Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc oko izbora guma

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 497 postova
  • Lokacija: OBRENOVAC
  • Motocikl: Bez motora

Trenutno sam u potrazi za gumama pa me interesuje i vase misljenje o njima.Trenutno u ponudi imam Dunlop Qualifier RR i Bridgestone bt015,mozete li da mi napisete misljenja o njima i ako postoji negde neki test(posto ga ja nisam nasao)???  A da u obzir moze da dodje i neka druga guma Michelin,itd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

BT 015 je pravljena po meri za par motocikla, (GSX-R 1000 izmedju ostalog) pa svaka pored oznake ima i neko slovo koje definise za koji je konkretno model motocikla namenjen.

 

Mislim da je bolje da ides na BT016, visekomponentna guma, dosta hvaljena. Videcemo kako ce se pokazati u praksi, posto je meni upravo jutros stigao jedan set!  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Nema da nema, samo moze da nestane!  ;D

 

Imas PM

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5497 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

A jel neko probao Metzeler M3?Imam samo lepa iskustva sa tom gumom na FZ1,i uz to ti malo i potraje.

 

Ja bas cenim Metzeler, ali vidim da je uglavnom u nemilosti kod nas. Sebi sam narucio bas Metzeler, a i htedoh da predlozim M3, drugar bas ima ta iskustva, ali posto i sam njih ne vozim onda nista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Arilje

Trenutno sam u potrazi za gumama pa me interesuje i vase misljenje o njima.Trenutno u ponudi imam Dunlop Qualifier RR i Bridgestone bt015,mozete li da mi napisete misljenja o njima i ako postoji negde neki test(posto ga ja nisam nasao)???  A da u obzir moze da dodje i neka druga guma Michelin,itd...

Celu proslu sezonu sam vozio Qualifier RR i mnogo mi se bolje pokazala po kisi od BT015 i cak mi duze sluzila moj ti je savet bez razmisljanja da se odlucis za Danlop

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Beograd

A jel neko probao Metzeler M3?Imam samo lepa iskustva sa tom gumom na FZ1,i uz to ti malo i potraje.

 

I M1 i M3 su jako dobre...

 

M1 kratko traje... M3 vrlo slicna po voznim karakteristikama, ali dugotrajnija znatno... Obe solidnije od guma slicnog profila, drugih proizvodjaca, na mokrom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Zemun

Ljudi pomagajte i meni...i ja sam u potrazi za gumama  ;D Plus imam dva problema, cini mi se da je Metzeler m3 odlicna guma, lepa je i shara...ali gde god sam ih nasao traze mi po 30 000 din.za set ? Nisam siguran koja je realna cena? I neka mi neko od iskusnijih vozaca kaze / STA MISLITE DA LI STAVLJATI SIRU GUMU POZADI NPR. 190  UMESTO 180 ??? ??? Kazu da se sa sirim gumama teze obara u krivini ::) !? Unapred hvala svima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

STA MISLITE DA LI STAVLJATI SIRU GUMU POZADI NPR. 190  UMESTO 180 ??? ??? Kazu da se sa sirim gumama teze obara u krivini ::) !? Unapred hvala svima...

 

Jel ti sipas 20l goriva u rezervar od 15?

Ja ne znam ko je to izmislio da stavlja siru gumu od fabricke, aj na dva'es godina starim motorima za koje je nemoguca misija naci gume, pa daj sta das samo da vozamo, ali bre 180-17 mozes naci u skoro svakoj radnji sto nosi "moto" u nazivu.

I naravno da NEGATIVNO utice na geometriju motocikla, kako i koliko- potrazi malo po forumu, pisano je opsirno vise puta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 543 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Kawasaki zzr 1400 i Bmw r1200gsa

STA MISLITE DA LI STAVLJATI SIRU GUMU POZADI NPR. 190  UMESTO 180 ??? ??? Kazu da se sa sirim gumama teze obara u krivini ::) !? Unapred hvala svima...

 

Jel ti sipas 20l goriva u rezervar od 15?

Maki kralju  ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2302 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

STA MISLITE DA LI STAVLJATI SIRU GUMU POZADI NPR. 190  UMESTO 180 ??? ??? Kazu da se sa sirim gumama teze obara u krivini ::) !? Unapred hvala svima...

 

Jel ti sipas 20l goriva u rezervar od 15?

Ja ne znam ko je to izmislio da stavlja siru gumu od fabricke, aj na dva'es godina starim motorima za koje je nemoguca misija naci gume, pa daj sta das samo da vozamo, ali bre 180-17 mozes naci u skoro svakoj radnji sto nosi "moto" u nazivu.

I naravno da NEGATIVNO utice na geometriju motocikla, kako i koliko- potrazi malo po forumu, pisano je opsirno vise puta.

 

I bre Maki sto izgrdi coveka. Pa koliko je bilo tema da se stavi nesto na motor sto nije fabricki pa smo diskutovali. Sta je neko trebao da kaze "nije fabrika preporucila".

Naravno i ja ne preporucujem da se na motor stavljaju gume 190 ako je  fabricki 180.

Danas najcesce motori koji nose gumu 180 imaju felnu 5.5 jota a oni koji nose 190 fabricki imaju felnu 6 jota.

Stavljanjem 190 bi se promenila geometrija ali i to bi moglo da se koriguje ogibljenjem.

Konkretno Dunlop guma za R motocikle  dunlop gp209 190 je po preporuci fabrike mogla da se stavi i na felnu 5.5 i 6 jota.Profil gume je bio takav da nije mnogo menjala geometrija  motocikla. 

Naravno nepotrebno je eksperimentisati sa ovakvim stvarima....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

ARES, da se razumemo, ako stavi DOT specifikaciranu gumu 190-50-17 na felnu od 5.5 coli, nece osetiti neke drasticne razlike u svakodnevnoj voznji, a ako je tanak sa iskustvom nece ih osetiti uopste.

Trkacke gume imaju posebno odabran profil, kako se naleganjem na felnu odredjene sirine ne bi izgubio njen oblik, a regulacijom geometrije kompenzujes i podesavas predtrag kako ti odgovara. Standardne gume nisu namenjene za to, niti vecina (95%) motocikla ima mogucnost korekcije geometrije (da izuzmemo izvlacenje stapova iznad trougla)

 

MEDJUTIM, IZVESNO JE (imao sam slucaja) da ce se guma "podaviti" na rubovima, i to nakon vrlo kratkog vremena i time znatno smanjiti stabilnost pri velikom nagibu. Motor krece da siri radijus krivine, a zatim naglo pada u nagib, pojacava se efekat "kockaste" gume, a i sama guma se deformise brzo.

 

Jos kad uzmem u obzir da je dimenzija 190 SKUPLJA od 180 ne znam zasto bi to iko radio.

 

 

Ali, ipak sam imao takve pacijente- donesu mi i kazu- montiraj. Ja im objasnim ali oni kazu "e, ja video da moze i nista ne fali". E, kad ne fali onda meni nemojte da se zalite posle, kao sto kaze Bokilic "moze i prst u oko, ali boli", pa samim tim nemam problema da gurnem prst u tudje oko, jos ako sam placen za to...  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2302 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

ARES, da se razumemo, ako stavi DOT specifikaciranu gumu 190-50-17 na felnu od 5.5 coli, nece osetiti neke drasticne razlike u svakodnevnoj voznji, a ako je tanak sa iskustvom nece ih osetiti uopste.

Trkacke gume imaju posebno odabran profil, kako se naleganjem na felnu odredjene sirine ne bi izgubio njen oblik, a regulacijom geometrije kompenzujes i podesavas predtrag kako ti odgovara. Standardne gume nisu namenjene za to, niti vecina (95%) motocikla ima mogucnost korekcije geometrije (da izuzmemo izvlacenje stapova iznad trougla)

 

MEDJUTIM, IZVESNO JE (imao sam slucaja) da ce se guma "podaviti" na rubovima, i to nakon vrlo kratkog vremena i time znatno smanjiti stabilnost pri velikom nagibu. Motor krece da siri radijus krivine, a zatim naglo pada u nagib, pojacava se efekat "kockaste" gume, a i sama guma se deformise brzo.

 

Jos kad uzmem u obzir da je dimenzija 190 SKUPLJA od 180 ne znam zasto bi to iko radio.

 

 

Ali, ipak sam imao takve pacijente- donesu mi i kazu- montiraj. Ja im objasnim ali oni kazu "e, ja video da moze i nista ne fali". E, kad ne fali onda meni nemojte da se zalite posle, kao sto kaze Bokilic "moze i prst u oko, ali boli", pa samim tim nemam problema da gurnem prst u tudje oko, jos ako sam placen za to...  ;)

 

Ma naravno. Ja sam i napomenuo da je to nepreporucivo...

Samo nije bilo tako strasno pitanje da bi mu ti odgovorio "jel sipas 20litara goriva u rezervar od 15"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja