Jump to content

Moto Zajednica

HONDA NT 650 V Deauville

Recommended Posts

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Znaci podaci su sledeci:

 

Motor: V2

Zapremina: 647 ccm

Snaga: 56 KS pri 7750 o/min.

Obrtni moment: 55 Nm pri 6250 o/min.

Mjenjac: 5 brzina

Finalni prenos: Kardan

Kocnice spreda: Dupli disk precnika 296 mm

Kocnica nazad: Disk precnika 276 mm

Tezina spremnog za voznju: 244 kg

Nosivost: 191 kg

Ubrzanje 0 – 100 km/h: 5,5 s

Maksimalna brzina: 180 km/h

Zapremina rezervoara: 19 l

 

zGgxq_deauvillerhsred700pbb7.jpg

 

DVCWO_deauvilledash700pft1.jpg

 

HGuPO_104re0.jpg

 

Ne treba mi motocikl za jurcanje vec solidan saputnik na putovanjima,

ljetos sam upoznao jednog Slovenca koji putuje upravo na tom motociklu,

i odusevio sam se. Predpostavljam da je pouzdan jer ga koristi Hrvatska policija.

Ima li iko kakvog iskustva sa ovim motociklom, vrijedi li ga kupovati?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Velika Krsna

meni lichno se ne svidja prenos (kardan)- truckanje pri nizim brzinama,krchkanje. . . A i tezak je za svoju kubikazu. Mada,ako se tebi swidja- uzmi ga i navozaj se koliko ti dusha ishte (bezbedno,naravno!)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Pancevo

Vozim XJ-a 900 naravno ima kardan i nebih ga menjo za lanac nizasta na svetu...kakvo krckanje kakvi bakraci...naravno sve je stvar ukusa a ja sam svoj ukus deklariso.

A Hondica je prava lutkica o njoj podavno sanjam samo da je bar malo jaca... posto ja nisam leptiric pa jos i suvozac mislim da je to vec problem.

O pouzdanosti nemoj ni da razmisljas 100% je OK isto je kao Transalp ...a o njemu se na forumu dosta pisalo.

Znaci sjajan moped za sve one koji voledu da se vozaju i da uzivaju u tome...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Ne treba mi motocikl za jurcanje vec solidan saputnik na putovanjima' date='

ljetos sam upoznao jednog Slovenca koji putuje upravo na tom motociklu,

i odusevio sam se. Predpostavljam da je pouzdan jer ga koristi Hrvatska policija.

Ima li iko kakvog iskustva sa ovim motociklom, vrijedi li ga kupovati?[/quote']

 

Ima ga moj friend, moš doæi i probati. To ti je super touring

motor, pogotovo za vozaèe kojima srljanje nije zanimljivo.

Ide iznenaðujuæe živo za skromnih 55 KS, izrazito malo troši

( ispod 5 litara ), udobnost i ergonomija na visokom nivou.

Motor je slièan/isti kao na TA, dakle, kvalitetna machina koja

nije sklona kvarovima. Dosta je skup kod nas, no za vozaèe

koji misle putovati umjerenim brzinama ( do 140 km/h ) ovo

je savršen motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Novoga nema (ovakav se ne proizvodi vise, novi ima 700 ccm)

a polovni u dobrom stanju je od 3.500 do 4.000 eura

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova
  • Lokacija: bijela,montenegro

ja ne poznajem nikog ko ga ima ali s obzirom na proizvodjaca , strukturu mtora i kubikazu ne bi trebao da imas problema, jedino bi ti savjetovo da nedje nadjes nekoga pa da uvatis djir s tim cisto da probas kako ti stoji u rukama jer sa tvojim mjerama covjek mora opreznije da bira sta kupuje.sa srecom trgovina :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo

il uzmii malog stroma ehehehheh ;) nas dvojicu od sto kila je vukao bez problema dje ocesh ubrdo nizbrdo off onroad ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 748 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R nine T Rural GS

to ti je masina kao u transAlpu samo sa prenosom snage preko kardana, znaci... Licno ja nisam ljubitelj kardana ali to je zbog mog stila voznje a posto rece da zelis opustenu, udobnu voznju onda... :wink: HONDAAAAAAA

 

Zanima me samo da li se ovi koferi skidaju posto mi ne izgleda tako a priznaces da je glupo da se pakujes na parkingu.

 

Pozdrav i kupi ono sto se tebi svidja. I nista drugo !!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Evo dio jednog testa na koji sam naisao.

ako nesto zvuci glupo to je najvjerovatnije zato sto sam lose preveo

izdvojio sam samo meni najteresatnije djelove, smorno mi je bilo da prevodim sve

 

,,Presavsi 2800 milja kroz zapadnu Evropu mogu vam reci: ako zelte srednje teski motocikl da prokrstarite Madjarsku ili da se probijate kroz saobracajni spic Deauville ce obaviti posao lagano – i nastavice da radi bez ogranicenja. Bez uzbudjenja, bez drame i sa nevjerovatnom lakocom voznje. To perfektan prvi touring motocikl za solo vozaca.'' ...

,,Zasto solo? Odgovor je jednostavan: malo prtljaznog prostora za dvoje ljudi na odmoru, osim ako ne uzivate u tome da istu odjecu nosite 6 dana'' ...

,,Veliko pitanje, da li je velicina bitna? Da, drage moje dame apsolutno ste u pravu... a ovdje ne pricamo samo o velicini prtljaznog prostora. Kada se dodje do snage Deauville-ov 647 ccm V motor je malo preslab za motocikl ovako tezak motocikl. Cinjenica je da je suva tezina 228 kg. Za ime boga to je teze nego Guzzi V11 ili Kawasaki ZX-12R.'' ...

,,Sa niskim sjedistem i laganim kvacilom Deauville briljira u voznji gradom. Snaga se isporucuje ravnomjerno sve do crvenog podrucija na 7000 obrtaja. Nema iznenadjenja.'' ...

,,Motor ne izgleda tako, ali to je jedna od najbolje stvorenih touring masina'' ...

,,Hod rucke prednje kocnice je nesto duzi, ali za touring motocikl Deauville koci dovoljno dobro za umjerene vozace koji se vole i zabaviti na krividavim sumskim putevima. Odstojanje od tla je dovoljno veliko – bar kada je samo vozac na motociklu.'' ...

,,Najvise me iznenadilo prdvidiva i postojana stabilnost motocikla. Ocekivao bih da ce da se ljulja natovaren prtljagom ili da ce se prednja vilica izduziti do limita. Ali motocikl ima savrsen balas snage i tezine, plus precizan upravljac, sto vam dozvaljava da vozacima supersportckih motocikala zadate muke, bar prvih 200 metara'' ...

 

,,Pretke Honde NT 650 V Deauville mozemo naci u Hondi CX 500 vodeno hladjenom V motoru sa kardanskim prenosom i proizvodnjom od kasnih '70-ih do kasnih '80-ih.

Ovo je bila masina koja je zadovoljavala vecinu vozaca koji su vozili tokom cijele godine i prevaljivali ogroman broj kilometara. Nastavljeno je sa modelom NTV 600 koji je ubrzo narastao na 650 ccm, jos jedan V-twin motor koji je kao i CX500 postao masina koju su birali profesinalni vozaci.

Honda NT 650 V Deauville je zapravo NTV 650 – dokazan motocikl – sa oklopom i integrisanim bocnim koferima.'' ...

,,Na prvi pogled mozete je pomjesati sa Pan Europeanom. Na mnogo nacina to i jeste mladji brat Pan Europeana, pola motora i pola cijene.'' ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

sto se tice pouzanosti ove Honde tu ne bi smjelo biti problema

jer se taj motocikl proizvodio jako dugo u prakticno neizmjenjenom obliku.

Samo su se mjenjale spoljne oplate.

 

Okvir, mjenjac, motor, kardan - sve je isto 15 godina

 

evo kako je izgledao dizajnerski razvoj

 

Honda-Hawk-GT-1991.jpg

 

Honda-NTV650-1996.jpg

 

Honda-NT650V-Deauville-1998.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Leskovac / Beograd
meni lichno se ne svidja prenos (kardan)- truckanje pri nizim brzinama' date='krchkanje. . . [/quote']

 

Ja kardan ne bih menjao ni za sta drugo, nikad nisam imao problema ni sa truckanjem niti sa nekim krchanjem, a po meni je mnogo lepsa voznja nego sa lancem, ali opet to je stvar ukusa. Sve u svemu mislim da je Honda fin izbor za to sto trazis kada uporedis cenu i kvalitet

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Preveo sam jos jedan test Honde Deauville:

 

,,Ljudi kupuju NTV650 godinama i koriste ga za cjelozezonsko vozikanje na kratke (brze) relacije (150.000 milja je prije rasklapanja motora je uobicajeno) ili natrpaju ga prtljagom i idu na put. Zbog toga je Honda odlucila na napravi motocikl koji su kupci trazili i 1998 predstavila je Deauville.

 

Ta oklopljena verzija NTV650 je predodredjena za dug put preko cijele sezone. Udoban je zahvaljujuci izdasnom sjedistu i mekanom vjesanju, i izdrzava najtmurnije vrjeme u Britanskim zalivima.

 

Ugradjeni bocni koferi su zapremine 34 litre, dok opcioni (kostaju oko 240 funti oba) imaju veci kapacitet na veoma upotrebljivih 56 litara. Zaobljene linije znace da bi top-case naudio skladnim linijama, mada je neophodan.

 

Ne ocekujte ubrzanja koja ce vam istrgati ruke sa upravljaca. V motor sa uglom izmedju cilindara od 52 stepena i 647 ccm je zapravo potpuno isti koji je bio i u NTV, sto znaci da isporucije samo 55 KS. ije previse za motocikl koji je pogonjen kardanom. Boje su blago-crna, bron ili bez.

 

Ali lenji V ce krstariti citav dan. Ko uostalom zeli da svoj opusteni vikend provede tako sto ce se petljati oko masnog lanca?

 

Deauville lezi bolje nego sto se ocekuje, i Brembo kocnice na ovoj Hondi napravljenoj u Spaniji rade iznenadjujuce odlicno.

 

Ali kao svaki motocikl napravljen za svakog muskarca ili zenu, Deauville je grozno umiljat za vecinu ljudi. Kvalitet izrade nije tipican za Hondine standarde, i neprecizni spojevi se trude da izgledaju normalno za motocikl koji treba da se vozi tokom cijele godine. Koristite taj detalj u vasu korist ako namjeravate da pazarite polovnu.''

 

Ako nesto u ovom tekstu zvuci smjesno to je najvjerovatnije zbog mog loseg engleskog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

davno to bijase, tako da pojma nemam odakle sam ovo preveo, znam da je neki engleski sajt jos iz vremena kada seproizvodio doticni model

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Ovo sam slikao pre neki dan,drugar koji vozi Benelija dobio je u kompenzaciju ovaj motor sa 370km na satu. Nije oglas ali pogledajte ga. Kupljen u Centru S ove godine, i na prodaju je!

 

post-1658-12879006832339_thumb.jpg

post-1658-12879006832902_thumb.jpg

post-1658-1287900683323_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Obrenovac, 524 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Ja imam Hondu NTV 650, i mogu ti reci da sam prezadovoljan sa njom! Godiste je 96 i do sada je presla oko 40000km! Motor je udoban,lepo ide ,malo trosi [ na otvorenom 4,5 a po gradu mi ne prelazi 5,5 ]. Ove godine sam isao na preko 10 motorijada sto sam,sto sa devojkom! Motor je stvoren za putovanja i dosta je podvozan .Lepo vuce na malim obrtajima,nema potrebe da se zavrce do crvenog [ ja sam visok 190cm i tezak 105kg plus devojka plus pun kofer i  ide ne buni se, ne smeta mu} ;D ! Masina je ista kao sa Transalpa i starije Afrce,sto znaci redovno menjaj ulje ,sipaj gorivo i vozi ! ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja