Jump to content

Moto Zajednica

Serbia - Morocco - Serbia May 2009.

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 503 postova

Marokanac:

 

mrlja hoće da ga usvojiš, evo i ja digo 2 prsta

 

tip za kampovanje:

 

šator kako god da je postavljen i kakav god kvalitet šatora bio, obavezno imaj duple (ili višestruke) kanape. Meni se desilo tamo neke davne 1991 da popada 10tak šatora oko mene zbog loših kanapa. takodje obavezno ponesi kočić dva viška, jako često se zaboravljaju. šator koji ima nadstrešnicu je super fora, a ako vam komocija ne znači puno, ja bih ipak preporučio "dvokrevetni" umesto "trokrevetnog" zbog pakovanja i težine. Ne znam u kakvoj futroli će doći šator, pa preporuka da naučite da spakujete šator brzo i u što manje prostora. Pitanje da li je fabričko pakovanje najpodesnije za vaše bisage i torbe.

 

Hajde sa srećom!

 

 

Mikulanac:

 

Libijske granice su vrlo nepropusne. Obavezno se informisi u Libijskoj ambasadi o uslovima dobijanja vize. Ako imaš ikakvih pečata i viza iz Izraela, Libija je za tebe nedostupna zemlja. Inače Libijci kao narod su vrlo gostoljubivi, zemlja u kojoj je stopa nasilja i kriminala najminimalnija u africi, ali kao i svugde postoje esktremi. Takodje budi siguran da na ulici ne vredjaš ili psuješ na srpskom jer ogroman broj libijaca govori srpski! Cene goriva su smešne, skuplje ćeš plaćati vodu nego gorivo, kao muslimanska zemlja, zaboravi na alkohol, svinjetinu, ali zato povrća i voća ima u izobilju. Ako te interesuju info iz LY javi se na pp, imamo najnoviji report :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Odovor za Mikulanac:

 

Bice mi drago da nam se putevi ukrste i da vozimo zajedno jedan deo puta........sto se tice prolaza kroz Alzir - budi oprezan, meni su pricali da ako se drzis obale, u principu nema nikakvih problema..........ali nikako nemoj da ulazis dublje u kopno gde su ceste otmice ili puskaranje na strance od strane ekstremista. Nemam informaciu da su dirali motordzije, ali imam da su pucali na automobile i da je bilo otmica sa tragicnim posledicama....................zato - ne rizikuj.

Ostalo izgleda odlicno, siguran sam (znajuci da si iskusan putnik) da ces se organizovati i da ce sve biti OK.

 

U pravu si sto se tice neinformisanosti i cestih preterivanja kada su drzave koje nisu, da kazem na pozitivnom spisku zapadnih zemalja....

 

Moj nadimak "Marokanac" je nastao 1965. god. kada smo se vratili iz Maroka (otac mi je radio u nasim Ambasadama), klinci ko klinci pitaju me odakle sam dosao (u skoli, III razred) i ja odgovorim "iz Maroko-a"............i postadoh Marokanac. Sada zivim u Gabonu (gde sam dosao prvi put 1976.) sa prekidima sam u ovde vec oko 12 godina. Otisao sam u Gabon kako bi zaradio pare da ostvarim svoj san - da kupim Kawasaki 900 Z1...........i kupio sam ga 1977. i tako vreme prolazi...........rekao sam sebi da se definitivno vracam najkasnije 2012. i onda penzijica.........motoric i moja zenica...........i put tamo - vamo dok se bude moglo.

 

Tebi zelim da ostvaris svoj put (koji god odaberes) i da se sa osmehom vratis kuci..........

 

Veliki pozdrav iz Afrike...........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Hvala puno !

 

  Da li tvoja planirana tura ostaje ili se nesto promenillo do sada ? Ides li sam ili sa vec pominjanim drugarima ? Nama je poenta ako vec zagazimo u Afriku da se bas odmah ne vracamo nazad. Za Alzir imamo iste informacije kao i ti , kazu uz obalu nema problema  a za dalje videcemo .

  Kako god bilo bicemo u kontaktu pa kad se oboje vratimo u Srbiju da overimo taj tvoj rostilj i osetimo ujed belegiskih buba.

 

Pozdrav!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Sve ostaje kako je i najavljeno i tako ce i biti...........Boze zdravlja (tu do sada nije bilo problema). Saputnici moji su jos uvek na recimo 75% sigurni...........znaci jedno je sigurno - put ce se ostvariti......sa minimum 1 motor sa mojom suprugom i samnom, ostali videcemo..........nadam se da ce biti OK, sto nas ima vise .........bice lepse uvece dok odmaramo.

Sto se tice rostilja............bice kako sam rekao, poslacu POZIV - TEMU i ko se javi i potvrdi do petka u 20:00 tog vikenda dobrodosao je.........ostali ako dodju bez da se najave...........moze da se desi da zafali rostilja ???..........a to ne bi valjalo, mada UVEK ima dosta pa ce valjda i tada biti dovoljno..... :-[(ja racunam oko 750gr. nepecenog rostilja po glavi...........valjda je OK) ;).

Tebi unapred zelim sretan put na ruti koju budes odabrao..........a, videcemo se u Bgd i to sigurno, valjda vredimo toliko i jedan i drugi da se upoznamo. ;)

Ajde u zdravlje...........

 

Veliki pozdrav iz Afrike.... 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300

prvo da pozelim puno srece na putovanju.

 

izuetno zanimljiva tura. i sam sam planirao nesto slicno pre par godina, ali avaj ... planirao sam da obidjem dva drugara koji su kao gradjevinski inzenjeri ucestvovali u izgradnji autoputeva kojima cete, nadam se, letos i vi prokrstariti.

 

letos sam dva puta putovao po italiji i imam malu sugestiju sto se tice ovoga:

 

2. DAN: Trst - Venecija - Padova - Brescia - Piacenza - Tortona - Genova - pa onda idemo Azurnom obalom .......San Remo - Nica (F) - 741,00 km

 

na relaciji trst - venecija s ide veoma sporo sa cestim zaustavljanjima, kamioni na sve strane, tako da ce to verovatno da oduzme dosta vremena.

genova - san remo uz more, vrlo lepo putovanje na kome se prolazi kroz mnogo malih mesta. nezaboravna azurna obala ali na zalost strasna guzva, puno peska i sporo se vozi.

 

stoga bih vam preporucio da ovu deonicu podelite na dva dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Odgovor za Herman:

 

Hvala na savetu, znam da je tura 2. dan kao sto ti kazes............ali nema mi druge.......godisnji odmor je limitiran vremenom, sto se tice Azurne obale idem autoputem i silazim na kafu na par mesta koja cemo izabrati usput, zavisno od umora.

Inace razmisljam da pojacam 1. dan i da spavam na jezeru Como, upravo iz tog razloga.......

 

Pozdrav,

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: sombor

7.maj krecemo nas 4.za portugal,a posto nesretnici imaju samo jedan ulaz nece moci sa mnom

do Cazablanke u kojoj planiram provesti jedan dan pa onda za njima z Portugal...

mozda se negdje i sretnemo na picu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Novi Sad

7.maj krecemo nas 4.za portugal,a posto nesretnici imaju samo jedan ulaz nece moci sa mnom

do Cazablanke u kojoj planiram provesti jedan dan pa onda za njima z Portugal...

mozda se negdje i sretnemo na picu...

NESRETNICI ako tako budes pisao o nama mozda krenes i sam na put ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Bravo Marokanac, i mi u maju vozimo slicnu turu ali su nas zeznuli za vize pa smo dobili smo jedan ulaz na boravak od 60 dana. Tako da Maroko otpada ali idemo do Portugalije, pa se mozda i sretnemo negde usput.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Zdravo Mihajlo, Piter i ostali putnici...........

 

nisam video vase postove na mojem predstavljanju mog puta za Maroko..........sada vidim, pa evo i malih izmena rute mog puta. Necu ici Azurnom obalom (znam je od ranije) vec preko Alpa............2. dan, to mi deluje zanimljivije.

 

Moja grupa je formirana i definitivno idemo na put

- moja supruga Verica i ja ...........BMW Adventure

- Boki (Slonce).........................V Strom 1000

- Ivan Dimitrijevic.....................BMW Adventure

 

s'tim sto cemo putovati zajedno do Toulouse (gde ostajemo 2 dana kod moje sestre) i onda se Boki i Ivan vracaju Azurnom obalom za Beograd.............a ja sa Vericom nastavljam planiranim putem.

 

Opremio sam se minim kamericom http://www.e-loisir.biz/outdoor/camera6388.html koju mozete videti na ovoj adresi.

Nosimo mali HP digitalni foto aparat i Canon 450D............tako da ce biti lepih slika a i snimaka voznje.

Imacemo navigaciju (zumo 550 ili zumo 660 ako stigne u Into Team do mog polaska), montiram Autocom vezu vozac-suvozac.

 

Znaci puna oprema................

 

Ovo je finalna ruta

 

START IZ BEOGRADA – 08.05.2009.

 

 

 

 

1. DAN: Beograd (SRB) - Zagreb (CRO) - Rijeka - Trst (I) – Desenzano del Garda Sirmione (jezero)  - 804,60 km

 

2. DAN: Desenzano del Garda Sirmione (jezero) – Piacenza – Tortona – Asti – Collegno – Gap (F) – Pont Saint Esprit (Njuma) – 660,50 km

 

3. DAN: Pont Saint Esprit - Montpellier - Narbonne - Toulouse (2 dana kod Svetlane) – 389,70 km

 

6. DAN: Toulouse - Pau - Bayonne - San Sebastian (E) - Satander - Gijon - 735,60 km

 

7. DAN: Gijon - Oviedo - Leon - Benavente - Salamanca - Ciudad Rodrigo - 467,00 km

 

8. DAN: Ciudad Rodrigo - Viseu (P) - Aveiro - Fiqueira da Foz - Caldas da Rainha - Lisboa (odmor 1 dan) - 525,80 km

 

10. DAN: Lisboa - Grandola - Beja - Cortegana - Jerez de la Frontera - Gibraltar (GB) – 678,30 km

 

11. DAN: Gibraltar - FERIBOT - Tanger (MA) - Rabat - oko 250 km + feribot

 

12. DAN: Rabat - Casablanca (Dar el Beida) - Marrakech (odmor 1 dan) - oko 300 km

 

14. DAN: Marrakech - Beni Mellal - Kasba Tadla - Khenifra - Azrou - Ifran - Fes - oko 500 km

 

15. DAN: Fes - Ouezzane - Ksar el Kebir - Larache - Tanger - oko 250 km

 

16. DAN: Tanger - FERIBOT - Gibraltar - Malaga - Alicante - Valencia - 894,60 km + feribot

 

17. DAN: Valencia - Barcelona - Perpignan (F) - Montpellier - Marseille - Toulon - 919,70 km

 

18. DAN: Toulon - FERIBOT - Ajaccio (Korzika) - voznja 2 dana po Korzici - Bastia – oko 300,00 km + feribot

 

20. DAN: Bastia - FERIBOT - Livorno (I) - Firenza - Pontassieve (Parco Nazionale delle Foreste) - Forli - Ravenna - Comacchio – 277,3 km + feribot

 

21. DAN: Comacchio- Chioggia - Venezia - Trieste – 259,5 km

 

22. DAN: Trieste - Rijeka (CRO) - Beograd (SRB) - 616,60 km

 

 

 

DOLAZAK U BEOGRAD – 29.05.2009.

 

Adresa na sajtu BJBikers:

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=22624.40

 

 

Pozdrav svima..............i mozda se vidimo na putu.............ja stizem u Beograd 02. maja u podne, mozete me kontaktirati na tel 063/282-162 da se eventualno vidimo na kafici pre puta.

 

Sretnoooooooooooooooooo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

Sretno vam bilo. Mnogo nas masta o takvom putu, ali ipak samo neki odu. Jbg, cest la vie. Ali zato ocekujemo da nam kroz mnostvo slika i prica, kao sto to znas, priblizis tu avanturu koliko je moguce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Beograd

Kako sjajna prica, ako je ovo "bez starca nema udarca" onda zelim da jednog dana budem takav "starac"  ;)! Sretan put prijatelju, vec mi raste apetit za sliek koje ces slati redovno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Kako sjajna prica, ako je ovo "bez starca nema udarca" onda zelim da jednog dana budem takav "starac"  ;)! Sretan put prijatelju, vec mi raste apetit za slike koje ces slati redovno!

 

Hvala na lepim recima...........svidja mi se "bez starca..............." i da budem iskren, reportazu tojest pricu o mom putu za Maroko sve sa slikama cu obraditi posle mog povratka..............u Gabon, na tenane.

 

Godinu dana nisam bio na odmoru i sada zelim da se opustim 100%............ne zamerite.

 

Kompletna prica o Maroku ce biti obradjena u Gabonu od strane jednos Srpskog "Starca" ;)

 

Pozdrav svima............

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Nema problema Marokanac, ne zameramo, čekaćemo strpljivo priču. b6ebaa9ba100f9e8971191c1476a5d86.gif

Sretan put i lepo se provedite.

 

Hvala Katerina na strpljenju.................trudicu se da opravdam pricom tvoje strpljenje.

 

Provescemo se lepo, lepse, najlepse !!!................siguran sam.

 

Ovo planiram vec duze vreme i najzad i ostvarujem................ja sam sretan covek.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Beograd

Nema problema Marokanac, ne zameramo, čekaćemo strpljivo priču. b6ebaa9ba100f9e8971191c1476a5d86.gif

Sretan put i lepo se provedite.

 

Hvala Katerina na strpljenju.................trudicu se da opravdam pricom tvoje strpljenje.

 

Provescemo se lepo, lepse, najlepse !!!................siguran sam.

 

Ovo planiram vec duze vreme i najzad i ostvarujem................ja sam sretan covek.

 

Au, kako te razumem, nemas pojma....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Samo da javim.............

 

OD DANAS ...........OSTALO JOS .............8 DANA ......DO MOG POLASKA NA PUT  SERBIA - MAROKO - SERBIA....

 

Sutra sedam u avion iz Gabona i preko Pariza stizem u Beograd 2. maja u podne.

 

male pripreme..............i START 08.05.2009. u 08:00 ispred kafica "Slonce" u Zemunu.

 

Jedva cekam..................

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Cuprija-BG

Neka ti je sa srecom ta voznja(iskreno blago tebi), da te lepo vreme svugde prati...

 

Ajde vidi pre polaska okaci jednu fotku da vas vidimo sa svom opremom- cisto malo da preneses atmosferu pre polaska i na nas... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Pozdrav,

 

vidimo se od 4.maja svakako :)

 

Bolje da se vidimo vec 02. maja u caffe Slonce ..................uvece od 20:00 ..........dolaze i Pablo, Gremlin....NeshaXX ....a i rodjendan mi je pa da se zalije.

 

Pozdrav i vidimo se u Sloncetu........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Potrudicu se da pred put .................kada se spakujemo napravim par snimaka, i da ih postavim .

 

Slike ce biti napravljene 8. maja kada krecemo..............postavicu ih recimo 11. maja dok se budemo odmarali kod moje sestre u Toulouse-u (F).

 

Ajde da pokusam ..............ne obecavam, ali cu pokusati da spakujem nekoliko slika i sa puta do Toulouse-a.

 

Pozdrav, svima...............i hvala vam na interesovanju, zaista prija kada vidim koliko ljudi je zainteresovanjo za put jednog "matorca" koji ostvaruje svoje snove ..................u "zrelim godinama".

 

Bolje ikad, nego nikad !

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Pozdrav,

 

vidimo se od 4.maja svakako :)

 

Bolje da se vidimo vec 02. maja u caffe Slonce ..................uvece od 20:00 ..........dolaze i Pablo, Gremlin....NeshaXX ....a i rodjendan mi je pa da se zalije.

 

Pozdrav i vidimo se u Sloncetu........

 

Ura, ura....a mogla bi u nedelju da se organizuje ona "Trpeza" za gladnog Srbina u rasejanju ? Ajde javi kakvi su ti planovi za nedelju pa da rezervisem sto.

 

Pokusacu da se nacrtam u subotu u Sloncetu, ali isti dan imam i zurku-zatvaranje mog omiljenog kafe-a "La Garazz", a sa toga ne smem da izostanem.

 

Beli luk delivery po dogovoru,

 

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja