Jump to content

Moto Zajednica

2t skuter nece da upali

Recommended Posts

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco downtown 300i

Radi se o minareli masini, mada to i nije mnogo bitno.

 

Motor pali kada mu sipam malo ulja direktno u cilindar (ne znam ni sam zasto mi je to palo na pamet), onda radi jedno kolometar-dva i opet se gasi.

Menjao sam karburator i ista je situacija.

Pumpa za ulje je ispravna, kad ga upalim i skinem dovod ulja sa karba vidi se da tera ulje. Cak sam i napravio mesavinu i sunuo u rezervoar i opet je ista situacija.

 

Kompresiju sam mu izmerio 6 (necega), ali sam ipak skinuo cilindar i klip.

Cilindar je bez riseva, a klip i karike mi izgledaju OK, klip nije puno "nagoreo" ispod karika.Cilindar i klip su u standardu.

Imam u planu da narednih dana zamenim karike, osim ako mi neko od vas ne da neki pametniji predlog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Weiss Kirchen -Bela Crkva
  • Motocikl: kawasaki

taj cim pali kada mu sipas ulje u cilindar  znaci da nema kompresiju ,ulje u cilindar mu daje kompresiju a to sto je 6 na manometru za kompresiju to znaci da je zreo za onv cilindar i klip ovaj stari ti je istrosen  obrati se nekom majstoru  da ti pokleda cilindar i i klip da li moze samo da zamenis karike i klip da ne kupujes cilindar

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

ako menjas karike treba obraditi cilindar jer se on netrosi u krug vec u jaje pa ti sto si gledao nisi video nista. risevi se pojave kad pukne karika ili uleti nesto pa izgrebe . sa zamenom karika mozda dobijes nesto ili nista ili jos gore . vidi koliko imas love i sa majstorom posavetuj se .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12241 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Za pedesetak evrića kupiš "kit" od 70 kubika i teraš dalje :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco downtown 300i

OK, odustao sam od zamene karika.

Nosim verovatno sutra cilindar na obradu na prvu specijalu i naravno nov klip i karike.

 

Jedino sto me cudi, sto se na klipu ne vide puno tragovi garezi ispod karika. Otvarao sam i druge cilinde i uvek je klip bio u dosta gorem stanju od ovog. Postavicu slike kad ga uslikam.

 

@Arakis

Razmisljao sam o tome. Proveravao sam i radilicu, lezajevi su odlicni, nema lufta uopste, mislim da bi izdrzala neko vreme. Stavio bih kit, kad bih uspeo da ga nadjem za te pare. Tamo gde sam ja trazio cene su 110-120 za neke malossijeve kitove (gusani), a alu su puno skuplji. Ajde ako znas da ima negde jeftinije, pusti PP.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 216 postova
  • Lokacija: Vrbas
  • Motocikl: Yamaha XV535 Virago

posto si krenuo od cilindra,onda ga prvo treba premeriti.

od dobijenih mera ces znati dali je ostecen ili nije,a ovako bez merenja radis napamet.

sta naprimer ako je cilindar dobar,sta onda?

moras imati podatke za cilindar i alat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco downtown 300i

 

Ovako :

cilindar - 39.60

klip - 39,46 na vrhu (iznad karika) i 39,56 na dnu.

 

Ne znam da je je dobro, ali cini mi se da ovo nije veliki zazor.

 

E sad primetio sam, da kada se klip stavi u cilindar karike se ne spoje do kraja, evo ovako :DtW1u_39580700.th.jpg

 

isto tako, kad se klip gurne u cilindar do kraja postoji neki zazor, i klip se bez problema rotira po 2-3 mm levo-desno. Kao na slici, u smeru strelice : atC7R_47530588.th.jpg

 

sve mi je ovo malo cudno, svaki deo za sebe je u redu, ne izgleda istrosen a ne radi.

Posto sam skuter kupio neispravan (sa navodnim kvarom karburatora), pada mi na pamet da je neki "majstor" stavio pogresne karike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Moze biti da su stavljene manje karike. Meni ovako na slici taj zazor deluje mnogo veci.  Trebalo bi da skines karike sa klipa, pa da ih stavis u cilindar gore pri vrhu - otprilike tamo dokle idu kad je klip u gornjoj mrtvoj tacki, pa onda sa spijunom za stelovanje ventila premeris koliki je zazor. Mislim da ne bi smeo da je veci od 0,5 mm , mozda i manji ( nije isto kod svakog motora ) . Proveri !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

izvinjavam se svima za off, ali ALLEKS, MOLIM TE obrishi neku poruku, puno ti sanduche i ne mogu ti poslati PP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja