Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 346 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Kymco + Bandit

Hvala na popzitivnom komentaru :takoje: , javićeš se posle prve vožnje sa komentarima!

Pozdravi ekipu iz NS ! Momci prva liga!

Očekujem vas na skupu u ZA početkom avgusta! :zdravo:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 969 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Sve pohvale za kolegu Zorana (Corta), sve je bilo kako je dogovoreno i zavrsilo se na obostrano zadovoljstvo :care:

Ja sada cekam malo lepse vreme da krenem da se upoznajem sa Yamahicom i unapred se radujem druzenjima sa svim kolegama.

 

 

Ok, nek te motor u zdravlju služi pa da ćemo se podružiti kad bude malo više sunca. 0namigivanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

A meni ovo ljudi prvi motor! Od kad sam se prikljucio ovom forumu pre 4 godine kombinujem kako da kupim jedan i konacno posle mnooogo peripetija i cekanja dodjoh i do toga. Sad skacem do plafona od srece, ko ce izdrzati jos dve noci :moto3:

coolerns čestitam i dobrodošao, i da te motor služi dobro, da se voziš sigurno i bezbedno! Možda je za početak bolje da se prvo upoznaš sa svojim XT-om pa tek onda da kreneš u neke offroad avanture. A i motor je sasvim lepo očuvan, šteta bi bilo :)

 

Sveže od današnje vožnje po lokalnim putevima... :lud:

ps. A mi mislili da imamo gume za blato....e što smo se na ovu pomisao smejali.... :lol:

 

baltreče, koliko ti vremena treba da opereš motor posle ovakve vožnje koju si nam lepo dokumentovao slikama? Radoznalost je u pitanju, ko što napisah ranije, moje konjče je u super moto varijanti, sa otvorenim usisima za karbove te i ne pomišljam na ovakvu avanturu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Čorta, čestitam i tebi na novom motociklu, da se dugo i sigurno voziš, takođe! Samo moram da dodam, da sam ja na tvom mestu ne bi menjao onakvog XT-a, ostavio bi deci, unučićima, praunučićima.... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: BG-Avala
  • Motocikl: zx6r

A meni ovo ljudi prvi motor! Od kad sam se prikljucio ovom forumu pre 4 godine kombinujem kako da kupim jedan i konacno posle mnooogo peripetija i cekanja dodjoh i do toga. Sad skacem do plafona od srece, ko ce izdrzati jos dve noci :moto3:

coolerns čestitam i dobrodošao, i da te motor služi dobro, da se voziš sigurno i bezbedno! Možda je za početak bolje da se prvo upoznaš sa svojim XT-om pa tek onda da kreneš u neke offroad avanture. A i motor je sasvim lepo očuvan, šteta bi bilo :)

 

Sveže od današnje vožnje po lokalnim putevima... :lud:

ps. A mi mislili da imamo gume za blato....e što smo se na ovu pomisao smejali.... :lol:

 

baltreče, koliko ti vremena treba da opereš motor posle ovakve vožnje koju si nam lepo dokumentovao slikama? Radoznalost je u pitanju, ko što napisah ranije, moje konjče je u super moto varijanti, sa otvorenim usisima za karbove te i ne pomišljam na ovakvu avanturu.

 

 

Daj slike tog tvog konjceta sa otvorenim karbovima i u SM varijanti :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: BG-Avala
  • Motocikl: zx6r

Na slici bih rekao kao da je prednji tocak 19 inca, izgleda mi malo veci...

 

Kako se ponasa na gasu sa otvorenim usisima za karb, verovatno su i dizne menjane ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Kad vec ispitujemo :) jel si radio nosac prednje kocnice (gde, ko, kolko para) ili si kupio gotov, posto vidim da je disk veci od standardnog.

 

Sta bre steta bi bilo da tera off zato sto je motor lepo ocuvan, ma samo kad je on dosao u NS... za dalje cemo se pobrinuti 1nanana.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CRF250L

coolerns čestitam i dobrodošao, i da te motor služi dobro, da se voziš sigurno i bezbedno! Možda je za početak bolje da se prvo upoznaš sa svojim XT-om pa tek onda da kreneš u neke offroad avanture. A i motor je sasvim lepo očuvan, šteta bi bilo :)

 

Upravo takav mi je plan. Ja svez vozac a i motor ko nov, planiram prvo da se utreniramo i zavolimo na asvaltu a kasnije cemo na livadu. Greota bi bila da je izgulim ovako nasminkanu :zvizduk:

Ali svakako cu se javiti ekipi kada se budu skupljali da se upoznamo :takoje:

 

Nego sa slike bih rekao da je ova tvoja ona sto se prodavala u NS pre koji mesec?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 969 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

baltreče, koliko ti vremena treba da opereš motor posle ovakve vožnje koju si nam lepo dokumentovao slikama? Radoznalost je u pitanju, ko što napisah ranije, moje konjče je u super moto varijanti, sa otvorenim usisima za karbove te i ne pomišljam na ovakvu avanturu.

 

 

Paaaa.... od 30-45min.

Plus 15-30min za podmazivanje svih pokretnih i nepokretnih delova da bi me magarence što bolje i pouzdanije služilo. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Na slici bih rekao kao da je prednji tocak 19 inca, izgleda mi malo veci...

 

Kako se ponasa na gasu sa otvorenim usisima za karb, verovatno su i dizne menjane ?

 

Da, prednji je 19" a zadnji 17" Morad (Akront) Turismo Cross TC Type. Ova kombinacija se mnogo bolje ponaša u vožnji po asfaltu, motor je mnogo upravljiviji nego sa 21" napred. A sa druge strane velika je razlika između 19" i 17", napred, kad siđeš sa asfalta. Ukratko mislim da mi je ovo idealan kompromis za ono za šta mi motor treba.

 

Pa, ceo motor je podešen za SM, karburator je Keihin CR special (Racing model) sa automatskim sauhom. Naravno i dizne u njemu su odgovarajuće. Meni se jako sviđa koncept i kako to funkcioniše zajedno, da ne prepoznaš u odnosu na standardni XT.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: BG-Avala
  • Motocikl: zx6r

uuu svidja mi se :D

 

Sklapao sam davno jednu XT 600, pa je poznajem u dusu...srce mi zaigra kad vidim modifikacije :D

 

Kolika ti je potrosnja sa tim karbom ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 346 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Kymco + Bandit

Čorta, čestitam i tebi na novom motociklu, da se dugo i sigurno voziš, takođe! Samo moram da dodam, da sam ja na tvom mestu ne bi menjao onakvog XT-a, ostavio bi deci, unučićima, praunučićima.... :)

 

Hvala na čistikama, znam kakav je XT, ali mi je 3 motora u garaži malo pravilo gužvu.

Inače planiram duži put na zapad, a za tako nešto je TDM puno upotrebljiviji! :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Kad vec ispitujemo :) jel si radio nosac prednje kocnice (gde, ko, kolko para) ili si kupio gotov, posto vidim da je disk veci od standardnog.

 

Sta bre steta bi bilo da tera off zato sto je motor lepo ocuvan, ma samo kad je on dosao u NS... za dalje cemo se pobrinuti 1nanana.gif

 

Prednji disk je Moto-Master 320mm - floating disc, kaliper je Nissin sa četiri klipa. Adapter za kaliper je isto Moto-Master za Yamahu XT.

 

Vidi, to je moje mišljenje kao što je i ovo što ću dalje napisati moje mišljenje... nije to mašina za intenzivni off. Prednost je što je dobar za sve, baš kako i ova tema kaže "All in one" i što je i danas posle toliko godina teško naći mašinu koja bi bila toliko univerzalna. Coolerns Ima model 2003, dakle zadnje godište proizvodnje, u crnoj boji koji će uvek biti popularan, pri tom sa malo kilometara i odlično očuvan. Takav će teško i preko da se nađe a i kad se nađe budi uveren da će mu cena tamo biti barem 50% veća. Odgovorno tvrdim da je šteta da ga razbija na off kad može da za tu namenu kupi full cross mašinu kojom će biti zadovoljniji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Upravo takav mi je plan. Ja svez vozac a i motor ko nov, planiram prvo da se utreniramo i zavolimo na asvaltu a kasnije cemo na livadu. Greota bi bila da je izgulim ovako nasminkanu :zvizduk:

 

Nego sa slike bih rekao da je ova tvoja ona sto se prodavala u NS pre koji mesec?

Ma tako je, samo polako i oprezno, početnik si (bez uvrede) treba ti neko vreme da upoznaš motor i navikneš se na njega. Da ne pominjem to što si skoro položio za A, a to znači da tek sada počinješ da učiš da voziš motor (nažalost kod nas je tako). Ako budeš pravio neke ture do BGD javi se slobodno.

 

Jeste, to je ta iz oglasa iz NS. Kupi sam je otprilike početkom septembra ja sam traći vlasnik. Koliko mi je prodavac rekao kupljena je nova u Rodiću u NS. Ako možda znaš ko je bio prvi vlasnik (trebalo bi da je isto iz NS) javi molim te. Voleo bih da upoznam čoveka i razmenim sa njim po neku. Ovo je motor koji je prepravljen onako kako sam i ja zamišljao da prepravim XT koji sam tražio već par godina da kupim. Naravno još ima prostora za kvalitetne izmene, na moje zadovoljstvo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

uuu svidja mi se :D

Sklapao sam davno jednu XT 600, pa je poznajem u dusu...srce mi zaigra kad vidim modifikacije :D

Kolika ti je potrosnja sa tim karbom ?

Znam o čemu pričaš, isto je i kod mene. Čim sam video ovog XT znao sam da je to taj, gledam ih već tri godine po oglasima, verovao ili ne. Ova mašina ima preko 60KS, po izjavi čoveka od koga sam kupio motor. Nisam proveravao (mada bih voleo) ali kad sam je probao, osećaj je kao da si na nekom novom KTMu a ne na XTu.

Hm, bila je oko 4.5-5l sada je oko 6,5 (poslednjih par puta vozio autoputem i preko 170km/h :)) moram da očistim karburator, to je na redu i eventualna zamena dizni. Motor je u odličan ali je bio zapušten kod poslednjeg vlasnika, tako da pokušavam da sve dovedem u najbolji red jer je ovo po meni, izvanredan primerak.

 

 

Hvala na čistikama, znam kakav je XT, ali mi je 3 motora u garaži malo pravilo gužvu.

Inače planiram duži put na zapad, a za tako nešto je TDM puno upotrebljiviji! :moto3:

 

Ma znam, XT mi je treća sreća što bi rekli klinci (sa tendencijom da se još množe:). Važno je da si zadovoljan i neka te odlično služi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: BG-Avala
  • Motocikl: zx6r

uuu svidja mi se :D

Sklapao sam davno jednu XT 600, pa je poznajem u dusu...srce mi zaigra kad vidim modifikacije :D

Kolika ti je potrosnja sa tim karbom ?

Znam o čemu pričaš, isto je i kod mene. Čim sam video ovog XT znao sam da je to taj, gledam ih već dve godine po oglasima, verovao ili ne. Ova mašina ima preko 60KS, po izjavi čoveka od koga sam kupio motor. Nisam proveravao (mada bih voleo) ali kad sam je probao, osećaj je kao da si na nekom novom KTMu a ne na XTu.

Hm, bila je oko 4.5-5l sada je oko 6,5 (poslednjih par puta vozio autoputem i preko 170km/h :)) moram da očistim karburator, to je na redu i eventualna zamena dizni. Motor je u odličan ali je bio zapušten kod poslednjeg vlasnika, tako da pokušavam da sve dovedem u najbolji red jer je ovo po meni, izvanredan primerak.

 

 

Hvala na čistikama, znam kakav je XT, ali mi je 3 motora u garaži malo pravilo gužvu.

Inače planiram duži put na zapad, a za tako nešto je TDM puno upotrebljiviji! :moto3:

 

Ma znam, XT mi je treća sreća što bi rekli klinci (sa tendencijom da se još množe:). Važno je da si zadovoljan i neka te odlično služi.

 

 

Ako ides na Dedamrazijadu voleo bih da razmenimo koju o tvom motoru, bas me interesuje sta je sve radjeno :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CRF250L

početnik si (bez uvrede) treba ti neko vreme da upoznaš motor i navikneš se na njega.

Ne vredjam se, cak naprotiv, svaki savet je dobrodosao :takoje:

 

Jeste, to je ta iz oglasa iz NS.

Ne znam ko je vlasnik. Ta je meni izmakla za dan, vec mesecima sam trazio ocuvan primerak za sebe i bas tada kada se ona pojavila u oglasima ja sam bio na moru pocetkom Septembra. I cim sam se vratio tog dana zvao prodavca i kaze covek otisla juce za BG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Ako ides na Dedamrazijadu voleo bih da razmenimo koju o tvom motoru, bas me interesuje sta je sve radjeno :)

 

Pa nisam sasvim siguran ali biće vremena, sigurno. Eto juče sam bio na Avali, da sam znao mogao sam da te cimnem. U svakom slučaju imamo zajedničku temu pa se vidimo na nekom skupu :)

 

Inače, izduv je potpuno prerađen, Devil čelična grana (Devil BigBore Header Pipe Stainless Steel 2-1) sa Laser Produro čeličnim topom (LASER ProDuro Stainless Steel Silencer), lakši u odnosu na seriju 5 kila a snaga ide do +6KS. Ove komponente je vrlo teško naći, nove skoro nikako. Novi cilinder, klip i glava ali sa 2KF modela tako da je u startu dobio 45KS, bez ikakvih daljih modifikacija. Dosta podataka o ovim delovima imaš na Kedo.de oni su specijalisti za SR i XT mašine.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: BG-Avala
  • Motocikl: zx6r

Uh, sad mi dodje da pravim nesto od XT-a :D

 

inace, sad mi je u garazi od ortaka XT 600 3tb....preradjena u supermoto, 320mm napred disk itd...

 

mozda je uzmem od ortaka na neke rate itd...

 

 

Cuo sam da je 2kf jaci od 3tb-a...sad tu ima dosta faktora...

 

Ali isto bi bila dobra prica staviti cilindar klip i karike sa TTR-a, naravno sa glavom isto od TTR-a...mislim da se onda dobija pravi uzitak sa svim tim aftermarket delovima...

 

pretpostavljam da je sam upgrade kostao kao pola motora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Pa ovo sto je do sada naveo kolega, ako bi danas narucivao sve delove, izaslo bi vise nego sto je on platio motor :)

pretpostavljam da je sam upgrade kostao kao pola motora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Uh, sad mi dodje da pravim nesto od XT-a :D

 

inace, sad mi je u garazi od ortaka XT 600 3tb....preradjena u supermoto, 320mm napred disk itd...

 

mozda je uzmem od ortaka na neke rate itd...

 

 

Cuo sam da je 2kf jaci od 3tb-a...sad tu ima dosta faktora...

 

Ali isto bi bila dobra prica staviti cilindar klip i karike sa TTR-a, naravno sa glavom isto od TTR-a...mislim da se onda dobija pravi uzitak sa svim tim aftermarket delovima...

 

pretpostavljam da je sam upgrade kostao kao pola motora

 

Eh, znam taj osećaj :takoje:... Koliko je meni poznato 2KF se uzima kao osnova za tjuniranje motora, to je bila najjača verzija sa istom zapreminom od 595 cm3 a verovatno i povoljnija za nabavku. Mislim da nema puno razlike ako se posmatra čist motor bez modifikacija TTR-2KF čak je možda 2KF jači. Ono na šta bih išao u sledećoj fazi je razbušivanje cilindra i kovani klipovi. To je finalna modifikacija mašine, posle ako nisi zadovoljan menjaš motocikl ili ako jesi gledaš da promeniš fine detalje - ogibljenje, komfor u vožnji, instrumentacija - već prema željama i mogućnostima. Do sada je potrošeno više od 60% njegove nove vrednosti a ja sam napravio spisak od bar još 2K EUR onoga što bih voleo da promenim.

Šta da ti kažem... ovaj motor i bazičan XT nemaju mnogo zajedničkog, na moju radost i zadovoljstvo. Ali ima još toga da se uradi, pa polako ćemo doći do neke sledeće faze, nadam se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Bishke ako si u prilici, daj neki foto tog motora koji ti je u garaži, i ako znaš da nam napišeš nešto šta je urađeno, da vidimo kakav je. Svaka modifikacija je priča za sebe i može nešto da se nauči.

 

Šteta je što je Yamaha prestala sa proizvodnjom XTEa, mogli su da ga modernizuju i da ga i danas prodaju. Mislim da ovaj koncept motocikla (lagan, univerzalan, jednostavan, robustan, prost za održavanje) ponovo budi interesovanje. Da ga danas proizvode mogao bi da bude lakši od 150kg sigurno sa svim ovim kvalitetnim meterijalima koji se koriste a i motor bi mogao da bude snažniji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Kad vec ispitujemo :) jel si radio nosac prednje kocnice (gde, ko, kolko para) ili si kupio gotov, posto vidim da je disk veci od standardnog.

 

Sta bre steta bi bilo da tera off zato sto je motor lepo ocuvan, ma samo kad je on dosao u NS... za dalje cemo se pobrinuti 1nanana.gif

 

Prednji disk je Moto-Master 320mm - floating disc, kaliper je Nissin sa četiri klipa. Adapter za kaliper je isto Moto-Master za Yamahu XT.

 

Vidi, to je moje mišljenje kao što je i ovo što ću dalje napisati moje mišljenje... nije to mašina za intenzivni off. Prednost je što je dobar za sve, baš kako i ova tema kaže "All in one" i što je i danas posle toliko godina teško naći mašinu koja bi bila toliko univerzalna. Coolerns Ima model 2003, dakle zadnje godište proizvodnje, u crnoj boji koji će uvek biti popularan, pri tom sa malo kilometara i odlično očuvan. Takav će teško i preko da se nađe a i kad se nađe budi uveren da će mu cena tamo biti barem 50% veća. Odgovorno tvrdim da je šteta da ga razbija na off kad može da za tu namenu kupi full cross mašinu kojom će biti zadovoljniji.

 

Slazem se za tobom da nije za intezivni off ali moze pa skoro 80% sto mogu i kroseri....e sad za ostalih 20% se dobija udobnost ,nize teziste,voznja asfaltom i sl....evo je ovde okruzena kroserima na vrhu Rtnja

post-30832-0-51159700-1418802245_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja