Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GSF 1250 S Bandit

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
21 hours ago, shoyyka said:

Naravno da se instalacija vremenom troši, još kad dodamo još po neka svetla "sa strane"... Zato mrzim ovo što se pale i u "avlije" :)... treba da se bahćem i sa sijalicama... bez neke potrebe... brate, teško im da odvoje sa prekidačem... Shit

Ispratih jos ranije da imaš ovu nameru, ali nisam hteo da "insistiram" na objašnjenju...Sada si se malo dotakao toga, pa ako ti nije teško, razjasni mi/nam o čemu se radi, čemu poseban prekidač za svetlo...Nije da sijalice baš pregorevaju svaki dan, pre će biti u par godina...a sa druge strane ne misliš o paljenju svetala. Motori traju godinama i prelaze mnogo kilometara sa ovakvom fabričkom postavkom, bez problema.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3118 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Pa prosto... zna se koje su posledice vožnje non stop sa upaljenim svetlima... Baterije, jel? Gradska vožnja, pali, gasi ih satiru, zar ne? Ako je neki prosek start motora-15-ak  minuta punjenja...

 

Planiraš put u Rumuniju, izmedju ostalog moraš misliti i na bateriju jer ako, ne daj Bože rikne, prespoji ode sve u PM, zar ne? Regler, elektronika...s obzirom kakav je danas kvalitet baterija nikad nisi načisto, zar ne? 

Ili nosiš i rezervnu bateriju... sve zbog prekidačića... 

I više nego dovoljan razlog...mislim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8421 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Po mom misljenju totalno pogresno rezonovanje... Totalno.

Sva su ta startovanja predvidjena, punjenje prema njima (i ukljucenoj sijalici kalibrisano). Slobodno vozi i ne opterecuj se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3118 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

I u kuću kad udješ sam odlučuješ da l' ćeš paliti svetlo ili ne, možda neko voli da bude u mraku... Ninja! 

Uglavnom imaš izbor, tako i ja 'oću da imam izbor... 

Bolje da produže malo ove novije motore i da stave još koje kilo sundjera na sedišta... Ko da im vozi ovo sprčeno, iza vozača samo "santim" sedišta... Za decu samo... 

Ili će svi preći na GS-a:)

 

U suštini sve je to nebitno kad kreneš u vožnju...ali i nije! 

 

Drive safe... 

(Nikako u crveno) 

(Samo belo) :)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Kod mene na ST nema prekidač za svetlo, nikada nisam ni pomislio da ga ugradim. Doduše, motor i ne vozim po lokalu sa pali/gasi režimom. Originalni akumulator je trajao 5 godina i zamenjen je kada je počeo da pokazuje da slabi. Nikada nisam razmišljao na taj način, da predupredim baš sve što može da rikne. Održavam po PS-u i vozim.

Jedna mala digresija...skoro kod svog prijatelja, stara skola, ugradio na motor, Guzzi V 65, neku lampicu...sta ti je ovo, lampica za pritisak ulja...sta ce ti...ako padne pritisak strada to i to...pa koliko se to cesto desava...cuo je on da se nekome desilo...psihicki mir nema cenu, a lampica leba ne jede.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Yamaha 1200 Super Tenere

I by the way na vasem postu sam saznao neke stvari u koje sam sumnjao i gomila ljudi ne zna...tipa KS,obrtnog momenta i jos puno toga..svaki respekt

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3118 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Izdržao da se ne provozam, ipak nisu uslovi zadovoljavajući... Ali ga malko kresnuo...Pre toga, ajd da mu dopunim bateriju, i ne znadoh koja je... Kako ga stavih na punjač pozelene lampica... hvala lepo! 

 

IMG-20210121-115421.jpg

 

IMG-20210121-115437.jpg

 

Furukawa... poznata marka... kod nas:)

Promenio član shoyyka
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3118 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

@Elmo_McElroy

Dobrodošao... da se širi sekta:)

Samo si ga vizuelno predstavio... lepa Suzi...aj' malo šire... godište, km, koliko ga voziš, koje mu ulje sipaš... Ako si raspoložen, ako ne opet lepo:)

Promenio član shoyyka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250 S
@Elmo_McElroy
Dobrodošao... da se širi sekta
Samo si ga vizuelno predstavio... lepa Suzi...aj' malo šire... godište, km, koliko ga voziš, koje mu ulje sipaš... Ako si raspoložen, ako ne opet lepo
Hvala na dobrodoslici..
2015 god, presao nekih 17000-18000 km, a ja ga vozim unazad 3 sezone, ova ce biti cetvrta. U njemu je trenutno Motul 15w50 sintetika
E sad sto se tice mog dojma, kao i svaki motor, ima i dobre u lose strane. U poredjenju sa mojim prethodnim motorom (honda varadero) ima slabu zastitu od vjetra, ali zato fantastican agregat, tj. njegov nevjerovatan obrtni momenat, nadoknadjuje sve . Tvrdo sjedise sam kompenzovao ubacivanjem memorijske pjene, tako da je sad podnosljivo. Sve u svemu motor koji je sve, samo ne dosadan za voznju

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka


  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3118 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Hvala kolega na podeljenim informacijama, vidi se da je nov... Jeste dosadan...dok mu ne daš šansu da pokaze zube, mada utisak mnooogo kvari vetar... Na proleće imam nešto u planu povodom toga, mora se... A i da mu čujem zvuk, mislim čuje se... do 80-ak:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3118 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Dok ja sačekam Kinu...?!?Kad ugledah kantu... taman dovoljno obla:)

Neće više da pršte razna strana tela po mom motoriću... yeah

Još samo da uzmem lepše šrafiće... s kapicom! 

 

IMG-20210223-181616.jpg

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3118 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Test potrošnje...5 l

Dobar! 

 

IMG-20210226-125336.jpg

 

IMG-20210226-125320.jpg

 

Screenshot-20210226-161326-com-android-c

 

 

Vrlo zadovoljan... ali... videćemo i drugu stranu medalje... Full throttle:)... Dok ugreje... 

Promenio član shoyyka
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Trstenik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300A,Suzuki GSF 1250S Bandit,Honda ST1300

Aj da se i ja pohvalim i pridruzim ekipi,"suzana" danas stigla,sutra stize oklop,u planu vizir,koferi itd...Pozdrav svima :)

265F2F17-4A00-416F-A98A-BAF607663683.jpeg

A749741D-BC3F-47CF-9847-BE716E58055E.jpeg

D38F7F73-9227-4513-9284-282E199EB7A8.jpeg

B7B5A6FC-22F4-42EC-9BD8-53D25DBCC12E.jpeg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3118 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
pre 21 minuta, kimits je napisao:

Aj da se i ja pohvalim i pridruzim ekipi,"suzana" danas stigla,sutra stize oklop,u planu vizir,koferi itd...Pozdrav svima :)

 

Sa srećom kolega... '07-'08 godište? Na koji oklop misliš... sa strane, oko agregata, kao GSX F? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

@kimits sa srećom da se voiziš.

 

Danas šaljem oglas kolegi @N.F.S. i kažem mu, nema boljeg motora na oglasu za ove pare, a on mi kaže, kupio ga kolega sa foruma.

 

Baš nam prenesi utiske kakvo je zatečeno stanje, i kako sw ponaša u vožnji.

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Trstenik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300A,Suzuki GSF 1250S Bandit,Honda ST1300

Tako je @shoyyka 2008,da oklop kao sto je FA modelu.Dovezao sam ga danas iz Novih Banovaca do Trstenika(oko 220km).Sta da kazem,poznajem taj motor od ranije,obzirom da vozim fjr1300 07' ne iznenadjuje me snaga Bandita,ali brate,sa 98-99 konja ovo bre ide ko nevreme,obrtni moment brutalan,čupa ruke u svakoj brzini,kocnice kao sto je vec poznato,su ok ali traze malo jaci pritisak na komande.

A sto se konkretno ovog primerka tice,ja sam pao na dupe kad sam ga video,utegnut ko puška,full dokumentacija,servisna knjiga,upuutstva,alat,stvarno motor fabrika,presao 43k km,novi diskovi,lanac lancanici plovice,bukvalno sedi i gas.Ja prezadovoljan.Jedina veeeeelika mana je ta zastita od vetra koja je ravna nuli,od polovine stomaka pa nagore ubi,ali MRA vizir resava i to  tako da ce voznja biti full.O coveku od kog sam ga kupio nemam sta da kazem,pravi ljubitelj koji zna kako se odrzava motocikl.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3118 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

@kimits

Drago mi je da si našao dobar primerak, ima ih ali... 

Što se tiče KS pisao sam o tim, da kažem, manipulacijama na prvim stranama teme... Ma kakvi 98 KS... 

Što se tiče kočnica,nisu loše...da,traže muški stisak, treba se navići... Ja da sam tako stiskao ručicu kočnice na prethodnom motoru, prevrnuo bi se:)

I ja čekam da otopli pa da rešavam duvanje... Ovako moramo da se vezujemo, da nas ne oduva:)

Opet... sa srećom! 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Trstenik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300A,Suzuki GSF 1250S Bandit,Honda ST1300

Hvala hvala,i sta je na kraju bilo sa senzorom brzine,jesi li i kako resio problem ne pokazivanja neutrala,da znam sta da radim ako mi se desi jer im je izgleda to generalno boljka?Koje je adekvatno resenje tog problema?

Promenio član kimits

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3118 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
pre 9 minuta, kimits je napisao:

Hvala hvala,i sta je na kraju bilo sa senzorom brzine,jesi li i kako resio problem ne pokazivanja neutrala,da znam sta da radim ako mi se desi jer im je izgleda to generalno boljka?Koje je adekvatno resenje tog problema?

Ne znam koga pitaš... Na mom je ok GPS...barem još! Generalno je problem u kontaktu, izliže se... Prskanje brake cleaner-om pomaže privremeno... Imaš u GSX F temi opširnije... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja