Jump to content

Moto Zajednica

Polozaj tablice na repu?!

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Srbija

Ja ni na R1 ni na Kawasakiju nisam imao tablicu zato sto sam imao lepe podrepove pa mi bilo glupo da ih ugrozavam tablicom.

 

NIKAD, ali bukvalno NIKAD nisam imao nikakvih problema zato sto mi tablica nije na motoru.

Doduse pitali su me samo u 2 patrole i rekao sam vidite i sami da motor nema predvidjeno mesto za tablicu i oni kao aha, ok.

 

Ma ja kad njima stanem, kaciga na glavi, registrovan motor i sve ostalo, on je srecan sto sam stao i zabole ga gde je tablica...

 

Upravo tako  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Karaburac

Uopšte mi nije jasno zašto je nekome potrebno da za svoj sitniji ili krupniji kriminal traži odobravanje okolne mase. Il si frajer pa skini tablicu il nisi. Šta sada, jel treba nekog da tešimo što bi da bude mangup i da se vozi Adom a nema da plati?

 

taj prekrsaj je u rangu onoga, pozoves lift i pobegnes...

 

Za Adu to čak i nije tačno. Nikada nisam platio ulaz na Adu sa motorom. Jednostavno dođem na rampu, gurnem ruku u džep za lovu a oni na rampi me zamole da prođem okolo. Da to ne urade, normalno bih platio, isto kao što normalno naplaćujem svoj posao - osim kada ja odlučim da ne naplatim. Ne smatram da je normalno da neko drugi odlučuje dali će ili neće da plati tuđ posao.

 

Nekada su (pre ere mobilnih telefona) na javnim telefonima u Austriji stajale nalepnice - Nekome život može da zavisi od ovog telefona, molimo vas da ga ostavite ispravnog. Čudno ali procenat telefona sa slušalicom je tada kod njih bio mnooogo veći nego kod nas. Bilmezi koji su tada krali slušalice da bi pravili razne elektro kitovske gluposti su to pravdale da je to prekršaj tipa pozoveš lift pa ...

 

Stavljanje svojih potreba nad tuđim se zove asocijalno ponašanje. (ili cicijašenje?)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 493 postova
  • Lokacija: Beli grad
  • Motocikl: strom 650 vs aprilia 650

Uopšte mi nije jasno zašto je nekome potrebno da za svoj sitniji ili krupniji kriminal traži odobravanje okolne mase. Il si frajer pa skini tablicu il nisi. Šta sada, jel treba nekog da tešimo što bi da bude mangup i da se vozi Adom a nema da plati?

 

pa ti druze napravi od mene kriminalca  ::)  bravooo !    a šta će mo kada ti kažem da ponekad predjem ulicu van pešačkog ?  

nešto sam skontao da ljudima trebaju neke teme da se svadjaju i prepiru ( ako ne oko ulja onda ovde ) pa zato dižem ruke a vama puno pozdrava od kako reče neko  "krimi wannabe" batice

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 767 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha R1 2006, Yamaha R1 2008, Honda 600RR 2006, Kawasaki ZZR 600 1995

@ Soony - Brate, alal' ti k...c kad si izdrzao ovoliko!

 

Imas pivo kad te vidim za ovolike zivce, a znas kako kazu, pivce za zivce... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition
Stavljanje svojih potreba nad tuđim se zove asocijalno ponašanje

?????????

ili cicijašenje

?????????

 

Nemoj da se vredjas, ali je ovo prilicno diskutabilan stav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

"e ovaj bez tablice je sigurno neki terorista, ne poshtuje ni sebe ni druge, ma sigurno je josh i celav al se ne vidi od kacige", a josh ako vozi i rasnu plavushu onda je ono "ma ja bi njega u zatvor poslao bez da pitam uopshte......."! :D

 

A Fila,a Fila  ;D?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

"e ovaj bez tablice je sigurno neki terorista, ne poshtuje ni sebe ni druge, ma sigurno je josh i celav al se ne vidi od kacige", a josh ako vozi i rasnu plavushu onda je ono "ma ja bi njega u zatvor poslao bez da pitam uopshte......."! :D

 

 

xexexe

 

6415_1086345452666_1647308579_300652_7571368_n.jpg

pazi tesko da ovde izgledas kao terorista

aj celav i nabildovan to moze i maskirne teroristickle pantalone to moze ali bre roza majica? gay terorista? haha

i plavusa jeste al joj trebaju veci silikoni da bi bila "rasna"  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

 

....i plavusa jeste al joj trebaju veci silikoni da bi bila "rasna"  :)

 

nemoj da si takav, možda ima stroge roditelje pa joj ne daju da nosi sise u grad  :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Ja sam uvek ispravan i registrovan sa kacigom ali tablica mi je uvek ispod sica i uvek imam mogucnost da nestanem ako hocu...nekazem da bezim policiji ali umam u steku i tu mogucnost.

 

U danasnje vreme ima mnogo kamera i znam se provuci negde gde po zakonu nije dozvoljen prolaz a nisam bas zainteresovan da dobijem kaznu za takvu glupost...zato je necu ni okaciti.

 

ZAR NE ZANTE DA MI JE BAS MALOPRE OTPALA??????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

moze i ovako! ;D

 

rtz-Umag20.jpg

 

salu na stranu, mislim da po zakonu tablica mora da stoji pod uglom od 90 stepeni u odnosu na asfalt i mora da bude propisno osvetljena. Nek' me neko ispravi ako gresim :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: pecinci
  • Motocikl: xj6n

moj motor bi gadno izgledao bez nosaca tablice pa nisam zeleo da ga secem a i bilo bi mu mnogo prazno mesto da tablica nije na fabrickom nosacu... Isti razlog sam imao kao i soony da nekako sakrijem tablicu, i to sam resio prelepljivanjem donja 3 broja nalepnicom srb... za sada nisam imao jos problema zbog toga i mislim da sam u osnovi resio problem...jer se i dalje vidi da je domaca vazeca tablica i iz koje je oblasti nase drzave, al se ne vidi ceo broj. A usto jedna od prednosti sakrivene tablice je sto je drugi nece videti pa nece moci da naprave blizanca po vasem motoru (a znate da se na zalost i to radi)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 493 postova
  • Lokacija: Beli grad
  • Motocikl: strom 650 vs aprilia 650

moj motor bi gadno izgledao bez nosaca tablice pa nisam zeleo da ga secem a i bilo bi mu mnogo prazno mesto da tablica nije na fabrickom nosacu... Isti razlog sam imao kao i soony da nekako sakrijem tablicu, i to sam resio prelepljivanjem donja 3 broja nalepnicom srb... za sada nisam imao jos problema zbog toga i mislim da sam u osnovi resio problem...jer se i dalje vidi da je domaca vazeca tablica i iz koje je oblasti nase drzave, al se ne vidi ceo broj. A usto jedna od prednosti sakrivene tablice je sto je drugi nece videti pa nece moci da naprave blizanca po vasem motoru (a znate da se na zalost i to radi)

 

kako se ponaša saobraćajna kada te zaustavi i vidi da si prelepio ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 230 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: CB 600 F

Da, to i mene zanima, a s obzirom da je tablica ipak ostala vidljiva i na vidljivom mestu !

To sto je tablica na mestu je preduslov da ne popijete kaznu odmah, a verujem da ste svi culi za kaznu "za prljave tablice" koja se pise kada brojevi na tablici ne mogu jasno da se vide. Zakljucak... Ako sakrivate tablicu na bilo koji nacin, nemojte da stajete pandurima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Motocikl: Yamaha Fazer

Ja sam pre par godina, sa 600 RR-om, poduvao kaznu od (tadašnjih) 600 dinara, zbog tablice na neosvetljenom i nedovoljno uočljivom mestu.

Gospodin Nenad Jovanović, policajac (ne znam mu broj značke, a tada sam znao) mi je naplatio na licu mesta navedenu kaznu.

Kada sam zapretio da ću se žaliti, rekao je da nema problema, jer on zna svoj posao.

Sada sam je postavio ovako, pa pošto mnogo sporije vozim nego nekada, neka gledaju ...

post-5699-12879045120712_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Lazarevac/Beograd

ako vozach ne obavesti policiju da je izgubio registarsku tablicu ili nalepnicu ili ako su one nepravilno postavljenej na vozilu kazna je po novom zakonu

2 kaznena poena i 6.000-20.000 din..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Umka
  • Motocikl: Yamaha R1 - 2005

Ma kakve ljudi kazne, cele prosle godine tablica mi je stojala kuci, sto kaze brka zao mi bilo da busim podrep

a ove godine sam je stavio da ko god hoce da je vidi mora da uradi stoj na rukama da bi video nesto.

Problem nijedan, kazna 0, zaustavljali me, vozacka, saobracajna, dovidjenja...

Mesta za svadju i raspravu nema, decko je pitao kakav je nas polozaj tablice i da li imamo problema zbog toga,

i ako je neko sklonio tablicu nemora da znaci da je motor nelegalan, da je vozac terorista, da se nesto krije i gomila drugih gluposti...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Beograd

Ide čovek čamcem Dunavom uzvodno i čakljom traži ,vide ga neki i pitaju šta traži,a on.

Tražim ženu udavila se .

kad oni:Pa traži je nizvodno.

On odgovara:Pa celog života je bila baksuz i išla uz K....... , sad je verovatno otišla uzvodno.

E ovo što čitam ovde mi na to liči.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 619 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: TDM 850, DKW RT175

Po meni: "skrivanje" tablice nije uvek vezano za nelegalne radnje vec se mozhe posmatrati i kao estetski faktor! Uklanjanjem delova koji znatno shtrche van kontura motora dobija se kompaktnost, celokupnost itd... Upravo iz tog razloga ljudi nesvesno zamenjuju fabrichke migavce za one manje upadljive. ::)

Pogledajte slike motora bez i sa nosachem, uporedite izgled jednog i drugog ali bez onog "e ovaj bez tablice je sigurno neki terorista, ne poshtuje ni sebe ni druge, ma sigurno je josh i celav al se ne vidi od kacige", a josh ako vozi i rasnu plavushu onda je ono "ma ja bi njega u zatvor poslao bez da pitam uopshte......."! :D

 

ne bh se slozio sa ovim, to je isto kao kad neko kaze da ne nosi kacigu JER MU NE STOJI!!! sve ma svoj razlog zasto sluzi, pa je tu i tablica! npr ako ti motor ukradu, a nema tablicu, mozda bi kriminalca patrola i videla ali NEMA tablicu koju bi prepoznala ili se ne vidi......  to nije tu radi estetike.... znamo svi da su propisi tu radi nase zastite (kaciga, reflektujuci prsluk,...), pa ne vidim zasto bi i ovaj krsili.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 447 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: BMW R 1200 GS, Honda CB 500...

Sva polemika  o ovome govori o iskrivljenoj percepciji kod nas samih. Mi polemišemo o tome da li tablica treba da se vidi, stavi ili ne..., dali to uopšte može biti estetsko pitanje kada govorimo o Zakonu o bezbednosti u saobraćaju??? A očekujemo od svih ostalih učesnika  da poštuju taj isti, da nam ustupaju prvenstvo,poštuju signalizaciju...itd.,

Verujem da većina ljudi na ovom sajtu jednostavno voli motocikle i vožnju njima, baš mi ne liči da ima tako puno samozvanih ghost ridera ili vozača motora koji su u nekoj polulegalnoj radnji pa ne treba da im se vide tablice...

Kada vidim nekoga da vozi motor gde se tablice ne vide, prva asocijacija mi je da ili ide da ucmeka nekog u sačekuši, ili da orobi nešto, pa tim motorom da pobegne.

Neka se ne uvrede oni koji se u ovome pronađu, to je moje viđenje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: Banovo Brdo

Sad mi pade na pamet, da li mogu da  pisu neku prijavu ako okrenem tablicu naopako da ostanu slova i brojevi vidljivi ali na gore ::)

Samo ideja posto mi je motor regularan, a i malo prekrsaja pravim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 619 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: TDM 850, DKW RT175

mislim da treba da bude vidljiva na (cini mi se) 20 metara, a sad.... naopacke.... ne verujem da ce neki plavac visiti naopacke i zaustavljati  ;D  sigurno ce biti iritirajuce, a da li ce biti kaznjivo ne znam.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja