Jump to content

Moto Zajednica

jeli ovo normalan zvuk?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd - London
  • Motocikl: Honda CBR 600FS, KTM Adventure 990, Suzuki GSX-R 1000

A da ti nije spao plasticni klizac koji vodi lanac pred prednjim (manjim zupcanikom.
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 480 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: CF MOTO 150NK
pre 5 minuta, Bokichica je napisao:

A da ti nije spao plasticni klizac koji vodi lanac pred prednjim (manjim zupcanikom.
 

Nije koliko ki se cini

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SUZUKI GS500F

Po meni je definitivno istegljen lanac u pitanju,bez obzira na 7kila kilometara,možda si ga uvek malo više španovao od potrebnog (pa još ako je makina bila opterećena pretežno sa dve osobe) lanac se brže teglio. Ja sam imao da kažem 80% ist zvuk kod lanca koji je bio pri kraju svog radnog veka. Simptom se isto manifestovao (kada sam našpanovao lanac po fabričkim merama, ili za nijansu jače :)  ),na jednu stranu se čuo pošteno na drugu skoro ništa, to je nestajalo skoro sasvim ako sam malo popustio lanac (ali onda je dolazilo do "problemčića" sa šaltanjem u vožnji)

Onako da kažem po naški, jedan pokazatelj istegljenosti lanca može biti i taj da ako probaš na zadnjem lančaniku ( na položaju 3 sata)da izdigneš lanac sa istog, i možeš da odvojiš lanac od lančanika za polovinu visine zuba.....to već nije baš dobro.

Nisi ništa napisao kako ti stoji španer,ako je pri kraju hoda onda je to već to

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 480 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: CF MOTO 150NK

e ovako, samo sam sam kriv

prezatezanje lanca, doduse koliko fabrika kaze, 2cm ali , ali, nijesam racunao djevojku i 20 kila prtljaga stalno sa sobom

eto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

To je malo čudno. Mislim da fabrika ne daje podatak koji nije dobar za dvoje na motoru koji ima mesta za dvoje.

Ja na svom motoru zatežem lanac tačno po fabričkoj specifikaciji (25-35 mm) i vozimo se dvoje 99% vremena, bez problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Razlika je u tome da li je Japanac ili Korea/Kina. Kad su ovi drugi u pitanju, uputstva cesto nisu dovoljno precizna, tj. Nije sa radilo na proveri kako to dolikuje. Zato treba obratiti paznju kod njih, te sve proveriti u praksi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2324 postova
  • Motocikl: Motora bez

Kod mene na Hondi pise u uputstvu 15-25mm,kad je motor na bocnoj nogari.Ako ga stavim na 25 mm,merio 23x,lanac je pretegnut.Sta bi bilo na 15...Lanac je 520.Sve kako treba.Mada to je motor iz 88:stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2324 postova
  • Motocikl: Motora bez

Pa oseca se cudno u voznji,kao da nesto ne stima,ponasanje motora u krivini,suspenzija,ne znam ni sam,ali imao sam neki bzv osecaj toliko da ne verujem motoru nikako.U nekim trenucima kao da zadnji kraj leluja,sto je bilo izrazenije pri manjim brzinama i usporavanju.Znam samo da sam opustio malo lanac preko tih fabrickih 25mm i da je sve sad normalno.Lanac je 520 po uputstvu za motor,takav sam i uzeo.Obican bez O ili X ringova.

Probaj ako hoces,uzmi pretegni malo lanac pa isprobaj par km,osetices u krivini najbolje.Posle vrati normalno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2324 postova
  • Motocikl: Motora bez

Sve po manualu takodje sto se lancanika tice.E sad moze biti posto je to sve prastaro da nije vise zadnja suspenzija kao sto je bila 88',viljuska,amortizer sve je to matoro,pa ne mogu se uzeti vise mere 15-25mm.Ne znam.Samo znam da sam malo otpustio lanac i sad je sve ok.

 

Da dodam:nije u pitanju ravnanje zadnjeg tocka,nisam se oslanjao samo na crtice za podesavanje,merio sam i sublerom od kraja viljuske do centra osovine,i krojackim metrom od centra srafa zadnje viljuske do centra osovine obe strane tako.I posle zatezanja osovine proverio sve opet,jer zna pri zatezanju da pobegne.

Promenio član Dzejev sin
dodatak

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Lančanici nemaju uticaja na zategnutost lanca, nego samo na stepen prenosa. Ja uvek radim fabrički i nemam problem. Da imam, ozbiljno bih se pozabavio time gde fabrika greši ili ja grešim i valjda našao neko objašnjenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja