Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha FZ 750

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Sprint Prince 125

U zadnje vreme, malo, malo, pa mi izleti da li na fb-u, oglasima, neka yamaha fz 750. E sad posto sam izvisio za kupovinu motora od oko 1500E hvatam se za slamku, tako da sam resio da prolece docekam na 2 tocka. Dakle cifra 700-800E, i bas razmisljam o ovom motoru. Kakve su performanse, to je stariji bajk, 90-91 god, 750cm, 74kw...

Ja sam visok 176 i tezak 80kg, da li bih se mucio sa njim..? Da li ima delova, da li je nesto problematicno oko njega, kako ide..? Koristio bih motor 75% za grad. Koliko trosi? Hvala unapred

 

Sent from my LG-H440n using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

FZ 750 je odlicna masina, naravno, pod uslovom da nadjes neki u ocuvanom stanju,  trebalo bi da ti pase visina, a sto se tice tezine, zavisi dal ima snage u tim tvojim misicima jer FZ ima oko 220kg , nebi trebalo da ti bude problem,

 

potrosnja,  ako se vozi osrednje, nebi trebala da prelazi 5-6 litara, ali u gradskoj voznji racunaj vise da ce trositi

 

Ali posto vidim da ces vecinom da ga vozas po gradu, savetujem ti da uzmes nesto manje, do 500ccm,  nema potrebe za grad da koristis motor od 100ks :D
a motori od 500ccm imaju dosta manju registraciju, jeftinije odrzavanje, a performanse su im i vise nego zadovoljavajuce za grad

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Sprint Prince 125

Ipak ce onda nesto manje, mada za te pare nema 500f.. Razmislicu dobro, ovaj odgovor mi deluje obeshrabrujuce...i trosi i reg i sve...razmislicu..

 

Sent from my LG-H440n using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Jbg, ne moze i jare i pare :)
Evo ti nekoliko predloga u klasi do 500ccm, znaci ovo su ti najekonomicnije masine, jeftinija registracija, manja potrosnja, popularni su i rasprostranjeni kod nas pa delovi nisu problem,  2 cilindra, manje komplikovani, sto automatski znaci i jeftiniji servis.

 

1. Kawasaki GPZ500s

2. Suzuki GS 500E

3. Honda CB 500, tesko je naci za te pare (700-800e) ali nije nemoguce, zavisi od stanja.

 

Jednu stvar moras da imas na umu, za te pare, to su stari motori, 25 godina prosek,  racunaj da ce sigurno biti ulaganja, u najboljem slucaju bar potrosni materijal,

znaci: ulje, filteri, kocnice, poneki semering, dihtung, sajla,lanac, lancanici, mozda gume....zna da se nakupi solidna cifra od nekoliko desetina do stotinu dve eura zavisi u kakvom je stanju motor i sta treba da se radi, ali nesto sigurno treba jer za te pare neces naci motor u savrsenom stanju i da je bez ulaganja, jos pogotovo tog godista.
Tako da racunaj na te troskove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Ovaj kolega preko fb-a nudi FZ 750 za prodaju. Pokusaj, motorin izgleda bas dobro.

https://www.facebook.com/dzunjazeljko13?fref=nf&post_id=1742620349387249

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Sprint Prince 125

A sto se tice prebacivanja na nase table, koliko izadje carina i propratni troskovi?

 

Sent from my LG-H440n using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1181 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Imaš telefon u oglasu. Raspitaj se, dogovori...

Ja lično se ništa ne razumem u tu papirologiju, ali kako sam tamo čitao, izađe negde između 300 i 500 eura  :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6817 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Zdravo,

 

to je motor mog brata koji usluzno prodajem jer sam ovde. Poseduje uredne AT papire i tamo je odjavljen. Pozovi, objasnicemo ti detaljno situaciju i motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja