Jump to content

Moto Zajednica

Drumske kafane

Recommended Posts

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd
11 hours ago, Dino.d said:

Pozdrav bajkeri od Dina iz Bara, prvi put pisem i odma na temu o hrani. Preporučiću tri mjesta iz ličnog iskustva!

1* restora  "Pečenjara" Golubovci od Podgorice prema Baru u blizini skretanja za aerodrom (crna tabla sa natpisom teško je uočljiva) najbolje je pitati nekog pored puta. -obavezno- čorba os šarana iz Skadarskog jezera. 

2* Ćevabdjinica "9" kod Ficića Ulcinj centar grada preko puta pijace, po meni uz "Senča" iz Bijelog Polja najbolji ćevapi u Crnoj Gori.

3* "Lamiga" Od Bara prema graničnom prelazu Sokubin za Albaniju mjesto Vladimir. Sa desne strane puta veliki mega market i u njegovom sklopu restoran. Ne mogu da izdvojim nista jer je sve TOP. Usluga-čistoća-profesionizam (kao da nisi u Crnu Goru ). 

Prijatno...

Поздрав за Дина. Само ћу да се надовежем: и од мене глас за Печењару у Голубовцима и за ћевапе у Бијелом Пољу! ;)
 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vazlan(Zlatko), 370 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Aprilia SR50R,Honda Africa twin 1000L

Prporuka za kafanu,restoran ili nesto slicno gde moze da se rucana potezu izmedju Sapca i Valjeva (tamo negde planiram da budem gladan pa da se ruca;))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Kapija Sumadije, izlaz sa auto-puta u Batocini. Odlicna jagnjeca corba, sa puno mesa i vrelom lepinjom, 240 dinara. WP_20180721_10_31_27_Pro.thumb.jpg.88403f0410eb828ed629b12b10c13453.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Juce sam bio sa pirodicom u vili Petrovic, u Parmencu, sa sesne strane puta, od Cacka ka Uzicu. Na obali Zapadne Morave, enterijer odlican, hrana izuzetno ukusna. Koliko se sećam, veća porcija rolovanog svinjskog (i pilećeg) filea - 630, manja 480, punjena piletina "ala Jela", oko 600...Manja porcija i vise nego dovoljna, osim ako niste terminatori, kao ova dvojica mojih klipana. Sedam, osam pica, 3 velike porcije, dve manje, tru salate, tortilju, projice, lepinjice-4160 dinara.

WP_20180825_16_13_20_Pro.jpg

WP_20180825_16_27_29_Pro.jpg

WP_20180825_16_44_57_Pro.jpg

WP_20180825_16_45_07_Pro.jpg

WP_20180825_16_45_15_Pro.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Bas tu, malo dalje prema Uzicu, na samom ulasku u klisuru, sa leve strane je kafana LAZIĆ. Specijalitet kafane je rolovana teletina. Svratim sa ekipom iz kluba "na budalu" i konobar nam preporuci teletinu i to za nas devetoro 4 porcije...kaze trebalo bi da bude dovoljno..i bilo je ukusno, fenomenalno, sve kako dolikuje.

Par dana nakon toga svratim sa porodicom i za nas četvoro, uredno nam konobar predloži 2 porcije...ukusno, lepo, povoljno, iskrena preporuka.

 

https://goo.gl/maps/5aqWCMdGKNG2

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

bio u subotu u progaru na Tarzan plaži kod Pere Babuške. Dobar ambijent uz reku, kupanje, ok riblja čorba, ok sveža riba tek upecana...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12242 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Juče bio sa dobrim drugarima posle više od 20 godina u "Kafani na kraju sveta"  kod Kovilja.

Razočarao sam se...nekada je to mesto imalo dušu, nije bilo struje, po ceo dan i noć su se smenjivali tamburaši...sda je sve u "etno na silu" stilu, skockano, iznajmljivanje čamaca, magarci i poniji...još jedno od onih fensi mesta sa velikom gužvom koje sigurno više neću posetiti.

Klopa...prosečna i skupa.

DSC_1452.JPG

DSC_1454.JPG

IMG-469e564b47b46b4ba22898883e45efb5-V.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4
Pre 2 sati, Arakis je napisao:

Juče bio sa dobrim drugarima posle više od 20 godina u "Kafani na kraju sveta"  kod Kovilja.

Razočarao sam se...nekada je to mesto imalo dušu, nije bilo struje, po ceo dan i noć su se smenjivali tamburaši...sda je sve u "etno na silu" stilu, skockano, iznajmljivanje čamaca, magarci i poniji...još jedno od onih fensi mesta sa velikom gužvom koje sigurno više neću posetiti.

Klopa...prosečna i skupa.

 

 

IMG-469e564b47b46b4ba22898883e45efb5-V.jpg

 

Juče kod Pere Babuške

Knjaz litar 170.

Riblja čorba 250.

Piva velika od 130 pa naviše

Smuđ 500gr 900din.

Tolstolobik 500g 600din.

 

U poređenju sa Pustolovom u Starim Banovcima - Pustolov jeftiniji a bolja hrana i jeftinija.

Čorba 200, Kisela 1l 150, piva isto, sve cene riba jeftinije.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Cipelić 44

Slažem se, kako si odlično opisao "etno na silu". Još kad su srušili staru čardu pojedini su me ubeđivali da će biti još bolje, nego što je bilo ali nisam verovao u to i nažalost, nisam se prevario. Bio i razočarao se, hrana spremana ranije je bila mnogo ukusnija, naravno i jeftinija. Sad je to još jedno fensi, "već viđeno" mesto.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 610 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S
Pre 2 sati, Arakis je napisao:

Juče bio sa dobrim drugarima posle više od 20 godina u "Kafani na kraju sveta"  kod Kovilja.

Nisam bio isto toliko i uvek me kopkalo da li to još uvek radi... Sad mi je drago što sam je posetio dok je vredelo i bilo drugačije...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 610 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S
pre 2 minuta, DonToni je napisao:

Nisam bio isto toliko i uvek me kopkalo da li to još uvek radi... Sad mi je drago što sam je posetio dok je vredelo i bilo drugačije...

Sećam se kako se tada određivao račun... Dođe vlasnik i kaže:

Ti si pojeo za 100 dinara, ti za 150, ti za... ma vidi kako si mršav tebi ne naplaćujem ništa :lol2:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 992 postova
  • Lokacija: Beograd
2 hours ago, mrle said:

U poredjenju sa Pustolovom u Starim Banovcima - Pustolov jeftiniji a bolja hrana i jeftinija.

Čorba 200, Kisela 1l 150, piva isto, sve cene riba jeftinije.

U Pustolovu i ledena kocka dobra, skoro kao iz detinjstva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

Kad cete vec biti tu, produzite do vodopada Veliki Buk, blizu je. 
A tu oko vodopada svi restorani su dobri, ali Lisinski Raj preporucujem! Tu smo bili i smesteni jednu noc. Ali hrana....mmmm....i dalje komentarisemo da nigde bolje nismo jeli za manje novca. Mada je to bilo pre 2 godine, nadam se da se nisu promenili...

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Juče bio u Miloševom konaku, da tu kod nas u BG, pečenje jagnjeće i praseće odlično! Bela vešalica takođe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1960 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
On 27.8.2018. at 13:56, DonToni je napisao:

Nisam bio isto toliko i uvek me kopkalo da li to još uvek radi... Sad mi je drago što sam je posetio dok je vredelo i bilo drugačije...

Kao dete su me svako leto po nekoliko puta iz Karlovaca, odakle je moja pokojna baka i gde sam provodio raspust, obavezno vodili na klopu kod Pere varenike u Kovilj, da mali gedža oseti prečanski duh. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion
On ‎26‎.‎8‎.‎2018‎. at 18:51, doktor je napisao:

Bas tu, malo dalje prema Uzicu, na samom ulasku u klisuru, sa leve strane je kafana LAZIĆ. Specijalitet kafane je rolovana teletina. Svratim sa ekipom iz kluba "na budalu" i konobar nam preporuci teletinu i to za nas devetoro 4 porcije...kaze trebalo bi da bude dovoljno..i bilo je ukusno, fenomenalno, sve kako dolikuje.

Par dana nakon toga svratim sa porodicom i za nas četvoro, uredno nam konobar predloži 2 porcije...ukusno, lepo, povoljno, iskrena preporuka.

 

https://goo.gl/maps/5aqWCMdGKNG2

Malopre smo bili tamo

 

WP_20180904_12_03_07_Pro.thumb.jpg.0092307c5a8306f028567a3c3e8ce61f.jpg

 

i onda svratili do Vile Oetrovic na dopunu.:) Teletina izuzetno ukusna, ali pola porcije po osobi je malo za nas.

WP_20180904_12_32_21_Pro.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Meni je nedopustivo da uz Rolovano meso u saftu kao prilog stave pomfrit!!! Pa jebem mu kuvara.

 

Provozajte se do Skačka na dinstanu teletinu ili dimnjeni vrat . Kafana je blagi užas sto se tiče izgleda ali teletina vrhunska .  Na putu  za Jošaničku Banju preko Goča i Mitrovog Polja.

Ili na roštilj Kod Bora u Novom Selu pored Vrnjačke Banje , mešano meso odlično.

 

Uostalom javite se pa vas vodim ;)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja