Jump to content

Moto Zajednica

Igor86

50 Kazni!

Recommended Posts

• Svrati ponekad, 217 postova
  • Motocikl: Piaggio X7, 250ie

Pre oko 5 god u Parizu, nas trojica prelazimo priično prometan bulevar van pešačkog, naravno. I jedva ga pređosmo da ne izginemo, kad nas na drugoj strani sačeka - fancuska policajka. Bili smo brat, ja i moj ujka. Počeh ja da se raspitujem kolika je kazna za ovo, kaže ujka ne zna, ali skoro da nema kazne ispod 100 evra. Međutim, policajka počela da drži predavanje (razumem francuski ali kada počnu da ga ubrzavaju počinjem da se gubim), kako možemo da poginemo, kako ne treba pretrčavati ulicu....

Nismo ni morali da je molimo, kaže žena ovo vam je upozorenje, pazite sledeći put.E taj način razmišljanja je civilizacijski iskorak, korak od hiljadu milja. Prevencija a ne industrijska grana. Tek tako se žena odrekla 300 evra priliva u budžet :)

Ovo nije priča od prijatelja mog kuma ili rodjaka druga mog kolege. Ja lično doživeo!!!

Sent from my iPad using Tapatalk

• Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• Svrati ponekad, 371 postova
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Kolike su kazne ukoliko odlučim da rizikujem i vozim neregistrovan auto do tehničkog pregleda?

Ukoliko je registracija istekla pre manje od 30 dana, kazna je 5.000 dinara. Ukoliko je istekla pre više od 30 dana, kazna je 10.000 dinara.

Inače, ukoliko ne produžite registraciju u roku od 60 dana, dužni ste da vratite registarske tablice. U suprotnom, kazna je od 10.000 do 20.000 dinara.

Video sam temu odavano,ali nisam hteo da komentarišem. Sad slučajno naleteh pa vidim kako je tata već u zatvoru itd itd.

Nisam advokat,ne znam ceo zakon napamet,ali mislim da je izmenama zakona,uvedena olakšica za takve prekršaje. Nisam siguran baš da li je to za zatvor. Da će morati da plati,moraće,to je sigurno. Da će morati sve,mislim da postoji mogućnost da ne plati sve.

Ja sam prvi dobijao kod sudije minimalnu kaznu koja je zaprećena zakonom,a mogla je i više da mi odredi.

Takođe,znam za slučaj da je drug dobio 60 000 umesto 120 000 za vožnju motora bez dozvole i to na 6 rata. Moj savet je da ne paničite mnogo. Lepo sa advokatom,lepu,kulturnu molbu i mislim da postoji realna mogućnost da se to umanji.

Pa kad su mogli neplatiše struje da dobiju popust i na kraju plate manje od nas što plaćamo redovno onda sve može.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

11 hours ago, ivica744 said:

Ajde sad budi iskren pa kazi sta bi rekao (u sebi) policajcu da ti se to ovde desilo.

To je toliko hipotetička situacija da je isto kao da me neko pita šta bih radio na tamnoj strani Meseca. Dakle, skoro sigurno se neće desiti :)

Kod nas, kada te pandur zaustavi zbog prelaska van pešačkog, to radi na određenim mestima gde su dobili nalog da pišu kazne za taj prekršaj. I nema sile da te pusti jer mu je cilj da ispuni normu. Ne pitaj me kako znam...

A od prevencije nema ni P, već samo represija. Ali, ovakva društva možda to i zaslužuju. Jer poslovica kaže: svaki narod ima vlast kakvu zaslužuje!

• Sviđa mi se 1

Nismo se razumeli. Skoro sigurno se neće desiti da me pandur u Srbiji pusti sa usmenim upozorenjem, već samo sa kaznom :)

Ali zaista se i trudim da ne prelazim ulicu van pešačkog kao  što sam ranije činio...

• Svrati ponekad, 465 postova
  • Motocikl: GSF 1200 S

Evo ja ću se javiti kao neko koga je nemali broj puta (u vozačkoj karijeri 32 g.) zaustavila policija u Srbiji zbog prekršaja i pustila samo sa opomenom (bez uzimanja mita, ili pretnje pozivom nekog u policiji,...).

To su prekršaju koji se mogu kvalifikovati kao bahata vožnja, ali ne BAHATA u smislu ugrožavanja tuđe bezbednosti (bar sam ja tako na to gledao).

Navešću neke primere, kojih ću se na brzinu setiti: Obilaženje na punoj liniji (uz dobru preglednost), prekoračenje brzine, ne vezivanje pojasa, korišćenje telefona u vožnji, korišćenje trake za skretanje za voznju kroz raskrsnicu,... i mnogo sličnih situacija.

Samo da ne pomislite da sam neko ko ne zna šta značiti platiti kaznu, imam iskustva i sa plaćanjem kazni, kao i sa zabranom upravljanja (ovu zabranu sam dobio jer nisam hteo da idem na priznavanje krivice i dobijanje uslovne kazne, nego sam mislio da ću sudiji objasniti kako je bilo i da će me razumeti. Naravno da me je razumeo i obećao da će kazna biti najmanja moguća, a to je po zakonu bilo 15.ooo rsd i 3 meseca zabrane).

Isto tako imam dosta iskustva i sa policijom u drugim zemljama (ex YU, HU, IT, AT, DE, FR, GB) i isto tako su šarena iskustva, negde su mi opraštali trocifrene kazne uz opomenu, a negde su me kažnjavali prestrogo...

Pridruži nam se!

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja