Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Princ 250 (Jinlun 250-5) i Princ 125(Jinlun 125-11)

Recommended Posts

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Turija
  • Motocikl: Suzuki GS500E da ne kazem crveni

Prince 125 realna cena oko 500e..Za 250 ne znam nisam pratio al nije ni on nesto skuplji.Preporucujem tvom drugu da odmah kupi 250.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Ja iskreno mislim da je i 500e mnogo jer se prodavao svojevremeno za 800e nov ispod cekica. Na oglasima nalazim od 380 do cak 600e! Ima jedan od 250 za 500e ali ne deluje u nekom extra stanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova

Ja nisam princ ali mogu da ti preporucim did lanac.Ja sam ga kupio za mog sprinta i bio je 1500din a lancanici 1300..Mnogo bolji od original kineskog koji ima da se kupi 500din jeftinije... ;):takoje:

To te neko prevario da si kupio did lanac za 1500 din :-)

 

 

Sent from my F5 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Turija
  • Motocikl: Suzuki GS500E da ne kazem crveni

 

Ja nisam princ ali mogu da ti preporucim did lanac.Ja sam ga kupio za mog sprinta i bio je 1500din a lancanici 1300..Mnogo bolji od original kineskog koji ima da se kupi 500din jeftinije... ;):takoje:

To te neko prevario da si kupio did lanac za 1500 din :-)

 

 

Sent from my F5 using Tapatalk

 

Ne znam druze da l je original al eto kod mn je 4000km i dobar je..Bio je u did kutiji kad sam ga kupio :)  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Yamaha majesty 150

Pozdrav drugari, da li je neko imao problem sa preskakanjem prednjeg zupcanika pri kretanju? Kao da preskoci dva, tri zuba i kada nekim gurnem zupcanik malo se pomera u stranu, da li se on nekako zateze i mora da se menja? Samo da naglasim da je u pitanju prednji mali zupcanik.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova

Pozdrav drugari, da li je neko imao problem sa preskakanjem prednjeg zupcanika pri kretanju? Kao da preskoci dva, tri zuba i kada nekim gurnem zupcanik malo se pomera u stranu, da li se on nekako zateze i mora da se menja? Samo da naglasim da je u pitanju prednji mali zupcanik.

Ne mogu da se sećam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Beograd

Vec 5,6 godina gledam motore i hteo bih da pazarim nekog kineza. Pocetnik sam, nisam vozio motor nikad.... Uzeo bih Prince Sprint 125cc ili 250cc.
Pa me zanima vaše mišljene da li kao pocetnik mogu odmah sesti na 250cc (visok sam 192cm tezina 105kg), jer ako kupujem glupo mi je da kupim 125 pa da ga menjam cim se malo priucim.
U principu nisam lud za brzom vožnjom, vec bih uzeo zbog putovanja, voleo bih da prokrstarim Srbijom i Jadranom. I sve to nekom normalnom brzinom.
Znam da ce mi vecina reci da te motor vuce da poželiš vece brzine, ali ja stvarno nisam taj tip. Takodje me zanima koliko je bezbedna vožnja ovim motorima u odnosu na
ostali saobracaj. Vidim da na forumu ima i tema crna hronika, što prilicno obeshrabruje nove vozace motora (malo sam se ohladio od svega kad sam video)

Iščitao sam celu ovu temu ali bih voleo da čujem što više mišljenja pošto imate iskustva sa ovim motorima

Da li se sa 125 cc može putovati tj. prelaziti veće distance?
Da li je Sprint Princ 250 cc ok za totalnog početnika ili bolje krenuti sa 125?
Da li se sa ovim motorima može putovati po ovoj našoj malenoj zemljici?
Koliko je bezbedna vožnja u saobraćaju ovim motorima?
Bilo koji savet za nekoga ko se razmišlja da kupi svoj prvi motor?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova

Ako želiš samo da sedneš na motor i da se voziš onda nemoj da kupuješ kineza. Pre bilo kakve vožnje treba da pregledaš motor, podmažeš lanac, proveriš da li su zategli sve šrafove dobro i spremiš se za vožnju na vibratoru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova

Pozdrav drugari, da li je neko imao problem sa preskakanjem prednjeg zupcanika pri kretanju? Kao da preskoci dva, tri zuba i kada nekim gurnem zupcanik malo se pomera u stranu, da li se on nekako zateze i mora da se menja? Samo da naglasim da je u pitanju prednji mali zupcanik.

Care ako ti ista preskace znaci taj lanac I zupcanici su gotovi. Obzirom da na te zubcanike mozes sprziti dva lanca to je manje vjerovatno. Prednji zubcanik Mora da IMA lufta iako su ta dva srafa maksimalno stegnuta. Njih stezes tako sto ubacis motor u brzinu I gedora 10. Neko ti je vec odgovorio sa hod lanca tacno, samo bi ja to rekao gore dolje :+) . zakljucak da preskace si verovatno donio na osnovu zvuka? Tako da kada podesis zqtegnutos okreni tocak zq cetvrt kruga pa proveri pa ponovo, her ti lanci hoce da se istrose nejednako pa u jednom tacci labav a u SL pretegnut pa dobijes zvuk pucanja. Takodje dok okreces tocak posmatraj kako lanac naleze na zubcqnik. Ako se u nekim djelovima kao "penje" gotov je, povuces ga na kraunjoj zarnjoj tangenti zubcanika I ako ga svuces za duzinu zuba, drugi wiguran znak da je gotov. Ako su ti zubcanici u spic I ono su gotovi.

Nasrah mnogo za Mali stvar Ali Sam se potrurio sto detaljnije. Nadam se da je of koristi pozz

 

 

Sent from my F5 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova

Ako želiš samo da sedneš na motor i da se voziš onda nemoj da kupuješ kineza. Pre bilo kakve vožnje treba da pregledaš motor, podmažeš lanac, proveriš da li su zategli sve šrafove dobro i spremiš se za vožnju na vibratoru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova

Vec 5,6 godina gledam motore i hteo bih da pazarim nekog kineza. Pocetnik sam, nisam vozio motor nikad.... Uzeo bih Prince Sprint 125cc ili 250cc.

Pa me zanima vaše mišljene da li kao pocetnik mogu odmah sesti na 250cc (visok sam 192cm tezina 105kg), jer ako kupujem glupo mi je da kupim 125 pa da ga menjam cim se malo priucim.

U principu nisam lud za brzom vožnjom, vec bih uzeo zbog putovanja, voleo bih da prokrstarim Srbijom i Jadranom. I sve to nekom normalnom brzinom.

Znam da ce mi vecina reci da te motor vuce da poželiš vece brzine, ali ja stvarno nisam taj tip. Takodje me zanima koliko je bezbedna vožnja ovim motorima u odnosu na

ostali saobracaj. Vidim da na forumu ima i tema crna hronika, što prilicno obeshrabruje nove vozace motora (malo sam se ohladio od svega kad sam video)

 

Iščitao sam celu ovu temu ali bih voleo da čujem što više mišljenja pošto imate iskustva sa ovim motorima

 

Da li se sa 125 cc može putovati tj. prelaziti veće distance?

Da li je Sprint Princ 250 cc ok za totalnog početnika ili bolje krenuti sa 125?

Da li se sa ovim motorima može putovati po ovoj našoj malenoj zemljici?

Koliko je bezbedna vožnja u saobraćaju ovim motorima?

Bilo koji savet za nekoga ko se razmišlja da kupi svoj prvi motor?

Care previsok si za njega, sjedio bi kao na biciklu za dete princ ti je from, kako 250 tako jos vise I 125. IMA neku crtu kada dobije dobro ubrzanje, Ali je to kako kratko, mozda raspon of 500-800 obrtaja, taman krrne I ono kanta, smrt ako hoces preteci nekoga. Sa 50-80 u sekundi I onda jos 2 km do 95-100

Sa 125 mozes se vozikati po ravnom Ali puts sa iole brda zaboravi, IMA da ti kuva motor, I gmize, Ne daj boze sa jos nekom.

Za od prilike iste pare nadjes dobrog challengera na kojeg ti pasuje sve od virago yamahe, na forum u imas putopise kuda su ljudi isli sa njim, pa I u dvoje. Udobniji od princa neopisivo, za tvoju visinu savrsen, ja Sam sa mojim presao 50 000 , isao na put 1500km I nazad. Mala razlika u lovi a punk dobijas. Princ IMA redni motor sa nqizmenicnim hodom klipova cija je karqkteristika veca snaga na vecim obrtajima, come Ne dobijas nista her su to motori koji vrte mozda 9000. Challenge r v twin velika snaha na malom obrtajima, vozis uzivas

Toliko od Nene pozz

 

Sent from my F5 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Bujanovac
  • Motocikl: Yamaha Virago 535 - zvana "Bjuti"

Drustvo, pomagajte! Princ nekad hoce nekad nece da zavergl,a alnaser se uopste ne pokrece, pomerim ga 10cm napred on pocne da vrti, a nekad ni to ne pomaze pa moram na gurku, i tako iduca 2-3 puta, posle opet pali normalno.. ko zna sta mu je? Nije copava, nije u brzini, kvacilo stisnuto i opet nece..

 

Послато са ALE-L21 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 490 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

Koje su realne cene Sprinta 125 a koje Sprinta 250? Naravno da budu ispravni i registrovani. Drugar bi da udje u moto vode pa gledamo nesto ovako gde nece mnogo da izgubi pri daljoj prodaji.

 

 

Ima drugar na prodaju 125 u odlicnom stanju, presao oko 5000 km, prodaje ga jer ga ne vozi, kupio ga  novog i samo stoji i skuplja prasinu. Ako ga interesuje moze da pogleda motor u Smederevu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova

Drustvo, pomagajte! Princ nekad hoce nekad nece da zavergl,a alnaser se uopste ne pokrece, pomerim ga 10cm napred on pocne da vrti, a nekad ni to ne pomaze pa moram na gurku, i tako iduca 2-3 puta, posle opet pali normalno.. ko zna sta mu je? Nije copava, nije u brzini, kvacilo stisnuto i opet nece..

 

Послато са ALE-L21 уз помоћ Тапатока

Može da bude alnaser, kabal, relej, prekidač. Po tvom opisu mi deluje kao da negde gubi kontakt. Probaj relej ispod sedišta da spojiš direktno ako tu spaja svaki put onda je problem u prekidaču. Samo pazi šta radiš spajaš ga direktno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: malaguti madison 125

Zna li neko sajt preko koga mogu da narucim delove za sprint prince 125?

Posto je skladiste izgorelo a kapiram da vise nista nece uvoziti od delova.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: malaguti madison 125

Zna li neko sajt preko koga mogu da narucim delove za sprint prince 125?

Posto je skladiste izgorelo a kapiram da vise nista nece uvoziti od delova.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Yamaha majesty 150

Mislim da nema nikakav sajt  jedino da se raspitas u nekim moto servisima da li oni mogu da nabave delove za njega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja