Jump to content

Moto Zajednica

Rendgenske snimke Kupujem

Recommended Posts

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Kupujem ili primam kao poklon rendgenske snimke što veći to bolje.Mogu da dođem po njih,ako nije daleko i ako sam u prolazu.

060- 1423-246 Nikola

Možei predlog.Šta ima na svetu od takve plastike?Na pamet mi pada najlon za plastenik ili džak od veštačkog đubriva,ali tanko mi je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200

Jesi li gledao u ORACAL POLIKRABONATI,
Pogledaj kod njih na sajtu

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Sto ne reče ranije... Bacio sam 4-5 komada velikih pre desetak dana... :grr:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Naučih i ja nesto... 

Nego, ako ima negde parče polikarbonata 3mm da može vizir da se napravi... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 9 minuta, štampar je napisao:

То се не баца,рентген филмови као и тзв. репро филмови(користили се раније у штампаријама) се рециклирају,из њих се издваја Сребро.

 

А колега Цвијановић треба да каже колико му дебела фолија треба и за коју намену па ћу му рећи шта има да се купи и где.

Teško da se iz filma sakupi dovoljno srebra a da se opravda trošak sakupljanja u današnje vreme.

 

Srebro se nalazilo u iskorišćenim tečnostima koje su korišćene za izradu filmova unutar sobnih mračnih komora ili starih mehaničkih komora. Ali to se više ne koristi skoro pa nigde jer su se i komore digitalizovale a filmovi sad imaju premaz tih emulzija umesto ranijeg potapanja u razvijač, fiksir, srebro nitrat i td...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
Naučih i ja nesto... 
Nego, ako ima negde parče polikarbonata 3mm da može vizir da se napravi... 
Klirit pleksiglas je za to najbolji, ima ga po radnjama. Evo kako sam ja pravio, samo cu iduci put tamni napraviti.ecb150f03b19e060852e2c70aaf05014.jpg

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac
Pre 9 sati, štampar je napisao:

То се не баца,рентген филмови као и тзв. репро филмови(користили се раније у штампаријама) се рециклирају,из њих се издваја Сребро.

 

А колега Цвијановић треба да каже колико му дебела фолија треба и за коју намену па ћу му рећи шта има да се купи и где.

Treba mi da napravim prstenove u obimu komponenti na bubnjevima,kojima se eliminišu suvišni tonovi...da ne zvoni posle onog tona koji npr.prelaz daje.Ima i plastičnih fascikli,ali su one ispresavijane i mislim da su debje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 10 sati, štampar je napisao:

 

Ако налетиш на какву заосталу камару филмова (неупотребљених-употребљених) јави се да направимо посао...(знам да си у том послу:D)

Hehehhh nema više tih količina kao ranije i ako je Srbija skoro pa jedina u Evropi nastavila da koristi filmove. Ono što ostane je zaista toliko mala količina da je zanemarljivo. Više nas ne posećuju ''zainteresovani'' za reciklažu :D ... većinom smo prešli na repromaterijal za kancelarije (tako mora da se navodi zbog zakona) a to je CD.

 

@Cvijanović imam nešto možda bolje što može da ti pomogne. Moram da vidim na poslu da li je nešto ostalo...u svakom pakovanju filma ima jedan deblji plastični sloj koji služi kao podloga filmovima dosta je čvršća i za nijansu deblja od filma. A dimenzije su 30x40...veće od toga ne postoji, makar kod nas.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Prvi vizir za kacigu bez vizira koju sam kao klinac dobio (ustvari to je bila trampa sa komsijom za neke tockice od decije "formule" da on pravi kosacicu za travu) sam napravio od toga. Kada se opere bude plave lepe boje. Naravno taj vizir je bio mekan pa je bio zalepljen a "motor" mislim da je bio puch sa pedalama i rezervarom ispod sedista i prednjim tockom od poni bicikle:).

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Ja sam čuo za foru da iskrojiš rengenski snimak i onda ga ubaciš u onaj stariji strjomer i "kradeš" struju.

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
On 6.2.2021. at 22:24, Bigor je napisao:

Klirit pleksiglas je za to najbolji, ima ga po radnjama. Evo kako sam ja pravio, samo cu iduci put tamni napraviti.ecb150f03b19e060852e2c70aaf05014.jpg

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 

Gde se moze kupiti, i da li se kupuje na potrebnu meru, ili na neku "tablu"?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ja sam ga uzeo od jednog decka, a ispostavio se odlican za savijanje. Ima po oglasima u radnjama, planiram uzeti tamniji da napravim, pa cu zvati dok prodje ova hladnoca. Ne znam za dimenzije ali mislim da se na m² moze uzeti.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Može na meru. Ja pitao. 50cm x 50cm 3mm debljine, neki liveni, 800 dinara. Ja sam pitao Ivana da mi uradi za Ninju, ali na kraju me je nešto oladio. Nebitno. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Imaju u fotokopirnicama razlicite te folije koje koriste za ukoricavanje fotokopiranih knjiga i sl. Juce video kada sam fotokopitao nesto, providan slican kao rendg snimak po debljini a mislim da je A3 format.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Hvala iskreno svima koji su mi ponudili pomoć,ali ne dolazim u Nedelju...Najgore mi je što vam nisam juče to rekao,a vi se potrudili i obezbedili snimke...Aj rešićemo,nadam se...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja