Jump to content

Moto Zajednica

Zamena za MZ ''originalne'' delove

Recommended Posts

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Iako delova ima na raznim stranama smučio mi se loš kvalitet. I znam da nisam jedini, svima je preko glave loš materijal, nizak stepen završne obrade, sve je to tu negde po merama ali obično ne ulazi tek tako, mora da se nešto budžne da bi sve leglo na svoje mesto.

 

I onda se to ubudži, radi ali ne kao dok je Švaba pravio, svaki buđavi deo koji se stavi na MZ uništava pravi MZ u njemu.

 

Jedino opravdanje je u izrazito niskim cenama koje su neverovano niske u poređenju sa bilo kojim drugim motorom, mislim da jeftinije nigde i ništa nema. Ali džabe bre, meni više znači da uradim i platim pa da sam miran nego da svaki čas nešto čačkam za džabe i ko zna koliko će trajati dok ne crkne opet.

 

Ideju za ovu temu vučem dugo ali sam trenutno inspirisan klipom.

 

Nakon bušenja na 300 ccm ostao mi je stari klip od 70,5. Karika naravno nije bilo što zbog pucanja što zbog testiranja kakve su. I nikakve su, savijaju se kao žvaka, legura je ko zna od čega, sramota za onog koji ih pravi.

 

Stari klip 70,5 sam nežno prao u mlakoj vodi a garež sa čela nisam mogao da skinem. Kako nisam hteo da ga trljam jer mi je svaka linijica važna ubacio sam klip u mašinu za sudove ;D i gle čuda, izađe potpno nov klip posle oko 40.000 km.

 

Kako sam imao karike 70,5 odvojene za iznenadne kvarove vidim ovako od oka da idealno naležu na ovaj klip i da bi to moglo da radi ihihiii. No, to je od oka, premerićemo pa ćemo videti da li oko laže.

 

I ranije su svi govorili da klip kao klip nije loš, čak štaviše dobar je, u rangu kvaliteta ostalih renomiranih proizvođača ali karike su đubre kakve svet nije video i potpuno je svejedno što onda u mašini sve ostalo valja.

 

Sada sam zainteresovan da, nakon razrade od recimo 2.000km promenim karike na novom klipu pa ponovo polako još 2.000. No, te nove karike bi trebale da budu za ovaj klip koji je sada, 75,5 i to od nekog proverenog agregata.

 

Sem karika, ovu temu zamislio kao LISTING delova koji menjaju originale a proverenog su kvaliteta. Listing bi trebao da bude bez komentara jer ako se sve ovo proširi na 20 strana izgubiće smisao, neće lako moći da se nađe šta treba.

 

Ili šta ja znam, da imamo komentare pa da ih brišemo kada dođemo do istine, da ostane samo listing.

 

Sramota je dokle su nas doveli, nov MZ je prelazio toliko da je kilometraža misaona imanica i za nove današnje motore a sada nam bilo koji drugi delovi valjaju, samo da nisu ovo koji nam se nude. >:(

 

Dakle, zna li neko gde bih mogao da kupim karike 75,5 (dva komada) koje bi mogle da pasuju a da su izuzetnog kvaliteta?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Da, nerviraju me i leteći ležajevi, onaj igličasti na klipu je kao od igračke, verovatno ima SKF ili neki drugi proizvođač isto to ali kvalitetno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

U Skodinoj prodavnici u TC Vidikovac mogu da se kupe Brisk svecice, izuzetnog kvaliteta, oznake Y15, prelazio sam i vise od 5000 km bez skidanja. Tamo se mogu naci veoma dobre platine za Jawu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Mozda je vec odavno kasno za odgovor na ovu temu ali posto sam novi pa sam sada ovo i video eto reci cu koju . Mogu se napraviti karike koje imaju spoljni hromirani sloj kao sto je nekada MZ 175 imao (ali samo gornju). Relativno su skupe ,jedna je od mana , 8 do 10 Eura/komad . Vec sam to vise puta radio osim za MZ-a i za modele jawe enduro jer je tek tamo to vise potrebno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Mozda je vec odavno kasno za odgovor na ovu temu ali posto sam novi pa sam sada ovo i video eto reci cu koju . Mogu se napraviti karike koje imaju spoljni hromirani sloj kao sto je nekada MZ 175 imao (ali samo gornju). Relativno su skupe ,jedna je od mana , 8 do 10 Eura/komad . Vec sam to vise puta radio osim za MZ-a i za modele jawe enduro jer je tek tamo to vise potrebno

 

Zvuči interesantno, kako se to pokazalo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

sta reci ! nekad a to je i u vecini slucajeva ljudi nemaju para pa pribegavaju ,,liniji manjeg otpora,, i trose vise para na jeftinije dellove . Inace to je perfektno isplativa i pouzdana varijanta a odradjivao sam i za sebe i druge u Budimpesti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Sto se tice leteceg iglicastog lezaja evo par informacija, upravo sam zavsio obilazak niskih prodavnica.

1. moguce je naci iglicasti 18x22x13-nemacki,  dva ovakva zamenjuju originalni ali je potrebno malo ostrugati klip za po 1mm sa obe strane cena je oko 290din po komadu.

2. ima od  istocnih proizvodjaca, ali ne tako loseg kvalitata 18x22x10 dva ovakva je moguce ugraditi ali je potrebna biksna koja bi bila siroka 4mm a razdvajala bi dva lezaja (ovo je dobro resenje i rekao bih bolje od originalnog). cena je 200din po komadu.

3. moguce je i staviti dva sa sirinama 10mm+13mm (i izmedju njih jedan distancer od bronze ili mesinga debljine 1mm), ima ih od vec pomenotog isticnog proizvodjaca.cene su po 200din

4. Postoji nemacki 18x22x17 koji je zaista kvalitetan i za razliku od orginala ima iglice u jednom redu pa je povrsina naleganja ista (ako ne i veca), i u ovom slucaju su potrebne dve biksne sa strane koje bi drzale iglicasti uvek u sredini klipnjace, cena je (kao i kod 1.)  290din.

 

Eto alternative, ja cu se odluciti za jednu od varijanti pa javljam kako je sve ispalo.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Super za igličasti, ima rešenja.

 

Betman, kako može da se dođe do tih karika?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Bio si jasan, ali ja sam pitao za trajanje, 'perfektno' ne oznacava vremenski period...

 

Nekad sam imao CZ Enduro 250. On je imao takvu kompresionu kariku, i nisam je menjao dok sam imao taj motor ( presao 16.000 km ). E sad, ako vadis dusu motoru, il pravis mesavinu sa kojekakvim uljima, il vozis bez ulja - mozes i nju zeznuti za par dana.  Ako vozis normalno i pravis propisanu mesavinu - mislim da se bez problema moze preci i mnogo vise. Primera radi, imao sam druga u Nisu koji je sa MZ-om presao 90.000 km bez problema, i tad je skinuo glavu i cilindar ( da pogleda kako stvari stoje ) - nije bilo potrebe da menja bilo sta .  Takodje sam ovde u Zablju naleteo na coveka koji je sa Jawom 175 ( toticom ) presao oko 65.000 km. Kad sam ga pitao sta je menjao za to vreme ( bio je prvi vlasnik ) - rekao je : Gume - dva - tri puta, sajlu gasa i kvacila - par puta, i platine nekoliko puta.  Lanac sa kojim je vozio bio je jos Fabricki !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Ovako... da se vratim na gornji iglicasti. Danas sam kupio dva komada 18x22x13 umesto jednod 18x22x24. Klip koji sam kupio ima malo vise lufta nego fabricki, pa sam unutrasnje zidove (gde naleze bolcna, odnosno klipnjaca) neprimotno ostrugao turpijicom za oko 0.5mm, taman toliko da ima dovoljan zazor. Evo kako to ozlgeda kada se uporedi sa originalnim iglicastim i kako izgleda kada se stavi u klip. Inace ovako imam znacajno vecu povrsinu naleganja iglica, pa ce verovatno radni vek biti mnogo duzi:

post-1795-12879020572939_thumb.jpg

post-1795-12879020573121_thumb.jpg

post-1795-12879020573404_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Glogonj(opstina Pancevo)

Ts jel se vozis sa tim lezajem i kako ti se cini,ako valja pomagaj pobratime,ovi madjarski ne izdrzavaju ni sezonu kako treba,ako si voljan da ti posaljem kintu da mi posaljes neki komad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Ts jel se vozis sa tim lezajem i kako ti se cini,ako valja pomagaj pobratime,ovi madjarski ne izdrzavaju ni sezonu kako treba,ako si voljan da ti posaljem kintu da mi posaljes neki komad

 

E ovo vreme mi bas ne da da se vozim. Presao sam samo stotinak kilometara tako da ne mogu da jos ne mogu da ocenim, Pa da ne ispadne da sam vas zeznuo. Jos stotinak kilometara da ga razradim pa cu ga malo testirati na pun gas, ako to izdrzi izdrzace sve,(jer sam stavljao ekstremno tanke dihtunge ispod cilindra i na glavi, a cilindar je uzbusen sa manjkom zazora, pa je kompresija povecana uhuhu...)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

vidim da je tema prilicno stara ali znajuci muke oko nabavki kvalitetnih delova za najbolji motor svih vremena naravno aMZU evo da vam dam broj telefona coveka koji ima sve iz programa za MZ i jawu .Ja se kod njega snabdevam skoro 20 godina i mogu reci da je korektan iiz vise razloga

 

1.pri isporuci vas pita uvek koji kvalitet trazite ...mada originalne i on sad u poslednje vreme sve teze nalazi ali i h ima..

 

2.cene

 

3. korektnost na prvom mestu

 

ja sam na svoj prvi motor seo neke davne 1978godine bio je to mz 150 televizor i od tada sam promenio motora da verujte ni sam neznam broja al evo bas sada pod stare dane se resavam a i nasao sam jedan da kupim za svoju dusu sto bi se reklo jedan Televizor model ... :moto3: tako smo ga zvali u moje vreme i da ga na tenane ako da Bog restauriam da moje mledalacke dane vratim a i mojim unucima da ostane u anamet.Nadam se da ce vam svima koristiit info za nabavku delova

 

covek se zove Zoran iz Novog Sada je i telefon je 0216416611

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ovde moyes naruciti delove iz Nemacke :

 

http://www.ost2rad.de/

 

Dal ces dobiti originalne nemacke delove, il tajvanske, indiske . . . - to ne bih znao da ti kazem. Zovi, pricaj sa njima pa vidi. Javi sta si uradio .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja