Jump to content

Moto Zajednica

HOROR NA AUTOPUTU (27. 06. 2005)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: 2020 GSXS 1000F

Suludi motociklista vozeæi suprotnom stranom usmrtio braèni par i sebe

 

Horor na autoputu

Sve se desilo u sekundi. Sudar je bio strahovit. Vozeæi motocikl „suzuki“ suprotnim smerom na autoputu ka Beogradu, Ljubisav Marinkoviæ direktno je udario u „reno 19“. Auto se zapalio, u njemu je izgoreo braèni par, a motociklista je poginuo na licu mesta.

 

Od siline udara delovi tela Beograðanina Marinkoviæa (46) leteli su na sve strane. Supružnici Slobodan (52) i Nada Stefanoviæ (50) iz Jagodine stradali su u svom automobilu „reno 19“ (KŠ 25-181). Nesreæa se dogodila u ataru sela Mihajlovac kod Smedereva.

 

Marinkoviæ je, prema nezvaniènim izjavama istražnih organa, bio potpuno psihièki rastrojen i gotovo sigurno namerno krenuo u susret smrti, u koju je poveo još dve osobe.

 

- Motociklistu je, nešto pre nesreæe legitimisala patrola saobraæajne policije, zbog prijave da je, dok je stajao parkiran na zaustavnoj traci autoputa, raznim stvarima gaðao vozila koja su prolazila. Potpuno neoèekivano, dok mu je policajac uzimao podatke iz liène karte, Marinkoviæ je seo na motor i punim gasom krenuo autoputem u suprotnom pravcu - izjavio je za „Blic“ istražni sudija Dragan Rogan.

 

Kako nezvanièno saznajemo, Marinkoviæ je celo jutro ometao javni red i mir duž autoputa od Velike Plane ka Beogradu.

 

Kako saznajemo, Marinkoviæ je protekla dva dana proveo na motorijadi u Velikoj Plani. Razlozi njegovog samoubilaèkog poteza, kojim je u smrt odveo i braèni par Stefanoviæ, zasad su tajna. Nezvanièno, Marinkoviæ je bio mentalno labilniji, a taène uzroke ove tragedije utvrdiæe istraga.

 

Iza braènog para Stefanoviæ ostalo je dvoje dece, sin i æerka.

temasudar012qh.jpg

temasudar037uu.jpg

temasudar040pl.jpg

temasudar059mt.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Hamburg-Rijeka-Sumadija

Takvima jednostavno nije mesto na putevima!!!

 

Saucesce nastradalima...

 

I sta sada reci? sada ce biti svaki biker trn u oku vozacima auta? :roll:

 

za njega mi nije zao nego za bracni par...

 

pozdrav pravim bikerima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd

uzas... bez teksta sam...

 

kao sto sam negde vec rekao, uveo bih kao obavezno da se svima koji pocinju da uce voznju pokaze nekoliko slajdova sa ovakvim nesrecama - da vidis kako bi svi otvorili 4re oci non stop

 

Naravno, u ovom konkretnom slucaju to nije od znacaja, ali eto, prosto mislim da bi to bilo od koristi buducim vozacima

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Zirovnica, Kragujevac

Evo opet da se dokacim ove tame na ovom forumu jer sam vec pisao o istom slucaju na drugom sajtu.Posto je clanstvo isto i na ovom sajtu razumece o cemu se radi.Prosle godine poginuo je Ljuba iz nisa greskom policije i nekog vozaca busa.I jedni i drugi su pretukli nesretnog Ljubu,zatim je dosla druga ekipa policije i pocela sa maltretiranjem da bi pokojni Ljuba krenuo u kontra smeru i napravio havariju.Ja sam o ovome pisao svim sluzbama za koje sam znao i evo najzad u danasnjim novinama Blic, ima jedan clanak da su najzad pod istragom neki policajci iz Smedereva.Najzad na pritiske resili da se pozabave ovim slucajem gde su tri osobe izgubile zivote.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

Miko, ka se dobro secam da je bilo nekoliko navoda kako je gadjao razne vozace tog kobnog dana raznoraznim stvarcicama, pa tako i autobus ciji ga je sofer prvi pretukao. opet, izvori novinara umeju biti itekako cudni i neprovereni a oni pisu sta im se hoce najcesce, ali neki su "poznavaoci" tog bajkera, valjda profesora/nastavnika u nekoj skoli, opisivali njega kao izrazito "cudnog" i sklonog neobjasnjivim depresijama itd. Sta je od svega toga tacno, ukoliko znas poblize?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Zirovnica, Kragujevac

Mislim da smo pisali o ovome na motomagazinu prosle godine.Znao sam Ljubu profu,alkohol nikada nije pio u zivotu,upisali smo se skupa za reli kroz Srbiju u V.Plani.Ja sam otisao do kuce pa da stignem reli na prvom odmoru i Ljuba je isto uradio (otisao do Nisa neznam iz kog rzloga) i u povratku neznam sta mu se desilo(navodno neki kvar).Cuo sam u to vreme pricu od neke osobe koja je putovala Kragujevackim autobusom da je vozac ili kondukter zaustavio bus i prebili su Ljubu kao lutku a da je prethodno neka patrola milicije vec imala posla sa Ljubom.Najzad kada je dosla i zadnja policija desilo se sto se desilo.Mene je zacudilo da treba toliko vremena da bi najzad istraga pocela da radi na slucaju gde su 3 osobe poginule.Toliko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vlasotince
  • Motocikl: kawa er5

zalosno za vozaca i suvozaca u automobilu... mozda je biker bio ok ali ocigledno da mu je tada nesto kvrcnulo u glavi sta god da je isao je u pogresnoj strani i napravio nesrecu ...

 

sve vec je podignut optuzni predlog protiv policajaca ali jos uvek detalja nema... bice ih uskoro sigurno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Toronto, Canada

Mali apdejt:

Citam u novinama da su policajci koji su legitimisali motociklistu optuzeni (ili cak vec osudjeni) za nemar jer su mogli da ga sprece da sedne na motor i krene u suprotnom pravcu ali nisu.

 

Iskreno pozdravljam odluku suda!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova

Pozdrav,

 

Miko, ka se dobro secam da je bilo nekoliko navoda kako je gadjao razne vozace tog kobnog dana raznoraznim stvarcicama, pa tako i autobus ciji ga je sofer prvi pretukao. opet, izvori novinara umeju biti itekako cudni i neprovereni a oni pisu sta im se hoce najcesce, ali neki su "poznavaoci" tog bajkera, valjda profesora/nastavnika u nekoj skoli, opisivali njega kao izrazito "cudnog" i sklonog neobjasnjivim depresijama itd. Sta je od svega toga tacno, ukoliko znas poblize?

 

 

 

evo ja cu vam objasniti sa ljubom sam ziveo u istoj ulici tj.kuca do kuce nije bio cudan jednostavno ziveo je u tom svom svetu obozavao je motore i bio dobar mehanicar nije nastavnik nego profesor geodezije inace prava retkost naci profesora geodezije jer su izumrli pravu istinu zna samo on i niko drugi zvanicna verzija je sledeca zbog pucanja kartera iscurelo mu je ulje iz motora tako da je uzaludno zaustavljao vozace na auto putu ali niko nije hteo da mu stane na + 40c prvi koji mu je stao bili su policajci koji su mu obecali da ce poslati slep sluzbu naravno i posle par sati nista opet je zaustavljao automobile ali je stao bas na auto traci naisao autobus posle krace konverzacije i razmene psovki ljuba je sav alat koji je imao bacio na bus tek tada je vozac izasao i u stilu starih boksera osusio ljubu od batina naisla je ista policiska patrola vezali su ga lisicama za motor isutirali i rekli da ce po njega doci ako se ne varam policija iz smedereva da pokupi motor i njega posle dva sata na temperaturi na kojoj verujem niko od nas nebi bio normalan napominjem da je ovo sto pisem zvanicna verzija dogadjaja dosla je napokon patrola po njega kad su popricali sa njim i videli da je ok skinuli mu lisice i pomogli mu da iz jarka u kom je bio on i motor istera isti na auto put i dok su oni otisli do auta po nesto? ljuba je seo na motor upalio ga i spicio u prvi auto koji mu je dolazio iz suprotnog pravca zao mi je i njega a i muza i zenu koje je usmrtio iza njih su oslala cetri dedeta bez roditelja i to je to da se vise ne provlaci rekla kazala sad imate u kratkim crtama zvanicni dogadjaj!!! R.I.P.

 

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 812 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

Bolje da se zakucao u te pandure ili da je zgazio tog sto ga je prebio nego ovaj bracni par ni kriv ni duzan :(

 

Bas uzas

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Strašno i užasno :zbunjen:

 

Hood.. pa sad je izašla istina na videlo..

 

još samo i pravda da stigne..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 168 postova
  • Lokacija: Smed Palanka
  • Motocikl: Gilera Runner

Urednici sklanjajte ove fotografije! Tek sad vidim temu,i verujem da deluje itekako upozoravajuce,ali mislim da su ovakve fotografije i previse!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: SUBOTICA

grozno je videti ovakve stvari pogotovo za prijatelje i rodbinu ali ja mislim da bi se i oni složili da i drugi vide kako se završi ludiranje , neiskustvo i opijanje pa vožnja pod uticajem alkohola!! nisam pametnjaković ali mislim kad bar 10 njih vide ovakav užas(pokoj mu duši) da ipak kolko toliko smanje gas i počnu razmišljati :stabre:

svima želim da se ne nadju u ovakvim slikama :takoje::takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

ma bre ostavite slike, svu realnost tog uzasa da vidimo. nismo deca jbt

 

nista nam ne kaze "uspori majmune" kao slika raskomadanog ljudskog tela...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Urednici sklanjajte ove fotografije! Tek sad vidim temu,i verujem da deluje itekako upozoravajuce,ali mislim da su ovakve fotografije i previse!

 

Naravno da nisu previše.. one su samo delić zabeležene sekunde..

kako li je tek bilo učesnicima i očevidcima nesreće..?!

 

Od istine se ne može pobeći, a ona je da smo kao glineni golubovi na vašaru <_<

 

Teško da će neko zbog toga promeniti stil vožnje..ali neka..

ovo je surov, istinit i tragičan događaj koji nikoga ne ostavlja ravnodušnim..

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja