Jump to content

Moto Zajednica

Suzuku Freewind 650

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Pitao si za misljenje,dobio si misljenja,ponudjena ti je pomoc,na tebi je da odlucis,ja ne vidim napusavanje nigde!

 

Onda mi se cini.  :D Ok,hvala jos jednom

samo opusteno,meni je zao sto sam prodao motor,sa zadovoljstvom bih ti ga pozajmio da ga probas i sam doneses procenu,to je najbolje.Izvini sto sam ti malo poremetio temu,to svakako nisam zeleo,pogotovo sto je tvoja tema u pitanju. ;D ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

ako je motor najljepsi u klasi i najlaksi odma ljubomora,a ako je i najjeftiniji onda je to kao da imas LBC150 KINESKI . za te pare koliko vredi vind nista bolje a mladje kupiti nemozes. a za masinu garantujem da je odlicna. nisam vidio niti 1 oglas da neko trazi dijelove za xf650 od 97 i za dr650 od97g pa na vise. sto potvrdjuje i ADVRIDER sajt za ljubitelje avanturistickih motora endura. uglavnom. tamo ima tema dr650 i xf650 sa preko 1400 stranica sto GS ima 1100 stranica  a afrika 800. pa nek prica ko sta hoce. najbolje kupi SRAD i nabaci mu off road gume.

Ovo su stvarno pravi argumenti za kupovinu Freewinda  ;D

GS i Africa mu nisu ni do kolena  ;D

 

kakva glupa poredjenja alo ok najbolji su svi drugi a on je k**** ma da. boki ti kao da si citav zivot samo na bjbikers citas li ti ista drugo na svijetu, znas li engleski i malo. promuvaj se nekad malo dalje odavde.

Ne chitam nishta, samo vozim motore pa pricham iz iskustva.

 

P.S. I jesu glupa poredjenja realno jer je XF van konkurencije. On je klasa za sebe i tu klasu chini sam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Uly

Evo posto je Pauk prodao svoj motor ja cu vrlo rado da ti dam Freewind da se vozis (ne provozas) koliko hoces pa se sam odluci...

 

Prvi lep dan te pozivam da dodjes do NS i da vidis sam za sebe dali ti se motor svidja ili ne.

 

 

P.S. Ja mislim da BJB tome sluzi i iskreno ti nudim pomoc oko odluke. Svaki dalji kontakt na pp

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Freewind XF650

Ljudi mogu da kude ovaj motor jer su ga verovatno vozili na kratko ili ga uopste nisu vozili a mozda ni videli,zato..

 

 

Slazem se .

 

Ja sam sa mojim prezadovoljan sto bi reko neko ovde ljudi se vise vezuju za brend nego za motor ... a mozda je i ljubomora u pitanju :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Beograd, Slavija

Cope je rekao sve... Meni je suzana u garazi na Avali, ali kad se prolepsa (ako ne bude kasno) mozes da je probas...

Svako hvali svoga konja, a i nisu nam dupeta po istom kalupu radjena... Prema tome jedino ti mozes da pocenis, hoce li tebi odgovarati ili ne... Meni u potpunosti odgovara...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Uly

Meni je aca-pn uzeo reci sa tastature. Iako imam Freewind, nisam nesto prezadovoljan njime. U stvari, najbolja definicija je da je Freewind soft enduro i tacka. Kao takav je odlican!

 

Nema ljutnje momci, svako je samo izneo svoje misljenje. Moje je zasnovano na licnom iskustvu sa motorom o kome se govori.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IRON WILL, 972 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Voleo bih da imam motor

Meni je aca-pn uzeo reci sa tastature. Iako imam Freewind, nisam nesto prezadovoljan njime. U stvari, najbolja definicija je da je Freewind soft enduro i tacka. Kao takav je odlican!

 

Nema ljutnje momci, svako je samo izneo svoje misljenje. Moje je zasnovano na licnom iskustvu sa motorom o kome se govori.

 

Tacno, vozio sam ga, lepo ide, jes da se cuje kao da je ceo od plastike, ukljucujuci i klip  ;D ali za te pare milina. Samo mi nije jasno zasto najvise kritike stize od ljudi koji ni ne voze enduro  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Meni je aca-pn uzeo reci sa tastature. Iako imam Freewind, nisam nesto prezadovoljan njime. U stvari, najbolja definicija je da je Freewind soft enduro i tacka. Kao takav je odlican!

 

Nema ljutnje momci, svako je samo izneo svoje misljenje. Moje je zasnovano na licnom iskustvu sa motorom o kome se govori.

 

kao da je ceo od plastike, ukljucujuci i klip 

 

Hehehehe ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Ne bih se složio da je Džabaprdež klasa za sebe. Tu su Pegaso i F-650GS na prvu loptu, u kategoriji, da ne zalazimo koliko je koji bolji, u domenu same podele. Od svih poljoprivrednih agregata jednog cilindra, taj Džabaprdež je imao najugladjeniji rad i potezao je ubedljivo najbolje (kao dvocilindraš). Koliko se sećam Rumunije, Andrej je s njim držao prosek 120+, ponekad čak i oko 130-135km/h, a probajte to sa F-650 da uradite. Agregat 100% pouzdan, osećaj u vožnji 200% plastičan (baš k'o što kaže Abdulah). Nije za OFF-road ni namenjen, ne znam što prozivke uopšte idu na tu stranu. Originalni gradski moped, jeftin za kupiti, voziti, održavati, još jeftiniji posle za prodati. Gde ćeš bolje na ovu skupoću? Jedina zamerka tom motoru je mojih 194cm i ništa više. Vredi do dinara onoliko koliko košta (da ne idemo to BMW-KTM filozofije koštanja).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 573 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: SKUTERAŠ :)

Freewind je i prijektovan kao odgovor na BMW F650, a sto se tice visine, i meni je sa 188cm bio malo problematican, al opet, za tu visinu je BMW jos gore resenje. Meni je, kad sam kupovao Freewinda, Aprilia bila jaci konkurent od BMW-a, ali je presudila nesto niza cena, jeftinije odrzavanje, i nesto manje problema na duze staze (bar po iskustvima po netu) od konkurenata.

 

A sto se tice pljuvanja po njegovim off road sposobnostima, kao sto Dexterr rece, off road mu i nije primarna namena, a BMW F650 i Apriliu Pegaso niko ne kritikuje za neprilagodjenost off road voznji, iako je Freewind ipak bolji u tome (u najmanju ruku najlaksi) od "rodjaka" iz Evrope.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Jos da dodam na sve ovo,ja sam svog bivseg freewinda prodao za 2300 evra,sa velikim GIVI koferom,crash barovima,novim lancanicima i lancem,novim plocicama,sto se kaze bez ulaganja,sipas i vozis.Znam za slucaj prodaje transalpa 88. god za 2200 evra,isto sasvim korektan ali 9 godina stariji od freewinda,procenite sami....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Freewind XF650

Jos da dodam na sve ovo,ja sam svog bivseg freewinda prodao za 2300 evra,sa velikim GIVI koferom,crash barovima,novim lancanicima i lancem,novim plocicama,sto se kaze bez ulaganja,sipas i vozis.Znam za slucaj prodaje transalpa 88. god za 2200 evra,isto sasvim korektan ali 9 godina stariji od freewinda,procenite sami....

 

Dobro de pauche .. tu si se ti opasno zayebao sto si ga dao za te pare ... realno si mogao da dobijes koliko si prvi put traziio .... 2600 koliko se secam. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

pa on i jeste jedini napljuvao motor . a samo zato sto voli vise apriliju

Provozaj XTZ660 i Pegaso3 pored XF-a pa ce ti se sve samo kasti. Poshto nisi probao ni jedno ni drugo (pretpostavljam jer ne bi tako prichao) onda ni ne znash koliko su bolji od Freewinda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

Ne bih se složio da je Džabaprdež klasa za sebe. Tu su Pegaso i F-650GS na prvu loptu, u kategoriji, da ne zalazimo koliko je koji bolji, u domenu same podele. Od svih poljoprivrednih agregata jednog cilindra, taj Džabaprdež je imao najugladjeniji rad i potezao je ubedljivo najbolje (kao dvocilindraš). Koliko se sećam Rumunije, Andrej je s njim držao prosek 120+, ponekad čak i oko 130-135km/h, a probajte to sa F-650 da uradite. Agregat 100% pouzdan, osećaj u vožnji 200% plastičan (baš k'o što kaže Abdulah). Nije za OFF-road ni namenjen, ne znam što prozivke uopšte idu na tu stranu. Originalni gradski moped, jeftin za kupiti, voziti, održavati, još jeftiniji posle za prodati. Gde ćeš bolje na ovu skupoću? Jedina zamerka tom motoru je mojih 194cm i ništa više. Vredi do dinara onoliko koliko košta (da ne idemo to BMW-KTM filozofije koštanja).

Ja sam Pegaza drzhao auto-putem 140km/h 100km i ne chuje se bukvalno. Sa Trailwing gumama je moj Pegaso ishao 175km/h na ravnom.

XTZ nisam toliko vozio ali do 100km/h koliko jesam je primetno bolje izbalansiran od Freewinda. Sa F650 nemam iskustva tako da ne bih da komentarishem ali za XTZ i Pegaso garantujem da su u svemu bolji od XF-a i to primetno.

 

Od chega je XF bolji u klasi (ako ga svrstamo u klasu 'jedan klip 650ccm')? I po chemu? Jedina prednost je CENA (na ushtrb mnogo toga) i jednostavnost koja je malo veca nego na Pegazu, priblizhno ista kao na XTZ i F650.

 

Kochnice, ogibljenje, ubrzanje, putna brzina, zashtita od vetra, lezhanje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

@Aca-Pn-izvini,stvarno sam mnogo ukrao ;D ;)

@Izvini Boki,a jel si ti vozio freewinda uopste i koliko si presao sa njim ako jesi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

@Aca-Pn-izvini,stvarno sam mnogo ukrao ;D ;)

@Izvini Boki,a jel si ti vozio freewinda uopste i koliko si presao sa njim ako jesi?

Vozio i preshao 30km.Sasvim dovoljno za opshti utisak ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250
link=topic=30957.msg451799#msg451799 date=1235476468]

@Aca-Pn-izvini,stvarno sam mnogo ukrao ;D ;)

@Izvini Boki,a jel si ti vozio freewinda uopste i koliko si presao sa njim ako jesi?

Vozio i preshao 30km.Sasvim dovoljno za opshti utisak ;)

Xexe,ok ako ti tako kazes ;).

Jednom prilikom sam u prolazu svratio do nekih moto-majstora,koji su zagledali freewinda,i na moje pitanje sta misle o modelu,rekli su da je iznad f 650,a 2 koplja iznad italijanskog smeca zvano pegaso(njihove reci,ne moje).

E sada,iako su verovatno oni i za mene i za tebe doktori sto se tice mehanike,ne mora da znaci da je to tacno jer su verovatno pristrasni,mozda nisu ni vozili sve motore pa da steknu opsti utisak,a i to je njihove misljenje i nista vise,jos jedan komentar,ne cinjenicno stanje!

Da si u svojim komentarima naveo da je sve to tvoje misljenje,razumeo bih,ovako kao da nam predajes o motorima,a jos si mlad za profersora ;D ;)

Marko,po meni su sva tri pomenuta modela dobra,sa nijansama prednosti i mana,moj savet,izaberi najbolje odrzavanog za odredjenu sumu novca i neces pogresiti!Pozdrav ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 573 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: SKUTERAŠ :)

Marko,po meni su sva tri pomenuta modela dobra,sa nijansama prednosti i mana,moj savet,izaberi najbolje odrzavanog za odredjenu sumu novca i neces pogresiti!Pozdrav ;)

 

 

Apsolutno se slazem... nijedan od tih motora nije los, niti bitno losiji... uglavnom su razliciti ukusi u pitanju, i sumnjam da je neko od vlasnika nezadovoljan, tj. koji god da uzmes, neces se preci, a najbolje je da probas sva tri, i sam procenis sta zelis od njega...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

link=topic=30957.msg451799#msg451799 date=1235476468]

@Aca-Pn-izvini,stvarno sam mnogo ukrao ;D ;)

@Izvini Boki,a jel si ti vozio freewinda uopste i koliko si presao sa njim ako jesi?

Vozio i preshao 30km.Sasvim dovoljno za opshti utisak ;)

Xexe,ok ako ti tako kazes ;).

Jednom prilikom sam u prolazu svratio do nekih moto-majstora,koji su zagledali freewinda,i na moje pitanje sta misle o modelu,rekli su da je iznad f 650,a 2 koplja iznad italijanskog smeca zvano pegaso(njihove reci,ne moje).

E sada,iako su verovatno oni i za mene i za tebe doktori sto se tice mehanike,ne mora da znaci da je to tacno jer su verovatno pristrasni,mozda nisu ni vozili sve motore pa da steknu opsti utisak,a i to je njihove misljenje i nista vise,jos jedan komentar,ne cinjenicno stanje!

Da si u svojim komentarima naveo da je sve to tvoje misljenje,razumeo bih,ovako kao da nam predajes o motorima,a jos si mlad za profersora ;D ;)

Marko,po meni su sva tri pomenuta modela dobra,sa nijansama prednosti i mana,moj savet,izaberi najbolje odrzavanog za odredjenu sumu novca i neces pogresiti!Pozdrav ;)

 

To rekla kazala nema tezhinu  ;) pogotovu kad se uzme u obzir profesionalnost nashih majstora (chast izuzecima, valjda ih ima, ja ni jednog nisam upoznao).

Verovatno je taj majstor ostao zbunjen kad je video 5 ventila u glavi pa mu nishta nije bilo jasno  ;D i da je znao da je spakuje verovatno bi je i probao pa ne bi tako prichao  ;D

I ja se sa jednim dogovorio da mi odradi servis na SRAD-u pa mu ukrali moj rezervoar  ;D

 

Nego PauKe ja baratam samo sa chinjenicama i ne kazhem da ne valja ali je najgori u klasi. Ustvari nije losh a nije ni dobar, htedoh reci vishe losh nego dobar al' 'ajde  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja