Jump to content

Moto Zajednica

Akcija Deda mraz Nis-Kulina ''Dom za decu i omladinu ometenu u razvoju''

Recommended Posts

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

                   Mesto Kulina se nalazi u podnozju malog Jastrebca na udaljenosti 27km.od Aleksinca i 37.od Nisa.Dom je osnovan 1953 g.

                    Dom je ustanova socijalne zastite za smestaj korisnika stepena i teze i tesko ometene u razvoju.Kapacitet ustanove je 560 korisnika.Dom je prvenstveno mesto za decu koja nikako ne mogu da se uklope u normalan zivot i koja najcesce po rodjenju budu proglasena za nepodobnu za zivot u porodici.

 

                    Kao klinac sam proveo nekoliko raspusta kod rodjaka u blizini doma slusao razne price o sticenicima doma tako da sam donekle bio upoznat sa tim tuznim ljudskim sudbinama koje svi pokusavaju da zaborave ali podstaknut akcijama BJB Deda Mrazeva  resio sam da ih posetimo i odnesemo nesto na poklon sto ce ulepsati malo zivot i makar na trenutak uneti radost u njihov napaceni zivot ako je ikako moguce.

                     

                     Ovo ''ako je iikao moguce'' sam napisao zato sto je njih preko 80 procenata po recima osoblja nesposobno za komunikaciju dok je 20 procenta onih koji cekaju premestaj u neki drugi dom tipa Sremcice,Krusevca i td.

 

                        Danas sam isao do Kuline da porazgovaram za njihovim direktorom da vidim sta bi moglo da im se odnese.I otprilike su i oni mislili slicno,znaci nekoliko DVD-ja ,neki muzicki stub , ja sam hteo i televizor ,tako tehnika uglavnom.

 

                         Iz Nisa nas nema mnogo aktivnih na forumu svega nekoliko ja sam kontaktirao neke sa foruma kao i neke koji nisu nasi clanovi i svi su sa odusevljenjem prihvatili da ucestvuju u akciji tako da mislim da nece biti problemda se skupe pare.

                         

                          BJB je sa svoje strane obecao pomoc u vidu 1-2 DVD-ja ,muzickog stuba ,kosarkaske lopte CD sa crtacima i ja ovom prilkom pozivam sve koji imaju dobru volju da se jave da ucestvuju i pomogu akciju .Racunam na pripadnike BLISKOG ISTOKA da mi se jave i pomognu celu pricu a takodje i na Juznu i Centralnu Srbiju.

                       

                           www.kulina.org.yu.

 

                          ovde mozete videti prezentaciju doma

 

 

 

 

     

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

ovom akcijom bismo za ovu godinu mogli zaokruziti humanu ideju proisteklu i podrzanu upravo od strane motorista sa foruma, pre svega, ali koja se sjajno primila i kod ostalih nasih sugradjana.

 

Verovatno ne treba mnogo da se prepozna slozenost organizacije ovakve akcije, a Pit se prihvatio te odgovornosti, te bi se konkretna podrska u realizaciji trebala okrenuti upravo ka njemu uz punu podrsku Asocijacije Motociklista Srbije.

 

Kao sto je navedeno, inicijalno se Asocijacija Motociklista Srbije ukljucuje sa nabrojanim poklonima jer u uslovima koji vladaju u Kulini, nazalost, nema mesta licnom pristupu najvecoj vecini dece u vidu individualnih poklona, vec je akcenat na opstim poklonima, upotrebljivim u smislu kolektivnog koriscenja. Naravno, predlozi su svakako dobrodosli, a Pit ce ih razmotriti i pokusati da koordinira sa upravom Doma te eventualne predloge.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

Procitao sam prezentaciju od pocetka do kraja...

Pite, svaka ti cast za ideju, i za (nadam se) uspesnu realizaciju akcije. Na zalost,licno ne mogu drugacije da pomognem, samo "verbalnom" podrskom  :(

Pokazimo da smo ljudi sirokih shvatanja i velika srca, i da pomognemo onima kojima je ta pomoc veoma, veoma potrebna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: Bg

Svaka cast za inicijativu!  :)

Imajuci u vidu izbor institucije nece vam biti lako. Ideja je jako plemenita, ali koliko cete uspeti da doprete do dece je veoma diskutabilno ako se ima u vidu stepen ometenosti. Zao mi je sto moram da kazem, ali ta deca zapravo vegetiraju. Jos jednom, svaka cast i dobro se emocionalno pripremite. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Svaka cast za inicijativu!  :)

Imajuci u vidu izbor institucije nece vam biti lako. Ideja je jako plemenita, ali koliko cete uspeti da doprete do dece je veoma diskutabilno ako se ima u vidu stepen ometenosti. Zao mi je sto moram da kazem, ali ta deca zapravo vegetiraju. Jos jednom, svaka cast i dobro se emocionalno pripremite. ;)

 

 

 

 

 

            Mozda sam se prejako izrazio u postavljanju teme kad sam reko da je sa 80 posto njih komunikacija nemoguca ,ali bio sam pod jakim utiskom prilkom posete.Nije das da su to biljke koje gledau ispred sebe mada ima i takvih ,jednostavno oni su u svom svetu ali ono sto je zalosno je da se uglavnom ne vracaju u normalu nego kako stare tako stanje ( ne bolest) postaje teze.

            Svakako je najteze roditeljima kad moraju da se odvoje od svoje dece,odnosno kad shvate da dete nije sposobno za normalan zivot.Deca ostaje u domu a posete u pocetku ceste vremenom postaju sve redje i na kraju vise niko ne dolazi.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Kao sto je rekao Joseph, imas moju podrsku, nazalost samo verbalnu. Stavi broj svog tekuceg racuna, pa ako bude nekih para od firme da uplatim bar nesto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: Bg

Prijatno si me iznenadio sa informisanocu sto se tice bolesti i stanja. :)Nazalost, cinjenica je da su ta deca najodbaceniji clanovi drustva, zaboravljena i od strane najblizih.  :'( Zato je vasa akcija VELIKA  :)

 

 

Da bi bilo jasnije o kakvom poduhvatu se radi, evo malo knjiskih podataka

 

F72 – TMR, IQ 20 -34 (eng. “Severe”)

 

o Vrlo rano se prepoznaju

o Govor je vrlo loš ili je nerazvijen

o Obično imaju facijalne stigmate

o Ne mogu da se skoluju

o Obavljaju najelementarnije radne aktivnosti

 

 

F73 – DMR, IQ < 20 (eng. “Profaund”)

 

o Sa količnicima intiligencije pri vrhu ove kategorije mogu da hodaju

o Promene kardiovaskularnog, renalnog sistema....

o Prepoznaju poneke osobe

o Ka dnu – vegetacija (retko-najcesce inkopatibilno sa zivotom)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Bravo, Pit! To je to.  ;)

 

Beograd ce pomoci, a videcemo i da dodjemo do vas da omasovimo akciju. Na zalost, kolima...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Masovnost mi malo jeste problem ,okrenuo sam ja nekolko drugara bajkera i mislim da pare nece biti problem ,na kraju nisu se svi ni javili mislim oni najblizi ;) a nisam ni sve telefone okrenuo.Tezi deo posla je da ih nagovorim da obuku deda mrazove kostime ali valjda cu naci jos nekog pored mene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Y-A-M-A-H-A TDM 850 4tx Fazer fz6s

Pit, svaka cast za akciju, vise je nego prava...

      ja sam ZA....a nadam se da ce biti i jos koji bjb prijatelji...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Bravo Pit !

Samo kazi sta treba . ;)

 

 

 

 

 

 

Imas pp a obavestio sam i Doesena o akciji i upravo obavestavam sve drugare i odziv je odlican.Pozdrav i nadam se da se vidimo u Kulini 26 decembra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 619 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: TDM 850, DKW RT175

steta...odavde drugacije ne mogu pomoci... ali pratim razvoj situacije!! dajte ljudi jastuke pod odelo i pravac u dom.....  ocekujem slike i zelim puno srece!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

 

Svaka cast Pite !! 

 

Bas razmisljam kako  na severu imamo tri akcije, a juzno od BG-a nijedna. Sad je celokupna slika malo bolja.

 

Ja bi rado dosao sa Pablom, ako ima jedno mesto.  Nadam se da cu uspeti da dobijem slobodan dan.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Bravo,kao sto sam napomenuo u nekoj od tema,zalagacu se za pomoc firme u kojoj radim-Kreativni centar-,u vidu kalendara,nekih knjizica mozda...Cujemo se Pit oko dogovora ;D ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova
  • Lokacija: Beograd

Bilo bi super kad bi ostavili neki ziro racun ili tako nesto da mozemo i mi u drugim gradovima da doprinesemo donacijama...

 

Moj deda je inace iz Kuline, tamo sam kao klinac provodio sve raspuste (na srecu, ne u domu  ;D) i znam u kakvim su katastrofalnim uslovima zivela ta deca... stanje se malo popravilo pre desetak godina kad je izbila ona afera, al daleko je to od normalnog...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Mogu sve da obavestim da akcija ide odlicno i da su se svi niski bajkeri moji drugari koje sam obavestio o akciji odazvali, ostaje mi da pozovemj os neke, a i posebno mi je drago za neke koji su po 150 km i vise da su obecali da dodju i podrze akciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Bravo,kao sto sam napomenuo u nekoj od tema,zalagacu se za pomoc firme u kojoj radim-Kreativni centar-,u vidu kalendara,nekih knjizica mozda...Cujemo se Pit oko dogovora ;D ;)

 

 

 

 

 

 

Cucemo se sigurno a i starijeg brata Svetu da povedes,normalno i mladjeg ako ima vreme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja