Jump to content

Moto Zajednica

Voznja bez dozvole

Recommended Posts

  • Drug član, 1652 postova

E, зато се не може поредити и не сме се, поготову не јавно, подржавати вожња без дозволе. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Ја кажем да не познаје. 

Тек када седнеш пред (сада на рачунару, раније на папиру) она питања, схватиш колико си шупаљ. 

 

Свако мисли да зна основе. Али има ту још много ствари поред знакова и којом се траком вози. 

 

А, веровао ти или не, мотор се вози мнооого другачије од аутомобила. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3118 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Vozio auto nešto malo bez dozvole kao mladić... motor ne, ne računajući Babettu kao klinac... i APN... 

Ali se moglo onda, malo vozila... i manje lud narod biJo... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Suzuki GSX600f
pre 1 minut, Zuba87 je napisao:

Тек када седнеш пред (сада на рачунару, раније на папиру) она питања, схватиш колико си шупаљ. 

Verujem koliko drzava voli motoriste, kad na polaganju te uce za B kategoriju a ti polazes za A, ne shvataju te kao vozaca, kao da sam dosao da polazem za biciklu. A sto se tice dodatnog znanja nema mnogo da se nauci u auto-skoli jer njima je prioritet B kategorija i toliko, gde moze svaki bolesnik da polozi za kola i da vozi, a mi sa motorima pamet u glavu i pazi da te ne ubije neka budala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

^^Ето, сада причаш праву ствар. 

 

Сада није безбедно то радити. 

Зато не треба подржавати. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Фора је у томе да ти сам себе волиш и да волиш тог клинца који хоће без дозволе да вози.

 

И да га, управо због те љубави, не подржиш у томе. 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1701 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Sedam na motor bez dozvole-kolika li je kazna?
Sedam u auto bez pojasa-kolika li je kazna?
Pricam na mobilni dok vozim-kolika li je kazna?
Vozim SE apsolutno ispravan i bas me briga kolike su kazne.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8422 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Moram da se ogradim i potrebu osecam!

Ne podrzavam voznju bez dozvole ali takodje ni sa dozvolom upravljati necim cime ne mozes vladati! 

Sada su dostupni motocikli velike snage, veoma lako...

Moj je san bio bt50 (kojeg i vozih u osnovnoj) a kada na mz250 sedoh ostadoh zatecen, kao na raketu!

Kada su se stekli uslovi za polaganje (godine) ja to i uradih.

Ljubav je bila jaca od zakona ( i okolnosti, roditelji razvedeni, ja klinac koji stvari iz kuce za motore menja (motor" citaj APN, tomos elektronik, bt50))

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

Ja kad sam dosao da ucim za A kategoriju samo je bilo sedi i vozi - nema poligona prvi cas odmah. Poligon tek kasnije, i to odmah u grad. 

Ugasi mi se motor na semaforu prvom jer ga nisam dovoljno zagrejao a karburatori rastelovani i cujem gosn instruktora kako se dere "ajde sine ne mogu da te cekam"

Hahah, nije ni pitao dal znam il ne znam da vozim. Haos...

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Нешо, опет друго време. 

 

И сам сам возио Томоса, код бабе и деде у селу, као клинац. Дакле, они ми дозвољавали, давали паре за гориво. 

 

А сада, када кажем да ћу доћи исправним мотором/скутером, имам дозволу, сву заштитну опрему, коју тада нисам имао, кажу: "Ијуу, а да дођеш аутобусом?" 

 

Променило се време, сада свако може да приушти да се вози. 

 

Тада је то био на неки начин луксуз и неупоредиво мање возила на улицама у једначини даје неупоредиво мање шансе за незгоду. 

 

 

Некада није ни постојао појас у свим колима (и то не тако давно), а сада и на задњем седишту мора да се стави. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova
pre 5 minuta, branko_stefanovic je napisao:

Svaka cast Ivice, da su svi ko ja i ti, Srbija bi bila jaca od Nemacke. Al' jbg, nazalost, situacija je uzasna i veoma retko ko postuje saobracajne zakone. Pravim za neki dan moto vlog, vozicu se po centru Kragujevca i brojacu koliko uhvatim ljudi na telefonu.

 

To. To pokusavam da objasnim, ali izgleda da retko ko ima tu ljubav ovde. :oda2:

Е, а ти покушај, да својим утицајем, бар једног починиоца прекршаја од тога одговориш и биће нам добро. 

Да свако може по једног само да научи реду, били бисмо, и без полицијске репресије, уређена земља. 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

А зашто мора за месец дана? 

И ја сам купио скутер када и уписао вожњу. 

После месец дана схватам да то неће баш тако моћи. 

 

Продао сам га, да не бих возио без дозволе. 

Тек по полагању сам купио други. 

 

Просто је, знаш колико се полаже-не купуј возило раније. Ја нисам знао и погрешио сам. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova
Just now, branko_stefanovic said:

Jedino ako si polagao bas na kraju vazenja starog zakona, a skoro 10 godina bas i nije par godina. :)

Tada tj malo ranije sam za autmobil polozio imao psp pre toga, po starom zakonu. A ovo je bilo po novom zakonu - sedi i vozi. Nije bilo neke prevelike razlike u mom slucaju. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1701 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 9 minuta, Zuba87 je napisao:

полицијске репресије

Nije to nikakva represija,druze moj,to je njihov redovan posao koji oni slabo rade (vec duuugo tvrdim da policija ne radi).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1701 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Radili-ne radili plata im je ista,ali gde je tu sprovodjenje zakona,moral,odgovornost,obraz?
Svesno pravljenje prekrsaja-voznja bez dozvole,telefon,pojas,gde je tu odgovornost,trezveno razmisljanje o posledicama,davanje primera mladjima?
Rezultat svega toga?????

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1241 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2
31 minutes ago, Zuba87 said:

Е, а ти покушај, да својим утицајем, бар једног починиоца прекршаја од тога одговориш и биће нам добро. 

Да свако може по једног само да научи реду, били бисмо, и без полицијске репресије, уређена земља. 

Ovo bi bio jedan od ispravnih pravaca delovanja. Promene se ne mogu pokrenuti komentarisanjem i nečinjenjem, već isključivo svojim primerom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1241 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Isto kao što svi mi generalno znamo sta je ispravno a šta ne znamo i da trenutni sistem obuke za vozače nije baš najidealniji. I šta ćemo da radimo povodom toga? Da savetujemo mladima da mogu da teraju bez dozvole? Šta dolazi posle toga? Pa nije samo sprovođenje Zakona o saobraćaju pomalo loše kod nas, ima tu mnogo drugih stvari. Hajde sada da krenemo sve da ih kršimo?

 

A što se tiče vaspitanja dece, rekao bih jedino da mi se čini da si previše mlad da govoriš o vaspitanju dece.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1701 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 57 minuta, branko_stefanovic je napisao:

Netacno. To je ono cuveno politicko sto nas uce celog zivota, promena pocinje od pojedinca. Ali niko ne kaze od kog pojedinca. E pa, od nekoliko tih pojedinaca na vrhu. Dzabe popravljas mali prst na nozi ako ti je mozak truo. 

 

Svi mi generalno znamo sta je ispravno a sta ne. Svako ko sedne na motor/auto bez dozvole zna da to nije ispravno. Ne treba vaspitavati decu da ne sedaju bez dozvole, vec treba utvrditi zasto oni nemaju i ne mogu da dodju do iste, i sta ih sprecava?

 

Treba resiti bolest a ne simptom.

Nemoj mesati politiku sa kucnim vaspitanjem.Imas 30 godina,valjda se secas da smo pojedince sa vrha menjali,ali ako ne promenimo razmisljanje nema od nas nista.Ako ti mozes da vozis bez dozvole i da castis policajca,mogu i ja.Kad se tocak zavrti samo mi ga mozemo zaustaviti nasim ispravnim delovanjem.Nedaj detetu da vozi bez dozvole,nateraj ga da veze pojas,(kao sto sam i ja moje),itd.,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12241 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Imas pravo da pises po ovom Forumu ali nemas pravo da teras decu da voze bez dozvole, ignorisu propise, razbijaju se i ginu i dolivaju ulje na vatru onima koji pisu da su svi motoristi gomila ludaka i da su motoristi odlicna baza donora organa... Sve to proizilazi jedno iz drugog. 

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1701 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 51 minuta, branko_stefanovic je napisao:

Hajde. Bilo bi red da se za promenu pobunimo protiv represije, ali na nacin koji ce najvise da zaboli taj apart.

E da (uzimam tvoj citat,ne odnosi se direktno na tebe) o kakvoj se represiji govori?Postoje zakoni i propisi kako se ponasa u saobracaju ko ne postuje bice kaznjen.20+ godina sam privatnik,postoje propisi kako se posluje,za mojih 46 godina nikada nisam osetio neku vrstu represije,sve sto nisam uradio u skladu sa zakonom i propisima bio sam kaznjen i to je za mene u redu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1146 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000
pre 43 minuta, branko_stefanovic je napisao:

Mislim da sa svojih 30 godina imam svakako pravo da govorim o cemu god hocu, pa to bilo i vaspitavanje dece.

Naravno da imas pravo da govoris o cemu god hoces,kao sto i mi ostali imamo pravo da procenimo tvoju kompetentnost o datoj temi,tako isto mozes dete da vaspitavas da obija prodavnicu jer je plata 250 evra i ne moze da dodje u posed necega sto zeli jako i da ti to opravdas.

 

Da ne bude zabune,kola sam vozio od 4 osnovne,motor krao od brata i vozao se po Fruskoj Gori da me niko ne vidi jer bi me izpizdili,ali u to vreme od planine do Mitrovice prodje 3 fice i 2 stojadina,jbg drugo vreme.Svo vreme sam znao da radim nesto nedozvoljeno i bio sam spreman da snosim posledice za to-cak i kao klinac u petom razredu(osim toga sto bi me moji stavili u top da su me panduri uhvatili ili da sam napravio neko sranje,a  ni u naucno-fantasticnom filmu se ne bi desilo da vode i mite pandure zbog svog sina.

Sad svoju i tudju decu ucim drugacije jer znam da sam gresio i to priznajem.

Ti sa 30 godina savetujes decu da voze bez dozvole i to javno-meni to nije normalno.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja