Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem BMW r1200 GS Adventure (ali necu jos u penziju)

Recommended Posts

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Lucky...očigledno slabo ide ponuda. Sedaj u auto i kreni da obilazis primerke sa oglasa...

Ma ima ponude, i te kako, nego dobar deo ponude su "lepe zelje" prodavaca, cak i kod novih motora. Kad prodavci shvate da je sezona pri kraju, da ce im motor ostati neprodat do iduce godine, i da ima mnooogo manje kupaca sa kesom nego motora koji se prodaju, tad ce i cene da se unormale. Cak i ja pocinjem da razmisljam da li mi se isplati da sacekam prolece.

Realno, taman sutra da ga kupim, do iduce godine mogu da sastavim NAAAAJVISE 4-5 voznji, t.j. 1000-2000 km. Mnogo realnije je da to bude 300-500.

Vredi li imati godinu dana stariji motor zbog toga? Vredi, ali samo ako dobijem motor po dovoljno niskoj ceni.

Jesam Deda Mraz, ali zelje ispunjavam samo deci !  :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Laki, uzmi lepo nov i daj sebi za dušu, ta jedna godina vise ili manje ništa neće znaciti kad budeš prodavao. A ne kupujes ga sad da bi ga prodavao. I meni su svi rekli da sam lud sto sam uzeo auto u novembru a nisam sacekao 2 meseca..a nemaju pojma koliko je meni meraka bilo za ta 2 meseca. A realno auto samo 2 meseca stariji, potencijalnog kupca to neće puno pogoditi već samo one sto dodju da sutaju tockove.

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ne isplati se nikako ako tako gledas.

Lepo izabereš boju i opcije i budeš prvi vlasnik i ove godine možda malo manje, sledeće par km vise i to je to. Ujedno imaš i garanciju i ne razmisljas hoce li nesto da iskrsne.

 

A i nećeš ga menjati narednih 10 godina sigurno.

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Tesko da neko ovde na forumu ne zna da je bolje novo od polovnog, i da imam bas-bas viska para sa kojima ne znam sta cu uradio bih taaaacno tako kao sto kazes.

Ovako, sav novac koji stavim u motor izvadio sam iz obrtnih sredstava za robu, pa treba naci pametnu ravnotezu izmedju mogucnosti, potreba i zelja.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Vladane nemoj da te navuku na propast :) Sam znas najbolje kakve su ti mogucnosti. Ovo su sve barabe :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Laki, miris novog je nezaboravan, ali, možeš kupiti godišnjaka ili dvogoda, ima ih dosta na oglasima, neki su bili i službeni motori zaposlenih u BMW mreži i menjaju se zbog pravila, tako da za solidnu nižu cenu možeš da uzmeš bez malo nov motor i simboličnom kilometražom, podsećam, razrada boksera traje čitavih 40.000 km, a takođe imaš povremeno primerke čiji su se vlasnici zaleteli u kupovinu zato što je in i bez ikakvog iskustva.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Obrtna sredstva ćeš opet uvecati, to im je manir. A polovan motor ne možeš da podmladis a pare si već dao :)

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Pero, nemas + od mene samo zato sto sam ispunio kvotu za danas.

Mislim da ja najbolje znam situaciju sebe i svog dzepa. Zato cu verovatno kupiti polovnog ADV-a osim ako ne naleti nesto drugo povoljno iznenada, a sto mi se vec puno puta desavalo.

Nije meni dzabe nadimak "Lucky"  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 360 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TDM 900

Merkam novog malog stroma svestan da mi je preskup, pa sam se u drugoj temi raspitivao koliki popust daju saloni za kes kupovinu kako bih video vredi li uopste da razmisljam o njemu. Tamo mi je predlozeno da kupim velikog stroma koji je oko 3000 € skuplji. Sta reci?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: U potrazi

A sto da ne? Mozda covek koji predlaze ima razliku u kesu i spreman je da te casti? :) Ih Pera Pop, nisi iskoristio priliku...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

jedva cekam da kupis motor da malo napunis one tvoje oglase sa opremom za BMW , daj nabavi neke stitnike rucica za male pare :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

@Peca: za male pare? Nesto za BMW? :lol3:   :lol3:   :lol3:    :lol3:   :lol3:     Jbt, rasplaka me...    :lol:   

@Pera pop: dat +

@svi ostali: ima li neko neki GS1200 koji nije na oglasima da proda? Ili samo navijate za mene?  :hej:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

@Peca: za male pare? Nesto za BMW? :lol3::lol3::lol3::lol3::lol3: Jbt, rasplaka me... :lol:

@Pera pop: dat +

@svi ostali: ima li neko neki GS1200 koji nije na oglasima da proda? Ili samo navijate za mene? :hej:

Imam GS(x) 1400 :)

 

Ja samo navijam (da kupis novi).

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Tacno se vidi ko ima visak vremena na poslu. Svi postovi su pisani pre 15h  :P

Ajde ako stignem cu sutra za sve obrazloziti detaljno zasto bas BMW. Kad svi spamujete, sto ne bi mogao i ja?    :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Osecam da ce tema imati dooosta strana,u zadnje vreme skakljiva a Lacky saljivdzija po prirodi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja