Jump to content

Moto Zajednica

kupujem BMW R1200GS

Recommended Posts

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Brate, opet mi nema posta koji sam napisao, ovaj put ovde. ili sam ja totalno posenilio pa nisam enter-ovao post, ili ima nesto trulo u drzavi Danskoj....

Inace, napisao sam da nema smisla sto niko ne odgovara kolegi, i pitao sam da li je dobro razmislio koji motor zeli

PS: casna rec, pocecu da proveravam da li moji postovi i dalje stoje posle dan - dva...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1576 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Neki su izgleda pogrešno razumeli da je zdravo postiti; pa navalili da "jedu" postove.  :)

 

A ako čujem za nekoga ko nije na forumu a prodaje traženi motor, dojaviću.  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Da, uveden je "ofclenaer", da bi ljudi mogli bez ustručavanja da postuju, konkretno, da javno ponude a ne putem pp-a kao što je već učinjeno. Pored tih, Jocin jeste naj skuplji ali i poslednji model čistog vazdušnjaka i sa punom opremom koja se ne nalazi na svakom primerku. Takođe imaš i opciju da uvezeš motor, sad je period kad se spuštaju cena napolju, duga je zima. I nemoj da bežiš od modela 2007, on nema problematičan servo kočioni pojačivač, vizuelne i tehničke razlike nisu preterano velike, a cena je osetno niža.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Ja sam poceo sa off-om jer sam u telefonskom kontaktu sa Laband-om, i video sam da niko ni da bekne u ovoj temi, a kamoli da mu neko nesto ponudi kao meni kad sam postavio oglas iste sadrzine. Pokusao sam da na saljiv ton odrzim oglas da bi se vise ljudi zainteresovalo za njega, ali brisac to ocigledno nije znao, pa ce Djura da mu oprosti  :lol:

Inace, ja sam Laband-u vec poslao kontakte nekih ljudi za koje znam da su prodavali ili prodaju GS ADV, pa cemo videti sta ce biti.

 

@Djunta: nasuprot tebi, ja sam mu savetovao da izbegne i 2007-o godiste, jer mislim (mozda se i varam, neko ce onda da me ispravi) da su tek 2008-e ispravili probleme sa kardanom. Do 2007-e je cep za ispustanje ulja navodno sa strane, a pocevsi od 2008-e odozdo (tako se najlakse raspoznaju).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ispravljali jesu, al je i dalje prav ko... Nije ništa nešto komplikovano da se "prelomi" FD za ispuštanje ulja, to je na 20K ili na 2 godine, a u suštini  je poželjno kod svih modela 1.2 povremeno prekontolisati kardansko vratilo, pregledati manžetne i podmazati spojničke osovine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW 1200 GS Adventure

Ja sam vozio i 2006' i ko zna gde sve stigao sa njim! Nikakvih problema ni poteskoca, ako je odrzavan kako treba svaki je dobar

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Jeste, jedan deo se nikako ne održava, drugi loše, treći je diy, a četvrti kako treba bez obzira na model, godište i kilometražu, uopšteno za  svaki BMW.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

kupujem BMW R1200GS adventure ili običan , od 2008.

 

 Gledas li samo kod nas ili moze i uvoz ? duga je zima , engleska funta u padu , proveri cene kod njih ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 774 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV

Jbg, najradije bih nesto iz svice, ali nemam nikoga tamo ko bi migao da mi pozove, pa mozda i pogleda motor, a ja nemam vremena da idem tamo .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Pogledaj na ovoj temi

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/115869-bmw-r1200gs-adv/

 

Kolega Vinergy je u Zenevi , mislim da ove zime planira da uzme novog GS a u Engleskoj , mozda moze da ti pomogne i u Svajcarskoj i u Engleskoj .... Ako ne pitas , neces da znas ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Jesi li proverio Englesku

 

2009 GS , komplet oprema , 

 

http://www.autotrader.co.uk/classified/advert/201611039393272?year-from=2008&make=BMW&model=R1200GS&sort=price-asc&radius=1500&advertising-location=at_bikes&postcode=se156gy&page=1

 

cena 5299 Funti , ili ti 6100 Eura ....

 

to nema ni u Svajcarskoj .... funta oslabila posle Brexita ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

2011 GS od jednog vodecih dilera za BMW u Engleskoj , sa 2 godine garancije 

 

http://www.autotrader.co.uk/classified/advert/201608056511839?advertising-location=at_bikes&make=BMW&year-from=2010&sort=price-asc&postcode=se156gy&radius=1500&model=R1200GS&page=1

 

6450 funti ili 7425 Eura .... ja mislim da je to povoljno ...

 

 

P.S. zaboravljam , ja nemam tih problema , englezi traze vizu , ali valjda i to moze da se sredi .....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Kakva je situacija sa dobijanjem one potvrde od agencije za bezbednost za motore sa njihovog trzista.

 

Послато са Telenor Smart Pro 2 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Ja skroz ozbiljno pitam, da nije ona prica kao sa motorima i autima koji su uvezeni,t.j. pravljeni za Americko trziste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rođen da peca, nateran da radi, 260 postova
  • Motocikl: FZS 1000 (ostali samo dugmići)

Napisah isto u nekoj slicnoj temi. nema problema prilikom carinjenja i registracije, ide kao i svaki drugi motor, letos sam to radio sa jednim motorom sa engleskim tablama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW 1200 GS Adventure

Moj drugar Valjevac, Laza, kupio je GS-a u UK, pazi sad ovo, ocarinio, ali homologaciju NE MOZE da uradi vec 7 meseci i sudi se sa drzavom, jer je ocarinio motor koji je za UK trziste, a nema kod nasih u katalogu. Oprezno sta kupujes.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja