Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Pa i nema sada nesto, zabatalio sam malo svoju igracku... 

 

Previse poslam, premalo slobodnog vremena. Savremena bolest...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Ma jok, ja samo uskenirao jedan slomljeni original koji sam imao i nacrtao preko toga u Corelu. Ustvari, to je onaj "pipavi" deo posla, koji oduzme dosta vremena.

 

A imam drugara koji to pretvori u silikonsku znacku. Radi kvalitetno i povoljno. Sta god ti padne napamet. Boje je potrefio 100%, jedino sto sam ja posvadjan sa fotoaparatima, fotografijom, itd... pa ne umem to da uslikam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Nazalost, nisam nesto stizao da se zabavljam sa motoricem, ali nabavio sam jedan za delove - bice posla preko zime.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Bački Petrovac
  • Motocikl: solex, krusik mo1, junior licence lohmann diesel, zundapp comfort

Jedan lep primerak će uskoro biti izložen i u Muzeju "Žeravica" u Novom Miloševu. U to sam siguran, jer je bio moj.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...
On 4/15/2017 at 8:53 PM, SLOBANS said:

Da, u iznenadjujuce dobrom je stanju sa obzirom da mu je skoro 60 godina. Nema godište na sebi, moja procena je da spada u prve primerke, posto su gotovo sve oznake na njemu austrijske.

 

Nema tablicu sa oznakom modela i godištem, nisam nasao cak ni broj motora, ima samo nekakav broj ukucan na guvernalu. Kada se proizvodio (1958 do 1962 u Zagrebu), nije trebala za njega ni saobracajna ni vozacka, tretirao se kao bicikl. Verovatno je to razlog.

 

Pratim oglase za stare mopede/motocikle vec duze vremena, jedini oglasa kojieg se secam vezanog za TMZ je bio jedan iz Subotice prosle godine. A ne mogu da mu nadjem trag, bio sam ubedjen da sam ga negde memorisa.

 

Rado bih uzeo jedan u rezervu, ako ga pronadjem. 

 

Sama masina nije problem, kompletna je, a ono sto treba i da se doradi, nije neki bog zna kakav tehnoloski nivo. Problem ce mi biti ti ukrasni-zastitni limovi definitivno, tu si 100% u pravu.

Ja reko da se ubacim u temu i pomognem ako i koliko mogu kad sam vec slucajno naisao... Mozda je bio jos neki TMZ u oglasima iz SU, ne znam... Ali ako je to covek na koga mislim a verovatno jeste, u godinama je, porodicni je prijatelj veoma dugo godina, bas ovih dana smo hteli da ga posetimo ali je jako lose i ne prima nikog... A sta je sa TMZom to ne znam jer je imao stvarno mnogo motora pa ko ce znati... Cim bude bio bolje nadam se da cu se setiti da ga pitam. Oglase za njega je postavljao njegov unuk sa kojim se ne cujem oko 5 godina, putevi nam se razisli, da ne pricam dalje o tome... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja