Jump to content

Moto Zajednica

Suzuku Freewind 650

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Beograd

nije valjda da razmisljas o suzukiju?

agregat je malo izmenjen u odnosu na onaj koji na DR-u, a izgleda kao pegaso spolja

a off road zaboravi sa njim, tj moze makadam i slicno ali ne znam koliko je dobar za neke ozbiljnije puteve po blatu i pesku ali mislim da nije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1071 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

nije valjda da razmisljas o suzukiju?

agregat je malo izmenjen u odnosu na onaj koji na DR-u, a izgleda kao pegaso spolja

a off road zaboravi sa njim, tj moze makadam i slicno ali ne znam koliko je dobar za neke ozbiljnije puteve po blatu i pesku ali mislim da nije

 

Zasto mislis da nije, nevidim u cemu je dr u prednosti u odnosu na freevinda po blatu i pesku  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25

nije valjda da razmisljas o suzukiju?

agregat je malo izmenjen u odnosu na onaj koji na DR-u, a izgleda kao pegaso spolja

a off road zaboravi sa njim, tj moze makadam i slicno ali ne znam koliko je dobar za neke ozbiljnije puteve po blatu i pesku ali mislim da nije

 

Jonhny ne mislim na pravi off,po meni je za kaljanje i krsenje po vukojebinama  samo moto-cross.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Beograd

Zasto mislis da nije, nevidim u cemu je dr u prednosti u odnosu na freevinda po blatu i pesku  :)

Nisam poredio DR-a i freewinda ali to znas, vec samo kazem da nisam siguran koliko bi bio dobar freewind u tome

 

u svakom slucaju mare, za voznju van puta po nekom makadamu i slicno lepo bi se snasao kao i svaki enduro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1114 postova
  • Lokacija: Tvrdos
  • Motocikl: ZUNDAPP KS 750

U BJB FANOVI imas sve gde sAM ja moga vozio i strava je za makadam moze da priza ko sta hoce ali je strasan za off roud . ima malo previse precizan mjenjac pa trazi malo paznje prilikom saltanja, a potpuno su isti agregati XF650FREEWIND I DR650 od 97 do 2002g ima 160kg sto je super u odnou na ostale 34kw snage , sasvim dovoljno. a odrzavalje jeftino , samo da znas oba motora na adv rider imaju preko 1200stranica teme o njima sto nema ni jedan drugi motor. fazni lanac se mijenja po potrebi , jednostavan i lak i jeftin za odrzavanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 573 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: SKUTERAŠ :)

Ja sam skoro prodao mog freewinda sa predjenih nesto preko 30.000km, vozio ga 2 godine, i nista sem redovnog odrzavanja i par sitnica nije pravilo problem... jako lak za voznju, zbog tezine (oko 160kg) sa odgovarajucim gumama dobar i za off road, i prilicno udoban za putovanja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6308 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Neka se niko ne ljuti, ali meni je freewind totalno nedefinisan motor. Niti je za ozbiljniji offroad sa gomilom plastika i prednjim tockom od 19", niti je za putovanja sa slabom zastitom od vetra i malom putnom brzinom, a za grad ima mnogo boljih izbora. E sad nekom je lep, pa to moze da posluzi kao neki argument, no o ukusima se ne raspravlja.

 

Nekako mi deluje krhko i nejako. Jos jednom se izvinjavam vlasnicima istog, vozio sam Paukov freewind i imam lose misljenje o tom motoru, on ga je u medjuvremenu prodao, pa sad smem i javno da ga iznesem :)

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25

Neka se niko ne ljuti, ali meni je freewind totalno nedefinisan motor. Niti je za ozbiljniji offroad sa gomilom plastika i prednjim tockom od 19", niti je za putovanja sa slabom zastitom od vetra i malom putnom brzinom, a za grad ima mnogo boljih izbora. E sad nekom je lep, pa to moze da posluzi kao neki argument, no o ukusima se ne raspravlja.

 

Nekako mi deluje krhko i nejako. Jos jednom se izvinjavam vlasnicima istog, vozio sam Paukov freewind i imam lose misljenje o tom motoru, on ga je u medjuvremenu prodao, pa sad smem i javno da ga iznesem :)

 

 

 

 

Ja sam dobio savet od osobe koja je kompetentna za kritiku,i nije mi preporucio isti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Ja imam freewinda 2002 god.Promenio sam brdo motora i ovaj mi je notor najnoviji koji sam imao do sad.Recicu ti samo jedno imao sam od endura Jamahu Xt 600e, i dominatora 650 vozio sam i apriliju pegaso ali kao ovaj enduro jos nisam.Ja sam ovaj motocikl uvezao sa 13000 km sada ima 18000  preso sam sa njim 5000 km i motor je odlican.Zasto odlican prvo jer motor da gotovo nema nikakve vibracije, ima najsire sediste id svih motocikala u njegovij klasi sto znaci da put ne osecas,sav je mekan.Motocikl odlicno poteze narocito posle 3500 o/min.Krajnja brzina mu je negde oko 170 km/h.Sto se tice odrzavanja stvarno ne zahteva nikakvo samo redovno ulje.Sto se tice off road voznje zavisi u velikoj meri ko vozi motocikl,.Inace sve u svemu motocikl je odlican i neces pogresiti ako ga kupis

post-3999-12879021466779_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25

Ja imam freewinda 2002 god.Promenio sam brdo motora i ovaj mi je notor najnoviji koji sam imao do sad.Recicu ti samo jedno imao sam od endura Jamahu Xt 600e, i dominatora 650 vozio sam i apriliju pegaso ali kao ovaj enduro jos nisam.Ja sam ovaj motocikl uvezao sa 13000 km sada ima 18000  preso sam sa njim 5000 km i motor je odlican.Zasto odlican prvo jer motor da gotovo nema nikakve vibracije, ima najsire sediste id svih motocikala u njegovij klasi sto znaci da put ne osecas,sav je mekan.Motocikl odlicno poteze narocito posle 3500 o/min.Krajnja brzina mu je negde oko 170 km/h.Sto se tice odrzavanja stvarno ne zahteva nikakvo samo redovno ulje.Sto se tice off road voznje zavisi u velikoj meri ko vozi motocikl,.Inace sve u svemu motocikl je odlican i neces pogresiti ako ga kupis

 

Ok ali  nije nista spec sto vuce posle 3500o/min...Ako si imao Pegasa znas o cemu pricam,

a i 5k nije nista za kineza a kamoli za Suzuki.U pitanju je veca exploatacija...  ;)

Kako god,svako ima svoj stav i misljenje o istom proizvodu,najmerodavnije ce mi biti kad probam isti...

Vama hvala puno na informacijama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Odličan gradski motor, udobno i stepenasto sedište, lepa pozicija za vožnju - idealan za vozače 170-180 cm visine.  Ne vidim razlog zašto ne može na put. Čak tokom leta mnogo manje davi od afrike jer je lepše provetravanje tokom vožnje, a i  ne greje kolena hladnjacima. Potpisujem da je jednocilindraš sa najmanje vibracija na volanu i ramu.

Solidan i živahan jednocilindrični agregat sa odličnom karburacijom i ignicijom, velikim uljnim hladnjakom, gomilom plastike zbog koje je lagan, pa se vozi kao biciklo i nemogućnosti kačenja tank torbe na magnete, te sa svim znanim sitnim manama ipak se može uživati u vožnji.

 

Za offroad totalno nepraktičan zbog neadekvatnih točkova,  suspenzije, položaja za sedenje, širokog sedišta. Ima lošu zaštitu nogu od vode i blata kao i telo od vetra. Na AT možete da predjete nekoliko kilometara kad počne kiša a da se ne pokvasite ni malo, dok sa XF-om svaka bara baca vodu skoro do kolena, pa se ponekad zapitam čemu mu služi niski blatobran...

 

Imam ga već neko vreme i vozim se u zdravlju i veselju, a jedino što preporučujem su što mekše gume na njemu zbog gdobrog gripa i teraj!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

Slazhem se sa Acom da je potpuno nedefinisan motor. I moje lichno mishljenje da je skoro pa potpuni promashaj.

 

Tehnichki je strashno zastareo i jedan je od najgorih u klasi, shto se vidi i po ceni uostalom.

Jedina prednost bi mu bila shto je tehnichki jako prost i shto ga je lako servisirati.

 

Pegaso3 ima i bolje veshanje i bolje lezhi na putu i bolji je za duzhe ture (zashtita od vetra) i bolje ide i mirniji je primetno. A i manje zvukova oslobadja iz agregata i u vozhnji i na leru (XF vishe drnda).

 

XTZ660 je isto bolje izbalansiran od Freewinda i bolji u svakom pogledu kao i Pegaso. Isto je mirniji, isto lak za odrzhavanje.

 

Po meni je to motor za nekog totalno nezahtevnog, kome je ok mala putna brzina i jednostavnost (koja je za trunku veca od XTZ i malo vishe od Pegaza).

 

EDIT:

Sa TransAlpom nisam ni pomislio da ga poredim (iako je cena tu negde) jer su i ova dva gore mnogo bolja od XF-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1114 postova
  • Lokacija: Tvrdos
  • Motocikl: ZUNDAPP KS 750

kakva glupa poredjenja alo ok najbolji su svi drugi a on je kurac ma da. boki ti kao da si citav zivot samo na bjbikers citas li ti ista drugo na svijetu, znas li engleski i malo. promuvaj se nekad malo dalje odavde.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1114 postova
  • Lokacija: Tvrdos
  • Motocikl: ZUNDAPP KS 750

Odličan gradski motor, udobno i stepenasto sedište, lepa pozicija za vožnju - idealan za vozače 170-180 cm visine.  Ne vidim razlog zašto ne može na put. Čak tokom leta mnogo manje davi od afrike jer je lepše provetravanje tokom vožnje, a i  ne greje kolena hladnjacima. Potpisujem da je jednocilindraš sa najmanje vibracija na volanu i ramu.

Solidan i živahan jednocilindrični agregat sa odličnom karburacijom i ignicijom, velikim uljnim hladnjakom, gomilom plastike zbog koje je lagan, pa se vozi kao biciklo i nemogućnosti kačenja tank torbe na magnete, te sa svim znanim sitnim manama ipak se može uživati u vožnji.

 

Za offroad totalno nepraktičan zbog neadekvatnih točkova,  suspenzije, položaja za sedenje, širokog sedišta. Ima lošu zaštitu nogu od vode i blata kao i telo od vetra. Na AT možete da predjete nekoliko kilometara kad počne kiša a da se ne pokvasite ni malo, dok sa XF-om svaka bara baca vodu skoro do kolena, pa se ponekad zapitam čemu mu služi niski blatobran...

 

Imam ga već neko vreme i vozim se u zdravlju i veselju, a jedino što preporučujem su što mekše gume na njemu zbog gdobrog gripa i teraj!

ovo je istina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1114 postova
  • Lokacija: Tvrdos
  • Motocikl: ZUNDAPP KS 750

ako je motor najljepsi u klasi i najlaksi odma ljubomora,a ako je i najjeftiniji onda je to kao da imas LBC150 KINESKI . za te pare koliko vredi vind nista bolje a mladje kupiti nemozes. a za masinu garantujem da je odlicna. nisam vidio niti 1 oglas da neko trazi dijelove za xf650 od 97 i za dr650 od97g pa na vise. sto potvrdjuje i ADVRIDER sajt za ljubitelje avanturistickih motora endura. uglavnom. tamo ima tema dr650 i xf650 sa preko 1400 stranica sto GS ima 1100 stranica  a afrika 800. pa nek prica ko sta hoce. najbolje kupi SRAD i nabaci mu off road gume.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Cope je dosta toga rekao istinito,Marko,ako te zanima jos nesto  pitaj na pp.Presao sam sa njim oko 12000 km,rado cu podeliti svoje iskustvo vezano za freewinda sa tobom ;).Necu da delim ovde svoje misljenje sa nekima koji nisu ni seli na taj motor i vezuju se za moto brendove kao za zene!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25

Pitao si za misljenje,dobio si misljenja,ponudjena ti je pomoc,na tebi je da odlucis,ja ne vidim napusavanje nigde!

 

Onda mi se cini.  :D Ok,hvala jos jednom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja