Jump to content

Moto Zajednica

Koja oprema za BMW F800 GS

Recommended Posts

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Alu lim smo razmatrali kao mogucnost,dobro bi bilo postaviti ga sa donje strane,kupovina bilo koje debljine i rezanje nisu problem ima u NS-u odlicna ponuda ali nismo resili kako da ga fiksiramo bez busenja crash bara.Posto sam porucio isti takav,razmisljanje se nastavlja :) ako ko ima neki predlog dobrodosao je

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova

Tourng vizir Wunderlich manji model za osobe do 170 cm, postoji i veci

Trax Al top case Trax

Torba za top case SW motech Trax

Nosac za top case SW motech Trax

Plasticna ploca za top case SW motech Trax

Hand protektor Barkbusters

Crash bar Wunderlich "Adventure"

Rucica kocnice "vario" Wunderlich

 

Centralni stender mi nije u planu jer cu za te pare da montiram neki automatski podmazivac lanca....

 

Sve je to testirano pri brzini od 220 km/h (po satu)

Motor mi je padao par puta Crash bar i hand protektori su extra odradili svoj posao

 

Imam i tank torbu pharao od 25 litara koju koristim za dalja putovanja

 

johann odakle si nabavljao ovu opremu? jel ima taj vizir za malo vislje osobe, tj dosta vislje posto sam dvometras?

 

ja sam u medjuvremenu uzeo givi maxia, i mada mi je na prvi pogled delovala ruzno na motoru, navikao sam se, a funkcionalnost je odlicna. dve full face kacige staju bez problema.

 

cini mi se iz vasih komentara, a i po nekoj zdravoj logici, da je najbitnije uzeti crash bar i hand protectors...ako se poruci nesto iz inostranstva, da li imate preporuku gde to montirati?

 

i na kraju - kakve su to price o odrzavanju lanca? ja sam nekoliko puta pitao ljude u radulovicu da li ja treba da vodim racuna o lancu i odgovor je bio NE, samo redovan servis i nemas brige. iskreno, glup sam za takve stvari i ne bih znao da prepoznam probleme s lancem, pa nismo svi studirali masinstvo ili etf...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Tourng vizir Wunderlich manji model za osobe do 170 cm, postoji i veci

Trax Al top case Trax

Torba za top case SW motech Trax

Nosac za top case SW motech Trax

Plasticna ploca za top case SW motech Trax

Hand protektor Barkbusters

Crash bar Wunderlich "Adventure"

Rucica kocnice "vario" Wunderlich

 

Centralni stender mi nije u planu jer cu za te pare da montiram neki automatski podmazivac lanca....

 

Sve je to testirano pri brzini od 220 km/h (po satu)

Motor mi je padao par puta Crash bar i hand protektori su extra odradili svoj posao

 

Imam i tank torbu pharao od 25 litara koju koristim za dalja putovanja

 

johann odakle si nabavljao ovu opremu? jel ima taj vizir za malo vislje osobe, tj dosta vislje posto sam dvometras?

 

ja sam u medjuvremenu uzeo givi maxia, i mada mi je na prvi pogled delovala ruzno na motoru, navikao sam se, a funkcionalnost je odlicna. dve full face kacige staju bez problema.

 

cini mi se iz vasih komentara, a i po nekoj zdravoj logici, da je najbitnije uzeti crash bar i hand protectors...ako se poruci nesto iz inostranstva, da li imate preporuku gde to montirati?

 

i na kraju - kakve su to price o odrzavanju lanca? ja sam nekoliko puta pitao ljude u radulovicu da li ja treba da vodim racuna o lancu i odgovor je bio NE, samo redovan servis i nemas brige. iskreno, glup sam za takve stvari i ne bih znao da prepoznam probleme s lancem, pa nismo svi studirali masinstvo ili etf...

 

 

Opremu Wunderlich i Touratech mozes vrlo povoljno naruciti preko clana foruma pod nikom "Bera" iz Ade. Sva oprema se montira lako uz pomoc nekoliko standardnih kljuceva, tako da ces to moci i sam da uradis uz malo slatkih muka.

 

MAXIA jeste lepa sama za sebe ali na bmw-u je bas ruzna. Meni kao budecem kupcu BMW-a takodje strasno smeta onaj jadni alu-topcase u koji ne moze da stane nista, pa su zato mnogi kupili MAXIA-e i postavili na BMW-e. Taj topcase je mali iz samo jednog razloga - da se na njega postave rezerven gume na duzem putovanju.

 

I na kraju, lanac ko lanac, i na F 800 trazi isto odrzavanje kao i svaki drugi lanac na motoru - povremeno ciscenje i podmazivanje odgovarajucim (preporucenim) sprejem. Price o lancu su plasirane od strane dilera za Scottoiler sistema za podmazivanje, i nemaju veze sa realnim stanjem stvari. Kao sto je Motoholic vec pisao, lanac traje 25-30,000 sto je sasvim OK.

 

;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

 

i na kraju - kakve su to price o odrzavanju lanca? ja sam nekoliko puta pitao ljude u radulovicu da li ja treba da vodim racuna o lancu i odgovor je bio NE, samo redovan servis i nemas brige. iskreno, glup sam za takve stvari i ne bih znao da prepoznam probleme s lancem, pa nismo svi studirali masinstvo ili etf...

 

Moje neko pravilo je da lanac podmažem sprejom kod svakog drugog sipanja goriva. Ne perem ga nikad jer me mrzi, al' nije loše oprati ga bar jednom godišnje.  Redovno proveravam da je zategnut kako treba; pogledaj u knjižici koju si dobio i tu piše kako i gde se proverava zategnutost lanca.  Ne treba da bude ni pretegnut ni previše opušten nego tačno onoliko koliko piše.  Nikakva posebna mudrost koja ne važi i za druge motore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova

Moje neko pravilo je da lanac podmažem sprejom kod svakog drugog sipanja goriva. Ne perem ga nikad jer me mrzi, al' nije loše oprati ga bar jednom godišnje.  Redovno proveravam da je zategnut kako treba; pogledaj u knjižici koju si dobio i tu piše kako i gde se proverava zategnutost lanca.  Ne treba da bude ni pretegnut ni previše opušten nego tačno onoliko koliko piše.  Nikakva posebna mudrost koja ne važi i za druge motore.

 

hvala momci, koji sprej da kupim i gde? da li treba samo da ga poprskam i to je to?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Vrstu spreja će ti bolje preporučiti kolege koji žive u Srbiji jer predpostavljam da nisu isti brendovi svuda zastupljeni.  Kako se podmazuje lanac:

 

1. Stavi motor na centralni štender.

2. Zavrti zadnji točak

3. Sprejom isprskaj unutrašnji deo lanca, ovde gde pokazuje crvena strelica

4. Neobavezno, ali možeš da isprskaš i spoljni deo lanca, ovde gde pokazuje žuta strelica

 

615579037_6eWku-M.jpg

 

Stavi parče kartona između lanca i točka da ne isprskaš gumu.

 

Lanac se podmazuje kada je vruć, dakle odmah posle vožnje.  Posle podmazivanja ostavi ga da stoji jedno 15-ak minuta da se podmazivač razlije lepo po lancu svuda kuda treba.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Alu lim smo razmatrali kao mogucnost,dobro bi bilo postaviti ga sa donje strane,kupovina bilo koje debljine i rezanje nisu problem ima u NS-u odlicna ponuda ali nismo resili kako da ga fiksiramo bez busenja crash bara.Posto sam porucio isti takav,razmisljanje se nastavlja :) ako ko ima neki predlog dobrodosao je

 

Koliko je pametno zavarti noseće plocice za koje ces fiksirati lim, ako vec busenjem neces da olakšaš crash bar.

Jedino ces morati na mestima varova ponoviti zastitu.

 

Ako ni varenje ne odgovara, onda je poslednja solucija šelne sa nosacima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 373 postova
  • Lokacija: Buenos Aires, Argentina
  • Motocikl: BMW F650GS

Alu lim smo razmatrali kao mogucnost,dobro bi bilo postaviti ga sa donje strane,kupovina bilo koje debljine i rezanje nisu problem ima u NS-u odlicna ponuda ali nismo resili kako da ga fiksiramo bez busenja crash bara.Posto sam porucio isti takav,razmisljanje se nastavlja :) ako ko ima neki predlog dobrodosao je

 

Pomenute su selne, mozda ovo posluzi kao idejno resenje.

Sitem nije los ali zavisi gde i kako ces da vozis.

 

01-040-1253-01.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Naime F800 ima grdni problem sa kvalitetom lanca. Ova spravica ga bar donekle ublažuje...

 

;D ;D  .. ali "..grdni problem.."  ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Naime F800 ima grdni problem sa kvalitetom lanca. Ova spravica ga bar donekle ublažuje...

 

;D ;D  .. ali "..grdni problem.."  ;D ;D

 

Ej! Zaboravio da napisem da sam presao 10.000 km, podmazivao sam lanac na svakih 400-700 km (kad se setim) .

 

Nisam zatezao lanac i dalje je u toleranciji koju fabrika propisala........BMW stvarno ima jebeni problem, jer sam i ja cuo da BMW pravi mnogo lose motore koji nista ne valjaju i imaju lance od kineske plastike... ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Jeste grdan problem sa tim lancem, markone vam je lepo napisao, skotoiler skrnav lanac pretvara u pravu stvar. Nije samo objasnio kako, ali izgleda da mazivo iz skota ima neobicnu moc da poboljsa i ojaca strukturu celika od kog je lanac napravljen, meni je to jedino logicno resenje ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 690 Enduro

 

 

4100 kilometara do sada. Motor mi se sve vise i vise svidja. Prodaje se dosta, sudeci po raznoraznim forumima, kvarovi se pojavljuju ali nije pravilo da se stalno pojavljuje jedan te isti nedostatak, pa da zakljucis da ima neku zaista slabu tacku, sve u svemu po meni odlican motor.

 

Tema je oprema za ovaj motor. Jel' ima neko iskustva sa adventure aluminijumskim koferima na ovom modelu?  Dosta su skupi oko 1400 eura sa unutrasnjim torbama, vrede li toliko? Postoji i opcija Turatech-ovih Zega pro aluminijumskih kofera, koja je negde oko 900 eura. Ima li neko konkretna iskustva?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 690 Enduro

Za mene je najveci problem bila zastita od vetra pri vecim brzinama od 140 km/h. Sa mojih 186cm BMW touring windshield nije bio dovoljan, pa sam to resio ovako:

 

[/img]

 

 

Ne radi savrseno, ali je mnogo bolje.

post-4791-12879046115606_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

...

 

Tema je oprema za ovaj motor. Jel' ima neko iskustva sa adventure aluminijumskim koferima na ovom modelu?  Dosta su skupi oko 1400 eura sa unutrasnjim torbama, vrede li toliko? Postoji i opcija Turatech-ovih Zega pro aluminijumskih kofera, koja je negde oko 900 eura. Ima li neko konkretna iskustva?

 

BMW-ove alu kofere pravi Touratech. ;)  Dakle materijal i kvalitet izrade su isti, samo je dizajn drugačiji.  Ja imam te BMW-ove na mom GS-u i vrlo sam zadovoljan.  Definitivno preporučujem unutrašnje torbe; lakše je stvari unositi/iznositi u njima nego da skidaš kofere stalno, plus vodo-nepropusne su.  (Kad ti motor padne par puta, aluminijum se iskrivi pa koferi onda ne dihtuju baš 100%.)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja