Jump to content

Moto Zajednica

Fazer vs kawasaki er6f iskustva?

Recommended Posts

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Södertälje, Sweden / Beška (Indjija) Srbija
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 ABS

Naime, vozio sam fazera na polaganju za A kategoriju, jedini da kazem mali problem je bio u podlakticama, tj ruke me bolele posle sat vremena voznje. Za oko mi je zapao ovaj er6f i za sada nemam prilike da ga probam(citaj Svedska snega 40 cm trenutno). Visok sam 190 tezak 120 kg, visok i da kazem debeo, na cycle ergonomy mi je slicno sedenje na ova dva modela al me zanima vase misljenje koja je razlika izmedju ova dva modela u vidu polozaja tela. Znam da bi mi super legli enduro i takvi modeli, al otom potom, za sada me interesuje ovako nesto, i ne zelim prvi motor veci da bude enduro, vozio bih ga do posla i nazad, oko 40 km u jednom pravcu. Ps: Vozio sam tomose, zoljice i apence, i drugarevu apriliu cesto..

 

Pps evo jedna fotka sveza od sinoc: 94c48a01d7f7645e297736efa5804dd7.jpg

 

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1585 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Dva dosta razlicita tipa motora, a opet, karoserijski su slicni, slican tip sedenja, korman na upravljacu. Licno, preferiram fejzera, 4 redna cil, dovoljno snage, dok kawa ima 2 cilindra, osetno slabiji agregat, fazer je raketa za ovu kawu. Mada, ako si vec na pocetku moto-karijere i ako ti je ovo prvi motor, kawasaki je taman po svemu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ne znam po cemu mu je taman Kawasaki? ?? Covek ima 190cm i 120 kg. Bice u najmanju ruku smesan na Kawi.

Tebi brate treba ne jači motor ,nego veci gabaritno. Sto bi rekli-vadices Kawu iz dupeta. Video sam kako izgleda covek tvojih proporcija na tom Kawasakiju. Znači- katastrofa!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2496 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Po meni oba motora premala za tvoju visinu i težinu.

Fazer je bio i moj izbor ali je mali kad sednem sa suprugom.

Može da se sedi ali knap.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

ja sam 192-3 i 100 kg i imao sam er6n. Doradi sediste i korman i visina nece biti toliki problem.. A snage sto se tice, er6n bukvalno vuce od 0 obrtaja i za grad je odlican :) A snaga mu ne nedostaje, ja neprestano vozio burazera koji je istih gabarita kao ja i snaga nije bila problem. Cak je jako zabavan zbog obrtnog momenta na niskim obrtajima i za grad/krivine je dusu dao :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Početnik, 587 postova
  • Lokacija: zemun
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tennere

Uzmi ti lepo gs-a i nerazmisljaj ako ti je to skupo onda gledaj neku trandzu od 2000+ a ako ti je i to akupo onda uzmes ko ja STeneru 89+ i uzivaj.za nase gabarite i masu to jedino a da ne prelazi 1600cc i 20k jevreja

 

sa mobilnog iz tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd - London
  • Motocikl: Honda CBR 600FS, KTM Adventure 990, Suzuki GSX-R 1000

Za razliku u polozaju tela ne moze niko da ti kaze, svi sede drugacije.

Fazer i er6f su ko oko i dupe, bez uvrede. Imas dosta motora koje bi mogao da probas i vidis pasu li, Fazer 1000,Suzuki Bandit,CB 1000 .....i tako a posle imas igranku sa promenama visine guvernale i oslonaca za noge. Ti ces voziti dosta kilometara svaki dan i tako da vreme koje provedes testirajuci razna modele posle ce dati +.

Ja licno sa tvojom visinom i tezinom bi isao na KTM 990 adventure, cak bi mozda gledao R varijantu

Pozdrav

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Mozemo mi da pisemo motore do sutra, ali sve zavisi od budzeta njegovog :)

Pa u Swediji budzet nije problem, jel? A i motori su jeftiniji zbog klimatskih uslova, kao i kabrioleti sa platnenim krovom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd - London
  • Motocikl: Honda CBR 600FS, KTM Adventure 990, Suzuki GSX-R 1000

Pa mi ga savetujemo najbolje sto znamo a on uvek moze da se vrati na APN.

@milane007 cycle ergonomy je isto kao web sajt za odabir zene.

Pa tamo bar su sretni kad neko proba motor.

Ja se pretposle godine javio da probam BMW dva puta odgadjao termin tri puta ih ispalio i na kraju me zvali i sledece godine u leto. Jbg gde da probam takav motor po kisi na +12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 753 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Nećeš da ti prvi motor bude enduro nego fejzer ili er6f.

Savjetujem da uzmeš bilo koji od ova dva, svejedno je... a posle nađi sebi neki dobar enduro.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Södertälje, Sweden / Beška (Indjija) Srbija
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 ABS

Pare nisu problem, svestan sam ja svoje velicine, i pokusavam to da regulisem, ali ni jedan enduro mi se ne svidja, jedino Yamaha Tracer ovaj zadnji model, al iskreno ne bih da dajem toliko novca za prvi motor. Znam da ce biti nekih banalnih padova, tipa neko proklizavanje, neki glupi padovi, a motor kosta 10k u Svedskoj. A da ga ja uzmem i izcukam i sta sve ne, kome da ga prodam za 2 3 godine za makar 7 8 iljada? Ako radim preko necu da bacam pare ako me razumete? To je jedini strah za taj nov motor. A ova kawa konkretno mi je zapala za oko, felazera sam vozio i znam kakav je, nego me zanima polozaj tela na kawi NASPRAM fazera.. Motor me ne interesuje ni snaga, terace do posla i nazad.. Necu ja u pocetku 200 voziti,ber ne razmisljam o tome, kupujem ga zbog guzve gradske, i sto gradskim prevozom imam sat i 15 min do posla.. Planiram do 5000 evra da dam za neki motor PRVI..

 

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Södertälje, Sweden / Beška (Indjija) Srbija
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 ABS

Uf iz 2010 fazer, 600cc.

Jednostavno mi se ne svidja taj tip motora,(enduro, naked) onda mislim da je najverovatnije da cu uzeti skuter ako mi ovaj ne bude odgovarao.. :)

 

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1576 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Bol u podlakticama ? Biće da si malo grčevito držao korman  :) . U svakom slučaju serijski korman na FZ6 nije baš najsrećnije izveden (suviše je zatvoren na krajevima). To se reguliše za 50-ak evra.

 

Niko ne može da ti da pravi odgovor na pitanje "polozaj tela na kawi NASPRAM fazera", jer sve da je neko i posedovao oba modela ili bar vozio oba po par stotina kolometara, njegova opservacija bi bila validna za njega ali ne i za tebe. Podatak koji ti može značiti je da je rastojanje između sedišta i fuzastera na Kawi manje, što znači manje mesta za noge, tj. noge su više zgrčene.

 

Nećeš pogrešiti ni sa ER6 ali je FZ6 ozbiljniji motor u svakom pogledu. Na tvom mestu ja bih ciljao Diverziju ili ako ima u ponudi Fazer sa punim oklopom - s'obzirom gde sada živiš. Diverzija je nešto pitomija a zbog 160 gume pozadi i okretnija. Idealno bi ti čučnuo FZ8, a ako je novac primaran a tretiraš ga kao motor za učenje, onda Fazer 2002/2003.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4690 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Uzmi novog ER6 i bices miran neko vreme. Za 200e ces srediti korman i sediste i teraj ! Kolko je novi ER6u Swerige? Verovatno je skupli bar 1000e nego kod nas .

 

Lep je i Versys 650  2107

 

http://www.kawasaki.se/sv/products/allround/2017/versys_650/features?Uid=07D1X1lQXlFQDAlaDlpbXF9ZUQkKUVlYXlgJXl5bXQtYXFw

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Södertälje, Sweden / Beška (Indjija) Srbija
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 ABS

Oba su oko 8000evra i veraus i er6f ovde u Stockholmu.. A fazer u Stockholmu nisam nasao, iskreno nisam ni trazio.

Eto taj podatak za fuzastere je dobar, kao i da moze da se sredjuje volan, sediste sam citao da moze da se dize i spusta, al ni jedno ne znam proces, pa ako mozete u to da me malo uputite? Ako bih mogao 5 cm podici volan, a sediste spustiti, i fuzastere i sta znam moglo bi se podesiti sve i za visinu ako sam u pravu?

Mene motor ne interesuje toliko kako ce drugi da me vide, vec da je meni lep motor i da se ja lepo osetim na njemu.. Enduro bi bio super, i planiram posle u septembru, kad se malo leti obucim do posla i nazad, uzeti mozda tracera a mozda i neki drugi za putovanja al otom potom, hocu da imam sportski motor za posao, meni trebaju informacije o modelima, da me ne shvatite pogresno..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Södertälje, Sweden / Beška (Indjija) Srbija
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 ABS

Video sam ga, skoro sam sve pregledao te naked, enduro varijante na internetu, iskreno planirao sam da uzimam opremu polako, al ne znam za koji tip, i vise nemam pojma ni sta da radim u pm..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250

Prijatelju, najbolje je da slusas sebe jer svako ima neko misljenje i svi ceti nesto napisati u dobroj namjeri ali to ne znaci da to vazi i za tebe. Evo meni na primjer fazer nikako nije legao, ne svidja mi se kako se sjedi na njemu ne svidja mi se ciklistika, ne svidja mi se sto moras da ga vrtis u jako visoke obrtaje da bi poceo da vuce... ali to sam samo ja. Tako da najbolje bi bilo kada bi imao priliku probati oba motora i onda odluciti. Sto se tice pouzdanosti oba motora ce te slusati tako da tu ne brines.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Södertälje, Sweden / Beška (Indjija) Srbija
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 ABS

Vidi, ja sam sada dokon na poslu, nemam slobodnog vremena, a nemam ni mogucnosti da probam motor ovde zbog snega, pa me interusuju misljenja, necu ja kupiti motor ako kaze 20 ljudi ovaj ti bolje lezi, ja sednem na njega i on meni ne lezi uopste. Al bas zato sto nisu slicni polozaji tela sam ih i stavio ovde. Ta dva modela sam stavio iz razloga sto sam fazera vozio a kawa mi sada zapala za oko, pa neko ko je video kawu i fazera da da misljenja oko polozaja tela, bas kao sto je napisao neko za fuzastere i podizanje kormana. Ja sam da kazem laik oko motora, al ovde sam da se ucim, i da pitam. A ne mozes ni ves masinu kupiti da se malo ne raspitas a kamoli motor izabrati. Koliko god ovde bilo lakse zaraditi (Svedska) ipak sam ja vreme svoje potrosio za zaradu i ne bih da tek tako olako potrosim te zaradjene novce pa da se kajem posle..

 

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja