Jump to content

Moto Zajednica

Ne osecam se kao da..."sam pogresio"...

Recommended Posts

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Sam si rekao da su te u temi obezbednosti na autoputu vecina ucesnika napravili budalom a i ti i dalje teras po svome i presipas iz supljeg u prazno dvesta puta ponavljas jedno te isto, prezvakane teme,i bla bla bla i kaciga ...i R-ovi divljaju..... i cvike i papuce... i ja bi ovo ono...i nisu svi nevinasca i andjeli(sto puta si ponovio iste stvari).Aj sad tacno je da nisu svi nevinasca i andjeli na ovom forumu ( mada je ogromna vecina okej i postuje propise) i sta ces ti da uradis po tom pitanju sto oni nisu nevinasca i po tvom ukusu bas me zanima.Stvarno mi nisi jasan i uopste ne razumem svrhu tvog pisanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

Kao sto castor rece ja sam ga naprzio nocu ibarskom 150km/h jer nije bilo nigde nikog.

Pa se onda neko pojavio i presao u moju traku bez migavca i da ga ne bi zabo od pozadi ja sam zavrsio kotljajuci se po asfaltu.

i ko je tu kriv ?  ja

ko me tero da vozim 150 po gradu? niko stavio sam akrapa pa me poneo zvuk  jbg

 

ali to ne znaci da vise nikad necu prekoraciti brzinu - pogotovo onu koja je stavljana da bi saobracajci imali baksis (nbg od novog merkatora pa pored telekoma nizbrdica 3 trake u istom pravcu i ogranicenje 40kmh a na kraju ulice ispod semafora beli golf 2 sa fiksiranim radarom umesto suvozacevog naslona za glavu-jedna-dve crvene resavaju sve probleme) niti znaci da cu uvek postovati propise.

 

Rodjen sam u bg i vozim po njemu svaki dan cesto i po ceo dan a van grada idem jako retko i u kola sedam samo kad moram upravo zbog guzve tako da je namena mog motora prvenstveno da me preveze sa tacke a na tacku b za vreme spica (to sto u voznji uzivam je dodatan plus)

 

Onog dana kad budem morao da cekam u koloni i kad ne budem mogao da se provlacim izmedju kola vise na motor sesti necu jer koji k#$%@ da se znojim u opremi u guzvi i rizikujem da me neka budala ubije ako nemam nikakvu prednost??? bolje da u kolima slusam muziku dok me hladi klima.

 

Svako treba da bude svestan svojih dela (i rizika koje preuzima) i da prhvati posledice koje iz njih mogu proizaci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda TransAlp XL600V

Sam si rekao da su te u temi obezbednosti na autoputu vecina ucesnika napravili budalom a i ti i dalje teras po svome i presipas iz supljeg u prazno dvesta puta ponavljas jedno te isto, prezvakane teme,i bla bla bla i kaciga ...i R-ovi divljaju..... i cvike i papuce... i ja bi ovo ono...i nisu svi nevinasca i andjeli(sto puta si ponovio iste stvari).Aj sad tacno je da nisu svi nevinasca i andjeli na ovom forumu ( mada je ogromna vecina okej i postuje propise) i sta ces ti da uradis po tom pitanju sto oni nisu nevinasca i po tvom ukusu bas me zanima.Stvarno mi nisi jasan i uopste ne razumem svrhu tvog pisanja.

HA HA HA,PA OVO JE SMESNO!!  :D

Cekaj bre,zar ti stvarno mislis da cu ja zbog toga sto dobar deo vas ne misli kao ja da odustanem od svojih stavova,od svog misljenja,da bi se pridruzio"politici"koja je trenutno"in",pa jesi cuo ti za cast i integritet?E pa priljatelju ja sam cuo i ja se svoga drzim BEZ OBZIRA NA SVE!!

A sta to vama smeta ako u dve teme pomenem jednu temu,to je toliko opsirna tema,mislim divljanje,ne samo autoutem,da bi trebalo da se pominje U SVAKOJ temi ovde,a sad kao zbog misljenja nekih ja treba da i to batalim,pa naravno da NECU,ja sam uvek imao svoje misljenje i imacu ga uvek,boli me uvce za trendove i misljenja ostalih,misljenja cujem ali ako se kose sa mojim stavovima IGNORISEM IH,kao sto cu tvoje savete da batalim pominjanje prebrze voznje!! :)

P.S.Na pitanje sta cu da uradim po tom pitanju (brzine i nenosenja opreme),pa lepo,UDAVICU IH PRICOM DA TO NIJE NORMALNO!!Ako budem imao srece lupice malo glavom o zid i reci sebi da to nije normalno,ili ce im jos neko reci to isto,pa mozda tad pomisle da kad im ljudi cesto govore takve stvari mozda i jesu u pravu pa ce promeniti ponasanje,sta da radim kad sam optimista,a jedan spasen zivot koji me je kostao nekoliko izgovorenih reci ce mi biti NAJVECA SATISFAKCIJA!!

Pozdrav 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Srbija/Novi Sad

CHARUGA

 

svaka ti cast, nek si ga ugazio, i treba, od izvini nema nista, a ovako ce pamtiti to u svakom pogledu. batina je iz raja izasla!

 

 

 

LOMNICA CITY

 

TISINA BRE!!!!  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova

@CHARUGA druze najbitnije je da si iz pomenute situacije izashao ziv i zdrav. Ako si ga vaspitao, sa majmunima iskljucivo na majmunskom. Meni se par puta desilo da me neko isece, medjutim, uvek bi bilo najiskrenije moguce izvini, te nisam morao koristiti moju patentiranu desnicu, svojevremenu mladu nadu boxerskog kluba Partizan. Da mi neki majmuncina toliko ugrozi zivot, i pri tome mi preko kite kaze izvini - brzo bi shvatio zasto sam bio mlada nada... Mislim da je vazno za kolektivnu svest - da kad vam neko svojom neodgovornoscu ugrozi zivot u saobracaju - da odreagujete...

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

... Mislim da je vazno za kolektivnu svest - da kad vam neko svojom neodgovornoscu ugrozi zivot u saobracaju - da odreagujete...

 

E, u tome je poenta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda TransAlp XL600V

CHARUGA

 

svaka ti cast, nek si ga ugazio, i treba, od izvini nema nista, a ovako ce pamtiti to u svakom pogledu. batina je iz raja izasla!

 

 

 

LOMNICA CITY

 

TISINA BRE!!!!  >:(

NEMOJ TI MALI MENI TISINA BRE,JEL TI JASNO BRE!!!!

NISAM JA SA TOBOM OVCE CUVAO,POGLEDAJ MALO STA TI LUPAS PO FORUMU OTKAKO SI DOSAO I OBRACAJ MI SE SA POSTOVANJEM U SKLADU SA MOJIM GODINAMA,AKO JE UOPSTE IMAO KO DA TE VASPITA TOME KLINJO BEZOBRAZNI!!!!  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Free Rider, 126 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki En 500

Gde je sad onaj smajli koji skace gore-dole od srece  ;D ;D ;D ;D

 

 

;Da075.gif  ;D

 

Bog te pogledao. A zamisli sta bi bilo da si isao kolima?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Xt 600

Ne pričaj sa njim nabodi gaaaa...  ;D ;D

 

Svaki put kad dođem, ima šta da se pročita...  :) Imao sam sličnu situaciju, avalski put, moja krivina na levo, auto ide u susret, ja uz liniju, a onda niotkuda lik na GSXR-u sa devojkom pozadi, obilazi auto u krivini... Uradio sam isto što i ti, ispravio motor, i nakon toga opet oborio da ne bih izleteo... Bio sam u malo povoljnijoj situaciji jer se radilo o kolima i motoru, a ne o busu i pick up-u, pa sam imao više prostora... Naravno kolegu na motoru nisam jurio, glupo mi bilo da ga bijem pred devojkom... A i tad sam vozi YBR od celih 125ccm. ;D ;D ;D Ostao si čitav, to je najbitnije.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 245 postova
  • Lokacija: Novi Sad

LOMNICA CITY

TISINA BRE!!!!  >:(

NEMOJ TI MALI MENI TISINA BRE,JEL TI JASNO BRE!!!!

NISAM JA SA TOBOM OVCE CUVAO,POGLEDAJ MALO STA TI LUPAS PO FORUMU OTKAKO SI DOSAO I OBRACAJ MI SE SA POSTOVANJEM U SKLADU SA MOJIM GODINAMA,AKO JE UOPSTE IMAO KO DA TE VASPITA TOME KLINJO BEZOBRAZNI!!!!  >:(

 

I felt a disturbance in the Force  :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

misljenja cujem ali ako se kose sa mojim stavovima IGNORISEM IH

 

 

Dobra ti ova filozofija samo nije upotrebljiva. Verovatno i ti ostali koje pokusavas da ubedis u nesto imaju istu genijalnu filozofiju. Sta onda?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova

ali nisi sminker samo ako vozis R-a i nosis cvike,sorc i papucice

 

Kako nisam ? ? ?

 

Ja vozim R-a ,divljaka naravno, od opreme sorc,papuce i kajla od 200 grama, majicu nikad ne nosim jer moraju da se vide tetovaze, cvike stavim samo kad vozim preko 150 i sve vreme sam mislio da sam sminker. Gde gresim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda TransAlp XL600V

Nemaju svi istu filozofiju,da imaju nikad se nista ne bi menjalo,ljudi ne bi menjali prehrambene navike,nacin oblacenja,politicke stavove,veru... ja uvek cujem tudja misljenja i stavove,ili procitam,razmotrim ih,i ako se kose sa mojim stavovima odbacim ih,necu tako nesto da prihvatim i tacka!!  :)

Recimo,meni je zivot mio ma kakav da je i necu da sutradan moja deca imaju oca bolida ili invalida,zato sam resio da kad god mogu postujem ogranicenja koja nam drzava postavlja,u onom slucaju koji pominjes to vazi za postovanje maksimalne brzine i sad se naslo nekoliko vas,mozda i vecina,koja me je pravila na budalu,pa ja opet NIKAD necu voziti kao vi koji se hvalite forama tipa"ako mogu da vozim 180-200km/h vozicu,zasto sam kupio brz motor...",jer je to za mene nenormalan stav,zato je za mene 120-130km/h plafon i zakon,a po gradu mi je i 50-60km/h ponekad mnogo,kad sam blizu skole,pijace,parka... jel sad malo jasnije!? ;)

Pozdrav 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Nemaju svi istu filozofiju,da imaju nikad se nista ne bi menjalo,ljudi ne bi menjali prehrambene navike,nacin oblacenja,politicke stavove,veru... ja uvek cujem tudja misljenja i stavove,ili procitam,razmotrim ih,i ako se kose sa mojim stavovima odbacim ih,necu tako nesto da prihvatim i tacka!!  :)

Recimo,meni je zivot mio ma kakav da je i necu da sutradan moja deca imaju oca bolida ili invalida,zato sam resio da kad god mogu postujem ogranicenja koja nam drzava postavlja,u onom slucaju koji pominjes to vazi za postovanje maksimalne brzine i sad se naslo nekoliko vas,mozda i vecina,koja me je pravila na budalu,pa ja opet NIKAD necu voziti kao vi koji se hvalite forama tipa"ako mogu da vozim 180-200km/h vozicu,zasto sam kupio brz motor...",jer je to za mene nenormalan stav,zato je za mene 120-130km/h plafon i zakon,a po gradu mi je i 50-60km/h ponekad mnogo,kad sam blizu skole,pijace,parka... jel sad malo jasnije!? ;)

Pozdrav 8)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kakve sad prehrambene navike pominjes nije mi jasno objasni mi mozda se i tu ne uklapam u tvoje vidjenje idalnog bajkera ...sad ce s da nam oderedjujes i sta ce da jedemo ....VOLIM HOLESTEREOL ,VOLIM MASNU PRASETINU.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: ugljevik
  • Motocikl: honda silver wing 500

neka si ga ispeglao ali po tvome nije dobio dovoljno takvi se moraju dobro zgaziti da bi posle mislili kako voze i sta rade na putu. Kod mene je komad kabla uvijek u bajku pa ako ostanem citav iz nedaj Boze nezgode,  ne bi bio u kozi tom jadniku koji me obori i pobjegne!!!!!!!!!!!!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

Nemaju svi istu filozofiju,da imaju nikad se nista ne bi menjalo,ljudi ne bi menjali prehrambene navike,nacin oblacenja,politicke stavove,veru... ja uvek cujem tudja misljenja i stavove,ili procitam,razmotrim ih,i ako se kose sa mojim stavovima odbacim ih,necu tako nesto da prihvatim i tacka!!  :)

Recimo,meni je zivot mio ma kakav da je i necu da sutradan moja deca imaju oca bolida ili invalida,zato sam resio da kad god mogu postujem ogranicenja koja nam drzava postavlja,u onom slucaju koji pominjes to vazi za postovanje maksimalne brzine i sad se naslo nekoliko vas,mozda i vecina,koja me je pravila na budalu,pa ja opet NIKAD necu voziti kao vi koji se hvalite forama tipa"ako mogu da vozim 180-200km/h vozicu,zasto sam kupio brz motor...",jer je to za mene nenormalan stav,zato je za mene 120-130km/h plafon i zakon,a po gradu mi je i 50-60km/h ponekad mnogo,kad sam blizu skole,pijace,parka... jel sad malo jasnije!? ;)

Pozdrav 8)

To znachi da cu ja biti invalid ako vozim 200km/h? Ili znachi da si ti potpuno bezbedan ako vozish po ogranichenju?

 

@pit

Pozdrav predsedniche :)

Shta se radi po Bugarskoj? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Winterthur CH
link=topic=20576.msg279596#msg279596 date=1215464639]

Nemaju svi istu filozofiju,da imaju nikad se nista ne bi menjalo,ljudi ne bi menjali prehrambene navike,nacin oblacenja,politicke stavove,veru... ja uvek cujem tudja misljenja i stavove,ili procitam,razmotrim ih,i ako se kose sa mojim stavovima odbacim ih,necu tako nesto da prihvatim i tacka!!  :)

Recimo,meni je zivot mio ma kakav da je i necu da sutradan moja deca imaju oca bolida ili invalida,zato sam resio da kad god mogu postujem ogranicenja koja nam drzava postavlja,u onom slucaju koji pominjes to vazi za postovanje maksimalne brzine i sad se naslo nekoliko vas,mozda i vecina,koja me je pravila na budalu,pa ja opet NIKAD necu voziti kao vi koji se hvalite forama tipa"ako mogu da vozim 180-200km/h vozicu,zasto sam kupio brz motor...",jer je to za mene nenormalan stav,zato je za mene 120-130km/h plafon i zakon,a po gradu mi je i 50-60km/h ponekad mnogo,kad sam blizu skole,pijace,parka... jel sad malo jasnije!? ;)

Pozdrav 8)

To znachi da cu ja biti invalid ako vozim 200km/h? Ili znachi da si ti potpuno bezbedan ako vozish po ogranichenju?

 

@pit

Pozdrav predsedniche :)

Shta se radi po Bugarskoj? :)

 

 

Naravno da neces, u slucaju nesrece pri toj brzini veoma su male sanse da budes invalid. Zaista sta kome uopste nije jasno u ovom sto Lomnica_citu pokusava da vam objasni? Jel fazon u tome da kao kojoti krenemo i rastrgnemo ga zato nam je u lice rekao greske koje pravimo a mi ih ne zelimo priznati pa je zgodnije proglasiti ga neuracunljivom osobom i podsmevati mu se iako bi trebali staviti prst na celo i razmisliti radi li on to dobronamerno ili zlonamerno. Kolike su sanse da vam se bilo sta lose desi ako poslusate njegov savet a kolike kad napucate 200 i kusur km/h. Naravno da smo svi bezbedniji kad vozimo po ogranicenju, ako ni zbog cega drugog ono makar sto imamo vise vremena da reagujemo, naravno da ima onih koji ce voziti brze od ogranicenja i ja ih necu odgovarati od toga jer onda krenu napadati one koji im misle dobro. Vozite i dalje kako mislite da trebate voziti, ukoliko mozete probiti zvucni zid ucinite i to ali nemojte minirati dobronamernu kritiku jer ce je neko mozda i prihvatiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

link=topic=20576.msg279596#msg279596 date=1215464639]

Nemaju svi istu filozofiju,da imaju nikad se nista ne bi menjalo,ljudi ne bi menjali prehrambene navike,nacin oblacenja,politicke stavove,veru... ja uvek cujem tudja misljenja i stavove,ili procitam,razmotrim ih,i ako se kose sa mojim stavovima odbacim ih,necu tako nesto da prihvatim i tacka!!  :)

Recimo,meni je zivot mio ma kakav da je i necu da sutradan moja deca imaju oca bolida ili invalida,zato sam resio da kad god mogu postujem ogranicenja koja nam drzava postavlja,u onom slucaju koji pominjes to vazi za postovanje maksimalne brzine i sad se naslo nekoliko vas,mozda i vecina,koja me je pravila na budalu,pa ja opet NIKAD necu voziti kao vi koji se hvalite forama tipa"ako mogu da vozim 180-200km/h vozicu,zasto sam kupio brz motor...",jer je to za mene nenormalan stav,zato je za mene 120-130km/h plafon i zakon,a po gradu mi je i 50-60km/h ponekad mnogo,kad sam blizu skole,pijace,parka... jel sad malo jasnije!? ;)

Pozdrav 8)

To znachi da cu ja biti invalid ako vozim 200km/h? Ili znachi da si ti potpuno bezbedan ako vozish po ogranichenju?

 

@pit

Pozdrav predsedniche :)

Shta se radi po Bugarskoj? :)

 

 

Naravno da neces, u slucaju nesrece pri toj brzini veoma su male sanse da budes invalid. Zaista sta kome uopste nije jasno u ovom sto Lomnica_citu pokusava da vam objasni? Jel fazon u tome da kao kojoti krenemo i rastrgnemo ga zato nam je u lice rekao greske koje pravimo a mi ih ne zelimo priznati pa je zgodnije proglasiti ga neuracunljivom osobom i podsmevati mu se iako bi trebali staviti prst na celo i razmisliti radi li on to dobronamerno ili zlonamerno. Kolike su sanse da vam se bilo sta lose desi ako poslusate njegov savet a kolike kad napucate 200 i kusur km/h. Naravno da smo svi bezbedniji kad vozimo po ogranicenju, ako ni zbog cega drugog ono makar sto imamo vise vremena da reagujemo, naravno da ima onih koji ce voziti brze od ogranicenja i ja ih necu odgovarati od toga jer onda krenu napadati one koji im misle dobro. Vozite i dalje kako mislite da trebate voziti, ukoliko mozete probiti zvucni zid ucinite i to ali nemojte minirati dobronamernu kritiku jer ce je neko mozda i prihvatiti.

Druzhe, prvo i pre svega pitanje je bilo upuceno nekome drugom. Kad si vec nashao za shodno da odgovorish ajde da i ja to isto uradim.

 

Vama kao da su isprali mozak kad toliko tvrdite da ste bezbedni kad vozite po ogranichenju. Znate li vi koliko je ljudi poginulo pri mizerno maloj brzini u gradu jer ih je neko udario?

Lomnici je mnogo i 150km/h jer se Transalp raspada na toj brzini, o kochnicama da ne pricham. Moj motor (svaki R) sa 200km/h ce imati manji zaustavni put nego Transalp sa 150km/h. Razmisli malo i o tome.

 

Hvala vam shto ste mi otvorili ochi. Sad znam da sam bezbedan kad vozim po ogranichenju chak i sa zatvorenim ochima i bez kochnica.

 

P.S. Hvala vam i shto brinete za sve loshe momke ovog sveta.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: TDM 4tx

uf bre ljudi opet odoste u off :(

Ajde malo mir, mir, niko nije kriv, bitno da je covek ostao ziv i zdraw, nisam za upotrebu sile ali ljudi se biju i za mnogo manje razloge, bitno je da ga nije ubio ili disejblovo, samo malo pomodrio ;D

Glupo je raspravljati se jer niko ovde nikoga nece ubediti ni za shta (chast izuzetcima ako ih uopshte ima) 8)

 

Ziveli ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Winterthur CH

Boki moje godine mi ne dozvoljavaju da se ubedjujem i raspravljam, pogotovo ne zelim bilo koga da uvredim ili nedaj boze ponizim pred ostalim auditorijumom, (jednom davno sam ispricao vic o bosancima i neki su se uvredili, od tad pazim) pa stoga nikad ne upotrebljavam izraze tipa: ,,ispran mozak", itd... jesam li igde i jednom recju rekao da ne vozis tako kako vozis? Vozi brate i 300km/h ako zelis ali se trudi da mene direktno ne ugrozis jer bih reagovao mozda i gore nego Charuga. Kazes da pitanje nije bilo meni upuceno, ok ako ce ti biti lakse ja ti se mnogo izvinjavam kako na prethodnom tako i na ovom odgovoru, zaista nisam znao da je zabranjeno ukljuciti se u razgovor ukoliko pomislis da bi nesto ipak trebao reci o toj temi. Jbg, glupavi gastarbeiter se usudio komentarisati ponasanje na drumu a pravi samo 10-12 000 km mesecno u raznim prevoznim sredstvima, zaista glupo od mene i ponovo vam se izvinjavam celim svojim ,,ispranim mozgom" sto sam bilo sta rekao (po meni) za vase dobro. Ipak ste (nadam se) dovoljno odrasli da znate sta je dobro za vas pa tako i radite, ali kakva je poenta napadati nekoga ko ne misli tako kao vi, ne branim Lomnicu, coveka ne poznajem kao ni tebe pa mi je zasmetalo gazenje po tudjim pogledima na zivot. Dok se nisam ozenio vozio sam suludo, uglavnom 4 tocka, od kad sam roditelj pazim i kad prelazim preko spojeva na asvaltu da se ne oseti potres u vozilu. Sve to ide sa godinama a koliko sam ukapirao i Lomnica ima decu i verovatno slicno razmislja. Zasto niko ne napade Djuru (cini mi se da je njegova tema bila) kada je pricao o razmisljanjima i strahovima koji mu se motaju po glavi od kad je postao srecni tata. Ni Lomnica vam nije nista lose rekao osim sto je sve to napisao na malo drugaciji nacin od Djure. Zaista rasprave takvog tipa nemaju nikakvog smisla osim pokazivanja kako je vase medjunozje vece nego kod nekog drugog jer imate petlju da vozite 200 ili vise km/h na mestima gde je ogranicenje 120. Namerno nisam rekao 50 ili 60 km/h  a mnogi i na takvim mestima voze po 200 i posle im je neko drugi kriv. Probajte tako nesto u Ch, Francuskoj ili bilo kojoj drugoj zemlji i prvi prolaznik ce vas prijaviti, nemojte stati na pesackom i doci ce vam prijava na kucnu adresu iako policajca nema na 5 km oko vas. Pozdrav i bez ljutnje, ponavljam ovo je samo moje misljenje i ne mora da se svidja svima, neko ce reci da sam u pravu, neko da sam glup ali me to ne pogadja jer svoj hleb sam zaradjujem i vidim da mi solidno ide u zivotu i sa ovakvim razmisljanjem pa zasto bih ga onda menjao. Pozdrav svima!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

Boki moje godine mi ne dozvoljavaju da se ubedjujem i raspravljam, pogotovo ne zelim bilo koga da uvredim ili nedaj boze ponizim pred ostalim auditorijumom, (jednom davno sam ispricao vic o bosancima i neki su se uvredili, od tad pazim) pa stoga nikad ne upotrebljavam izraze tipa: ,,ispran mozak", itd... jesam li igde i jednom recju rekao da ne vozis tako kako vozis? Vozi brate i 300km/h ako zelis ali se trudi da mene direktno ne ugrozis jer bih reagovao mozda i gore nego Charuga. Kazes da pitanje nije bilo meni upuceno, ok ako ce ti biti lakse ja ti se mnogo izvinjavam kako na prethodnom tako i na ovom odgovoru, zaista nisam znao da je zabranjeno ukljuciti se u razgovor ukoliko pomislis da bi nesto ipak trebao reci o toj temi. Jbg, glupavi gastarbeiter se usudio komentarisati ponasanje na drumu a pravi samo 10-12 000 km mesecno u raznim prevoznim sredstvima, zaista glupo od mene i ponovo vam se izvinjavam celim svojim ,,ispranim mozgom" sto sam bilo sta rekao (po meni) za vase dobro. Ipak ste (nadam se) dovoljno odrasli da znate sta je dobro za vas pa tako i radite, ali kakva je poenta napadati nekoga ko ne misli tako kao vi, ne branim Lomnicu, coveka ne poznajem kao ni tebe pa mi je zasmetalo gazenje po tudjim pogledima na zivot. Dok se nisam ozenio vozio sam suludo, uglavnom 4 tocka, od kad sam roditelj pazim i kad prelazim preko spojeva na asvaltu da se ne oseti potres u vozilu. Sve to ide sa godinama a koliko sam ukapirao i Lomnica ima decu i verovatno slicno razmislja. Zasto niko ne napade Djuru (cini mi se da je njegova tema bila) kada je pricao o razmisljanjima i strahovima koji mu se motaju po glavi od kad je postao srecni tata. Ni Lomnica vam nije nista lose rekao osim sto je sve to napisao na malo drugaciji nacin od Djure. Zaista rasprave takvog tipa nemaju nikakvog smisla osim pokazivanja kako je vase medjunozje vece nego kod nekog drugog jer imate petlju da vozite 200 ili vise km/h na mestima gde je ogranicenje 120. Namerno nisam rekao 50 ili 60 km/h  a mnogi i na takvim mestima voze po 200 i posle im je neko drugi kriv. Probajte tako nesto u Ch, Francuskoj ili bilo kojoj drugoj zemlji i prvi prolaznik ce vas prijaviti, nemojte stati na pesackom i doci ce vam prijava na kucnu adresu iako policajca nema na 5 km oko vas. Pozdrav i bez ljutnje, ponavljam ovo je samo moje misljenje i ne mora da se svidja svima, neko ce reci da sam u pravu, neko da sam glup ali me to ne pogadja jer svoj hleb sam zaradjujem i vidim da mi solidno ide u zivotu i sa ovakvim razmisljanjem pa zasto bih ga onda menjao. Pozdrav svima!

Cenim tvoje godine i pretpostavljam da ti one dozvoljavaju da preokrecesh moje rechi? Rekao sam KAO da su vam isprali mozgove i ubedili vas da ste sigurni ako vozite po ogranichenjima. Niko nije siguran.

Ljudi hoce da voze 200km/h a ne znaju da ukoche ni sa 50km/h. Chesto gube kontrolu na kochenjima i tako ginu, chesto ne znaju da predvide situaciju. Hoce, a ne znaju.

Ne vozi se 200km/h kad se obilazi kolona, to mozhe samo nenormalan chovek da uradi. Ne vozi se 200km/h kad je guzhva na putu, kad je losh put.

Ja pricham da ko zna i sme da vozi 200km/h i zna kada to mozhe da radi i treba da radi ako ga to ispunjava, ako mu to podizhe adrenalin.

Nije stvar brze vozhnje imati petlju i da posle mozhesh da kazhesh mangup sam - vozim toliko i toliko. Neko voli brzinu, neko voli pecanje, neko voli da laje na zvezde  ;)

To shto neko ne mozhe da savlada motor ni na 120km/h taj i ne treba da vozi toliko nego da nauchi, savlada tehniku vozhnje, osnovne stvari, da vezhba i tako korak po korak dodje do neke vece brzine kada mozhe da kontrolishe situaciju i motor.

To shto prelazish 10-12000km mesechno ne znachi da si dobar vozach, izmedju ostalog.

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2846 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Cuj, jedini problem je sto ljudi uglavnom nece da priznaju da ne umeju, nego su svi Rosiji, Melandriji, Stoneri itd. Kad shvate da nisu oni, nego obican Pera, Mika, Laza, obicno je kasno. Neretko, prateci nekog, ni ne budu svesni kojom brzinom voze.

 

Jedno je umeti a drugo misliti da se ume /neuporedivo cesci slucaj/ ili misliti da si bogomdan za voznju. Price o tome koliko je ko vozio su posledica precenjivanja sebe i svog umeca, potcenjivanja brzine, puta i motora.

 

Nazalost, malo je tih koji voze 200+ dozive da pricaju o tome svojim unucima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Winterthur CH

Sacuvaj boze da za sebe kazem da sam dobar vozac, covek se uci dok je ziv pa tako i ja jos uvek ucim da vozim. Od rodjenja ucimo hodati pa se opet spotaknemo, okliznemo i padnemo a tek o upravljanju nekim motornim vozilom da ne pricam. Moju mesecnu kilometrazu sam pomenuo samo zbog toga sto svasta vidjam u saobracaju, jedan pogled na lice vozaca pored, ispred ili iza tebe govori mnogo o njemu samom, dal ima probleme u braku, ostao bez posla, bolesno dete, smrtni slucaj, neplaceni racuni itd... Malo je sretnih i zadovoljnih vozaca u svetu koji na drum izlaze razmisljajuci samo o voznji. Moramo mi sami mnogo vise paziti i misliti o sebi i njima a ne ocekivati da neko ko vec ima milion problema u zivotu ostavi volan i sedi kuci. Ceo svet je rastrojen, sta da ocekujem od recimo jednog Iracanina koji dodje u ovu zemlju kao azilant pokusavajuci da nadje posao (a za to mu ovde treba vozacka), nezna jezik, u Iraku mu ostali svi koje je voleo i zna da ih sigurno 10 godina nece videti, ne poznaje zemlju, ne poznaje grad u koji je dosao, borba za prezivljavanje ga tera da sedne za volan i krene da trazi bilo sta. Ne prati saobracaj nego gleda nazive ulica da bi se orjentisao i nasao adresu koju trazi. Mnogo je takvih ljudi i kod nas u Srbiji, ne moraju biti Iracani, njih sam naveo samo kao primer u CH posto ovde zivim i cesto imam priliku videti takve slucajeve. Mnogo je izbeglica u Srbiji i ljudi koji su na ivici egzistencije ali mi jednostavno zmurimo pred njihovim problemima i veoma nam je lako da ospemo paljbu po njima kako su nesposobni i ugrozavaju nas koji neznamo za glad i muku a njima su oci zamucene zbog silnih problema koji se nas uopste ne doticu. Polazim prvo od sebe kakav bih bio da imam slicne probleme, vecina momaka na ovom forumu zivi na tatinom budzetu (ne svi naravno da me nebiste odmah napali, ali veliki broj maloletnih) pa i ne sanjaju sa kakvim se problemima neko drugi suocava. Moramo misliti i o drugim ucesnicima u saobracaju a ne samo o svojim pravima i o sebi. Uvek sam spreman da ustupim pravo prvenstva na raskrsnici kad iza sebe vidim kolonu i znam da ce taj (koji izlazi iz sporedne ulice) cekati bar 2 minuta dok kolona prodje. Kad tako nesto uradim u Srbiji, taj koga pustam me gleda kao da sam pao sa Marsa a ovi iza mene sviraju kao pomahnitali. Ovde je to sasvim normalna pojava i stvar vozacke kulture i tolerancije u saobracaju. Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Zvezdara :)

ljudi covek sa pocetka teme (ako se secate) je imao nezgodnu situaciju i ova tema je otvorena da se njegova stresna situacija izlozi i da mu mi kao kolege pomognemo da da se lakse smiri i nastavi da se vozi bez straha a ne da se vi prepucavate koliko ce ko da vozi brzo ... brzina je ogranicena uslovima na putu i vrlo je relativna stvar zato nemojte to generalizovati jer nema smisla ...

 

samo mogu da vam kazem da vodite racuna i neka nas cuva ko god da je gore negde ...

 

ajde u'zdravlje ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda TransAlp XL600V
link=topic=20576.msg279771#msg279771 date=1215510665]

Vama kao da su isprali mozak kad toliko tvrdite da ste bezbedni kad vozite po ogranichenju. Znate li vi koliko je ljudi poginulo pri mizerno maloj brzini u gradu jer ih je neko udario?

Lomnici je mnogo i 150km/h jer se Transalp raspada na toj brzini, o kochnicama da ne pricham. Moj motor (svaki R) sa 200km/h ce imati manji zaustavni put nego Transalp sa 150km/h. Razmisli malo i o tome.

 

Hvala vam shto ste mi otvorili ochi. Sad znam da sam bezbedan kad vozim po ogranichenju chak i sa zatvorenim ochima i bez kochnica.

 

P.S. Hvala vam i shto brinete za sve loshe momke ovog sveta.

 

Boze koja gomila gluposti,ajde sto i ti napadas decka samo zato sto je rekao da sam u pravu (ako cemo tako ko je tebi onda dozvolio da se mesas izmedju mene i pita?),al sto lupas neke nebuloze... pazi raspada se na 150km/h,dal si ti normalan da izvines na pitanju,jesi nekad video motor o kome pricas kad pises o njegovim mogucnostima sa takvim shishodljivim tonom,i jos poredis voznju 200km/h sa R-om (vauuuu...),sa voznjom po ogranicenju i to zatvorenih ociju i bez kocnica,jel to mozda kocnice ne hvataju tocak koji se sporo okrece ili vetara zatvara coveku ocu ako vozi ispod 120km/h cak i sa kacigom,brate ti si onda genije sa ovakvim stavovima!?

I opet ponavljas jedan isti idiotski razlog (ne nazivam vas idiotima koji tako radite samo mislim da je idiotski razlog),sto da ne vozis tako kad tvoj R moze 200km/h bez problema a ja ne mogu ni 150km/h,AAAAALO BRE DECKO,JA NECU DA VOZIM 150km/h A MOGU A TI NISI NIKAKAV JUNAK STO VOZIS 200km/h JER TI SE MOZE EJ BRE GENIJE!!!!

Ma i ja sam budala sto se ovoliko trudim,ko da pricam zidu je... vama ljudi ni argumenti pomazu,vozite 200,ginite ko muve,bolje nego da vozite normalno i prolazite sa ogrebotinama i po nekim prelomom,kad hocete da budete mladi LEŠEVI onda... go for it!!  ::)

Pozdrav 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja