Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc u vezi zadnje gume/pneumatika

Recommended Posts

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Yamaha FZ1 (N)

Pozdrav svima koji citaju.

Imam problem sa zadnjom gumom (standardna 190-ka za Yamahu FZ1).

Puna je bas sitnih pukotina kako na gaznom sloju gume tako i u samoj sari, guma je Pirelli Diablo Rosso 3.

Pukotina je u pocetku bilo nekoliko, dugackih od oko 2 do 6 milimetara.

Sada ih je sve vise i vise i ako danas pusta na dve rupice za koji dan ce pustati i na te dve i na nove dve pukotine... Jedva su vidljive ali sam ih sve upamtio i na primer u sari koja se nalazi odmah iza ventila imam jednu pukotinu posle dve nedelje u istoj toj sari gume sada imaju tri pukotine od kojih dve pustaju vazduh.

 

Inace gumu doduvam svaki dan na 2.6 bara HLADNU.

 

Pitanje: da li je to neka falinka u gumi fabricki los sastav pa se guma cepa ili jednostavno nemam srece da se od voznje guma cepa...?

 

Opet nekako mi nije jasno Pirelli dot kraj 2018, montirano 2019 da je tako losa sama od sebe, nekako krivim sebe, a ona sve vise pukotina ima, a motor stoji u garazi i guma je naduvana........

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4594 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Uf, ovo stvarno deluje kao da je guma matora i da je ispucala. Moguće da nije bila lepo skladištena. Ne bih da mračim, ali mislim da ta guma neće još dugo. Kao da je stajala na suncu

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Maglaj, BiH
  • Motocikl: Suzuki GSR600 | Honda CBF1000

Druze, mijenjaj ovo! Danas, barem, gume nisu skupe. U svakom slucaju, jeftinija je od bilo koje plastike na tvom motoru, a od tebe samog i ćejfa voznje necu ni da pricam.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Yamaha FZ1 (N)

Jovane proizvedena je u 38moj nedelji 2018 godine. Tako da bas i nije matora, mozda je od sunca ali opet ugradjena je u Barel servisu 2019. koliko sam upucen od starog vlasnika koji je dokazano sve tamo radio...

@Belajmaker  Pa kako kome, trenutno 200e za zadnju gumu ne mogu da izdvojim, a i kada menjam gume na motoru menjam KOMPLET, zato i izbegavam voziti motor i ako mi se voza... Ma da cu u jesen verovatno kupiti opet komplet Pirelija za 350e pa sam valjda miran!

@floyd032  Mislim da nije problem do dobavljaca vec do proizvodjaca gume... Guma prelepo drzi na putu ali ocigledno ima neki problem u njenom sastavu...

@X8 Vračar  I ja sam mislio ali onda se pocele stvarati nove rupice bez voznje, znaci proverim gumu, obelezim rupe i svaki dan je naduvam na 2.6 (ispusti na primer na 2.0 tokom noci) i onda tako posle nedelju dana i NULA KILOMETARA predjeno ona ima nove rupice u vidu sitnih pukotina i tu izlazi vazduh... Kao da se cepa sama od sebe...

 

Pre 2 sati, Jovan Ristic je napisao:

Uf, ovo stvarno deluje kao da je guma matora i da je ispucala. Moguće da nije bila lepo skladištena. Ne bih da mračim, ali mislim da ta guma neće još dugo. Kao da je stajala na suncu

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2839 postova
pre 20 minuta, CoronaSeed je napisao:

@X8 Vračar  I ja sam mislio ali onda se pocele stvarati nove rupice bez voznje, znaci proverim gumu, obelezim rupe i svaki dan je naduvam na 2.6 (ispusti na primer na 2.0 tokom noci) i onda tako posle nedelju dana i NULA KILOMETARA predjeno ona ima nove rupice u vidu sitnih pukotina i tu izlazi vazduh... Kao da se cepa sama od sebe

isto ovako ali sa mnogo više sitnih pukotna su izgledale gume svima koji su išli do pre 10 godina na mišeluk.

To je bilo zato što smo subota pa sledeća 3-4 dana sitno sekli gume na razbijene flaše-sitno udrobljene.Godinama je na mišeluk dolazilo noću nekoliko ekipa pacijenata sa kolima  koji su se zadovoljavali tako što su razbijali flaše na asvalt i to na sred puta .Uvek pivo 0,3.

Onda početkom nedelje dodje čistoća odnese silno smeće i očisti put.

Ja kao i svi smo imali bar po par stotina komada tih rupa .Ništa nismo radili osim što smo vozili.Moguće je da te nove što se otvore su bušene a povećaju se dok se voze pa ih odma ne vidiš.

Ako guma dobro leži ja ne vi ništa dirao do pojave hladnoća.Onda kad budeš imao pauze u vožnji videćeš da li se otvaraju same od sebe.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4594 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Verujem sve, pretpostavljam da ti je uleteo loš primerak gume. Ne znam šta drugo da kažem, ali je baš bedak da :( 

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Ситно стакло засече површину гуме и од те рупице не губи притисак. Овде је проблем структурални и НЕ ДАЈ БОЖЕ на неких 160/200/240 па и много мање останеш само на фелну, лоше.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

Losa guma, nemas garanciju - znaci mora druga. Sad dal nova il polovna (uvek bolja nova) to zavisi od tvog budzeta. 

 

Ako se risevi otvaraju i posle stajanja, to je za bacanje. 

 

Potrosna roba. Desava se, los primerak. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Yamaha FZ1 (N)

Hvala svima, pomogli ste mi bar da se malo utesim, a i da dobijem potvrdu da sam baksuz... Haha...

Kupicu istu novu zadnju ili sacekati prolece pa uzeti komplet isti taj model guma (prednja + zadnja) ali nove jer su se stvarno super pokazale!

...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Yamaha FZ1 (N)
pre 41 minuta, sasa ns 1 je napisao:

isto ovako ali sa mnogo više sitnih pukotna su izgledale gume svima koji su išli do pre 10 godina na mišeluk.

To je bilo zato što smo subota pa sledeća 3-4 dana sitno sekli gume na razbijene flaše-sitno udrobljene.Godinama je na mišeluk dolazilo noću nekoliko ekipa pacijenata sa kolima  koji su se zadovoljavali tako što su razbijali flaše na asvalt i to na sred puta .Uvek pivo 0,3.

Onda početkom nedelje dodje čistoća odnese silno smeće i očisti put.

Ja kao i svi smo imali bar po par stotina komada tih rupa .Ništa nismo radili osim što smo vozili.Moguće je da te nove što se otvore su bušene a povećaju se dok se voze pa ih odma ne vidiš.

Ako guma dobro leži ja ne vi ništa dirao do pojave hladnoća.Onda kad budeš imao pauze u vožnji videćeš da li se otvaraju same od sebe.

Postoji mogucnost da mi je staklo naskodilo jer sam u jesen 2019. presao preko nekog rasutog stakla od sudara dva automobila. No, prednja nema te ogrebotine, a zadnja provereno stvara pukotine dok stoji... A i pocelo je tek nedavno da me zeza pa ne verujem da bi posle skoro 8.000km tek onda pocelo da sece gumu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Yamaha FZ1 (N)
Upravo sada, Krokodilo je napisao:

Ниси баксуз, само живиш на Балкану, и биче све горе и горе.emoji41.png

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

HAHAHAHA, bofl roba i gume sa falinkom su samo pocetak...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2070 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Baksuz je onaj sto dva puta za 10 dana fasuje srafcinu u dve tek kupljene.
Sedi na motor i zapali je u mestu.
Nemoj da ti padne napamet da udjes u statistiku.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Maglaj, BiH
  • Motocikl: Suzuki GSR600 | Honda CBF1000

@CoronaSeed nisi u pravu za gume. Ja sam uzeo Pirelli Diablo Strada, set (180 i 120) za 150€.

Sada gledam, do 150€ mozes da biras izmedju Pirelli DS, Michelin Pilot Power, Mitas Sport Force + ili Dunlop Sportmax GPR 300.

 

P.S. Ako treba link za gume, salem na PP.

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1700 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Te gume bi trebalo da imaju garanciju tri godine,kontaktiraj prethodnog vlasnika mozda covek ima racun pa probaj sa reklamacijom.Ovde je ocigledno grskau gumi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TDM900

Menjaj gumu pod hitno bro(trula), nije valjda da ćeš zbog gume da ne ideš da voziš svoju mašinu, jebo pare. Ja sam skoro uzeo metzeler i zadovoljan sam i cena je odlična. Mada ja vozim TDM-a. A evo šta sam fasovao posle pet dana i odma sam otišao i kupio novu.

IMG_20200726_231548015_HDR.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2839 postova

ipak nije od stakla jer ne bi puštale.Probaj da napuniš gumu sprejom za krpljenje gume.On će sigurno  zatvoriti te rupe gde curi vazduh ali ako se druge otvaraju ond a samo kanta i to što pre.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TDM900
55 minutes ago, sasa ns 1 said:

ipak nije od stakla jer ne bi puštale.Probaj da napuniš gumu sprejom za krpljenje gume.On će sigurno  zatvoriti te rupe gde curi vazduh ali ako se druge otvaraju ond a samo kanta i to što pre.

Kakva je felna posle tog spreja? Ja gumu krpim iskljucivo cepovanjem, nisam nikad koristio spej.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Samo da dodam, tražeći zadnju gumu za moped, pre neki dan se čujem sa gospodinom koji prodaje gume za motocikle (nove i polovne) i reče mi čovek da postoji u Bugarskoj(a gde bi drugo) proizvodnja skupljih ''brendiranih'' pneumatika koje idu u prodaju bez narezanog dota, pa prodavci imaju izbor ''narezivanja''. Eto i to se dešava...

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TDM900
38 minutes ago, Dexterr said:

Samo da dodam, tražeći zadnju gumu za moped, pre neki dan se čujem sa gospodinom koji prodaje gume za motocikle (nove i polovne) i reče mi čovek da postoji u Bugarskoj(a gde bi drugo) proizvodnja skupljih ''brendiranih'' pneumatika koje idu u prodaju bez narezanog dota, pa prodavci imaju izbor ''narezivanja''. Eto i to se dešava...

Sorry Dex ali to je stara prica, koja verovatno i nije prica nego chinjenica.. kao i za ulja, lance i ostale potrosne materijale. U Srbiji moras da pazish od koga sta kupujes.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja