Jump to content

Moto Zajednica

Za 24 sata 9 poginulih u udesima

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Multistrada 950S

Za 24 sata 9 poginulih u udesima

 

5. april 2009. | 13:19 -> 14:28 | Izvor: Beta, Tanjug

Beograd -- Za 24 sata na putevima u Srbiji poginulo je devet osoba, rekli su u MUP-u Srbije. Dogodilo se ukupno 169 neserća, od čega je u šest bilo poginulih osoba.

 

Na teritoriji Beograda od subote ujutru do nedelje ujutro u sedam časova u saobraćajnim nesrećama poginulo je šest osoba, četvoro u udesu na Ibarskoj magistrali kod Lazarevca i dvojica motociklista koji su nastradali u dve odvojene nesreće.

 

Jedan motociklista poginuo je u Batajnici, kada je udario u biciklistu koji je povređen prevezen u bolnicu, a drugi je nastradao u Zemunu, kada je udario u automobil "škoda".

 

Na putu Kragujevac - Lapovo u udesu sa teretnim vozilom "mercedes", poginuo je vozač automobla "jugo". U Kruševcu je nastradao vozač auta koji je udario u banderu, a na putu Ruma - Šabac poginuo je vozač automobila "pežo" kada je sleteo s kolovoza.

 

Vlada o novom zakonu u četvrtak

 

Vlada Srbije će na sednici u četvrtak, 9. aprila, razmatrati novi zakon o bezbednosti u saobraćaju, koji je usaglašen sa praksom država Evropske unije, a tim pravnim aktom predviđen je niz novina, počev od upisivanja kaznenih poena u vožačku dozvolu.

 

Ministar za infrastrukturu Milutin Mrkonjić ocenio je juče da će novi Zakon o saobraćaju, između ostalog, doprineti da se više ne događaju teške saobraćajne nesreće, pošto će novi zakon stvoriti uslove za mnogo bolju bezbednost u saobraćaju.

 

Zakon je sačinjen po ugledu na najrazvijene evropske zemlje i predviđa rigorozne mere za učesnike u saobraćaju koji ga ne budu poštovali, rekao je Mrkonjić.

 

Zakon, između ostalog, predviđa zabranu korišćenja mobilnog telefona, osim sa slušalicom u jednom uhu za vozače.

 

On predviđa kažnjavanje na osnovu snimka učesnika u saobraćaju koji je prekršio propise, zatim znatno ograničenje brzine, posebno u naseljenim mestima, kao i pooštravanje kazni za prekoračenja.

 

Predviđeno je i da važnu ulogu u poboljšavanju uslova u saobraćaju imaju i auto škole, tako da će se loši vozači vraćati u školske klupe.

 

Planirano je i uvođenje četiri vrsta obuke, među kojima i "rifreš" obuka koja će služiti za osvežavanje znanja kroz dodatne časove za vozače koji dugo nisu upravljali vozilom.

 

Korektivna obuka, kakako je planirano, podrazumeva da se svi učesnici u saobraćaju koji sakupe negativne poene edukuju da ne bi pravili iste greške.

 

Predviđeno je osnivanje vladinog tela za koordinaciju bezbednosti saobraćaja na putevima, koje bi činili predstavnici ministarstava nadležnih za poslove saobraćaja, policije, zdravlja, rada, pravde prosvete, trgovine i usluga, kao i Agencije za bezbednost saobraćaja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER

Ko se sam ne čuva, neće ga niko drugi čuvati.. ili kako se već kaže..

 

Po onome što viđam po gradu, motori se voze nenormalno i neiživljeno naravno bez opreme..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Ko se sam ne čuva, neće ga niko drugi čuvati.. ili kako se već kaže..

 

Po onome što viđam po gradu, motori se voze nenormalno i neiživljeno naravno bez opreme..

 

Oces da kazes  "Ko se cuva i Bog ga cuva"

Strasno je sta se sve izdesavalo za tako kratko vreme. A cega sam se sve nagledao ovih dana moglo je da bue i vise nezgoda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: 021
  • Motocikl: 450 EXC

pa to.

U petak vece oko  21h    na splavu sedim a to je 500m od mosta  SLOBODE  a sa mosta se cuje kao da je trenig u Brnu,strašno je  kako se ljudi zaleću kao da imaju bar  9 života .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

Svi mi preterujemo, nego sto nismo svi ekstremni !!!

 

I ja sam se zalezem u krivinu iako ima peska koliko hoces. To mi se desilo juce, pa sam drugu polovinu puta "gurao" motor kroz krivinu.

 

Mnogo je tuzno sto se sve ovo desava. Ne znam da li novi zakon moze odista pomoci?!?!? Mislim da je korumpcija ogromna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1422 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

"Korektivna obuka, kako je planirano, podrazumeva da se svi učesnici u saobraćaju koji sakupe negativne poene edukuju da ne bi pravili iste greške"

 

Nakon prvog dana primenjivanja novog zakona o sabracaju u italiji morali su da izmene ovaj deo zakona jel broj onih koji su trebali ponovo da polazu je bio mnogo veci nego sto je bilo predvidjeno pa se preslo na obavezno slusanje predavanja u auto skolama.

Ali mrtvih u saobracaju narocito u italiji na zalasost ima jos puno, mislim da mentalitet mnogo vise utice to nego zakon.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

"Korektivna obuka, kako je planirano, podrazumeva da se svi učesnici u saobraćaju koji sakupe negativne poene edukuju da ne bi pravili iste greške"

 

Nakon prvog dana primenjivanja novog zakona o sabracaju u italiji morali su da izmene ovaj deo zakona jel broj onih koji su trebali ponovo da polazu je bio mnogo veci nego sto je bilo predvidjeno pa se preslo na obavezno slusanje predavanja u auto skolama.

Ali mrtvih u saobracaju narocito u italiji na zalasost ima jos puno, mislim da mentalitet mnogo vise utice to nego zakon.

 

Pre mesec dana, kada sam kupovao kacigu u Italiji video sam digitalni alko tester. Lik kaze da je za mesec dana prodao 200 kom jer je milicija poostrila kontrole i kriterijume

Isto tako kaze da ima izmedju 20-30 mrtvih svakog vikenda

U Italiji kada vozis motor a imas preko 0.5 oduzimaju ti motor i kao da ga nikada nisi imao. Zaboravio sam koliko je za automobil.

 

Ali opet da kazem. Ova ekipa koja je isla na Rudnik. Jel ima nekog ko nije napravio prekrsaj za oduzimanje dozvole?

 

Treba da se i mi promenimo, a ne samo zakon.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Multistrada 950S

ovaj bilans je u medjuvremenu postao jos tragicniji, jutros je preminuo Stefan Radojevic, sedamnaestogodisnjak koji je bez vozio bez kacige i doziveo nesrecu u subotu  :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

SVE JE OVO UZASNO, SAMO CITAM O PADOVIMA I SMRTI.

 

ZAR JE MOGUCE DA SE TO DESAVA?

 

ZNAM DA BJB NIJE JOS PRAVNO RESEN , ALI ZAR NE MOZEMO DA URADIMO NESTO? NEKA MI SE KAZE STA DA SE RADI I ISPRED KOJIH VRATA TREBA DA SE LAJE !!!

 

JA CU PRVI !!!

 

DAJTE DA KONTANTIRAMO NEKOD, DA URADIMO NESTO...

 

PA TAMAN SE PROVOZALI GRADOM U ODREDJENOM TERMINU. DAJTE DA SE CUJEMO, DA NAVIKNEMO LJUDE NA NAS. DA NAS TRAZE I TAMO GDE NAS NEMA. NE VOZI SE U BEOGRADU LOSIJE I LUDJE NEGO U GRCKOJ ILI ITALIJI.

 

DAJTE DA VOZACI AUTOMOBILA NEKAKO PRIMECUJU MOTORE U SAOBRACAJU. DAJTE DA SE POKUSA NESTO.

 

MOZDA BI MOGLI DA PREKO REALIZATORA (CLANA FORUMA) DODJEMO DO ALVIROVICA. I TO JE POCETAK.

 

MOGLI BI DA DODJEMO U DNEVNIK KAO LJUDI KOJI POKUSAVAJU DA ULICE BUDU BEZBEDNIJE, A NE DA SE GLEDA MOTOCIKLISTA KOJI JE TOCKIRAJUCI POKUPIO SKUTERASE KOJI SU STAJALI.

 

OVAKO POSTAJU LJUDI STATISTIKA, BROJKA. SVI MISLIMO DA SE TO NAMA NE MOZE I NECE DESITI , A LJUDI OSTAVLJAJU ZENU I DECU ZA SOBOM.

 

JA SAM VEC POMENUO DA SE MORAMO PROMENITI MI PA ZAKON. EVO JA SAM SPREMAN.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

ZAR JE MOGUCE DA SE TO DESAVA?ZNAM DA BJB NIJE JOS PRAVNO RESEN , ALI ZAR NE MOZEMO DA URADIMO NESTO?

Moguće je. BJB jeste pravno rešen - http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=29490.0 -  Možemo dosta toga da uradimo, ali muka kreće u sopstvenom dvorištu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

ZAR JE MOGUCE DA SE TO DESAVA?ZNAM DA BJB NIJE JOS PRAVNO RESEN , ALI ZAR NE MOZEMO DA URADIMO NESTO?

Moguće je. BJB jeste pravno rešen - http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=29490.0 -   Možemo dosta toga da uradimo, ali muka kreće u sopstvenom dvorištu.

Upravo tako prvo da pocistimo sopstveno dvoriste >:( Pa pogledajte samo poslednje nesrece, u vecini njih su upravo vozaci motora bili ti koji su IZAZIVALI NESRECU >:( Bolesno brza voznja i tockiranje >:( Kada to svedemo na minimum, lako cemo ubediti ostale ucesnike u saobracaju da smo mi normalni i da malo obrate paznju na nas ;)

Toliko......

ako jos malo napregnem mozak pocece da me bili glava ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

Hajde da napravimo prvi korak. On je najtezi.

 

Ja mislim da je forum, a posebno rubrika motoristi na drumu a nazalost i crna hronika probudila svest u svima nama.

 

Stvari koje sam ovde procitao, ono sto su drugi doziveli me spusta na zemlju. Nema ucesnika foruma u nekim tockiranjima u centru ili ugrozavanja bezbednosti drugih.

 

Nesvesno, ste svi vi koji ste pali i podelili to iskustvo sa nama spasili sigurno ako ne zivote onda sigurno jedan, moj.

A zivot nema cenu. Nista sem toga nije vazno. Citam i ne mogu da verujem. Covek je udario u traktor. Ostavio iza sebe porodicu, dete.

 

Ja treba da postanem otac, i ja se zaista pitam da li da prodam motor.

 

Nisam *icka, u zivotu sam dosta prosao, ali sada se prvi put pitam ciji sve zivot mogu da upropastim.

 

Ja stvarno hocu da nesto promenim, hocu da pokusam.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Ovu pricu o novom zakonu o saobracaju slusamo svi vec vise od 5 godina i po svemu sudeci jos ce mnogo vode Dunavom proteci dok ga ne vidimo u praksi. Posle svake malo jace saobracajke na putevima u Srbiji, politicari kao par dana po medijima prete novim zakonom i sve se na zalost samo na tome i zavrsi. Tuzno ali istinito.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2846 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Ma, koješta. Novi zakon, stari zakon, sve je to isto ako se ne primenjuje ili ako služi samo za to da popunjava budžet.

 

Baš gledam sve ovo što se desilo za vikend... Nije to do zakona, nego na prvom mestu od ludih i neiživljenih glava na dva i četiri točka.

 

Strašno je što se gine, ali, ako neko vozi bez kacige i pogine pri 40, 60 na sat, skoro i da mi ga nije žao. Sam je to tražio. Skoro da mi više nije žao svih onih koji ginu jer neće da se zaštite, jer smatraju da to njima ne može da se desi i još bi se svađali /tukli/ ako im se kaže da niko nije iznad saobraćaja.

 

Neko se zabio u neosvetljen traktor... Da je išao iole razumnom brzinom, video bi ga. Kako da mi bude više žao svih onih koji sebe otpišu, a mi treba da žalimo? Ok, nećeš kacigu, nećeš opremu, znači, rešio si da se ubiješ. Pa što ih žalimo onda?

 

Najstrašnije je ako neko vozi normalno, u granicama svojih mogućnosti i znanja, poštuje sebe i nosi opremu. Desi se, pogine čovek, ni kriv ni dužan. E njega mi je žao. Užasno mi ga je žao. Ono govedo sa KTM što počisti skuter sa vozačem i suvozačem jer je učio da točkira... Stvarno ne može da mi ga bude žao što se povredio /ali ipak moram da kažem i za njega, hvala Bogu da nije poginuo/.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 709 postova
  • Lokacija: Banovo Brdo - Beograd
  • Motocikl: BMW 1200RT

Ko se sam ne čuva, neće ga niko drugi čuvati.. ili kako se već kaže..

 

Po onome što viđam po gradu, motori se voze nenormalno i neiživljeno naravno bez opreme..

 

Oces da kazes  "Ko se cuva i Bog ga cuva"

Strasno je sta se sve izdesavalo za tako kratko vreme. A cega sam se sve nagledao ovih dana moglo je da bue i vise nezgoda.

  A tekje pocela sezona....Bedak

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

ZNAM DA BJB NIJE JOS PRAVNO RESEN , ALI ZAR NE MOZEMO DA URADIMO NESTO? NEKA MI SE KAZE STA DA SE RADI I ISPRED KOJIH VRATA TREBA DA SE LAJE !!!

 

JA CU PRVI !!!

 

DAJTE DA KONTANTIRAMO NEKOD, DA URADIMO NESTO...

 

Trenutno radimo na tome da stupimo u kontakt sa Natasom Miljkovic, da joj predlozimo da jedna od narednih tema u emisiji 'Kljuc' na RTS-u bude upravo emisija o motociklistima. Sezona je pocela, sada su upozorenja najbitnija.

 

Mene uzasava sto nikome u drzavi ili u Beogradu makar, ali nikome u vlasti se nije upalila Warning! lampica usled ovolike pogibije motociklista. Secam se da je pre nekoliko godina, nakon krvavog vikenda u Hrvatskoj, kada je poginulo nekoliko motociklista odmah bila organizovana emisija na HRT-u u udarnom terminu, da pricaju o tome... Valjda nas je sve kriza pritisla, pa smo od svega uplaseni...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

Bravo.

To je taj korak koji je potreban. Zivot je najvazniji,

 

Nje se nisam ni setio. Ako treba ikakva pomoc, ali ikakva tu sam. Taman i da delim bedzeve u gradu. Sta god samo da se statistika promeni malo u nasu korist.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

just my five cents.....

jako ču biti ugodno iznenađen, ako u toj emisiji neće biti svi motoristi predstavljeni kao bezobrazni i drski vozači, koji sami izazivaju sudbinu i koji su sami krivi za udese.....možda i nekad doživim takvu emisiju, ko zna.....

Iskustva iz slovenačkih emisija i raznoraznih okruglih stolova govore drugačije, ali živi bili pa videli....pogotovu bude interesantno ako je gost u emisiji neki policajac.....onda vam ne ginu statistike i klasična stvar "neprilagođena brzina motorista"...a kad pitaš koja je prilagođena brzina za motoristu, onda to niko ne zna...

lično mislim, da se takvim emisijama ne postiže ništa , več obučavanjem motorista na poligonima, dobrotvornim akcijama (gde normalno moraju da budu medijski poduprte da se izmeni javno mišljenje o motoristima),itd....

a možda i grešim....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

just my five cents.....

jako ču biti ugodno iznenađen, ako u toj emisiji neće biti svi motoristi predstavljeni kao bezobrazni i drski vozači, koji sami izazivaju sudbinu i koji su sami krivi za udese.....možda i nekad doživim takvu emisiju, ko zna.....

Iskustva iz slovenačkih emisija i raznoraznih okruglih stolova govore drugačije, ali živi bili pa videli....pogotovu bude interesantno ako je gost u emisiji neki policajac.....onda vam ne ginu statistike i klasična stvar "neprilagođena brzina motorista"...a kad pitaš koja je prilagođena brzina za motoristu, onda to niko ne zna...

lično mislim, da se takvim emisijama ne postiže ništa , več obučavanjem motorista na poligonima, dobrotvornim akcijama (gde normalno moraju da budu medijski poduprte da se izmeni javno mišljenje o motoristima),itd....

a možda i grešim....

 

 

Ne gresis, sigurno bi bio i policajac, a opet i stoji da nisu uvek motoristi krivi za saobracajku.

 

Mozda su krivi vozaci Opela a ne Toyote.

 

Sta je pesnik hteo da kaze?

Kada da se kaze: "u sudaru Opela i Toyote" nista nije zvucno, a kada se kaze: "u sudaru Opela i motocikliste" onda je drugacije. Na vestima ili u statistici  su motori i >>R<< i >>enduro<< i >naked<< i svi ostali.

 

Za sve koji ne voze motore, motociklista je i onaj sto propinje na zadnji, sto prozuji sa 100+ u centru grada bez ikakve opeme. Oni koji su u svojoj traci ostaju nezapazeni.

 

Treba ljudima skrenuti paznju da ima i onih sto na - temp organizuju dedamrazijadu, sto idu da daju krv. Nisu svi goveda. Cak mislim da procentualno i pozeri i hormonci ne cine vecinu ove zajednice ( vozaca motora ).

 

Prvo moramo menjati sebe ili sto Dexterr kaze da cistimo svoje dvoriste, ali treba i skrenuti ljudima paznju da ima dosta dvotockasa na ulicama i da obrate paznju na njih.

 

Ako biramo gde cemo se pojavljivati i boriti za svoja prava, onda se i ne treba boriti.

Ako ne smemo glasno govoriti svuda sta mislimo i da iznosimo stavove koje zastupamo onda i nismo u pravu.

 

------

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja