Jump to content

Moto Zajednica

Skidanje katalizatora S1000RR

Recommended Posts

• U prolazu, 42 postova
  • Motocikl: BMW R1200 ADV LC

Interesuje me vase misljenje o skidanju katalizatora sa motora generalno, a naravno i ako je neko to radio bas na S1000RR. 

Kupio sam motor pre par meseci, na njemu je Akrapovič top i ima solidan zvuk ali je opet nekako prigusen i tih za zver od 200 konja. 

Postoje li lose strane skidanja kata, kakva su iskustva? 

Hvala unapred :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• U prolazu, 42 postova
pre 19 minuta, ThePainkiller je napisao:

Čuo sam da, ako usvoje neke izmene za tehnički pregled, neće biti moguće proći tehnički ako vozilo ima uklonjen katalizator...

U drugim zemljama mozda ali kod nas iskreno ne verujem jer daleeeko smo mi od toga. Ovde bre i dalje prolaze vozila sa polu ispravnim kocnicama :D

• motoras, 1423 postova
  • Motocikl: BMW politra ; '73. zderac kilometara / TOMOS APN 4/ SLC/deva (ne mogu da registrujem po novom)
pre 52 minuta, Zeka75 je napisao:

U drugim zemljama mozda ali kod nas iskreno ne verujem jer daleeeko smo mi od toga. Ovde bre i dalje prolaze vozila sa polu ispravnim kocnicama :D

...ako imas nekog da ti progleda kroz prste. Ja kad teram mog BMW-a iz '73. gledaju mu i "u zube". I uvek klimaju glavom na izduvne gasove,ali puste. Kao,dogodine nece moci...

• U prolazu, 42 postova

Vozio sam neko kratko vreme GSXR k7 bez katalizatora i na tehnickom me niko nista nije pitao vezano za to. Tako da to verovatno ide kao i sve drugo kod nas, neko zna, neko ne zna, negde je “zakon” ovakav, negde onakav..

• Drug član, 3484 postova
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Verujem da pola osoblja sa tehnickog ne bi znala da prepoznaju da li motor ima ili nema katalizator. A od preostale polovine, pola bi se dvoumilo i zagledali bi prvo pola h :)

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

• Podržavam 1

• moto merkat °°, 2868 postova
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre sat vremena, Savan je napisao:

Verujem da pola osoblja sa tehnickog ne bi znala da prepoznaju da li motor ima ili nema katalizator. A od preostale polovine, pola bi se dvoumilo i zagledali bi prvo pola h :)

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Ne pita se osoblje,postoji aparat koji ti kaze dali ima ili nema,moze biti fizicko prosirenje a prazan unutra,tu ti oko ne pomaze.

• motoras, 1423 postova
  • Motocikl: BMW politra ; '73. zderac kilometara / TOMOS APN 4/ SLC/deva (ne mogu da registrujem po novom)
pre 2 minuta, sasa ns 1 je napisao:

meni guraju sondu u uspuh već 10 godina na tehničkom u novom sadu- reno diler.Čak i u 4t skuter 50 ccm.

O tome pricam. Onda se nesto domundjavaju,cokcu, klimaju glavama... Na kraju puste...

• Svrati ponekad, 275 postova
  • Motocikl: kavasaki kle, BMW K 1200RS

poz .svima 

Bitan detalj (da ne bi bilo zabune i da razmišljanje ne ide u pogrešnom smeru ) Katalizator se NE nalazi u topu (gde piše Akrapovič )

Katalizator je u povelikom bubregu koji je sakriven ispod motora .

Vađenjem katalizatora ( potrebno raseći lonac-bubreg i unutra napraviti ozbiljne (što bi Hrvati rekli ) preinake . Ako se sve ovo uradi korektno  promene zvuka su minimalne.

Za veću promenu zvuka treba  prepraviti  top ili promeniti dotični sa topom koji je napravljen da ima željeni zvuk . Akrapovič mora kod konstrukcije top-a da zadovolji Evropske USA i .....norme za  buku  , i zbog toga je zvuk takav kakav je.

Nadam se da je kontemplacija bila korisna 

Poz. Tesha Mladenovac

• Zainteresovan, 697 postova
  • Motocikl: R nine T '17

Ne moze bas mnogo da se vidi zbog plastike ali ova kombinacija auspuha i uklonjen katalizator je brutalna, iskreno po nekad mi je smetalo koliko je glasan :D kat je uklonjen totalno, metnuli cevku mislim 65 mm....pozz

20170401_165730.jpg

• Podržavam 3

• U prolazu, 42 postova
Pre 1 sat, veljabandit je napisao:

Ne moze bas mnogo da se vidi zbog plastike ali ova kombinacija auspuha i uklonjen katalizator je brutalna, iskreno po nekad mi je smetalo koliko je glasan :D kat je uklonjen totalno, metnuli cevku mislim 65 mm....pozz

20170401_165730.jpg

E pa to sam i ja mislio. Da skinem sve i da ostavim samo cev i top. Za dalja putovanja ako bude smetao zvuk, tu je db kiler. 

• Drug član, 1076 postova

Čitao sam Akrapovičev intervju gde kaže da prave  auspuhe za EU da nemože da se skine db kiler.Zabranjeno.Što znači ko hoće mora da kupuje starije auspuhe.Sigurno isto rade i ostali proizvodjači.

• I didn't start the fire, 5631 postova
  • Motocikl: Biffer 1L, Kliks 0.65L
Pre 10 sati, ThePainkiller je napisao:

Čuo sam da, ako usvoje neke izmene za tehnički pregled, neće biti moguće proći tehnički ako vozilo ima uklonjen katalizator...

Je l' TDM imao to ikada? Nije ja mislim

• moto merkat °°, 2868 postova
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Postoji propisana granica CO koju ne sme preci,sto stariji bez kat. sto noviji sa kat.,takodje i nivo buke od 87 db je max. Ali dok se ne uvede video nadzor i snimak cele procedure teh.pregleda sve to ide nekako,takvi smo.

• Zainteresovan, 733 postova
  • Motocikl: Suzuki Gsxr 1000

Skidao sam ja na S 1000 rr,napravio kod Roberta cev od grane do topa a kat skinuo.

Sa tom prepravkom i KN lakse dise malo bolje odozdo poteze a da li je brzi-trebalo bi.Sacuvas kat pa mozes i da vratis.

Minus je sto na leru neravnomerno radi ali ne pali check-engine.Pali normalno...

• U prolazu, 42 postova
  • Motocikl: Cbr1000rr

Covek pita za iskustva za zvuk a vi mu govorite koliko ima co2 :grr:

Bez kat ima da ti bljuje vatru pozadi i da puca svaki put kad pustis gas a moras i novi maping da mu uradis kad skines inace mnogo slabo vuce i smrdi ko djavo ako to ne uradis. Pozz

Napravite nalog ili se ulogujte da biste postavili komentar

Morate biti član zajednice da biste mogli ostaviti svoj komentar.

Pridružite se!

Napravite svoj nalog u našoj zajednici. Vrlo je lako!

Registrujte novi nalog

Ulogujte se

Imate nalog? Ulogujte se ovde.

Ulogujte se odmah

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja