Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

• Lovely jubbly, 673 postova
  • Motocikl: XL1000VA, CN250
On 10/6/2017 at 1:01 PM, RadicM said:

Da se javim stigo sam kuci u sredu uvece posle 25 dana i 6000km. 

Uskoro stize i putopis.

Bilo bi zgodno da pored putopisa napises detaljnije i kako si se spremio za put. Videh da si poneo 300 cuda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• Hard Enduro, 1458 postova
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

@herman

Tehnicke pripreme su opisane na pocetku teme. Sto se tice stvari koje sam nosio to je standardna postavka koju nosim uvek kad negde krenem:

- malo alata

- par rezervnih delova koji su specificni za motor koji vozim i za koje se zna da su slaba tacka 

- rezervne gume i alata za krljenje i skidanje

- sator vreca podloga cirada

- gorionik za kuvanje i vojna cutura kao serpa

- jedna do dve presvlake

- hrane za dva dana

- 4l vode

- foto oprema

- mini racunar / tablet da mogu da se javim

- stari telefon za rezervu ako mi primarni crke (njega koristim kao navigaciju)

U sustini to je sva oprema koja je potrebna samo jos treba da poradim na tome da nadjem kompaktinje stvari, i u trenutnoj postavci kad sam krenuo bocne torbe su bile polupranze, u roll torbi je bio sator i podloga a u koferu hrana i elektronika. Da sam hteo da radim na knap prosao bi bez bocnih torbi ali uvek je zgodno imati malo slobodnog prostora u rezervi.

• Podržavam 2

• Svrati ponekad, 123 postova
  • Motocikl: YAMAHA FJR 1300A

U maju ili junu 2018 planiram Iran (4000km) , Gruzija , Armenija , Azarbedjan , sve ukupno oko 13000km , trajanje oko 3 sedmice  , da li je neko zainteresiran ....

• Podržavam 1

• Zainteresovan, 546 postova
  • Motocikl: Honda vfr 750,vfr 800fi

Hm,zanimljivo, ja sam bio pre mesec dana do Baku,Azerbejdžan, a išao bih ponovo, ko zna,možda,mada u glavi za sledeću godinu imam neke druge ideje

• nocni cuvar, 2388 postova
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance
2 hours ago, cipotm said:

U maju ili junu 2018 planiram Iran (4000km) , Gruzija , Armenija , Azarbedjan , sve ukupno oko 13000km , trajanje oko 3 sedmice  , da li je neko zainteresiran ....

Ako zelis nesto da vidis bez mesec dana ni ne kreci na put. 650 km dnevno je previse i to da svaki dan vozis. Racunaj da ti  treba 5 dana da malo odmoris a i nesto nesto vidis i obidjes ( Teheran, Isfahan, Siraz sto se Irana tice) a pretpostavljam da i druge drzave imaju neki lepota osim auto puta. 

• Podržavam 3

• Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Dakar rally
12 dana / 7800km = 733km

:zvizduk:

Salu na stranu sve zavisi od coveka do coveka sta koga pokrece i sta kome pricinjava zadovoljstvo, inace odlican izbor destinacije ima svasta da se vidi i obidje :takoje:

• Svrati ponekad, 123 postova
  • Motocikl: YAMAHA FJR 1300A
Pre 2 sati, Mikulanac je napisao:

Ako zelis nesto da vidis bez mesec dana ni ne kreci na put. 650 km dnevno je previse i to da svaki dan vozis. Racunaj da ti  treba 5 dana da malo odmoris a i nesto nesto vidis i obidjes ( Teheran, Isfahan, Siraz sto se Irana tice) a pretpostavljam da i druge drzave imaju neki lepota osim auto puta. 

Cilj mi je Iran , do Tabriza(iran) imam oko 3300 km , sve je autoput , do tamo planiram 3 dana , volim da se vozim ,meni uopste nije problem prevoziti 1200km po danu , kad sam isao na Nordkapp sam provozao 1500km prvi dan po njemackoj - autoput , prosle godine kad sam isao u Kazakhstan 1300 km , u Iranu idem dole do BANDAR ABBASA , svaki bajker ima svoje prioritete sta zeli od putovanja , nikad ne mozes sve vidjeti , iako bi isao u 100 muzeja , opet bi se neko nasao i kazao , nisi bio u x galeriji , i opet nista ,  Iran ima dobre puteve , barem one glavne tranzitne , znam da je takav put tezak , samo , da motor izdrzi i vreme posluzi....svake godine sam barem 7 dana u Srbiji , 10 godina (70 dana) i treba mi jos puno dana da bi mogao reci , da sam nesto vidio .....lp milan

• Podržavam 2

• U prolazu, 57 postova
  • Motocikl: Yamaha ybr Honda Transalp

Meni su pripreme bile impresivne,svaka cast na poznavanju mehanike i motora. Ja dobrano razmislim na koju se ono bese stranu sraf odvrce.Kad se vratim odnekud ljubim i motor i familiju :)

@Alp
Ovo je dobra vest, kockice se slazu u dobrom pravcu za predstojeca putovanja :D

@nikvuksa
Bice putopisa samo da skinem slike sa fona koji je poceo da crkava, bez toga nece biti potpuna slika :)

@vasic.z
Moto mehanika mi je hobi pa znam daleko vise od prosecnog korisnika a i volim da svedem rizik na minimum ;)

• Podržavam 1

Napravite nalog ili se ulogujte da biste postavili komentar

Morate biti član zajednice da biste mogli ostaviti svoj komentar.

Pridružite se!

Napravite svoj nalog u našoj zajednici. Vrlo je lako!

Registrujte novi nalog

Ulogujte se

Imate nalog? Ulogujte se ovde.

Ulogujte se odmah

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja