Jump to content

Moto Zajednica

Serbia - Morocco - Serbia May 2009.

Recommended Posts

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Za kofer i tank torbu.Za kacige.Za sve one sitnice koje ne želiš pored sebe na spavanju posle 7-8 sati u sedlu.Pretpostavljam da i motor može da dodje u obzir ali nisam siguran da li bi takav šator bio praktičan po dimenzijama!

 

E, sada je sve potpuno jasno, motor nece ulaziti u predsator  (nadstresnicu) ali stvari hoce.

Hvala na tipu za dusek u Metro-u,

 

Pozdrav,

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 497 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: bez motora od 1.10.2008 zbog udesa

propratio sam tvoj prethodni putopis i on je vise nego inspirativan. preporucio sam ga i prijatelju koji je pre dva meseca kupio nov R1200 GS. novas tura koju si isplanirao zvuci kapitalno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

:) :) :)Veoma mi je drago da je neki od mojih putopisa bio inspiracija. To je prava stvar, iskoristiti neciji put, saznati informacije i ako odgovara.............provozati se i videti svojim ocima.

Meni su velika inspiracija svi putopisi (dnevni, visednevni.....) toliko lepih stvari koje treba videti po Srbiji i sire..........trebace nam vremena, ali na nama je da ga nadjemo, zar ne?  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Dobili puno para za svadbu, idemo i mi sa vama! tj. bicemo u kontaktu i probati da se organizujemo!!!!Cope i superhelena

 

;D ;D ;D

Ako neko ne bude trudan do tada... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Dobili puno para za svadbu, idemo i mi sa vama! tj. bicemo u kontaktu i probati da se organizujemo!!!!Cope i superhelena

 

Ako ste ozbiljni u nameri.............super. Imajte u vidu Shengen vize na minimum 30 dana sa vise ulazaka (muliti entry) i mogucnoscu boravka u Shengen zoni 15 dana da bi bili sigurni. Javite mi na mejl zoranmihajlovic1957@gmail.com vise podataka o motoru, vama, opremi, kojom prosecnom brzinom putujete obicno, da li vam 7 do 10 sati (ako je potrebno) voznje odgovara ili ne, finansijski - koliko mislite da ce kostati ovakav put za vas (2 osobe + motor). Da vidimo koliko smo kompatibilni za put.

 

Veliki pozdrav oboma.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Valjda nam nece trebati shengen do tada za EU, ako bude tako, to je veoma zanimljiva tura, jos kad bi moglo u jednom pravcu da se id preko Tunisa i Alzira, pa da napravimo krug?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Mislio sam ja "da napravim krug" .............ali Alzir nije preporucen - razlog pobunjenici koji vole da nas dozivljavaju kao "miseve" a oni su "mace".

Pa da nas ne bi lovili, odustao sam od te ideje.

Inace to bi zaista bila lepa tura. U sadasnjim uslovima suvise opasna.

 

Eh, kako bi bilo lepo da si u pravu SCI i da dogodine ne bude vise viza za nas. Imam dobre informacije iz diplomatskih krugova Srbije da NEMA TEORETSKE SHANSE da nam ukinu vize dogodine - jedan od razloga je da u skupstini Srbije bi trebalo da usvoje 44 zakona kao preduslov i da saradnja sa Hagom bude ocenjena od strane sadasnjeg javnog tuzioca po imenu Brenec ili tako nesto slicno..........a ni to nece da bude bez izrucenja gen. Mladica.................zato, ko hoce da putuje, moja savet - pripremi sve za vadjenje viza.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Ma kakvo pice, placam ceo rucak za sve prisutne i to ajde da preciziramo.............u Marrakeshu, odabracemo jedan dooooobar restoran i bice mi zadovoljstvo da platim.

Ali..................mislim da nema nista od toga. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Platicu i to sa osmehom, prijatelju..............ali vizni rezim izgleda ostaje...........evo ti citat iz danasnjeg "Blica".....

 

Srbija definitivno u tekućoj godini neće doći na belu šengensku listu, kako su to mnogi političari najavljivali, a neki i obećavali. Ukoliko srpski parlament ove jeseni, a najkasnije do kraja godine, usvoji 15 zakona, moguće je da će EU građanima Srbije od sredine naredne godine dozvoliti da bez viza putuju Evropom. Sporost u usvajanju zakona i njihovoj primeni, kao i kašnjenje sa izdavanjem novih putnih isprava, glavni su razlozi kašnjenja.

 

Jeb...., politicari rade svoj posao ali politika je takva kakva je..............bice jednog dana. ;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ja juce procitah u novinama da je ostalo jos samo 3 zakona za usvajanje, i da su u proceduri usvajanja. Bice usvojeni na sledecem zasedanju skupstine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

U februaru sam postavio temu o ukidanju viza, mnogi su se smejali tada, sada se ipak razgovara o tome, pa cemo videti. Ako ne bude politickih "blokada" siguran sam da bi nam vize bile ukinute vec do kraja ove godine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Joj, pa ja cu ispasti kao neki ko siri negativan stav...........ali ljudi, takve informacije dobijam, evo iz danasnjeg "Blic"-a informacija.

 

Autor: Tanjug | 20.09.2008. - 10:09

 

Srbija u narednih godinu dana treba da usvoji 49 zakona kao preduslov za sticanje kandidature za članstvo u EU, kažu u Skupštini.

 

"U skupštinskoj proceduri je 16 od tih 49 zakona, a prioritet bi trebalo da dobiju oni propisi kojima bi se omogućilo ukidanje viznog režima za građane Srbije", rekao je predsednik Odbora za evropske integracije Skupštine Srbije Laslo Varga Tanjugu.

 

Ja bi stvarno voleo da se ukinu vize .........ODMAH, i da odmah zatim odemo u Marrakesh i da platim rucak svim.................ali  :-\ nazalost izgleda nista od toga ..................bar za oko godinu dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Zorane, nije isto doci na belu sengen listu i postati kandidat za clanstvo u EU. Da bi smo se nasli u nekoj kafani napolju, potrebna su nam jos ona tri zakona o kojima sam govorio i to se ocekuje polovinom sledece godine. A za clanstvo u EU...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Odlicno................tim bolje..............za sve nas...........da ja nisam u pravu. Iskreno zelim da sto pre skinu vize i da pocnemo opet da putujemo kao ljudi a ne ovako......

Kad sam rekao da imam neke izvore iz diplomatskih krugova, radi se o sledecem. Prosle nedelje su ovde u Libreville-u bili predstavnik nase vlade (jedan iskusan diplomata za Africko podrucje) sa svojim pomocnikom i bili su gosti vlasnika firme u kojoj radim. Tokom vecere smo pricali o mnogim stvarima pa i o vizama...............i on mi je rekao da realno treba ocekivati da se vizni rezim sa EU oslobodi tek krajem iduce godine zbog sporosti nase skupstine da usvoji zakone koji su pred-uslov za "belu shengensku listu".

Nadam se da si ti Dragane u pravu.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1020 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: BMW R1200RT Honda VFR 800 v-tec MotoGuzzi falkone NSU SuperMAX Tomos T12

Pozdrav i od mene i svaka cast na planiranoj voznji. Ja planiram voznju do Fara u Portugalu za jul sledece godine.Mogli smo deo da vozimo zajedno ali meni je to rano za put jer planiram da idem na moto skup koji je u julu.To je odlicna tura i mislim da je malo preforsirana ali sta ces kada si ogranicen sa vremenom.Nadam se da ces naci drustvo za put.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

  Jako zanimljiva tura i lep izazov . Dva drugara i ja smo jos u razmatranju kuda krenuti u maju ili junu 2009 godine . Jedna verzija je do Etiopije preko Egipta i Sudana a druga verzija Egipat, Libija , Tunis , Alzir , Maroko pa nazad . Naravno mora se jos ispitati prolaznost granica i sigurnost . Cesto se putem medija spekulise dosta o sigurnosti pojedinih zemalja a  na licu mesta je to sasvim druga prica . Mnogo bajkera sam sretao sirom sveta i kada im pomenem Srbija svi su u strahu i postavljaju zaista smesna pitanja . Od toga ima li puteva tamo pa do pitanja minskih polja . Bicemo u kontaktu pa se mozda druzimo bar neki deo puta . I jos jedno pitanje : Zasto si Marokanac a ne Gabonac ?  ;D ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
Cesto se putem medija spekulise dosta o sigurnosti pojedinih zemalja a  na licu mesta je to sasvim druga prica .

 

Ovo je kljucna recenica za ozbiljna putovanja....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

  Jako zanimljiva tura i lep izazov . Dva drugara i ja smo jos u razmatranju kuda krenuti u maju ili junu 2009 godine . Jedna verzija je do Etiopije preko Egipta i Sudana a druga verzija Egipat, Libija , Tunis , Alzir , Maroko pa nazad .

Ako cete do Etiopije, mozda nam se putevi i ukrste ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

 

  Jako zanimljiva tura i lep izazov . Dva drugara i ja smo jos u razmatranju kuda krenuti u maju ili junu 2009 godine . Jedna verzija je do Etiopije preko Egipta i Sudana a druga verzija Egipat, Libija , Tunis , Alzir , Maroko pa nazad .

Ako cete do Etiopije, mozda nam se putevi i ukrste ;)

 

  Sve je moguce , mali je svet !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja