamaha ima 3ks vise zabole me uvo.

 

Nisam ja opterećen Yamahom, nemam nikakav problem ni sa drugim motorima i kao što se može videti iz mojih postova pišem o svim brendovima i o svim vrstama motora. Da sam isključivo vezan za Yamahu, ne bi bilo tako, složićeš se. Samo me nervira kada je neko isključiv. Ti si recimo ocrnio sve Yamahine modele bez ikakvog obrazloženja.

 

Što se Rossija tiče, dobro si primetio, jesam njegov fan i to ne krijem, ali Rossi nije vozio samo Yamahu, a verovatno će voziti i još nešto u budućnosti. Eto, u priči o prelasku u Ducati možeš da pročitaš moj komentar da bi me takav prelazak radovao, što opet govori o tome da ne gledam slepo u Yamahu, kao što tvrdiš.

 

A tvrditi da je Yamaha najlošija od četiri japanska proizvođača je u najmanju ruku neozbiljno, a to su ti već neki napisali pre mene. Svi majstori sa kojima sam ja razgovarao su mi rekli da se Kawasaki najčešće kvari i da nema njega ne bi imali šta da rade, ali možda ti imaš drugačije informacije i to je u redu, samo nemoj da se ljutiš, moje opaske su bile krajnje dobronamerne :) Stvarno nisi dao nikakve precizne informacije, a u vezi rama je Suzuki baš krajnje sporan. Eto, napiši konkretne informacije i ja ću ih prihvatiti ako su tačne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2300 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

@ARES

nemoj da se srdis,niko te ne primorava da posedujes Yamahu.O ukusima je vrlo ne zahvalno raspravljati,bilo da je u pitanju motocikl,zene ili bilo sta drugo.

Sto se tice "mitova",nije posteno iskljuciti Yamahu.Pocev od stare XT 500,koju nije svako mogao da upali (zbog kurble),preko EXUP modela pa sve do R1 (svidelo se to tebi ili ne)

 

Ne srdim se uopste, daleko od toga da ja imam nesto protiv yamahe cak naprotiv. Ono sto me malo nervira je to sto svake godine zele da budu ispred ostalih, pritom ubace brdo inovacija a zele da se i  uklope u cenu ostalih proizvodjaca. Mislim da nemoze i jare i pare...  Motor koji ce da vrti 1000 obrtaja vise, bude laksi 5kg,  ima 5 ks vise a da pritom i traje i bude pouzdan i da odrzi istu cenu da bi fabrika zaradla, to ce malo teze ici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 232 postova
  • Lokacija: Pecinci

trenutmo vozim r 6 2007god.

i sasvim sam zadovoljan njegovim performansama

niko ne moze reci da je r 6 ruzan motor sta vise jedan od naj lepsih motora

sto se same voznje tice imao sam nov k 7 750 i takodje k8 1000 nov kupljen u prodavnici

i o samoj voznji ne moze da se poredi sa r6

ne pricam ovo sto sada vozim yamahu nego je zaista tako motor koji prosto trazi da se zavalis u krivinu i isto tako vratis na prvobitnu putanju bez ikakvih problema

ljubitelj sam suzukija i zaista ga volim ali realnost je jedno a praksa drugo

 

nemam reci za ovaj model sem auspuha

 

moje preporuke za yamahu...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R6

trenutmo vozim r 6 2007god.

i sasvim sam zadovoljan njegovim performansama

niko ne moze reci da je r 6 ruzan motor sta vise jedan od naj lepsih motora

sto se same voznje tice imao sam nov k 7 750 i takodje k8 1000 nov kupljen u prodavnici

i o samoj voznji ne moze da se poredi sa r6

ne pricam ovo sto sada vozim yamahu nego je zaista tako motor koji prosto trazi da se zavalis u krivinu i isto tako vratis na prvobitnu putanju bez ikakvih problema

ljubitelj sam suzukija i zaista ga volim ali realnost je jedno a praksa drugo

 

nemam reci za ovaj model sem auspuha

 

moje preporuke za yamahu...

i ja sam bio mnogo zadovoljni sa modelom 2007,nekako mi je vise lezao,posto sam poklonik motocikla kojima je teziste vise na rukama.Dosta mi je trebalo da se priviknem na ovaj model jer raspored je dosta drukci ,cak je i viljuska otvorenija,ali vremenom je leglo sve kako treba.mislim(a uvek dobro mislim)ovaj motocikl nema konkurenciju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja