Jump to content

Moto Zajednica

Aluminijumski koferi - izrada i sistemi kacenja?

Recommended Posts

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: R1100GS

U Chajna Moto Shop-u.... salu na stranu , u kineskoj robnoj kuci su kupljene, bravice i ovaj citav sistem za zakljucavanje, za 120 dinara po komadu i verum mi nista im ne fali , sto moras priznati je vrlo cudno :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Super je ispalo. 0takoje.gif Reci mi, koliko je jedan kofer težak? Planiram verovatno ove zime da se malo igram u garaži, pa ću i ja verovatno napraviti sebi jedan par... I još jedno pitanje. Da li mi je dovoljan lim od 1,5mm debljine? Nešto mi je puno 2mm... Doduše, voziš GS-a, njemu i 5mm da staviš nije ništa. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: R1100GS

Nisam merio , ali ne bih rekao da su mnogo tezi od standardnih plasticnih kofera.

 

Tabla lima aluminijumskog od 2mm je teska nesto oko 11 kg.

Za dva kofera treba recimo 2/3 table.

Znaci jedan kofer sa svim zakackama i bravicama ne bi trebao da je tezi od 4kg.

 

Mislim da deblji lim 1.5mm zapravo i nije potreban, a ja sam uzeo da pravim sa limom od 2mm cisto da zadovoljim neki svoj cef :)

Svakako je lakse savijati i oblikovati 1.5mm nego 2mm . :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1366 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Orion craus 49

Moji su od 1.5 mm i čvršći su i više nego što sam mislio da će biti. Tako da 1.5 i 2 su po mom mišljenju donja i gornja granica širine lima.

 

koferi_zps9bc262a5.jpg

 

Probaću kasnije da izložim detaljan crtež i par fotki.

 

PS. Hvala na info Branko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

Mislim da si trebao da podignes kofere jos minimum 5cm.

 

Ne bi mogli da se otvaraju poklopci od topkejsa, ovo je maksimum

 

Bravo za majstora :takoje: , lepo urađeno.

 

Slažem se sa Lalajkom, trebali su koferi još da idu gore. A umesto platičnog Givija majstor neka napravi metalni, uži, topkejs i onda će moći da se otvaraju poklopci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Mislim da si trebao da podignes kofere jos minimum 5cm.

 

Ne bi mogli da se otvaraju poklopci od topkejsa, ovo je maksimum

 

Nemoj samo da se prepadneš kad budeš prvi put zaparao o asfalt pri nagibu. Odličan ti rad, baš detaljan i dovoljan da se čovek odluči na samo izradu. Ja imam naj manje OM turing kofere i smatrao sam da je to bolja opcija, da su neuništivi, otpao mi jedan na 110, ali posle Danetovog izlaganja sam shvatio prednost alu varijante ipak. Ti moji su untar kormana i uopšte ih motor ne oseća ni pri punoj brzini dok sa širokim na nekoj brzini dolazi do ljuljanja usled turbulencije. Meni i suprzu je knap zapremina i ako budem pravio, ići ću po ugledu na Džesi, oni su podužno veći ali uski. Inače mi se Ugceva ideja mnogo sviđa, http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/22487-aluminijumski-koferi-izrada-i-sistemi-kacenja/page__view__findpost__p__1310871.

 

Nego Branko, slaba tačka na našim motorima je aluminijumska korpa koja trpi vibracije i prima moment opterećenja i sklona je naprsnuću tačno ispod onog nazovi rukohvata. Mislim da si tu zakačio zadnje šape nosača. Potrebno je ojačati ploču, postoji više varijanti, sve jednostavne. Možda si trebao te šape da uradiš od cevki jer manje vibriraju bez obzira na debljinu flaha koji si koristio. Ja se tovarim sa Đuntinicom ko cirkus a predhodni vlasnik još više i zateko sam naprslu ploču, vario al je ponovo pustila. Ako se voziš u dvoje, razmisli o rukohvatu za suvozačicu, imam urađeno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: R1100GS

Istu stvar sam primetio i ja , pa sam prilikom montaze kofera, odnosno nosaca kofera uradio sledece.

Fabricka korpa mi je izgledala vrlo slabasno, a pored toga i vrlo kratka, pa se na nju nije nista moglo namontirati.

Tako da sam je odmah izbacio kao opciju za kacenje kofera,

 

Rukohvat za suvozaca je odsrafljen i skinut.

 

Ja sam nosac za plocu kofera napravio od 5-o milimetarskog alubonda.

Tri ploce alubonda sam sastavio i izrezao po potrebi za moj nosac kofera.

Tako napravljen nosac ima 15 milimetara zida, trpi veliku kilazu, a sto je najbitnije vibracije mu ne mogu nista.

 

Mislim da sam na taj nacin resio takoce primetan problem kog ovog modela BMW-a.

Svakako hvala na upozorenju :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

@BrankoN

 

Може ли нека слика где се види начин качења на држаче? Како си осигурао да не испадну при воожњи?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Branko :dobrodosli2:, ja sad ne vidim kako kačiš nosače bočnih kofera, verovatno na prihvat gde se alu ploča šrafi na cevasti rep? Nju lomi praktično opterećenje gornjeg kofera. Ja sam uradio bočne rukohvate za suvozača i napravio okvir od gvozdenog flaha koji se vezuje za fabričku ploču i pruža se van nje u nazad i u istoj vezi se dodaje plastična za Givi, vezano sa 6 šrafa i maticama i opet pustilo, a bočni se kače za cevku samog repa i ne terete ploču. Nisam očekivao naprsnuće ponovo il varilac nije dobro zavario pošto je puklo po sred varova pa sam uzeo novu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Odlično izvedeno, neki detalji koji su dobro odradjeni (makar bili samo i estetike radi) veoma utiču na celu sliku.:takoje:

 

Imam i jedno pitanje: da li si (ti, a i neko drugi ko je radio kofere takodje sa ravnim pločama) razmišljao o eventualnoj izvedbi ojačanja površine na savijanje nekim udubljenjima/ispupčenjima u vidu kanala, paralelnih ili ukrštenih, savijanjem ili pod valjcima?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: R1100GS

Odlično izvedeno, neki detalji koji su dobro odradjeni (makar bili samo i estetike radi) veoma utiču na celu sliku.:takoje:

 

Imam i jedno pitanje: da li si (ti, a i neko drugi ko je radio kofere takodje sa ravnim pločama) razmišljao o eventualnoj izvedbi ojačanja površine na savijanje nekim udubljenjima/ispupčenjima u vidu kanala, paralelnih ili ukrštenih, savijanjem ili pod valjcima?

 

Pa razmisljao sam i o tome, nema potrebe da se komplikuje, dovoljno su cvrsti sami po sebi.

Ali ako se udube nije problem opet ispraviti bez neke muke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja