Jump to content

Moto Zajednica

Serbia - Morocco - Serbia May 2009.

Recommended Posts

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Planiram put Srbija - Maroko - Srbija za Maj 2009.

Na godisnji odmor dolazim krajem Aprila 2009. i u planu imam put koji ce trajati 22 dana i ukupno oko 10.000 km

 

Znaci ide ovako:

 

1. DAN: Beograd (SRB) - Zagreb (CRO) - Rijeka - Trst (I)  - 616,60 km

 

2. DAN: Trst - Venecija - Padova - Brescia - Piacenza - Tortona - Genova - pa onda idemo Azurnom obalom .......San Remo - Nica (F) - 741,00 km

 

3. DAN: Nica - Aix en Provence - Montpellier - Narbonne - Toulouse (2 dana kod Svetlane-moje sestre) - 569,00 km

 

6. DAN: Toulouse - Pau - Bayonne - San Sebastian (E) - Satander - Gijon - 733,70 km

 

7. DAN: Gijon - Oviedo - Leon - Benavente - Salamanca - Ciudad Rodrigo - 431,20 km

 

8. DAN: Ciudad Rodrigo - Viseu (P) - Aveiro - Fiqueira da Foz - Caldas da Rainha - Lisboa (odmor 1 dan) - 478,60 km

 

10. DAN: Lisboa - Grandola - Loule - Sevilla - Jerez de la Frontera - Gibraltar (GB) - 977,70 km

 

11. DAN: Gibraltar - FERIBOT - Tanger (MA) - Rabat - oko 250 km + feribot

 

12. DAN: Rabat - Casablanca (Dar el Beida) - Marrakech (odmor 1 dan) - oko 300 km

 

14. DAN: Marrakech - Beni Mellal - Kasba Tadla - Khenifra - Azrou - Ifran - Fes - oko 500 km

 

15. DAN: Fes - Ouezzane - Ksar el Kebir - Larache - Tanger - oko 250 km

 

16. DAN: Tanger - FERIBOT - Gibraltar - Malaga - Alicante - Valencia - 898,40 km + feribot

 

17. DAN: Valencia - Barcelona - Perpignan (F) - Montpellier - Marseille - Toulon - 924,40 km

 

18. DAN: Toulon - FERIBOT - Ajaccio (Korzika) - voznja 2 dana po Korzici - Bastia - 130,30 km + feribot

 

20. DAN: Bastia - FERIBOT - Livorno (I) - Firenza - Pontassieve (Parco Nazionale delle Foreste) - Forli - Ravenna - Comacchio - 440,10 km + feribot

 

21. DAN: Comacchio- Chioggia - Venezia - Trieste - 271,60 km

 

22. DAN: Trieste - Rijeka (CRO) - Beograd (SRB) - 616,60 km

 

Pa kad saberemo dobijemo put oko 9.140 kilometara, moze da varira za 100 km, vise ne, sigurno.

Podelio sam kilometrazu tako da cemo imati "lake" i "teske" dane, kao sto vidite najduza deonica (ali ne i najteza) je 977,7 km a najkraca 130,3 km (jer taj dan se vozimo feribotom od Tulona do Ajaccia).

 

Putovacemo sa satorima na motociklima, znaci da cemo koristiti kampove za prenociste onda kada nam to odgovara a svaki cetvrti - peti dan cemo sebi priustiti neki lep hotel sa svim udobnostima (koje ce nam prijati .....verujem, i vise nego da stalno idemo po hotelima).

 

Na put krecu :

 

1. BMW Adventure - sa mojom suprugom Vericom i moja malenkost - SIGURNO - POTVRDJENO !

2. Suzuki V-Strom 1000 - moj drug Boki - NAJAVLJENO - nije potvrdjeno.

3. Honda Varadero 1000 - moj drug Ivan, mozda sa suprugom - NAJAVLJENO - nije potvrdjeno.

 

Znaci postoji mogucnost i da na put krenemo sami moja supruga i ja, uostalom videcemo.................

 

Informacije za put skupljam i nema nikakvih problema............sem - informacije o trajektima na potezu Gibraltar - Tanger, Toulon - Ajaccio  i Bastia - Livorno.

 

Ako neko moze da mi pomogne gde mogu da dobijem informacije o redu plovidbe i cenama, bio bih zahvalan.

 

Ja sam pokusao na net-u ali nisam bio uspesan, obratio sam se i jednoj turistickoj agenciji u Srbiji ali nisam dobio nikakav odgovor (za sada), znaci ocekujem od vas - prijatelji moji bajkeri da ukoliko mozete pomognete.

 

Drugo: Imam nameru da odstampam odredjeni broj majica sa info o ovom putu koje cemo nositi tokom puta i poklanjati uz put. Molio bi za informaciju gde u Beogradu ili u okolini mogu da se urade kvalitetne majice sa kvalitetnom stampom, ko zna neka mi prosledi kontakt, zahvaljujem se unapred.

 

Trece: Molio bih naseg prijatelja iz NS koji se bavi profesionalno navigacionim uredjajima da me posavetuje koji uredjaj da uzmem, koji model najvise odgovara, naravno sa svim kartama u sebi. Ne mogu da se setim imena naseg prijatelja iz NS, ali pamtim da je Joseph-u i Quassar-u pozajmio uredjaj koji su testirali na putu kroz Rumuniju ............nadam se da ce se prepoznati i javiti.

 

Sve informacije mogu ici na moj mejl:

 

zoranmihajlovic1957@gmail.com

 

ili kao odgovor na ovu temu.

 

Ukoliko ima zainteresovanih da se pridruze - vrata su sirom otvorena.

 

Pozdrav svima...................iz Afrike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Multistrada 950S

steta sto nisam dovoljno mlad da me Marokanac i njegova supruga usvoje kao siroce i povedu na put u jednom od bocnih Touratecha :D

 

 

fantasticna ruta, kad se spremite, obavezno da polomite jedan sampanjac o motor pred polazak :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Zagreb

Evo Marokanac link na sve linije za Morocco i u dnu imas linkove za sve ostale kombinacije kaj se tice Korzike i ostalog mediterana

 

http://www.cemar.it/dest/ferries_morocco.htm 

 

Ako jos nesto trebas pitaj, mi planiramo isto ici iduce godine, samo sve ovisi o kolicini slobodnog vremena, nadamo se da cemo nesto iskemijati  ;) ,

 

pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Zahvaljujem se redom:

Frgich, Crna Mrlja, Mrva i Ribolovac

na lepim recima i na linkovima u vezi trajekata.

Kao sto sam rekao, vrata su otvorena za sve prijatelje da ucestvuju u ovom putu.

 

Pozdrav svima iz Gabona........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd -Kaludjerica
  • Motocikl: Africa Twin

Sjajna tura , ali ipak isforsirana.  Ja sam davne 1989 na put do Lisabona utrosio 21 dan ( devojka je imala toliki godisnji odmor )  i mogu ti reci da je je to jako kratko . Deonicu od Beograda do Spanije ( i nazad ) sam isforsirao , pa smo u Spaniji malo prikocili . Ne znam , mozda si ti vec obisao Barselonu , Madrid ( i sijaset interesantnih mesta u Spaniji ) i Lisabon ? Al onda mi opet nije jasno zbog cega ides preko Lisabona , a ne direktno na Gibraltar ? Ocu da kazem - Lisabon je udaljen 3500 km od Beograda , i posvetiti mu samo jedan dan ( mislim da bi i 5 bilo malo ) bi bilo bas grehota .

  Uz to , kako ti stoji zena sa kondicijom ? Ova moja je u to vreme imala prilicnu kilometrazu kao suvozac na motoru , al mi je na tom putu propistala kao Damjanov Zelenko zbog utrnulog dupeta ( presli smo nesto ispod 8 000 za 21 dan ) . Doduse putovali smo Kawom Z 1000 Z-1R , al sve jedno i na GS-u ce to biti veliki izazov .

  Dakle moj savet ti je da ako ikako mozes odvojis za taj put bar jos 7 - 10 dana jer ces tako propustiti da vidis manje interesantnih mesta i olaksati napor zeni ( a i sebi ).

    Mogu da ti kazem iz licnog iskustva da je GPS uredjaj kome nikako ne mozes slepo da verujes . Ja sam se letos u Turskoj prvi put u zivotu izgubio i to zahvaljujuci GPS-u  ( u pitanju je " Galeb " ). Pretpostavljam da vecina uredjaja ima dobre karte zapadne evrope , te je tebi najvaznije da obezbedis uredjaj sa korektnom kartom Maroka . Prouci dobro sve opcije za rute , uvek prekontrolisi u kojoj si opciji zadao rutu ( najbrza , najkraca ... ) . Obavezno nosi i papirne karte i uvek uporedi rutu sa GPS-a sa papirnom kartom

    Pozdrav i sretno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: izmedju usiju

vrlo interesantna tura.ove godine smo planirali maroko ali smo imali problema(tour guide-some family problems).sledece godine bih rado pravio takvu turu ali u toj prici je najvaznije da se ljudi dobro poznaju.slozices se da je to ipak sustina.vozis li po Srbiji?ima li te po skupovima?druga opcija za sledecu godinu je isle of man TT.da li neko mozda razmislja o tome?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Zagreb

Mogu da ti kazem iz licnog iskustva da je GPS uredjaj kome nikako ne mozes slepo da verujes . Ja sam se letos u Turskoj prvi put u zivotu izgubio i to zahvaljujuci GPS-u  ( u pitanju je " Galeb " ). Pretpostavljam da vecina uredjaja ima dobre karte zapadne evrope , te je tebi najvaznije da obezbedis uredjaj sa korektnom kartom Maroka . Prouci dobro sve opcije za rute , uvek prekontrolisi u kojoj si opciji zadao rutu ( najbrza , najkraca ... ) . Obavezno nosi i papirne karte i uvek uporedi rutu sa GPS-a sa papirnom kartom

    Pozdrav i sretno

 

Popaj najbolja karta  koja je i najdetaljnija je ova http://www.island-olaf.de/travel/marokko/gps.html  . Skines ju besplatno, samo kod downloadanja trebas skinuti samo mapu ulica(street map) i maknuti topo overlay jer ce onda mapa u kompletu izgledati kao kuršlus sa hrpom ispresijecanih cesta  ;)

 

Mislim da je zadnja verzija iz decembra 2007 i ljudi koji su se po njoj vozili i napravili prilicnu kilometrazu kazu da je jako tocna  ;D

 

Od papirnatih mapa najbolja je Michelinova broj 742, i mozes ju dobiti na Amazonu,

 

pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Prelepo zamisljeno putovanje. Kao i kod svih velikih putovanja, mora se unapred prihvatiti okolnost da nije moguce bas sve videti i napraviti prioritete. Naravno, ukoliko ima dovoljno vremena , nikad nije kasno da se jos po nesto ukljuci u obilazak!

Zelim dobru voznju, bez obzira sto je dogodine, i puno lepih uspomena, koje ce barem jednim delom zavrsiti u putopisu kojim cemo mi svi osetiti bar delic atmosfere sa putovanja.

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Zahvaljujem se na konstruktivnim predlozima Popaja, odgovor kao informacija bi bio sledeci:

Sto se tice moje zene Verice, ona je bajker saputnik sa dosta velikim iskustvom (sa mnom), napomenucu ture sa Kawom Z900 davne 77 ' godine kao sto je YU - Greece - Turkia - Bulgaria - YU i tu su dnevne kilometraze u proseku bile oko 500 km, istina desavalo se da kad stanemo imamo problema da sidjemo sa motora (zbog utrnulosti guze........sada guzice), ali NIKAD.........zaista NIKAD se nije pozalila, vec naprotiv uvek je za voznju (bez obzira na vremenske prilike .....sunce, kisa, hladno.....ne smeta).

Bilo je jos mnogo drugih tura i ne uvek na "sjajnim" motociklima, Adventure je "ladja", govorim to iz iskustva i to je jedan od razloga sto se usudjujem da odredim ovakav ritam.

Zasto preko Lisabona ? pitas, pa zato sto usput cu obici moju stariju sestru u Toulouse-u i odatle mi je palo napamet da prodjem kroz planinski deo Spanije i usput svratim do Lisabona (obidjem stazu Estoril - jednu od najstarijih staza za motociklizam u Evropi).

Normalno je da na putu moze doci do korekcije rute, uostalom videcemo to uzivo.

Sto se tice poznavanja Spanije, obisao sam jedan deo (ovaj mediteranski, pre vise godina) zato me interesuje onaj tamo koji je manje poznat.

Nisam ljubitelj obilaska - detaljnog bilo kog velikog grada, svestan sam da i 10 dana za Lisabon je malo da bi ga stvarno obisao i upoznao, ovo je vise jedna velika voznja i usput videti onoliko koliko se moze.

Sto se tice Maroko-a, ja sam tamo odrastao sezdesetih godina, obisao sam ga 72 ' i posto ga moja zena ne poznaje, to je razlog obilaska. Tamo mi ne treba GPS uredjaj.

Uostalom ja bi "zakacio" GPS eto tako da malo kontrolisem usput smer kretanja .......a mislim da bi mi bio jako koristan kada udjem u neki Evropski veliki grad.........na primer Lisabon, da ne bi gubio vreme oko "zveranja" levo desno i tome slicno.........mada - videcemo kako sluzi ta sprava, ako ne bude kako ocekujem......vracam se na stari nacin, toliko puta oproban i uvek uspesan (taxi vodic).

A da je isforsirana tura................slazem se - jeste. Razlog je sto ja radim i vec neko vreme zivim u Africi (Gabon) i kada dodjem na godisnji odmor (30 dana), gledam da ga maksimalno iskoristim.

Videces iz moje moto price "Luxembourg - Beograd u 1 danu" evo ti link http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=19113.0

da se moze u vrlo kratkom vremenu, ako uradis pripreme koliko toliko dobro, ostvariti neki put sa dosta kilometara.

Bio sam malo opsiran, nemojte mi zameriti, ali ovako mator (51. godinu imam) radujem se kao dete i pokusavam da planiram detalje puta i opreme. Gledam koji sator, kakvu vrecu, dusek na naduvavanje (moracu mali kompresor na 12 V da nosim da pumpam dusek...) i tako to.

Jebiga ........volim da putujem motorom pa to ti je..........

Svima preporucujem bez obzira na godine...............samo putujte koliko god mozete.........to je hrana za dusu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Beograd, Vrachar

Bravo za turu! Ja sam dugo godina ziveo u Maroku (Casa Fes i Tanger) Putevi su super a priroda do jaja samo nebi savetovao kampovanje.

Evo ti kontakt za majce 063247012 decko se zove Dragan kazi mu da sam ti ja dao br telefona (ivan Chupavi) i ispricaj mu zasto ti trebaju majce oni su na Altini super rade stampu i jako su dobri momci. Savetujem ti da odes do njih.

UF pozdravi mi Maroko kad budes bio tamo (tako bi se tamo vratio i pobegao odavde)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd -Kaludjerica
  • Motocikl: Africa Twin

 

1500 km si presao za 10 sati voznje . Vau !  to je bas impozantno .

  Dakle svaka cast tebi na izdrzljivosti i na ekstra motoru , ali ipak mislim da je u ovoj prici ( kao uostalom verovatno i u zivotu ) tvoj glavni adut Verica . Iskren da budem po tom pitanju sam najvise bio skeptican  .Mi smo uglavnom skloni da ulazimo u avanture tipa - sto veci napor to veci izazov i zadovoljstvo , ali ako saputnica ne nadje sebe u tome i nasu avanturu dozivi kao mucenje , onda to itekako moze i u nama da ubije entuzijazam . Sto ce reci : ako sumnjate u svoje sudruznice bolje ih ostavite kod kuce i palite sami  :D (moram ovde da napomenem da je ovo samo sala da nam se gospodje i gospodjice na bi uvradile , mada u nekim ekstremnim situacijama bi stvarno trebalo da se primeni )

  U svakom slucaju naci zensko celjade za koje mozes da kazes : "ali NIKAD.........zaista NIKAD se nije pozalila, vec naprotiv uvek je za voznju (bez obzira na vremenske prilike .....sunce, kisa, hladno.....ne smeta) " je nesto na cemu svi mozemo da ti zavidimo .

    Htedoh jos nesto da ti kazem - nemoj u Lisabonu da te mrzi da se bakces sa postavljanjem satora i da odes u hotel , jer cini mi se da je to bio jedan od najlepsih na celom tom putu . postavljen na jednom od Lisabonskih brezuljaka u predivnoj sumi , jos tada je imao bazen i sve u svemu sjajno uredjen . Mislim da ti je ideja sa kampovanjem odlicna , jer na stranu pitanje troska , u kampovima ces sresti i upoznati mnogo interesantnije likove nego u nekom fancy hotelu

 

Pozdrav i uzivajte u pripremama

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Bravo za turu! Ja sam dugo godina ziveo u Maroku (Casa Fes i Tanger) Putevi su super a priroda do jaja samo nebi savetovao kampovanje.

Evo ti kontakt za majce 063247012 decko se zove Dragan kazi mu da sam ti ja dao br telefona (ivan Chupavi) i ispricaj mu zasto ti trebaju majce oni su na Altini super rade stampu i jako su dobri momci. Savetujem ti da odes do njih.

UF pozdravi mi Maroko kad budes bio tamo (tako bi se tamo vratio i pobegao odavde)

 

Drago mi je da imamo bar jos jednog "Marokanca" medju Srpskim bajkerima, hvala za savet o kampovanju u Maroku - nisam ni mislio da kampujem jer nikada pa ni sada to nije bilo preporucljivo (malo opasno po stvari)..........Hvala za kontakt za majice.

Budi siguran da cu pozdraviti Maroko s tvoje strane i zelim ti da jednog dana se provozas i ti u nekoj slicnoj turi.

 

Pozdrav...............

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

  U svakom slucaju naci zensko celjade za koje mozes da kazes : "ali NIKAD.........zaista NIKAD se nije pozalila, vec naprotiv uvek je za voznju (bez obzira na vremenske prilike .....sunce, kisa, hladno.....ne smeta) " je nesto na cemu svi mozemo da ti zavidimo .

    Htedoh jos nesto da ti kazem - nemoj u Lisabonu da te mrzi da se bakces sa postavljanjem satora i da odes u hotel , jer cini mi se da je to bio jedan od najlepsih na celom tom putu . postavljen na jednom od Lisabonskih brezuljaka u predivnoj sumi , jos tada je imao bazen i sve u svemu sjajno uredjen .

 

Ma koliko cudno izgledalo izgleda da je moja supruga Verica "luda" koliko i ja...........ono sto sam napomenuo je ISTINA, i ja sam joj zahvalan za to. Verovatno da ne bi bili zajedno ovolike godine da nismo vrlo slicno po pitanju moto-putovanja.

Hvala ti za info /kampovanje u Lisabonu/ - poslusacu te. Imam nameru da provedem 2 noci i 1 dan u Lisabonu. Ako imas jos neku interesantnu informaciju..............tipa neki super restoran ili ono sto je tebe odusevilo u Lisabonu.........javi mi putem posta ili na mejl.

Hvala unapred.........

Pozdrav.

 

P.S. ako neko zna gde u Beogradu ima kvalitetne kamp opreme (sator za 2 osobe, dusek, vreca) neka javi, zahvaljujem se unapred....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 728 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara

Kako su mi rekli iskusniji, koji su nonstop po planini, bolje je uzeti šator za 3 osobe pa da u njemu spava dvoje, dosta je komotnije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Kako su mi rekli iskusniji, koji su nonstop po planini, bolje je uzeti šator za 3 osobe pa da u njemu spava dvoje, dosta je komotnije.

Zahvaljujuci "doktoru" pregledao sam sajt "GORA" gde moze da se vidi asortiman italijanskih satora, vreca i ostalog......ali cena nema, ali nije ni vazno to cemo uzivo preko supruge i prijatelja u Bgd.

Mnogo mi se svidja sator "Syncro2" i montira se za 45 sekundi (tako pise), dobro meni ce trebati 10 min. a i to je super.

Slazem se da je komotnije u modelu za 3 osobe kao sto je "Syncro3" - mozda te i poslusam "Mrva", mala je razlika u tezini (0,5kg) i u dimenziji (spakovan 5 cm vise)..............dogovoricu se sa "Madame".

Hvala na primedbi..........vise glava ..........pametnije resenje cemo naci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Zahvaljujuci "doktoru" pregledao sam sajt "GORA" gde moze da se vidi asortiman italijanskih satora, vreca i ostalog......ali cena nema, ali nije ni vazno to cemo uzivo preko

 

Ali ima ko ima! :) Malo je stariji, ali su cene u evrima pa su priblizne danasnjim.

 

 

GORA Ferrino 2006 MP-1.pdf

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Marokanac, evo cena iz "gore" da se ne mucis ;D Na zalost, nemaju cene za Syncro2, jer ga nema na lageru, ali se moze poruciti. Vazno je i da uzmes sto toplije vrece, ja sam prezadovoljan sa "nightec 600 lite ;).

 

post-381-12879002878153_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: izmedju usiju

Mali tip oko šatora za bajkere!OBAVEZNO kupite šator sa nadstrešnicom(koja se zašnirava).Takodje jako je prakticno nositi jedan veliki dušek na naduvavanje i pokrivač umesto vreća! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Mali tip oko šatora za bajkere!OBAVEZNO kupite šator sa nadstrešnicom(koja se zašnirava).Takodje jako je prakticno nositi jedan veliki dušek na naduvavanje i pokrivač umesto vreća! ;)

Kad kazes "nadstresnica" predpostavljam da mislis na pred-sator ? predpostavljam da mislis da parkiram motor i da bude malo sigurniji nego li da sam "spava" van satora ?

Sto se tice duseka na naduvavanje.........to sam mislio da uzmem i imam mali kompresor 12 V na upaljac - napajanje, a prekrivac ? pa ja sam mislio vrece (one kockaste) sto mogu da se otvore pa sluze i kao pokrivac (ako nadjem taj model).

Hvala na ideji za "garazu".

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: izmedju usiju

Mali tip oko šatora za bajkere!OBAVEZNO kupite šator sa nadstrešnicom(koja se zašnirava).Takodje jako je prakticno nositi jedan veliki dušek na naduvavanje i pokrivač umesto vreća! ;)

Kad kazes "nadstresnica" predpostavljam da mislis na pred-sator ? predpostavljam da mislis da parkiram motor i da bude malo sigurniji nego li da sam "spava" van satora ?

Sto se tice duseka na naduvavanje.........to sam mislio da uzmem i imam mali kompresor 12 V na upaljac - napajanje, a prekrivac ? pa ja sam mislio vrece (one kockaste) sto mogu da se otvore pa sluze i kao pokrivac (ako nadjem taj model).

Hvala na ideji za "garazu".

 

Pozdrav marokanac!Moja strategija je sledeća;na turi od 800-1000km sa varljivim vremenom gotovo je sigurno da ćeš pokisnuti!Još ako je spavanje za to veče planirano u kampu nadstrešnica ti treba za čizme i goretex.Za kofer i tank torbu.Za kacige.Za sve one sitnice koje ne želiš pored sebe na spavanju posle 7-8 sati u sedlu.Pretpostavljam da i motor može da dodje u obzir ali nisam siguran da li bi takav šator bio praktičan po dimenzijama!A dušek na naduvavanje provereno zauzima manje prostora od vreća,a o kvalitetu odmora da ne pričam.Sjajna fora za taj kompresor.Imaš u Metrou za 800-900din. dušek 137*190*22,provereno dobro spavanje!

u kontaktu... zidarskomlako...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja