Jump to content

Moto Zajednica

Plin na motorciklu.

Recommended Posts

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Pre neki dan sam na Vidikovcu (Bgd.) imao prilike da vidim skuter Free koji se pokrece na plin.Vlasnik mi je pokazao da je "kampersku"bocu (nisam pitao da li je 3 ili 5L) smestio u originalni postarski kofer (onaj veliki), prekidac za plin-benzin u ladicu napred.Problem je bio da mi skida plastike i pokaze uredjaj ali sam ja malo pretrazio net i nasao neke fotografije.Definitivno, najveci problem je gde smestiti bocu.

 

post-3670-12879005317679_thumb.jpg

post-3670-12879005317868_thumb.jpg

post-3670-12879005318068_thumb.jpg

post-3670-1287900531836_thumb.jpg

post-3670-12879005318698_thumb.jpg

post-3670-12879005319068_thumb.jpg

post-3670-12879005319261_thumb.jpg

post-3670-12879005319705_thumb.jpg

post-3670-12879005320082_thumb.jpg

post-3670-12879005320325_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Realno najisplativije na skuteru. Računajte neko ko prelazi 100 km dnevno skuterom, i leti i zimi (prosek) predje za godinu dana  365x100=36500 km što pri potrošnji od 2,5 litara benzina na 100 km iznosi 912 litara bentina. odnosno pri potrošni od oko 3 l plina na 100 km  1095 l plina što u novcu daje odnos 94000 dinara za benzin u odnosu na 59000 što je razlika od 500 evrića na godišnjem nivou, a za te pare i skuter možeš da kupiš.

Malo ljudi ima vremena da se vozi motorciklom i nabije više od 5000 km godišnje. Sa skuterom je druga priča, ide se na posao, do pijace, do prodavnice, skokneš da se okupaš na adi, odeš do drugara.........100 km dnevo zagarantovana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Ko to nama doso u podforum?

A jel moze na plin da ide na:motornazadnjakani2.gif

 

Može. staviš motor u garažu, odvrneš plin i posle dva sata kresneš šibicu, ide i na zadnji  i na prednji ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Jesili resio pitanje boce na gepeku, mislim neko bolje resenje.Predpostavljam da su one trake bile samo za probu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Jesili resio pitanje boce na gepeku, mislim neko bolje resenje.Predpostavljam da su one trake bile samo za probu.

da samo za probu,,sad je to prikaceno skolski,i po jus u  ;D ;D ;D

bas onako kako treba...naravno upakovano u kofer,ali verovatno sad ide boca ispod sedista,to jest iznad zadnjeg tocka,okrugle uske boce.... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Predsednik FREE WHEELS-a VEL.PLANA
  • Motocikl: XL 1000 V Varadero, crni

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=20597.0

 

da si ti meni ziv i zdrav........vec par meseci se slatko vozim....

Cuo sam da neko iz Svilajnca vozi super teneru na plin a to si verovatno ti!!!!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=20597.0

 

da si ti meni ziv i zdrav........vec par meseci se slatko vozim....

Cuo sam da neko iz Svilajnca vozi super teneru na plin a to si verovatno ti!!!!!!!!

da ja sam  ;D ;D ;D ;D u komsiluku,kad vidis jedan dan da neko vristi i leti iznad plane sa sve  plinskom bocom  znaj da sam detoniro  ;D ;D ;D

inace nisam jedini,to jest ugradio sam u par skutera i par motora,moze i na cvaju i na vazdusaru itd,voznja je dzabana... ;) ;) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Predsednik FREE WHEELS-a VEL.PLANA
  • Motocikl: XL 1000 V Varadero, crni

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=20597.0

 

da si ti meni ziv i zdrav........vec par meseci se slatko vozim....

Cuo sam da neko iz Svilajnca vozi super teneru na plin a to si verovatno ti!!!!!!!!

da ja sam  ;D ;D ;D ;D u komsiluku,kad vidis jedan dan da neko vristi i leti iznad plane sa sve  plinskom bocom  znaj da sam detoniro  ;D ;D ;D

inace nisam jedini,to jest ugradio sam u par skutera i par motora,moze i na cvaju i na vazdusaru itd,voznja je dzabana... ;) ;) ;)

A bocu na ledja i to ronilacku!!!!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

aa jok ronilacku,,,,,sad su aktuelne druge boce,,na primer boce za metan,,i jos par vrsta,,jes da su atestirane na 300 bara,,al kaze nasa drzava da nevaljaju,,dovoljno je 30 bara da budu..... ??? ??? ???

tako da sad trenutno radim na uvozu originalnih boca....i poksavam da napravim sardnju sa jednom proizvodjacem kod nas,samo mi malo teze ide jer neko mora da plati homologaciju i ateste i doonosenje nekih odluka,atesta prvi put,e kvacica je da posle svi mogu to isto da koriste a da to neplate,a ja nebih bas da  budem taj prvi koji ce to da plati...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Bokilicu, stavi u ovu temu nešto od podataka ili fotografija, mislim da vredi da se bavimo ovim pitanjem jer motor ide dobro, nisam ni osetio da je na plin.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Ja se izvinjavam sto remetim skladnost postova ali:

 

-Kakve veze ovo ima sa MZ-om?

-Da li moze MZ na TNG i ako moze kako to uraditi??

 

P.S.

Sto se Bikiliceve Tenere tice, prisustvovao sam prvom "kresanju" i prvoj voznji, cak i vozio Teneru na TNG, ide isto kao i sa benzinom...Ko hoce, trebalo bi da ugradi TNG isplati se!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Picaso:

Tema je pocela uvodom da je uredjaj stavljen na Free-ja a to znaci 2-takta, vazduhom hladjen.Ako moze na njega, moze i na MZ-a.U razvoju teme je se pojavio Boklic koji ima i primenjenog iskustva. Znaci ,imamo dve komponente, fali nam treca, neko sa MZ-om, nesto viska para i zeljom da stavi plin. Kada nadjemo takvog, tema ce biti zavrsena na najbolji nacin za MZ, happy end-om.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Picaso:

Tema je pocela uvodom da je uredjaj stavljen na Free-ja a to znaci 2-takta, vazduhom hladjen.Ako moze na njega, moze i na MZ-a.U razvoju teme je se pojavio Boklic koji ima i primenjenog iskustva. Znaci ,imamo dve komponente, fali nam treca, neko sa MZ-om, nesto viska para i zeljom da stavi plin. Kada nadjemo takvog, tema ce biti zavrsena na najbolji nacin za MZ, happy end-om.

moze i na cvaju,vec ugradjeno i jako je prosto,,

ako cvaja ima mix pumpu resena stvar,ako je nema ubaci se mix pumpa i eto opet resenja,,moze i na cvau....i na mz a...j

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Tema po meni zavređuje pažnju, za 2T treba da je ovde jer je ovde najviše članova sa ovim motorima a nije na odmet još jedna za 4T koja bi bila u Garaži. Ovo su pionirski pokušaji, nije u pitanju propaganda radi komercijalizacije već napor da se dođe do nečega čega nema a evidentno treba.

 

Ustvari daj Bože te komercijalizacije, Bokilic je ulozio dosta para da bi ovako nešto postojalo, prvi je to napravio i svaka mu čast samo što ovakve stvari ugrađuju ''čudni'' ljudi, nije još uvek za masovnu upotrebu.

 

Isto sam želeo i Joski sa paljenjem, uređaj je napravljen ali do neke ozbiljnije proizvodnje nije došlo, ugrađuju ga ili ljudi koji dođu u situaciju da nemaju izbora jer je cena manja od fabričkih delova ili oni koji znaju šta i zašto rade a takvih je obično malo.

 

Nego, Crnac ide na plin sigurno kada je već eksperimentalan i u te svrhe ''žrtvovan''.  :)

 

Jedino što se para tiče tu je problem mada za narednu sezonu sigurno neće biti, valjda će i mene nešto da snađe. ::)

 

Nego, dva pitanja:

 

1. šta je sa temperaturom mašine kada radi na plin, to me interesuje, možda može da se desi da manje greje?

 

2. da li je moguće izvesti da se ''zavrtanjem plina'' na raspršivaču (radi manje potrošnje ja to radio nekada na Askoni ihiii  ;D) ne umanji količina dvotaktnog ulja kojom se snabdeva mašina. Ako bi to bilo moguće onda bi mogli rapidno da smanjimo snagu proporcionalno potrošnji a da motor ne trpi na podmazivanju.

 

Ovo pitam zato što sam alav, voleo bih da motor ide na plin jer je jeftiniji ali je čovek proklet, uvek mu malo pa bih da ne troši skoro ništa a da se pošteno podmazuje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

e tu vujo tesko,ak mu smanjis dotok ulja na nekim obrtajima desila bi se katastrofa.....

Nisi skontao, neće ulje da zavrne, već plin. Ako se stavi mešač onda količina ulja nema veze sa količinom plina, već sa potpritiskom u usisnoj granai, a ona je ako je plin zavrnut čak i veći (na istom broju obrtaja otvoreniji karburator).

E sad postoji problem kako vezati mešač (ako je mehanički). Postoji elektronski mešač (na peugeotu speedfight II) koji radi na struju i bilo bi ga mnogo lakše montirati na MZa. Postoji kod pežoa neki regulator protoka koji radi na neku vrstu vakum pumpe, ali sam to otkačinjao i sve radi normalno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

e tu vujo tesko,ak mu smanjis dotok ulja na nekim obrtajima desila bi se katastrofa.....

Nisi skontao, neće ulje da zavrne, već plin. Ako se stavi mešač onda količina ulja nema veze sa količinom plina, već sa potpritiskom u usisnoj granai, a ona je ako je plin zavrnut čak i veći (na istom broju obrtaja otvoreniji karburator).

E sad postoji problem kako vezati mešač (ako je mehanički). Postoji elektronski mešač (na peugeotu speedfight II) koji radi na struju i bilo bi ga mnogo lakše montirati na MZa. Postoji kod pežoa neki regulator protoka koji radi na neku vrstu vakum pumpe, ali sam to otkačinjao i sve radi normalno.

aaa cek cek..sad videh mal bolje  :) :)..mesac je  mehanicko elektricni,ima pumpicu koja druka ulje direkt preko jedne nazovimo je pipica ;D ;D ;D,,dizne.....i radi po sistemu citanja impulsa sa kabla od bombine,i sto je veci broj obrtaja vise ulja drukce,naravno to se steluje,ali meni pada na pamet i druga vrsta podmazivanja

to jest na drugi nacin ;):D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

e tu vujo tesko,ak mu smanjis dotok ulja na nekim obrtajima desila bi se katastrofa.....

Nisi skontao, neće ulje da zavrne, već plin. Ako se stavi mešač onda količina ulja nema veze sa količinom plina, već sa potpritiskom u usisnoj granai, a ona je ako je plin zavrnut čak i veći (na istom broju obrtaja otvoreniji karburator).

E sad postoji problem kako vezati mešač (ako je mehanički). Postoji elektronski mešač (na peugeotu speedfight II) koji radi na struju i bilo bi ga mnogo lakše montirati na MZa. Postoji kod pežoa neki regulator protoka koji radi na neku vrstu vakum pumpe, ali sam to otkačinjao i sve radi normalno.

aaa cek cek..sad videh mal bolje  :) :)..mesac je  mehanicko elektricni,ima pumpicu koja druka ulje direkt preko jedne nazovimo je pipica ;D ;D ;D,,dizne.....i radi po sistemu citanja impulsa sa kabla od bombine,i sto je veci broj obrtaja vise ulja drukce,naravno to se steluje,ali meni pada na pamet i druga vrsta podmazivanja

to jest na drugi nacin ;):D

Prosvetli me ;) ;) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja