Jump to content

Moto Zajednica

Akumulatori za motor

Recommended Posts

  • motoras, 2357 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ma Exide je jedno veliko sranje , meni je crko pre isteka garancije koja traje 6 meseci.

  Tacno i ne tacno.

  Hteo sam da kazem da je garancija na EXIDE 6+6 meseci,tj. 12,ali sa overom na sest meseci za koju te niko i ne pita.Meni je crk'o posle 11 meseci,nisam overio na sest,a dobio sam novi.A ono prvo,da jeste-jeste.Varta je zakon!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2357 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Imam jedno pitanje. Kupio sam nov akomulator i montirao na motor. Cemu sluzi cevcica koju sam dobio uz njega? Akomulator je kiselinski, 9 Ah, Banner-ov. I jos nesto, posto ovaj akomulator ima otvor za gasove od gore da li je moguce da prilikom nekog losijeg puta ili naginjanja u krivini kiselina izadje na taj otvor? Prosli akomulator je skroz zatvoren i fabricki je tako da nemam iskustva sa akomulatorima.

Unapred hvala.

  Sa strane imas mali ventil sa koga skines cep i na tu "pipu" nataknes tu cevcicu.Nemoj da se brines za te rupice,nece da iscuri ako nivo nije preko maximuma.Ako ti iscuri imaces veci problem jar ce to znaciti otprilike da su ti tockovi gore,a sediste dole... ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Hehehehe.  ;D Hvala. I da gde da nju sprovedem? Jel obavezno da se ona stavlja ili moze i bez nje?

 

Pa mozes bes problema da vozis bez nje, ali ce isparenja kapati po zadnjoj viljjusci. Samo je udeni na tu rupicu i sprovedi negde dole ispod motora gde ti odgovara...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: BMW R100 RT

-Aprila 2008 kupio sam Exide 12V 30Ah 330A startne snage,za svoj BMW R100 RT, koji je medju bike-miljeom cuven kao GROBAR akumulatora ;D .-Da bi sve bilo perfektno,ODMAH sam preventivno zamenio dotrajale biksne anlasera,da bi paljenje bilo uz sto manje naprezanje akumulatora.-P.S.-Akumulator je klasicni,kiselinski .-Od dana kupovine ,do danas,NIJE dolivan elektrolit,jer nije bilo ni potrebe .-Od tada sam presao oko 13000 km po najvecoj vrucini,najcesce .-Jedino zapazanje:cesto stvaranje manje kolicine bele skrame na + klemi ??? .-Do sada NIKAKVIH problema nisam imao,ali moram da naglasim ,VAZNO :kada duze ne vozim,niti palim ,akumulator mi je konstantno prikljucen(24h) na "smart" punjac C-tek XS 3600 multi,koji se automatski pali-gasi,kada je akumulator dovoljno PUN (--klema skinuta)....mozda je u tome caka dugovecnosti ,ne tvrdim !? ---VAZNO,za savremene motocikle :uz punjac C-tek,moguce je dobiti i prikljucak za utikac u autu,preko koga PRIVREMENO  napajate instalaciju vozila-kompjutere,i sl ,i time sprecavate gubitak memorije raznih pomagala tipa ABS,ASR,PUTNi racunar,bla,bla,a SVE to u slucaju kada obavljate ZAMENU akumulatora .- :)-C-tek punjaci, Skuter centar,Zrenjaninski put 120/5  .-

post-8085-12879095944254_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: BMW R100 RT

Akumulatori EXIDE.....PRVA RUKA !!!- DOO Andreja Temerin, Kosut Lajosa 42 ,tel: 021/844-466 ,www.andreja.co.rs...na sajtu postoji tabela sa ponudom akumulatora raznih snaga i gabarita za gotovo SVE tipove motocikala...PREPORUCUJEM ! - :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: BMW R100 RT

-Ispasce da lobiram za gore navedenu firmu ;D,ali da dobronamerno preporucim jos jednu korisnu spravicu iz njihove ponude ,koju i ja koristim : DHC Aku cuvar...instrument sa ekranom na bazi crvenog tecnog kristala,koji Vam u svakom trenutku pokazuje NAPON u elektroinstalaciji motocikla (korisno,da biste bili nezavisni od crvene lampice koja signalizira nepravilno punjenje) .- ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

-Ispasce da lobiram za gore navedenu firmu ;D,ali da dobronamerno preporucim jos jednu korisnu spravicu iz njihove ponude ,koju i ja koristim : DHC Aku cuvar...instrument sa ekranom na bazi crvenog tecnog kristala,koji Vam u svakom trenutku pokazuje NAPON u elektroinstalaciji motocikla (korisno,da biste bili nezavisni od crvene lampice koja signalizira nepravilno punjenje) .- ;)

 

Kolko to kosta, kako se montira, gde stoji, jel moze slika?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2357 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

-Ispasce da lobiram za gore navedenu firmu ;D,ali da dobronamerno preporucim jos jednu korisnu spravicu iz njihove ponude ,koju i ja koristim : DHC Aku cuvar...instrument sa ekranom na bazi crvenog tecnog kristala,koji Vam u svakom trenutku pokazuje NAPON u elektroinstalaciji motocikla (korisno,da biste bili nezavisni od crvene lampice koja signalizira nepravilno punjenje) .- ;)

 

Kolko to kosta, kako se montira, gde stoji, jel moze slika?

Ovo i mene zanima...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: BMW R100 RT

-Kosta oko 1000 din.-Montiras ga negde na vidno mesto po zelji,ima pozadi samolepljivu foliju,ali nije pouzdana,zbog krutog kabla,potrebno je koristiti JAK lepak.-Prilikom povezivanja,PAZNJA,ACHTUNG:Kabl,koji je povezan na centralnu iglicu utikaca za upaljac,vezujes za PLUS(+),a kabl povezan za bocne pipke uticnice za MINUS(--)...ovo sam prevideo kod prve ugradnje,i momentalno SPALIO aku-cuvar >:( ,ali dobro,svaka skola se placa ;D, -P.S.gore ,iznad displeja,ima dve lampice: levo ALT>neispravnost alternatora,punjenja reglera...desno BAT>neispravnost akumulatora .-

post-8085-12879096056785_thumb.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Znam da je ovo neko vec spomenuo davno,ali nije na odmet ponoviti: dobro obratite paznju na izbor i cene akumulatora!

Skoro sam kupovao akumulator za KLE-a. Za LP,Exide i sl. dobijao sam cene od 4100rsd pa navise,a zatim sam trazeci utiske o istima negde na forumu iskopao post clana koji je kupio Vartin akumulator direktno od uvoznika po znacajno nizoj ceni! Okrenem firmu iz posta,moze da se uzima i samo na komad, a cena - 3000rsd!!! Mislim da vam je ostatak price jasan.  ;)

Firma je Torex Co, magacin u kome kupujete direktno akumulator se nalazi na Vilinim Vodama kad prodjete Tempo i carinsku zonu,na kraju te "ulice" skrenete desno i posle nekih 50m sa desne strane je magacin(malo je zavucene ali da se naci). Mozete da platite kao ja preko racuna firme ili solarno na licu mesta.  Rade do 16h i bilo bi dobro da znate u startu koji akumulator vam treba sto lako mozete da saznate na vartinom oficijalnom sajtu prostim unosenjem motora koji vozite.

Ako nekom treba telefon 011/3223 -115, 3223 -175.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Yamaha TZR 50

Evo i mog iskustva sa kupovinom akomulatora VARTA a na preporuku XXXL i Rolle2010...juce je kupljen akomulator takodje u Torex Co , Viline Vode bb , Beograd...znaci moj utisak se skroz poklapa sa njihovim , firma je sasvim OK i relativno lako se moze pronaci...inace firma je uvoznik za VARTU !!!

Sve gore navedeno od Rolle2010 je tacno , samo bi izmenio vreme do kada se moze kupiti akomulator...vreme zatvaranja blagajne je 15.30h !!!

Inace ja sam kupio akomulator od : 4ah-12v ... cena je bila 1770 din i garancija 6+6 meseci ... dobije spisak servisa po gradovima u kojima mozete vrsiti servis ili formiranje akomulatora nakon kupovine...formiranje u servisu kod mene u Zrenjaninu je 100 din...toliko od mene i zahvalio bi se XXXL i Rolle2010 sto su me resili muka oko kupovine istog :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: MZ
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 04.god, Suzuki GS 500 05.god, ATV 110

Ima li aku za auta u toj prodavnici i kakve su cene?

 

Ovo daluje extra povoljno! Varta je to!!!1care.gif1care.gif1care.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Yamaha TZR 50

Ma ima svega jbg...moraces da nazoves na gore navedene telefone i da se raspitas , a ovde kod nas su mi nudili akomulator od 3ah za iste pare i to firma za koju nisam nikad ni cuo :)

Znaci , obavezno zvati i proveriti a model naci na Vartinom sajtu pre potraznje...ja sam trazio prvo od 3ah ali nisu imali pa sam uzeo 4ah...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Evo i mog iskustva sa kupovinom akomulatora VARTA a na preporuku XXXL i Rolle2010...juce je kupljen akomulator takodje u Torex Co , Viline Vode bb , Beograd...znaci moj utisak se skroz poklapa sa njihovim , firma je sasvim OK i relativno lako se moze pronaci...inace firma je uvoznik za VARTU !!!

Sve gore navedeno od Rolle2010 je tacno , samo bi izmenio vreme do kada se moze kupiti akomulator...vreme zatvaranja blagajne je 15.30h !!!

Inace ja sam kupio akomulator od : 4ah-12v ... cena je bila 1770 din i garancija 6+6 meseci ... dobije spisak servisa po gradovima u kojima mozete vrsiti servis ili formiranje akomulatora nakon kupovine...formiranje u servisu kod mene u Zrenjaninu je 100 din...toliko od mene i zahvalio bi se XXXL i Rolle2010 sto su me resili muka oko kupovine istog :takoje:

 

Exide YB4L-B 12V, 4Ah je kod nas 1.168,00 RSD. Garancija je isto 6+6 meseci. Slanje AKS-om u bilo koje mesto u Srbiji je 250 RSD.

 

Koja je tačno oznaka akumulatora koji si kupio?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Yamaha TZR 50

Ma OK , slazem se da svako ima svoje misljenje , i gledano na cenu , kod tebe je akomulator povoljniji po toj ceni ali da li je AGM ili kiselinski ?

Ja sam isao na to , da je neko od vas ovde pljuvao po Exide , neko po Monbat-u itd... jedini akomulator koji nisu pljuvali jeste VARTA , i to je prevagnulo u mojoj glavi , a da ne pricam da je XXXL pronasao mesto gde se to moze kupiti jeftinije i to direktno od uvoznika...ovo je akomulator koji sam uzeo ja :

 

2gxiptd.jpg

 

trebalo bi da je ovakva oznaka...nije mi trenutno u ruci ali je : YTX5L-BS

 

ovo je link od kataloga i tamo obicna varijanta ima oznaku 4:

 

http://www.varta-automotive.com/index.php?id=320

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • μαλάκα, 120 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6

Mali update teme, posto sam pre neki dan kupovao akumulator i Varta opcija od uvoznika (Torex) je bila dobrih oko 35% jeftinija.

 

Torex je i dalje u Vilinim Vodama ali su promenili lokaciju... Sada umesto da se ide do kraja ulicom gde je Tempo, pa desno, skrece se na pretposlednjem skretanju levo. Ulazi se u niz hangara i Torex je posle nekih 150 metara sa desne strane:

 

http://g.co/maps/zsxyj

 

 

fJ9Rg_torex.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2357 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Opet cu da pomovim ono sto sam vise puta napisao. Varta je zakon! Sedam sezona bez greske i u osmoj godini je poceo da izdaje!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Znam da je ovo neko vec spomenuo davno,ali nije na odmet ponoviti: dobro obratite paznju na izbor i cene akumulatora!

Skoro sam kupovao akumulator za KLE-a. Za LP,Exide i sl. dobijao sam cene od 4100rsd pa navise,a zatim sam trazeci utiske o istima negde na forumu iskopao post clana koji je kupio Vartin akumulator direktno od uvoznika po znacajno nizoj ceni! Okrenem firmu iz posta,moze da se uzima i samo na komad, a cena - 3000rsd!!! Mislim da vam je ostatak price jasan. ;)

Firma je Torex Co, magacin u kome kupujete direktno akumulator se nalazi na Vilinim Vodama kad prodjete Tempo i carinsku zonu,na kraju te "ulice" skrenete desno i posle nekih 50m sa desne strane je magacin(malo je zavucene ali da se naci). Mozete da platite kao ja preko racuna firme ili solarno na licu mesta. Rade do 16h i bilo bi dobro da znate u startu koji akumulator vam treba sto lako mozete da saznate na vartinom oficijalnom sajtu prostim unosenjem motora koji vozite.

Ako nekom treba telefon 011/3223 -115, 3223 -175.

 

Hvala na informaciji.. jesu li promenili telefone ako su menjali lokaciju?

 

Exide :bljak: posle par maseci reklamirao i dobio drugi (Rely auto u Dimitrijala..nemaju odavno vartu)

 

sad je i taj reklamiram i čekam od badnje večeri da mi jave..

 

Nisam overio garanciju posle 6 meseci..videćemo šta će biti..kao poslali su u fabriku..

muda-sarme..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: beograd-subotica
  • Motocikl: suzuki dr350, honda xl

ako se neko slabije snalazi na vilinim vodama, samo neka prati putokaz sa slobodnu zonu, mislim da je jos uvek tamo i nestle pa ko voli slatko neka svrati :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja