Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • bu!, 609 postova
  • Lokacija: Pa
  • Motocikl: Honda Deauville 650

5og avgusta radim 3 smenu (nocnu) :/ ako uspem da iskombinujem nesto,pridruzicu vam se...ili nekako da ukombinujemo nesto kako bi ja stigao do 20h kuci...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500

1.Srle69

2. Rille- glasam za dužu turu. Takođe bih predložio i ujedno pitao da li neko zna put preko Kučaja kojim se dolazi u Senjski rudnik i dalje asfaltom ka Despotovcu. Na ovaj način bi prošli preko jako lepe planine makadamom i skratili dosadnu vožnju asfaltom preko Paraćina i Ćuprije do Despotovca. Takođe mislim da je prilično kasno da se okupljamo u 10 u Petrovcu, lakše je krenuti ranije po hladovini a kasnije odmoriti malo u podne nego da po najvećoj vrućini vozimo?

 

Iskreno, ja ne znam taj put, a nemam ni gume za makadam. Drugo, pozvao sam još neke ljude i sa drugačijim motorima od naših, pa mislim da ne bi bilo korektno da se cimaju po planinskim putevima bez endura. Taj put jeste možda kraći, ali bi se duže vremenski njime putovalo. Ne znam, videćemo ko će se još sve prijaviti i kakav će biti sastav ekipe, ja lično ne bih išao tuda jer bi mi vožnja bila rizičnija i time neprijatnija. Ove predložene deonice sam prešao bar po 10 puta do sada i one su mi skroz poznate i proverene.

Ako izglasamo dužu turu, slažem se da pođemo ranije iz Petrovca, meni je sve jedno jer sam već tu. Može u 7,8,9...

Ne zaboravimo samo da ljudi iz daleka treba da ustanu onda u 5 ili 6h da bi stigli u dogovoreno vreme.

 

Dakle...

 

1.Srle69 - duža tura

2.Rille - duža tura

3. ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bu!, 609 postova
  • Lokacija: Pa
  • Motocikl: Honda Deauville 650

a da li bi postojala mogucnost da se voznja pomeri za subotu? tj cetvrtog? u tom slucaju sam i ja za duzu turu ;) posto sam taj dan slobodan

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bu!, 609 postova
  • Lokacija: Pa
  • Motocikl: Honda Deauville 650

jel moze neko da mi slika slavinu za gorivo? treba mi da vidim u kom polozaju je rezerva a i sta znace ostali polozaji...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500

Ja u subotu ne mogu, vozim dete kolima u homolje na taborovanje sa izviđačima.

 

rezerva ti je ka tebi, a na dole ti je "PRI" slobodan protok bez vakuma

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Choda boy rules!!!, 277 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000

Meni odgovara samo nedelja

 

 

1.Srle69 - duža tura

2.Rille - duža tura

3.Gale - duža tura

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500

Dopuna spiska, već nas ima 4 sigurnih. Molim ostale ako su sigurni da dolaze da se dopišu na spisak.

 

--------------------------

1.Srle69 - duža tura

2.Rille - duža tura

3.Gale - duža tura

4.Aca-pn - duža tura

5.

--------------------------

 

Koliko vidim, ići će se na dužu turu.

Svratićemo obavezno bar sat-dva na Borsko jezero da se odmorimo,okupamo, možda nešto pojedemo i popijemo. U nedelju najavljuju 39 stepeni i ovo će nam baš dobro doći za relax i osveženje.

Znači,obavezno poneti gaće ili šorc za kupanje !

Inače,jezero je od Petrovca, odakle polazimo, udaljeno 100 Km, ali preko prevoja i planina. Po mojoj proceni do tamo ima minimum 3 sata vožnje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 305 postova
  • Lokacija: Blizu granice!
  • Motocikl: KLE 500

Žagubica- Borsko jezero oko 45minuta vožnje. Nisam siguran da ću moći zbog obaveza da vam se pridružim u Petrovcu ali ću se potruditi da se pojavim na jezeru, bićemo na vezi.

Takođe,samo da proverim, može da nam se pridruži svako ko ima dobru volju i veselo raspoloženje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500

Žagubica- Borsko jezero oko 45minuta vožnje. Nisam siguran da ću moći zbog obaveza da vam se pridružim u Petrovcu ali ću se potruditi da se pojavim na jezeru, bićemo na vezi.

Takođe,samo da proverim, može da nam se pridruži svako ko ima dobru volju i veselo raspoloženje?

 

Ajde sad, prošli put si otišao pre najlepše deonice puta kući, a sad dolaziš na jezero posle najlepše deonice puta. Pa ti nećeš sa nama da prođeš ni 30Km ? Opet neke obaveze nedeljom?

 

Naravno da može svako, put je dobar za sve vrste motora, a pre svega put je najbolji za sve oni koji žele da se dobro druže i dobro provozaju.

 

Temu sam objavio i na "Predlozi za izlete i putovanja" i već pozvao nekoliko ljudi i telefonom. Ako mi neko od njih potvrdi da dolazi 100%, ja ga dodajem na spisak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500

Dopuna spiska, već nas ima 5 sigurnih.

 

--------------------------

1.Srle69 (Petrovac) - duža tura

2.Rille (Zaječar) - duža tura

3.Gale (Pančevo) - duža tura

4.Aca-pn (Paraćin) - duža tura

5.Niksloter (VStrom-Beograd) - duža tura

--------------------------

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova

Uvek napravite dobru voznju kad ja ne mogu. Imam momacko vece u subotu ali ako se nesto promeni, eto mene. Skoro sam prosao putem od zagubice do borskog jezera i bas je odlican pravac, bilo je sljunka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 305 postova
  • Lokacija: Blizu granice!
  • Motocikl: KLE 500

1.Srle69 (Petrovac) - duža tura

2.Rille (Zaječar) - duža tura

3.Gale (Pančevo) - duža tura

4.Aca-pn (Paraćin) - duža tura

5.Niksloter (VStrom-Beograd) - duža tura

6. Sremac

Nisam siguran da li ću moći da se pridružim od starta vožnje pa je poštenije da to odmah najavim što nikako ne znači da se neću potruditi da se pojavim u Petrovcu. Obrni okreni veći deo puta ću putovati sam da li od ZA do PT ili od Krepoljina do ZA(skratio bih tim putem) tako da sve zavisi od tajminga, videćemo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova

Pozdrav svima ljubiteljima KLE-a i ponosnim vlasnicima istih,sve u svemu opasno sam se zagrejao za ovaj motocikl i planiram da ga uzmem na jesen posto para nemam dovoljno trenutno u fazi skupljanja sam (para nikad dosta :moto3:)Ovo bi mi bio prvi i pravi motocikl jel do sad sam samo vozio skutere ,da skratim pricu jedino sto me muci i razlog zbog kojeg se jos uvek dvoumim oko ovog modela je navodni problem oko odlepljivanje magneta. Svi ljudi sa kojima sam pricao o ovom modelu motockla su me odvracale od potencijalne kupovine istog ,cuo sam da je taj problem kao resen zvanicno od 95-96 godista stavljanjem neke celicne kosuljice preko magneta ali oni su i skuplji sto mi se nikako ne uklapa u budzet sa kojim raspolazem,pa zato pitam vas ponosne vlasnike da li je neko imao ne daj boze ovakav problem na starijim modelima od 91- 95 i da li postoji neko resenje potencijalnog problema da se takve stvari ne bi desile i ostavile me na putu!? Prvi put sam na forumu pa ne znam da li sam ovo pitanje postavio na pravom mestu !? Unapred zahvalan na odgovorima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bu!, 609 postova
  • Lokacija: Pa
  • Motocikl: Honda Deauville 650

dobro dosao! mozes da kupis motor starije godiste,pa bas ako hoces da budes siguran,mozes da izdvojis jos nekih 100-150 jevreja i kupis noviji magnet koji mozes da stavis i budes miran... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500

Ovo dnevna tura ili?

Naravno, polazak iz Pančeva je oko 8h a kod kuće bi trebalo da budeš do 22h.

Kao što vidiš, imao bi i društvo iz Pančeva (Gale), pa ako si rešio da dođeš mogu ti dati njegov broj pa se dogovorite.

Onda se upiši na spisak i pošalji mi tvoj broj mobilnog na PP, a ja ću te obaveštavati dalje o planovima i detaljima ili eventualnim izmenama (kojih mislim da neće mnogo biti).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly Sport Touring 350

Strava! Zelim da idem, ali nemoj odmah da me upisujes. Moji se vracaju sutra ujtru sa mora pa cu videti sa njima, zbog para za gorivo itd... :)

 

Pride, kod novih modela, gde se podesava polozaj dugog svetla, baca mi jako visoko. Ja sam nasao neke matice iza, ali okrecem ih, i nista.

Neko je rekao ovde na forumu, da moze biti da mi se sijalice odvojile od fara, ili tako nesto, mada vise mislim da je moja nestrucnost u pitanju. 1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Far se podesava maticom, kljuc 10, iza desnog fara (kada gledas motor od napred), malo je nezgodno za pristup dok se ruka ne privikne. Oba fara se podesavaju istovremeno. Ja nisam uspeo naci polozaj kojim sam zadovoljan. Ako podesim da dugo baca kako treba onda je kratko prekratko, linija izmedju svetla i mraka je preostra i kada mi dolaze kola u susret jako lako moze da se desi da ne vidim prepreku zbog toga. Logicno, ako kratko podesim kako mi odgovara onda dugo osvetljava zvezde...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 305 postova
  • Lokacija: Blizu granice!
  • Motocikl: KLE 500

Na novom modelu KLE-a postoje dve matice za regulisanje položaja fara. Gledano spreda, iza desnog fara se nalazi matica koja se nalazi u gornjem uglu dok se za pomeranja fara levo-desno koristi matica locirana iza levog fara u donjem uglu. Da li si koristio i maticu za levo-desno prilikom štelovanja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Pozdrav svima ljubiteljima KLE-a i ponosnim vlasnicima istih,sve u svemu opasno sam se zagrejao za ovaj motocikl i planiram da ga uzmem na jesen posto para nemam dovoljno trenutno u fazi skupljanja sam (para nikad dosta :moto3:)Ovo bi mi bio prvi i pravi motocikl jel do sad sam samo vozio skutere ,da skratim pricu jedino sto me muci i razlog zbog kojeg se jos uvek dvoumim oko ovog modela je navodni problem oko odlepljivanje magneta.

 

Od kako pratim ovu temu mislim da sam samo jednom procitao da je nekome rikno magnet i znam za jos jedan slucaj van foruma. Slazem se da je ogroman problem kad arikne jer su velike sanse da ce da pokida namotaje i izlomi lancanik za anaser. AKo je motor ispravan nemoj puno da razmisljas o tome, svaki motor ima neku boljku. A ako si bas u tripu, skini svoj magnet, tapni ga za 100 eur-a i kupi za noviji model. Koliko znam prekriven magnet imaju modeli posle 2006 (sa farom od z1000), ovi pre toga su svi imali neprekriven magnet. Vecina motora nema prekriven magnet i to nije problem samo na kle-u, siguran sam da na kle-u nije losije zalepljen nego na hondi recimo koja vazi za najkvalitetniji motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly Sport Touring 350

Koristio sam obe. Mislio sam da je jedna za visinu kratkog, a druga za dugo svetlo. 0zbunjen.gif

 

Znaci sada sam poremetio sve komplet. :D Mislim, sija isto, ja nisam primetio razliku. Probacu kada padne mrak opet da se cimam sa tim, i da primenim novosteceno znanje. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Ja sam podesavao samo visinu snopa. Moze da ide bas daleko u obe krajnosti tako da moras primetiti razliku ako je sve ok 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500

Tura HOMOLJE 2

 

dopuna spiska:

 

------------------------------

1.Srle69 (Petrovac - KLE)

2.Rille (Zaječar - KLE)

3.Gale (Pančevo - KLE)

4.Aca-pn (Paraćin)

5.Niksloter (VStrom-Beograd)

6.Bojan Paša (VStrom - Beograd)

------------------------------

 

Na sugestiju nekih učesnika ture, START iz Petrovca pomeramo za pola sata ranije zbog vrućine i dužine puta.

 

Znači, START u Petrovcu je u 9:30h

 

Korigujte svoje vreme polaska za tih pola sata da ne bi kasnili u samom startu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja