Jump to content

Moto Zajednica

WlayCo

Момент кључ

Recommended Posts

• Svrati ponekad, 234 postova
  • Motocikl: Samo auto

Na automobilima uglavnom se filteri stezu rukom,ali ja da stegnem rukom i jos ga malo dotegnem kljucem(ne previse).Bolje da ga stegnem malo jace nego da se odvije pa da napravim posle havariju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• Drug član, 3000 postova
  • Motocikl: Suzy... :)

Ja ne pisem pravila, dajem ljudima opcije :D

Da ne dovedemo nekoga u zabludu da bez kilo kljuca ne moze filter zameniti.

Postoji i pravilo, namazes gumicu uljem i zavijas (sipao si i ulje za agregat unutra da upije) od trena kada gumica pipne blok motora stezes jos (oko) dva kruga. (Znaci, tik kada pridje, nema nikakvog otpora!)

Sila stezanja je oko kilo ipo :D , manje vise...

Na dooooooosta motora standarni kilo kljuc ne moze ni prici, tacnije gedora za filter (76mm npr.) Vec se obicna gedora rasece duzno i umetne traka. (moze i ona od starih roletni, plasticna)

Inace, kucam u dobroj nameri, bez da namecem svoje misljenje. Postoji ono kako treba ali i postoji kako moze...

Annotation-2020-01-30-133257.png

• Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

• Drug član, 3446 postova
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300

Kao što je kolega @WlayCo rekao, nije isti osećaj u rukama kod nekog ko ne radi sa alatom često i onog kome je alat po ceo dan u rukama. Ja imam drugara vulkanizera. Taj čovek sve što stegne precvika šraf ili pokida navoj u nečemu. Stalno se svađam sa njim oko toga da šrafove ne treba pretezati, zato je i bolje imati moment ključ i lepo stegnuti ključem. Jeste da ni to nije stoprocentno tačno, ali je opet bolje nego da se steže sivonjski...

• Sviđa mi se 3

• Zainteresovan, 638 postova
  • Motocikl: ktm

Znaci ovde je polemika izmedju dve mogucnosti:

1 stekni osecaj i pazi da ne ostetis navoj, kljuc, pokidas nesto

2 stegni nekim alatom (bilo kakvim kilo kljucem, jer ne znas sta si kupio) bar ces u glavi biti miran.

Ne racunam posetu profi servisu koji ima opremu.

Ja sam za opciju 1, jer kad dodje do toga da mi treba ozbiljan alat, treba mi i znanje (neko ko to radi svaki dan zavrsi za sat vremena, ja za jedan dan). Verujem da dobar alat kosta dobro. 

Naravno da bih u nekom bespucu napravio kako bilo samo da se dovucem do civilizacije, ali o tome nije rec. 

• Drug član, 4820 postova
  • Motocikl: TDM 900

Postoje sklopovi sa kritičnim karakteristikama gde se koriste vrhunski kalibrisani alati. Negde se čak i meri broj obrtaja matice npr.

Uglavnom, kod nas svi imaju vrhunski osećaj u rukama pa opet mnoštvo pretegnutih spojeva, zeznutih dihtunga, itd. Neće ljudi nikad da se nauče. 

• U prolazu, 54 postova
  • Motocikl: Hornet

Ja bih samo voleo da mi se konkretno kaže koji je dobar ili koji nije...

Tema je ipak o moment ključu tj torque wrench, a sve što se čulo je jako malo korisno...

Ako ja pak ili neko sličnih ideja želi sam da čačka po svom motoru i spreman sam je da rizikuje da ga zezne ili nešto uradim kako ne treba - isto tako sam spreman da priznam da sam ispao debil ako do toga dođe i sam platim tu školu

Dakle, forumaši dragi, dajte predloge za kvalitetne ključeve, pa ćemo u drugoj temi da upoređujemo iskustva sa istima...

• Podržavam 1

• Drug član, 4820 postova
  • Motocikl: TDM 900

Za nekoga ko se ne bavi profesionalno mehanikom nema potrebe za alatima tipa SnapOn, Gedore, Wera, itd.

Kupi Proxxon, Rothewald, CraftMayer... 

• Sviđa mi se 2

• Solo Rider, 1262 postova
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A / Suzuki GSF 1200 bandit / Ducati ST4s
Za nekoga ko se ne bavi profesionalno mehanikom nema potrebe za alatima tipa SnapOn, Gedore, Wera, itd.

Kupi Proxxon, Rothewald, CraftMayer... 
Потпуно се слажем. Прича је кренула у смеру као да смо мото гп механичари

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

• Zainteresovan, 712 postova
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 650

Ima li ko iskustva sa digitalnim kineskim? Cenim da bi za nekog amatera to bilo dobro resenje. Nema nekog održavanja, ne zauzima mesto, nema opruge da se poremeti, sirok opseg i sl 

Sada zbog shipping a nema puno smisla, ali mozda dodju bolja vremam i na Aliju 

€ 47,52  16%OFF | Cheap sale Digital torque wrench 1/2" 3/4' 3/8'' 1/4'' 6- 350Nm Adjustable Professional Electronic Torque Wrench Bike car Repair

• Drug član, 1165 postova
  • Motocikl: 川崎忍者

Mali off

Za Aliexpress. Na zalost za Srbiju je vec skocila isporuka. Do sad su isporuke sa Alija bile dzaba ili skoro nista zato sto je Kina u Medjunarodnoj postanskoj uniji imala status "zemlje u razvoju", koji istice 2022., pa su onda imali i nerealne damping cene, tako da su realnu cenu posiljke placali ostali, dolazne poste i razvijene zemlje.

Posto se spremaju za tu 2022. vec su poceli da prave skladista za distribuciju i da krcaju robu u Holandiji, Spaniji itd.

• Hvala 1

• Zainteresovan, 638 postova
  • Motocikl: ktm
Pre 7 sati, lemy je napisao:

Ima li ko iskustva sa digitalnim kineskim? Cenim da bi za nekog amatera to bilo dobro resenje. Nema nekog održavanja, ne zauzima mesto, nema opruge da se poremeti, sirok opseg i sl 

Kao i svaki mehanicki, elektronski zavisi od nekih vrednosti: napajanja, stanja senzora, samih komponenti elektronskih sklopova, temperature... Da ne pominjem klasu tacnosti. 

Aj kad stezes nesto veliko pa mozes da zapnes, pristupacno... Malo je zeznuto sa malim silama jer je margina greske mala.

E sad, kupim ja kljuc od kineza i ko mi kaze da je taj kljuc dobro podesen? Da u transportu nije pretrpeo nesto (elektronika u elektronskom, ceo dan na suncu ili svezi morski povetarac u kontejneru broda)... Ajd nije svemirska stanica taj motocikl pa da mora da bude sve bas tacno, ali taj merac postaje nesto u sta se pouzdajes. Da li bi verovao kinezu ili unioru ili svabi iz PRC...

Pridruži nam se!

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja