Jump to content

Moto Zajednica

2. Moto GP Termas de Rio Hondo, Argentina 2018

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5765 postova

@Momentum brate ja se u sustini svima njima divim pa cak i Karelu. Da li ima boljih vozaca od njih, sigurno da ima, da li ima boljeg trkanja od GP, sigurno da ima (BSB recimo) ali realno shvatam da je ovo i ogroman biznis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1576 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Možda (sigurno :)) sam subjektivan  (a gotivim i CC-a), da bi da su na istim motorima Zarko dobio trku. Da ostavimo na trenutak drugo po strani; Honda CC-a je gulila Yamahu JZ-a po nahođenju pilota. Ozbiljno dobro su skockali motor.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1122 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure

Rosijeva konferencija obišla svet - 'Doktor' objavio rat Markesu!

Druga trka u novoj sezoni Moto GP šampionata ostaće upamćena po nizu kontroverznih odluka i poteza koji ne služe na čast Marku Markesu.

Pobedu na Velikoj nagradi Argentine slavio je vozač LCR Honde Kal Kračlou, ali je ona ostala u senci incidenta u kojem su učestvovali aktuelni šampion Mark Markes i Valentino Rosi.

Markes je nakon kontakta izbacio "Doktora" iz trke a zatim je došao u njegov boks da se izvini. Rosi nije želeo ni da ga pogleda, a tek nakon trke Italijan je otvorio dušu i osuo paljbu po jednim od najboljih vozača današnjice.

"Radilo se o jako opasnoj situaciji. Ljudi koji vode trku moraju da počnu da rade nešto inače će biti povređenih. Samo u ovoj trci imao je kontakt sa četvoricom ili petoricom vozača. Cilja u vašu nogu, udara između noge i motora i tačno zna da neće pasti ali da vi hoćete.

"Jedna stvar koja se dogodila Markesu na ovoj trci može da se dogodi, ali ne sve one zajedno. Njemu to dešava iznova, i iznova, i iznova... Ovo radi svakome. U Kataru je to uradio Zarku, pa zatim Doviciozu. Ovog vikenda ludilo je krenulo od petka. Kao ludak je presekao putanju Vinjalesu koji je zamalo pao. Zatim je isto uradio meni u subotu. Pa potom Doviciozu. Danas ponovo. Uzgred, pravila na starnoj ravnini su jasna, ukoliko vam se motor ugasi idete u boks.

Markesu se j**e za to. Startovao je sa svoje pozicije iako pravila kažu da nije mogao, a ta pravila važe za sve. Trebalo je da bude van još u tom trenutku. Ukoliko su to pravila koja važe za sve, zašto ne važe i za njega? Zatim je usledilo ludačko ponašanje.

Prvo je udario Esparaga, zatim Rabata i na kraju mene. Stvar je u tome što je jako opasan. Kada sam video njegovo ime u gridu počeo sam da osećam strah jer sam znao da nas kontrola trke neće zaštititi. Čovek radi šta hoće i kome hoće. To radi sa ciljem. Udari vas namerno, danas je mene udario između noge i motora kao što je to uradio Esparagu pri brzini od 200km/h. Problem je u tome što nema poštovanja za protivnike. Podiže takmičenje na nivo velike opasnosti.

Osećam strah kada sam pored Markesa na stazi jer znam da će me udariti. Sa mnom to radi mnogo češće, to je uradio 2015. godine kada me je udario sa namerom da bih ispao iz borbe za titulu. Ozbiljno, kako je moguće da udari šestoricu različitih vozača tokom jednog vikenda?!

Ponekad se to dogodi svakome, dešavalo se i meni u prošlosti. Ali Markesu se dešava svaki put. Zbog toga kontrola trke mora da reague, jer će i drugi početi da podižu nivo agresivnosti ukoliko njemu bude dozvoljeno da nastavi ovako, a to će biti jako opasno za ovaj sport.

Još pet trka i u gridu će nas biti polovina jer će svako samo voditi računa o tome kako da udari rivala. Izvinio se?! Kako da ne, Markes dođe da se izvini pred kamerama ali to je samo reklama. Nije iskren. Da se ovo desilo samo danas, pa da je došao da se izvini, razumeo bih i prihvatio. Ali on to radi iznova i iznova, pa se potom izvinjava, zatim isto i ponovo izvinjenje. U takvoj situaciji ne prihvatam njegova izvinjenja.

Nadam se da će ostati što dalje od mene i da me neće gledati u lice! A ja njemu mogu da kažem u lice. To što svaki put dolazi da se izvini je jeb**a šala! Njegova izvinjenja su smešna
", u dahu je ispričao Rosi.

 

izvor: https://www.sportske.net/vest/auto-moto/rosijeva-konferencija-obisla-svet-doktor-objavio-rat-markesu-335341.html

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1576 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Uz sve moje simpatije za Rosija, opet ga hvata verbalna dijareja, kao prošle, 2015 :D,  pred Maleziju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv
pre 14 minuta, drs je napisao:

Uz sve moje simpatije za Rosija, opet ga hvata verbalna dijareja, kao prošle, 2015 :D,  pred Maleziju.

Sa istim rezultatom, cini mi se da je puk'o.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1576 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Ako ti to blaži muku, što Timotije inkognito nastupa na trci, neka bude da je VR puko. :P

 

A bez šale i sprdnje, ima li kakvog objašnjenja šta je po sredi, zašto Timotije imaše onako čemeran nastup ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1
pre 24 minuta, Nikola Honda 954 je napisao:

I Markez se zalio direkciji trke , zasto samo on mora da vozi moto gp motor kad svi ostali voze moto 2

Ja sam cuo da se zalio da nije u redu da ne moze da prekrsi sva pravila starta trke, da bar 3-4 trkaca moze da udari i bar jednog da obori. Ceo dan se cudi kako to pravilo nisu jos uveli.... Trening necu ni da spominjem, za to sam cuo da se tek posebno zalio.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6819 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Meni deluje kao da je Rossi mogao da "savije" po asfaltu ali je namerno otišao u travicu da bi posle mogao ovog da kudi kako je blesav.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Takodje, jutros pomislio to kad sam opet pogledao snimak, jos od kraja prosle sezone sumnjam na neke teorije zavere i da su neki dogadjaji scenirani :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5765 postova
1 minute ago, štampar said:

Да је могао он би то и урадио,зашто мислиш да би се Роси тако опростио од бодова?

Zato sto je zabar a oni su "dobri" sa nama pa hoce da namesti da Drobnjak i Mihajloviceva asfaltiraju stazu. Kako ti nije jasno :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1576 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S
5 minutes ago, dvlns said:

Zato sto je zabar a oni su "dobri" sa nama pa hoce da namesti da Drobnjak i Mihajloviceva asfaltiraju stazu. Kako ti nije jasno :)

 

A koje je uloga čiče sa plavim šlemom u svemu tome ?

 

:lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance
9 minutes ago, Alekre said:

Meni deluje kao da je Rossi mogao da "savije" po asfaltu ali je namerno otišao u travicu da bi posle mogao ovog da kudi kako je blesav.

 

Naprotiv,  zato sto je pokusao da zavije zato je i pao. Mogao je bezbedno da nastavi pravo po travi ali je odlucio da ostane na stazi a onda pri prvom kontaktu sa travom  proklizao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
23 minutes ago, Alekre said:

Meni deluje kao da je Rossi mogao da "savije" po asfaltu ali je namerno otišao u travicu da bi posle mogao ovog da kudi kako je blesav.

Samo ti se cini. Nema sanse da je namerno omlatio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1576 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Španski lobi u Argentini je izdejistvovao da se na tom mestu posadi klizava lucerka i to je glavni ralog Rosijevog pada. Da je tu bilo asfalta, kako čiča sa plavim šlemom traži već 50 godina, ovo se ne bi dogodilo  :vutra:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5239 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow
pre 30 minuta, dvlns je napisao:

Cica pravi tunel u Suzuki

A krle fali domaćina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 340 postova
  • Lokacija: Sankt Kanzian
  • Motocikl: Ktm 990 Superduke R

auuuu    21 stranica.....sta napraviste

Mene mi bila bas super trka, bilo svega, triller, komedija,drama, a malo i spanske serije

Zamislite da je neko otprasio odma na startu i da se svi vuku na po 100 m razdaljine jedan od drugog.....uzas, dremanje zagarantovano.

Neki ovde rekose da posle ovog ne zele vise da gledaju gp......pffffff...e ja cu odsad jos vise da pratim.

Jos se nisam odlucio za favorita ove godine, sacekacu jos koju trku da vidim ko ce biti najbolji(onako buzeraski:P) pa cu za njega navijati....aaa daleko jos amerika, 2 nedelje

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 452 postova
  • Motocikl: ZRX 1100
4 hours ago, dvlns said:

Aj se ne lazemo u Valensiji su Rosija pustali gotovo svi 

 

Ja navijam za Rosija ali ne mogu bas da budem slep

Da kazemo da su Rosija pustali. 

Zasto Markez celu trku vozi iza Onog mutavog i ne napada ga?

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 748 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R nine T Rural GS

Ne znam da li je marketing pobedio, nekih podsvesnih sila uticaj, evo za malo da porucim kacket i ovu najnoviju majicu 46 :D

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja