Jump to content

Moto Zajednica

Izgubljena tablica

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 286 postova
  • Lokacija: Zemun / Žarkovo
  • Motocikl: Versys 650

Danas sam nakon vožnje, u perionici, video da mi nema tablice na motoru. Ako neko kojim slučajem naleti na tablicu na ovoj ruti, neka je pokupi pa ćemo se nekako dogovoriti za preuzimanje i čašćavanje. Ispala je komplet sa LAV auto ramom za tablice.

 

Ruta je bila sledeća: Žarkovo, Ralja, Sopot, Nemenikuće, Ranilović, Aranđelovac, Bukulja, Garaško jezero, Belanovica, Brajkovac, Lazarevac, Vreoci, Stepojevac, Draževac, Mislođin, Barič, Umka, Žarkovo.

 

Broj je BG 07837

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6285 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ti ramovi za tablice se prave od reciklirane plastike koja je krta, plus vibracije i eto recepta za gubljenje tablice. Svaku svoju tablicu, bilo za auto, bilo za motor usrafim direktno, holsraf kroz tablicu i ram, najsigurnije resenje. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6685 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ja sam tablicu izbušio u ćoškovima i direktno montirao na fabričke otvore blatobrana sa dva M6 sa ukrasnim platnama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V
Pre 1 sat, tomos bt50 je napisao:

Problem je sledeći: Motor mi je na teritoriji Crne Gore i nije registrovan već 30 godina,kako ga dovuci u Srbiju?

Samo da izvadis preko nekog sportskog kluba ATA karnet

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2715 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Mog bivseg cimera savet... Pre montiranja tablice, markerom napisati br telefona na poledjinu. Pa ako spadne, da onaj ko je nadje moze direkt da nazove. ;)

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V
Pre 3 sati, tomos bt50 je napisao:

@zemunac72 šta je to? molim te objasni mi kako i šta,zahvaljujem

 

Dovoljno sam ti rekao.

www.google.rs i iscitaj kako se vadi ata karnet

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4641 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Napravi tablicu od lima što vernija da bude, malo je poprskaj sa blatom i doteraj. Ko ce ti gledati u tablicu kad prodješ !!! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3118 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4
Pre 17 sati, tomos bt50 je napisao:

Problem je sledeći: Motor mi je na teritoriji Crne Gore i nije registrovan već 30 godina,kako ga dovuci u Srbiju?

 

On ‎16‎.‎6‎.‎2019‎. at 18:47, Sveti Atila je napisao:

Ruta je bila sledeća: Žarkovo, Ralja, Sopot, Nemenikuće, Ranilović, Aranđelovac, Bukulja, Garaško jezero, Belanovica, Brajkovac, Lazarevac, Vreoci, Stepojevac, Draževac, Mislođin, Barič, Umka, Žarkovo.

 

Broj je BG 07837

@tomos bt50

 

prođi navedenom rutom, pronađi tablicu, iskoristi je da prevezeš motor i vrati je vlasniku.

 

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Usamljeni kauboj daleko od doma svog, 369 postova
  • Lokacija: Leskovac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ1 GT

Primetih danas tablicu na putu prema Vencu iz pravca Novog Sada. Nek se javne neko ako je njegova, da posaljem lokaciju:
 

NS-09-274.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drumski ratnik, 158 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun
  • Motocikl: Africa Twin DCT 2020
On 17.6.2019. at 23:28, srbac je napisao:

Napravi tablicu od lima što vernija da bude, malo je poprskaj sa blatom i doteraj. Ko ce ti gledati u tablicu kad prodješ !!! :)

Samo da znaš druže da je to falsifikovanje, tako da ne preporučujem da od prekršaja neko prelazi u krivično delo, a naročito za 2500-3000 dinara koliko su tablica, nalepnica i saobraćajna.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Rekao bi da se ovde spojila dva pitanja u jednu temu. Jedno je pitanje za motor koji nije registrovan iz CG da se prebaci verovatno misli se na kombi pa pita zvog papira sta mu treba a drugo je izgubljena tablica od registrovanog motora u NS.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2715 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Ako ste izgubili tablicu, mnogo je manja kazna ako vas zaustave bez tablice, nego ako odštampate - napravite home made falsifikat.
Saznao pre par godina na teži način. Sreća policajac imao razumevanja, jer sam tek kupio auto i nisam ja to uradio, a istek registracije bio za par dana. Pa mi je rakao da je odmah skinem, a on napisao da me je zaustavio bez prednje tablice.
Ovako sam se čak izvukao na sudu tao što sam rekao da sam je imao kad sam krenuo ka faksu i da je otpala verovatno usput.
Da je hteo da mi piše sve, dobio bih falsifikovanje dokumenta, mislim da bih se još češkao.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2715 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

E da, pisao sam negde fazon koji moj cimer koristi.
Napišite markerom na poledjinu tablice svoj br telefona, da kad je neko pronadje, moze da pozove i stvar rešena čas posla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova

Lako se rešava i ako nema broja, odnošenjem u prvu stanicu policije, oni mogu pozvati vlasnika.

 

Послато са уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2715 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Hehehe, moje iskustvo je potpuno suprotno.
Ja sam odneo ceo branik sa tablicom od Twinga u SUP u Miše Dimitrijavića u NS. Nisu hteli da ga uzmu, a po službenoj dužnosti nije smeo da mi kaže na koga se vodi. Tako sam ja 2 dana imao branik u garsonjeri dok se nisam setio da tražim vlasnika preko parking servisa. Tj dao njima moj broj da proslede onom ko je najčešće plaćao parking u poslednje vreme.
Kad su došli po branik, ispostavilo se da su vlasnici otišli u taj isti sup i prijavili nestanak tablice  dan pre nego što sam ga ja odneo. Prenoćio je kod mene jer sam ga pronašao kasno uveče u snegu. Ispostavilo se da kad se isparkiravala, branik ostao nasučen na sneg a ona nije skontala. (branik su prećutali kad su prijavljivali doduše, bilo ih sramota).

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova

Hehehe ceo branik si nosio..
Ne znam, meni je vraćena tablica, pozvao me policajac onako tajanstveno, idem i ne znam zbog čega, i onda uz osmeh mi samo dao tablicu. Ima raznih iskustava.

Послато са уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2715 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Mislim da ih je u mom slucaju mrzelo da prave zapisnik pa su me skinuli sa dnevnog reda. A vlasnici kažu da kad su prijavili, da su nešto piskarali.
Sve u svemu, sreca pa se setismo da zovnemo parking servis...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4641 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05
Pre 8 sati, donmarkoni® je napisao:

Samo da znaš druže da je to falsifikovanje, tako da ne preporučujem da od prekršaja neko prelazi u krivično delo, a naročito za 2500-3000 dinara koliko su tablica, nalepnica i saobraćajna.

Nije bas tako. Znaju ljudi sta je muka. Pravio je svoju, nije tudju .... pustili bi ga :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 462 postova

Upravo tako. Sve i da hoce da pišu krivičnu ne bi imali na osnovu čega. Najgore što može da dobije je za vožnju bez tablice. To je isto kao da je priložio kopiju nekog dokumenta. Na njima je da provere validnost i ako je sve u redu, a u obavezi je da sa sobom nosi original, mogu jedino da ga terete za nenošenje. U abarth-ovom slučaju pandur nije učinio nikakvu uslugu. Jeste da sam po struci mašinac ali za toliko poznajem zakon :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
5 hours ago, abarth_maniac said:

Mislim da ih je u mom slucaju mrzelo da prave zapisnik pa su me skinuli sa dnevnog reda. A vlasnici kažu da kad su prijavili, da su nešto piskarali.
Sve u svemu, sreca pa se setismo da zovnemo parking servis...

 

Tako će i za moto tablice uskoro biti sreća kada se dosete da i za motore naplaćuju parking  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2715 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
Pre 4 sati, MarkoMoto je napisao:

Upravo tako. Sve i da hoce da pišu krivičnu ne bi imali na osnovu čega. Najgore što može da dobije je za vožnju bez tablice. To je isto kao da je priložio kopiju nekog dokumenta. Na njima je da provere validnost i ako je sve u redu, a u obavezi je da sa sobom nosi original, mogu jedino da ga terete za nenošenje. U abarth-ovom slučaju pandur nije učinio nikakvu uslugu. Jeste da sam po struci mašinac ali za toliko poznajem zakon :)

Pokazao mi je organ clan zakona po kom je tad kazna bika od 80 do 120 hiljada za falsifikovanje sluzbenog dokumenta. A tablica je tad sveze izasla novaz sa silnim zastitama, hologramima i ostalim glupostima. Veruj mi, da mi je tad pisao, najebao bih kao da sam falsifikovao LK na primer. Sa sve zahtevom za postupak pred krivicnim sudom.

A pustio me je tad zato sto sam mu rekao da dobih auto na poklon (istina) da sam finansijski u kurcu jer mi je cale umro i da ako hoce da pise neka naplati od auta. I ostavio kljuceve njima u pezou na suvozacko i krenuo dalje peske. Dosao za mnom i rekao da mu je krivo sto mi je uopste pisao. I rekao mi sta da kazem na sudu da se ospori. 

Mislim da je bila 2012., proveri zakon kako je tad bilo. Mozda me ja samo lozio da je tako strasno. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja