Jump to content

Moto Zajednica

Priroda i Njene Lepote

Recommended Posts

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Scena je lepa ali obrada kvari utisak. Ne znam da li je pokusaj HDR ili sta, samo ne ide uz ovu fotografiju. Okaci ako imas originalnu fotku, bez obrade 0takoje.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Scena je lepa ali obrada kvari utisak. Ne znam da li je pokusaj HDR ili sta, samo ne ide uz ovu fotografiju. Okaci ako imas originalnu fotku, bez obrade 0takoje.gif

 

Meni se ovakva obrada sviđa ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Nije pokušaj HDRa, nisam imao stativ pa da uspešno braketiram +/-eV a ne može uspešno iz ruke kada ima ovoliko detalja (cvetovi repice) a ni nebo nije bilo preterano interesantno... samo sam hteo da izvučem boje isprane oblačnim vremenom...

 

Evo originala, pa recite ili obradite vi kako mislite da treba, otvoren sam za konstruktivnu kritiku u svakom slučaju!

 

post-771-0-70114200-1336115583_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Ja bih to ovako nekako:

 

pss1134resize.jpg

 

 

Komplet fotka posvetljena za 1 blendu, preko neba graduated filter- smanjena ekspozicija da bi se vratili detalji. Dodato malo saturacije i to je to. Steta je sto nebo nema vise detalja, ovako je samo siva masa. Verujem da bi se vise detalja moglo izvuci iz RAW fajla. EDIT: iz sivog, oblacnog neba ne mogu da se izvuku boje jer ih tamo ni nema, ne moze na silu.

 

 

Nadam se da se ne ljutis na komentare. Ja ovaj podforum dozivljavam kao mesto gde svi mozemo nesto da naucimo. Tema Kriticar nesto i nije zazivela... Ja bih voleo da se u svakoj temi komentarisu fotke, da se daju kritike za eventualno poboljsanje a ne samo da se hvale uspele. Cesto nam svima treba neko sa strane, neutralnog oka, da ukaze sta je moglo bolje/drugacije da se uradi. Dakle, draze bi mi bilo da za neku fotku koju okacim dobijem par "negativnih" kritika sa predlozima za poboljsanje nego da komentari skroz izostanu. Iz razmene misljenja da napredujemo. Cesto mi se desi da fotka koju danas uslikam i obradim izgleda neverovatno dobro, kada je pogledam nakon par dana ili nedelja vidim da je fotka skroz prosecna, samo je u prvom trenutku bila draga ili je odskakala od ostalih.

 

Malo se raspisah, stajem 1zvizduk.gif

Promenio član Gliga
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • chef, 1843 postova
  • Lokacija: na proplanku

:takoje:

 

ako si nekad video fotku ovakvog polja s divnim kumulusima i azurno palvim nebom između, onda je ili fotkano po takvom danu (sa sve polarizacionim filterom) ili je nebo nalepljeno s druge fotke (kompozit) ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

I dalje mi je dosadna slika... probao sam da je malo oživim napucanim bojama i senkama iz oblaka ali izgleda da joj u startu nije bilo pomoći.... gradualni ND filter, može al jednog dana, kada se isplati aparat pa da može da se ulaže i dodatke za igranje... Isto važi i za polarizacioni...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Beograd

Fotku sam snimio negde u Sloveniji.U potoku je bilo dosta patkica a sa ovim patkom sam se posebno gledao.Verovatno je bio glavni u jatu pa je istupio kao zastitnik ispred ostalih.Foto aparat je bio fuji s5600.

post-8722-0-38093500-1336173637_thumb.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja