Jump to content

Moto Zajednica

Zamena za MZ ''originalne'' delove

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 120 postova

Imaju al ne i originale :(

Za sad sam nasao originalnu klipnjacu, imaju i klipove jedino njih ne znam dali su original.

Kad saznam javicu :)

 

Kolega ono sto prodaje od repromaterijala Miki , Gabor ili ..... jeste najcesce vrlo dobrog kvaliteta materijala kao i izrade do skoro cak i odlicnog kvaliteta za pojedine delove . Naravno da svako ima tu u ponudi i ponesto` fusha ` (Made in Turcija ) .

 

Konkretno sklop klipnjace Made in Taiwan jeste 100 % OK kvaliteta ! Ono sto je tu najbitnije bilo da se radi o originalnoj klipnjaci Made in DDR ili zameni iz Taiwan-a jeste IPAK kvalitet ugradnje same klipnjace na tegove radilice , jer ako pogledas u service manual-u parametre i tolerancije medjusobnog radijalnog `` bacanja`` (offset-a ) rukavaca videces da su tu propisane Fabricke norme Izuzetno Stroge ! ( 0 do + 0,03 mm ) . Svaka medjusobna eksentricnost rukavaca preko te naznacene stroge tolerancije bice Pogubna za svaki MZ agregat !!!

Na zalost ja licno jos uvek nisam imao prilike da upoznam kod nas pravog majstora koji je opremljen sa originalnim alatom za proveru medjusobne centricnosti rukavaca radilice i koji taj posao `` pakovanja `` radilice radi 100 % tacno , to se ovde kod nas uglavnom zavrsava sa nekakvim centriranjem radilice na masinskom Strugu po sistemu ``bice to dobro , ili - uzmi ili ostavi `` !!! ili se to radi na nekakvim improvizovanim `` hand made `` alatima. Ista prica vazi i za sklop klipa sa tom razlikom da se tu gleda kvalitet busenja cilindra kao i naknadna priprema cilindra za konacnu ugradnju .

Sve ovo ti govorim kao ex Metalo - Strugar koji je svoj zanat ispekao i diplomu stekao radeci dugo vremena u jednoj privatnoj metalopreradjivackoj firmi u West Germany , tako da stojim iza ovoga sto sam ti napisao 100 % bez ikakve namere da spekulisem jednostavnim cinjenicama.

Poz . i nadam se da si `` ukapirao `` poentu . 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Evo da i ja kazem koju sto se tice karika treba paziti da da budu od motora sa vazdusnim hladjenjem jer radne temperature su sa velikom razlikom (vodeni 80c dok vazdusni 110 pa i vise) jedino sto mi pada na pamet u ovom trenutku da peglica ima 76mm klipove i karike se kupuju u setu za klip malo ce preostati mazajucih i uljnih ali mislim da kompresiona bi mogla da se ugradi (nadam se da su u kvalitetu jer kad se setim da peglaja vuce prikolicu cak iz poljske i nazad).0takoje.gif valjda ce i nama valjati A sto se tice lezaja na auto komandi ima radnja KOJO japanskih lezaja koji bi trebalo da su u kvalitetu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja